Jump to content


Photo

Zgodovina frizur


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 January 2006 - 02:16 AM

OK, debata za opis svoje zgodovine friziranja: eksperimenti, odpiljena striženja, elegantne frizure, mavrične barve, itd.
Osebno sm dala kr dost čez, od barvanja na rdečo, vijolično, modro, črno, čudnih frizur (z glave so mi visel posamezni daljši prameni -svašta-), dredov, spletanja las v kite, non-stop-figa/čop-obdobja, doma strašim s figarom, pa še bi se našl. Nazadnje sm pršla na idejo met trajno, pa raje ne bi smile.gif Je pa res, da lasje niso bli ravno zadovoljni... Sm jih mogla dat stran ene 15-20cm, ker so bli uničeni...
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#2 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 January 2006 - 11:39 AM

Hehe, zanimiva tema. biggrin.gif

Kje pa začnem?? biggrin.gif

Kot majhna punčka sem mela zelo dolge rjave laske in mamica mi je veselo spletala kitke, jst pa norela zravn. Ko sem bla stara 10 let sem mamico prepričala, da se grem ustrišt in se ostrigla na lunco (a poznate to čupco - takrat je bla čist in biggrin.gif ) No pol vmes nevem lih najbolj, vem, da sm se enkrat ostrigla čist na kratk - groooza). V začetku gimnazije sem mela spet dolge lase in pol sm se kar naenkrat ostrigla na kratk in jih pobarvala na rdeče. No in od tle naprej se je začelo moje eksperimentiranje z barvami. Mela sem vse možne rdeče na seb, 4 odtenke rdeče barve naenkrat. Frizurca je bla spet dolga. No in pol sem pršla na oranžno (takrat sem si prvič rekla, nikol več rdečo! ker sem se mogla 3 pobarvat na oranžno, da mi je šla rdeča vn). Ampak nevem, zakaj sem se spet na rdečo pobarvala. Potem na temno vijolčno-rdečo. Pol je sledilo obdobje blond tankih pramenov in cela paleta rjavih odtenkov. Prišla sem že skoraj čisto do blond, ampak pol spet rdeča!! neve zakaj že (kao da sem prekrila barvo). Kmal sem se pobarvala na svetlo rjavo, zdej sem pa temno rjava (vroča čokolada). Frizurco mam pa resasto, najdaljši laski so lih do ramen...puščam dolge lase. Ubistvu je pa moja frizura popravljen ostanek od resaste frizurce do ušes, kjer laski štrlijo na ven (če si predstavlate). V glavnem. Zdej pa res ne grem več nikoli na rdečo! biggrin.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#3 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 January 2006 - 12:49 PM

Hm ... kot mala deklica sem imela skos fuuul dolge in blazno goste lase, segajoče tko do riti, vmes je mela sicer mama nek izpad, ko sem bila stara ene 7 let, da sm bla ostrižena na paž, ker je bla muka urejat mojo grivo, ampak so mi presenetljivo hitr nazaj zrastli in sem bla potem skos do 8. razreda OŠ dolgolaska. Takrat sem se postrigla čist na kratko, res tisto fuuul in sm bla ko en naščeperjen ježek, potem nekje v 2. letniku srednje šole pa sm si lase pustila rast in od takrat jih ohranjam na neki srednji dolžini, tko do sredina hrbta, jih bom pa zdej nehala strižt in pustila, da mi spet ornk zrastejo, da bom mela tak dolge kot včasih.

Kar se pa barve tiče ... okol 12. leta (6. razred OŠ) sem se začela peroksidat (biggrin.gif) oziroma barvat na blond in od takrat naprej sem skos blondinka, z vmesnimi prebliski barvanja na temnejše (rjave) odtenke, ampak grem potem vedno nazaj na blond.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#4 pearl*bath

pearl*bath

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 04 January 2006 - 01:04 PM

Ko sem bila mala sem tudi jaz imela zelo dolge lase spletene v kiti, v osnovni šoli so me postrigli na paža (fuuuuj!) vendar so mi na srečo kmalu zrasli, tako da sem bila v 7. razredu spet dolgolaska. Lasje so bili tam nekje do sredine hrbta. V prvem letniku sem se postrigla na skejtarsko frizuro, potem pa sem jih pustila rasti. Sedaj jih imam dolge malce čez ramena, bom pustila še par cm, to pa bo zame dovolj. ;)

Kar se pa tiče barve, bila sem svetla, rdeča, svetla, sedaj pa imam temno rjave lase in mi je všeč. smile.gif
  • 0

#5 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28971 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 04 January 2006 - 01:13 PM

nikol mela daljših od ramen, pač mam fetiš na kratke laske. biggrin.gif naravno mam temnorjave, štrihala sem si jih najprej s kakšnim prelivom (1., 2. letnik), potem z barvami: rdeča, temno vijolična, spet rdeča, črna tam nekje od februarja 2002, zdej sem si pustila, da so mi naravni čez zrasli, mi je lepa barva, se ne bom barvala zdej neki časa. pustila sem si jih tut mal zrast (skor do ramen), čez kak mesec, dva šibam k frizerju. večinoma sm mela kratke lase al pa paža do brade. prvič sm si frfru nardila konec 1. letnika faksa, ker sem obljubila, če nardim zajeban izpit, si dam narest frfru. biggrin.gif od takrat naprej mam spred skos kratke, mi je tok kul. 8) ko sem bla stara 14, sem si na eni strani bolj kratko postrigla kot na drugi, mi je blo kul. enkrat sm mela napad, da bi si spod pod čupo pobrila, sam nism pol tega nardila, na srečo. to si je nardila prjatlca, pa je grdo izpadl. full rada sem mela kratke frizurce, sam mi je bla pol mal muka, ko sem čakala, da mi iz zelo kratkih spet zrastejo srednje dolgi in mam zdej že par let skos srednje dolge. če mam tm do ramen, mam tko čudne napol valovite lase, zato mam zmeri krajše, da so še ravni. mela pa sem full bolj skraužlane ko sem mela 13, 14 let. pa sm zdej vesela, da mam ravne, tist ni blo vse skup nč. biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#6 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 04 January 2006 - 02:35 PM

.
Hmmm. OJEJ! :clown:
Naravno sem rjavolaska. No, ko sem bla majhna, sem imela nekje srednje dolge lase. Potem v mali šoli pa tam nekje do 1. razreda OŠ bolj kratke, nato sem si začela puščat dolge (imela sem tu pa tam do ene 5. razreda OŠ kakšne prebliske s vijoličnimi prelivi). Potem pa me je nekaj pičlo in sem si dala dokaj dolgo in gosto grivo porezat čisto na kratko - HUGE MISTAKE - mi kratki lasje sploh ne pašejo. No ja, tisto obdobje je bilo najbolj boleče, kar se frizure tiče. Potem sem si jih pustila puščat dolge... medmes še enkrat pobarvala na kričeče rdečo. Na koncu srednje šole sem že imela ful dolge (in goste) in sem si jih dala pobarvat na vranje črno (in od takrat se držim te barve kot pijanec plota). Še pred časom sem imela fuuul dolge, do riti. Enkrat sem si res še dala samo konice pobarvat na kričeče rdečo - je ful dobro zgledalo, le da mi je konice popolnoma uničlo in sem pol mogla kakih 15 cm odrezat. No ja, zdaj imam malo krajše - malo nad ritjo - mi lepše padejo. Aha - edino imam obdobja, ko imam spredaj kratke lase, včasih pa dolge - trenutno sem na slednjem. To je to.

.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#7 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3120 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 04 January 2006 - 04:20 PM

hm hm... ko sem bla ful majhna sm mela čist skravžlane laske, pol so me postrigl in od takrat so ravni... Vedno sem mela ful dolge laske, tam nekje do riti a v petem so me postrigli nekje do sredine hrbta tam nekje v šestem razredu sem se pa postrigla na frizuro ki mi je segala nekje do ušes. Pol ko so mi spet mal zrastl sem se spet šla strižt a takrat me je frizerka res tko grozn postrigla da nikol več nism šla k njej. Pol v ene 7.razredu sem spet mela mal daljše, delat sem si šla blond pramene in s to frizuro vztrajala do konca osmega ko sem za valeto se spet postrigla na kratko in dala blond in rdeče pramene. Zejle sem bla pa nedavno nazaj pr frizerju pa sm se postrigla tko da mam spredej fru fru na postran pa mi je ful všeč pa rdeče pramene po glav... to bi blo to biggrin.gif
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 January 2006 - 04:26 PM

Jaz sem imela vedno srednje dolge lase. Pa mi niso nikoli kaj prida pasali, ker imam tanke in redke lase. Pa vedno sem imela ravne lase. V srednji šoli mi je šlo na živce to, da so mi štrleli kratki laski iz frizure in sem hotela to nekako zrihtati - in sem. Pobrila sem se po glavi. Lasje niso bili dolgi več kot ene pol centimetra. Zanimiva frizura, katere zdaj ne bi več imela, ker je le nekoliko preveč huda.
Potem so se mi na faxu lasje kar čez noč skodrali in zdaj imam srednje dolge kodraste lase. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 January 2006 - 04:28 PM

QUOTE(sonchika)
Jaz sem imela vedno srednje dolge lase. Pa mi niso nikoli kaj prida pasali, ker imam tanke in redke lase. Pa vedno sem imela ravne lase. V srednji šoli mi je šlo na živce to, da so mi štrleli kratki laski iz frizure in sem hotela to nekako zrihtati - in sem. Pobrila sem se po glavi. Lasje niso bili dolgi več kot ene pol centimetra. Zanimiva frizura, katere zdaj ne bi več imela, ker je le nekoliko preveč huda.
Potem so se mi na faxu lasje kar čez noč skodrali in zdaj imam srednje dolge kodraste lase. smile.gif


Wau, poskinala si se. Ti si pa pogumna. biggrin.gif No, sam da maš zdej spet lepe laske.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#10 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 04 January 2006 - 04:30 PM

Torej:
do male šole sem imela dolgedolge blond laske, ampak se nisem pustila česat, potem me je še en mulo(zaljubljen vame) v mali šoli stalno vlekel za lase, tako da me je mama ostrigla na okroglo. To frizuro sem nosila do 3.razreda, potem me je frizerka ostrigla na pankiča.
Do 8.razreda sem si puščala dolge, v 8. raz. pa sem se ostrigla na paža. V 1. letniku sem bila sestrin poskusni zajček - sfrkane frizure. Potem sem se ostrigla čisto na kratko in na strehco, strehco pa zblanžirala (oče ni govoril ne z mano ne mamo ene dva tedna zaradi tega). Kratke lase sem imela do konca srednje šole. Prvič sem si dala preliv za 18. roj. dan. No in se je začelo ......največ časa sem bila rdeča - vse sorte odtenkov od oranžne do temno vijolične in živo rdeče. Nekajkrat sem bila blond, enkrat pa črna....obup. Pa vse sorte pramene. Frizuro sem si spreminjala na en mesec.
Ponavadi sem imela kile gela in laka na laseh ermm.gif
Zdaj pa si puščam dolge in si jih ne več barvam, oz. nazadnje sem si dala približno svojo barvo. Imam pa precej pusto barvo las, tako da si bom najbrž dala kakšno drugo, ko si bom ostrigla kar je ostalo še pobarvanih las. Lahko vam povem, da sem ponosna na svoje zdrave lase, imam zelo goste in malo valovite 8)
  • 0

#11 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 04 January 2006 - 06:45 PM

Hja, no pa začnimo ...

Kot otrok sem imela oranžne laske, kratke in skodrane kot ovčka. Vedno so me strigli na kratko ermm.gif
Spomnim se še ko sva z babi šle pozimi na mojo ihtavo željo na sladoled, me je prodajalec vprašal: 'Kaj boš pa ti fantek?' Takrat sem se odločila za dolge laske.
V OŠ sem si puščala do sredine hrbta in barva iz otroštva je bledela na rdečo.
Na gimnaziji sem se postrigla do ramen in v 2. letniku začela barvati. Rdeča, temno rdeča, zopet rdeča, bila je tudi vijolična ermm.gif ... Barvo sem si spreminjala vsak mesec!!
Dolžino las sem ohranjala, barvo sem pa pustila, da preraste...
Vmes sem se še enkrat postrigla na kratko in to je bilo zadnjič.
Sedaj je moja naravna barva las rjavo-rdeča in in sega do lopatic. Na laseh ne mislim več packat, vmes si strižem samo konice.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#12 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28971 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 04 January 2006 - 07:16 PM

QUOTE(sonchika)
Pobrila sem se po glavi. Lasje niso bili dolgi več kot ene pol centimetra. Zanimiva frizura, katere zdaj ne bi več imela, ker je le nekoliko preveč huda.


ena moja prjatlca si je tut brila lase čez poletje, ji je full pasalo, potem si je pa pač pustila lase rast, dokler ni blo spet poletje in - šus! spet na nulo. potem nekje pri 20ih ji je mati začela težit, da ne more več taka okoli hodit. in je nehala. biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#13 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 04 January 2006 - 08:33 PM

Okej.. jaz sem mela vedno kot mala pupa dolge laske .. goste ful pa to... potem se se v kakem 5 razredu navaličala in na kratko .. mi je blo ful žal ! potem pa so mi zrastli in sem mela potem v 8 razredu fru fru še čisto ravni je bil mi je blo ful všeč...zdaj pa mi je moj fru fru zrasto že preko oči in si lase kr pomaknem na desno stran in mi je vredu frizura. Barvala pa se nisem še nikoli! wink.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#14 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 January 2006 - 10:12 PM

Mela sm full dolge laske blond-belo blond skodrana sm bla ... pol sm pa začela v vrtec hodt,kjer je tud moja teta delala, k me je pa rada dosttkrat 'ugrabla' pa me postrigla biggrin.gif
No,pol so lasje zrastl nazaj,a ne biggrin.gif pol sm pa šla kdaj pa kdaj k babi čez viknd -ona me je pa tud 'ugrabla' in odpelala k frizerju da me postriže na kahlo,no,pol so pa spet lasje zrastl,pa sm mela spet dolge,in tko so si me podajal.
Enkrat v enm 5 razredu sm se postrigla na obupno frizuro-tko ene 4 cm biggrin.gif ojej, ojej,ojej.No,pol, k so pa zrastl so pa skoz dolgi do dons.Umes sm se v srednji barvala vedno na blond.Zdj se ne več-to je to laugh.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#15 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 05 January 2006 - 01:15 AM

Jaz sem tudi imela vedno dolge lase, pol pa se je tam nekje na koncu osnovne šole začelo moje eksperimentiranje, ki je trajalo celo srednjo šolo. Na sebi sem imela vse možne barve, tudi na kratko sem se postrigla enkrat vmes, zdaj pa spet puščam naravi prosto pot. laugh.gif

Imam naravno barvo las (ful temnorjavo), lase pa imam že spet dolge. Zadnja sprememba je bil fru fru, ki pa je zdaj že zrastel čez nos in nimam pojma, kaj si naj nardim z njim. In pol zadevo rešujem s stotinami špang... rolleyes.gif
  • 0

#16 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 05 January 2006 - 04:16 PM

Ej Michelle jaz sem tudi imela fru fru in mi je zdaj zrastel do nosa in si ga samo pomaknem na desno stran...samo počeši si ga...meni je ful luškana frizurca! Kot da bi mela postrani fru fru..no..
  • 0
Viens, reste ici!

#17 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 05 January 2006 - 07:17 PM

ja, saj vem, kaj misliš. saj lahko ful dobro zgleda, sam meni pa se pol ti lasje ful ven 0obrnejo, mam pol na vsaki strani taka dva kravžla navzven, ne vem kak ti naj razložim... mogoče zato, ker mam goste lase, pa mi nikak ne padejo ob obrazu.
  • 0

#18 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 06 January 2006 - 01:56 PM

Jaja...sej štekam kaj hočeš povedat! Meni pa se ne obrača nič...hvala bogu...
  • 0
Viens, reste ici!

#19 kristy

kristy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1643 posts

Posted 06 January 2006 - 02:58 PM

a se da lase zredčit?? biggrin.gif blink.gif
  • 0
It's often just enough to be with someone.
I don't need to touch them.
Not even talk.
A feeling passes between you both.
You're not alone.

#20 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 06 January 2006 - 02:59 PM

kristy valda da se da. wink.gif
  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users