Jump to content


Photo

Koža ob prstih na rokah


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15027 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 15 April 2014 - 05:18 PM

Že dolgo imam težave s kožo ob nohtih, na konicah prstov. Bom prilepila slikovno gradivo spodaj (in upam da ne bo kateri slabo) ampak bi zadevo res rada sanirala, pa mi do sedaj ne uspeva sploh.

Gre se za to, da imam kožo na palcih in kazalcih (predvsem na palcih) ves čas razcveteno, občasno v ranah, pojavlja pa se mi po prstih okrog nohtov vse živo. ne grez a bradavice v tipičnem smislu, imam pa skorajda ob vsakem nohtu, na vseh prstih rjavo pikico, ki ne zgine. Če jo probaš mal izrezat je samo še slabše - izgleda kot koren bradavice, ki pa to nikoli ne postane.

 

Skratka, ne vem zanima me če je katera že videla kaj podobnega, če obstaja kaj s čimer bi se lotila zadeve. Kako nasplošno skrbite za kožo na rokah in ob prstih, ker pri meni je sploh pozimi grozota. Že tako imam izgleda tu pač občutljivo kožo, pozimi sem ažem s tonami krem pa nič ne pomaga, ker sem očitno še vedno prevečkrat v vodi z rokami, in si jih perem prepogosto, ne vem.

 

Pa še slike. Prosim brez komentarjev da so bruhalne (ker so) in to sama vem, in pač ja...Žal nimam take sreče kot ene tu ki imate popolne nohte in kožo na rokah, nekje se mi pač mora poznat 20 let grizenja. Ne grizem jih zdaj kakšne 5 mesecev...Ampak ne pridem nikamor, se cepijo, plastijo, skratka..Ne lakiram jih in niti posebej ne skrbim zanje.Sem obupala.

 

Na eni od slik se na kazalcu vidi pikao  kateri govorim. to imam skoz, na palcih obeh prstov na obeh straneh, pa tudi po posameznih drugih prstih...In nimam pojma kaj to je.

 

[attachment=8518:WP_20140415_18_05_49_Pro.jpg]

 

[attachment=8519:WP_20140415_18_06_27_Pro.jpg]

 

[attachment=8520:WP_20140415_18_08_00_Pro.jpg]

 

 


  • 0
 

#2 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 15 April 2014 - 06:32 PM

Ricinusovo olje poskusi. :)

 

http://www.cudovita....=5110&p=1135135

 

Meni obnohtno kožico kar raztopi in zaceli vso razpokano kožo - čez noč. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#3 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15027 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 15 April 2014 - 06:47 PM

Uf, sme prebrala in bom poskusila.

Jaz imam nasploh težave s suho kožo, po telesu, oziroma nogah in mednožju, če smo natančni. Zdaj se vsak večer mažem z olivnim oljem (babylove mama) pa saj je okej, ampak za noge je pa premalo bogat, imam še vseeno malo suho kožo (vendar nič v primerjavi s prej).

Bom si ga kupila, pa poskusila...Izgubit tak nimam kaj ker slabše že ne more bit :D

Kaj rpek dneva tudi skoz mažete roke s kremo? Meni gre tako na živce, potem imam skoz zraven papirnate robčke, da si dlani popucam če ne je vse mastno :)


  • 0
 

#4 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 15 April 2014 - 07:06 PM

Ricinusovo olje je ZAKON za mednožje. Sem ga priporočala še svoji ostareli, nepokretni teti in njeni negovalki, pa sta navdušeni, ker ji je vso razdraženo in popokano kožo zacelilo! Bolj kot katero koli mazilo, krema za dojenčke, itd.. :D

 

Jaz si tudi čez dan manjšo količino olja nanesem na roke, do komolcev. Pa obnohtna kožica mi je nadvse hvaležna. :)

 

Drugače pa opažam, da mi kreme, v katerih je kemija, naredijo samo še bolj izsušeno kožo, tudi če so namenjene ravno suhi koži. Zato sem izredno vesela, da sem našla tole ricinusovo olje.

 

Haha, bom morala kontaktirati koga, da mi plačajo provizijo, ker delam tako reklamo. :lol1: 

Ampak je res super, zato tako vneto širim informacije o njem. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#5 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15027 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 15 April 2014 - 08:36 PM

Ne definitivno ga bom kupila. Edino kar mi približno pomaga (samo mroam biti malo bolj dosledna) je ognjičeva krema, samo mora biti tista, ki je narejena kot vazelin, ker krema je za v smeti.

Najboljša je una iz tuša, res je zakon, tudi za spodaj in tko naprej...Bom malo kombinirala to kremo in ricinusovo.

tale:

 

173_1_1_file.jpg


  • 0
 

#6 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 08 May 2014 - 01:41 PM

Fiona, a maščob dovolj poješ? Se mi zdi lažje, da morda vnos maščob s hrano povečaš kot pa da se moraš skoz po celem telesu mazat.


  • 2
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#7 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25829 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2014 - 10:44 PM

^^
Meni je pred časom uživanje svetilnovega olja zelo hitro pomagalo pri razpokani koži ob nohtih (pozimi mi zaradi mraza koža velikokrat razpoka do krvi), tudi na obrazu sem imela lepšo, bolj gladko in sijočo kožo. Sem že pisala na forumu o tem. Se je pa učinek na koži z rednim uživanjem svetlinovega olja izgubil, zato sem naredila premor. Med nosečnostjo sem ga čisto opustila in se zaenkrat še nisem uspela ponovno lotiti njegove uporabe.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#8 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15027 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 24 May 2014 - 07:51 AM

Mislim da maščob pojem dovolj... Nisem pa seveda prepričana. pa to so neke vrste bradavice ugotavljam, zda jse mažem s tisto rumeno rožo ki cveti in upam, da se bo vse skupaj saniralo. Baje pomaga.


  • 0
 

#9 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2014 - 09:37 AM

Imam tudi jaz večkrat tako suho in razcveteno kožo ob nohtih. Mislim, da sicer nikoli nisem imela tako kot ti, ampak bolj blago. S suho kožo na rokah pa sicer nimam problemov. Že leta uporabljam Schellerjevo ognjičevo kremo, ki mi je zakon. Čez dan pa se res redko mažem, ker me moti občutek kreme na rokah. Tako da čez dan se namažem samo s kakšno bolj lahko kremo, če čutim, da so roke postale suhe. Nohte in kožo ob nohtih pa si zvečer namažem še z Essence nail care svinčnikom. Neke bistvene razlike ni. To bi se najbrž morala večkrat na dan mazat. Imam tudi ricinusovo olje, bom poskusila. Mi pa zaenkrat ricinusovo olje ni noben čudež. Mažem se z njim po riti in stegnih, ga zmešam z losjonom za telo, ampak ne opažam nobene razlike. Večkrat sem se tudi že namazala po komolcih, ker imam suho in rahlo srbečo kožo, pa ni niti približno tako, da bi se mi čez noč pozdravilo ali karkoli.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#10 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2014 - 10:07 AM

Zanimivo... meni je ricinusovo olje izjemno pomagalo... tako glede celulita kot pri eni stari brazgotini in suhi koži... 

Izgleda, da na vsakega deluje malo drugače...  :hmm:


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#11 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 25 May 2014 - 10:23 PM

Da bi bila kakšna razlika glede manj vidnega celulita, tega tudi nisem opazila. Včeraj sem si prvič pomazala kožo ob nohtih s tem oljem in bom še naprej. Bomo videli, če bo kaj drugače.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users