Jump to content


Photo

prometne dogodivščine


  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#1 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 15 September 2007 - 01:08 PM

Sm se spomnla te teme da jo ustvarm, k sm pod "avtošolo" razlagala o mojih podvigih z avtom.. Razložila sm kako znam rikvercat s tem da zravn živo mejo mal zgazm.. No ampk ta ni glih najbol izvirna, zihr se bom še kj spomnla pa dodala..

Tko da tle pište kaj se vam je kej zanimivga naredlo v zvezi z avtom in vožnjo.. Kakšne izkušnje mate.. itd..
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#2 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 15 September 2007 - 02:19 PM

Ammm dosti zanimivih stvari laugh.gif Prvi dan, kaj sem dobila svoj nov avto glih pripeljan iz salona, sem morala it h kolegici nekaj za šolo delat. Ona je doma v blokih in imajo parkirišča pač zelo ozka plus imeli so betonske stebre na vsakem eku. In jaz seveda prvič po izpitu peljem zato še nisem bila navajena parkiraz vzvratno zato sem poskušala kr not zapeljat ampak sem zraven tudi steber zagazla. rolleyes.gif Bla je le popraskana plastika na vratih ampak histerija je bla ogromna. Največja nesreča pri tem dnevu pa je bila ta, da sem morala še enkrat parkirat na isti prostor (mogla sem it v trgovino) in sem še bolj nagazla steber s tem, da sem mela cela zadnja vrata ovita okol stebra laugh.gif Jaz seveda v jok, avta se niti dotaknt nisem mogla, zato sem poklicala svojega fanta, ki je kr bled postal ko je videl nastalo situacijo. Potem je pač on avto ven zapeljal in je k sreči pleh ven skočo, tako da je bil rezultat le par praskic, ki sem jih kasneje spolirala. To je bila prva in edina nesreča kaj sem jo naredila v teh 4 letih kaj imam avto.

Nauk: od zdaj naprej parkiram avto vedno vzvratno na stranska ogledala. laugh.gif
  • 0

#3 SiQsI

SiQsI

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 916 posts

Posted 15 September 2007 - 03:01 PM

Mene sta enkrat na ljubljanski zahodni obvoznici hotla dva bosanca zabita kao prestrašt da sta policaja 'undercover' (z enim starim belim audijem karavanom-yeah I'm blond) no in sta me prehitela in modro lučko dala na streho, no pa sm jih spet js prehitela in jima fakiča kazala in jih pošiljala do ne vem kam in nazaj tko da... Men ne bo noben govoru!!! laugh.gif
  • 0
Biti to kar smo, in postati to, kar smo zmožni postati, to je edini cilj življenja.

#4 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 15 September 2007 - 04:44 PM

Ene dve leti nazaj sem se peljala na železniško, mami je bila zraven da je potem ona odpeljala avto domov. Bila je ful gužva in sem bila v koloni na topniški, v smeri proti železniški. do odhoda vlak je bilo še 15 minut in ni bilo šans da pridem pravočasno. Zato sem se bistroumno odločila da polkrožno obrnem v nadvozu ki je takoj za križiščem z Vilharjevo in grem na vlak z Vilharjeve. Ker pač cesta na tistem delu ni dovolj široka sem mogla še malo manevrirat, ustvarila manjšo kolono, ampak je šlo. Vlak sem seveda ujela cool.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#5 Bibi

Bibi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 173 posts
  • Location:Polzela

Posted 18 September 2007 - 01:46 PM

jst sm se pa lani avgusta pelu z avtom v službo in je bil močan naliv pa poln vode na cesti in ker sm imel izpit komaj pol leta sem bil precej neizkušen voznik.No, v blagi desni ovinek sm pripreljal okoli 80 km/h in se mi je zarad vode na cestišču zgodil pojav 'aquaplaning' in me je zvrtel na cesti za 180 stopinj in me vrgl v koruzo in sm 'požel' ene 10 m koruze.
Men ni blo nč, avto jo pa ni tak dober odnesu, ker je razbil sprednjo in zadnjo šipo, špegle in levi bok je bil stolčen.
  • 0
You're the reason I believe, you're the reason I sing,
you're the reason angels tangle me in heavenly things.
It's been a long road so hard and cold,
but you keepin' me warm with your heart of gold.

#6 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 18 September 2007 - 02:45 PM

^^ Bad, jst se ne bi mogla več spravit k vožnji po čem takem.

Me je enkrat na zalo sličen način v ovinku skoraj odneslo (stara cesta za v Ajdovščino, en ful oster desni ovinek), ker mi ročka ni hotla prestavit iz 4. (90km/h) v 3., pa niti pričakovala nisem da bo ivinek tak fejst (že pred tem so ble iste oznake za zgolj blage ovinkiče). No in me je vrglo na drugi pas čisto do ograje (spodaj ornk strmo pobočje), v9olan je zaštekal, bremze niso dobr prijele, pa sploh nisem nbla v nobeni prestavi, kar nekaj vmes. In sem se po drsanju levo desno rešla tko da sem zletela v nek kup zemlje pred neko bajtico. Samo sprednja leva luč je ven padla thumbup.gif .
Izpit sem pa mela komaj dva mesca.

Pa še direkt v prvem tednu samostojne vožnje (iz previdnosti kaj dlje kot od doma do službe nisem šla) me je en grdo izsilil na rondoju, podrajsal spredaj ob strani in sem skor priletela v ograjo blink.gif . Avto je pa do zdaj vedno odnesel le s praskami.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 September 2007 - 02:51 PM

Itak, da bi se spet spravla k vožnji. Nuja dela svoj.
Moji mami se je enkrat podobno zgodil, ampak zaradi ledu na cesti in jo je tud tak zavrtelo, ampak jo je ograja pol zadržala in ni šla dol s ceste. Itak, da je bla cela presrana, ampak preboliš to.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#8 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 18 September 2007 - 02:53 PM

Ja sam ti ziher odmre pol živcev ermm.gif . Vem da je blo mene po "rondoju" še celo zimo strah peljat gor (sem vadila pol ponoči ko je blo vse prazno tongue.gif ). Ovinkov pa še zdaj ne maram.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#9 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15427 posts
  • Gender:Female

Posted 18 September 2007 - 03:34 PM

Jst sem na 1. aprila 7 let nazaj, al 8, sej ne vem, naredila totalko. Pa Dilema je bla zram u avtu. Uf pa še poln tega je blo v prvem letu, kaj češ, hvala bogu, da ni blo kej hujšega. Itak se pol, ko narediš izpit učenje šele začne. Bom enkrat drugič še mal napisala, da se bote režale, zdele se mi ne da.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#10 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 18 September 2007 - 03:56 PM

QUOTE(Dragica @ 18. 9. 2007 - 16:34) View Post

Jst sem na 1. aprila 7 let nazaj, al 8, sej ne vem, naredila totalko. Pa Dilema je bla zram u avtu. Uf pa še poln tega je blo v prvem letu, kaj češ, hvala bogu, da ni blo kej hujšega. Itak se pol, ko narediš izpit učenje šele začne. Bom enkrat drugič še mal napisala, da se bote režale, zdele se mi ne da.

To se pa zelo strinjam, pravijo da si voznik ko imaš prevoženih 100.000 km.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#11 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 19 September 2007 - 05:40 PM

Zdle sm se spomnla kako mi je ena baraba v noro spedenani rdeči alfici pridrvela po glavni cesti, totalno jo je zanašal tako je šu ta modelčič hitr in to glih takrat ko sm jst s stranske ceste zavijala levo... In najbl fora je bla, da sm jst tega tipa poznala (s poroke 1 teden nazaj) in mi je veselo potrobu pa pomahov (sj je hud, nimam kj rečt.. tongue.gif) In potem me mami tko vpraša... "Kdo je bil pa to??" Jst pa "eemmmmm blush2.gif neveeeem.... biggrin.gif
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#12 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 September 2007 - 10:54 AM

Enega tipa, ki je trobil za prazen nič in me je razpizdil sem enkrat s svojo vožnjo živcirala. oops.gif Upam, da se mu ni nič zgodilo.
  • 0

#13 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2007 - 11:11 AM

Hvala bogu nimam nikakršnih nezgod, sem se pa spomnila ene smešne prigode: Se peljem enkrat in ustavim na semaforju za enim šmeki avtičem Peugeot 206 cc, v njem pa ena bejbika. In bejbika si začne pri rdeči luči popravljat mejkap. Pa se prižge zelena luč za speljat na levo (tja smo žežli peljat). Bejbika pa kar še zmeri popravlja maskaro itd. Pa ji poblendam...nič...pa ji malo potrobim (ne maram trobit)... pa nič... pol sem pa čez odprto okno zavpila: PA DEJ PI*** SPEL SE ŽE ENKRAT! Ko bi vi vidl, kako ji je vse z rok padl in je vsa panična hotla speljat, vmes ji je še avto crknu... Smeha polna skleda smile.gif
  • 0

#14 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5720 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2007 - 11:23 AM

v bistvu že 8 let vozim, ampak ni hujših nesreč (nekam trkam). v bistvu lahko pa priznam eno neumnost, kateri se sedaj vsi smejimo.
lani, ko sva odhajal iz pustovanja sva imela avto parkiran pri enih prijateljih. rahlo je snežilo, šipe sem imela zarošene, pa tudi nekaj sem spila (peljat bi morala pa v sosednjo ulico). in ko sem zapeljala rikverc (ne maram vozit v rikverc, ker avto je namenjen da vozi naravnost) sem zapeljala na greznico in nasedla. seveda je avto obtičal. in sva šla peš domov. naslednji dan so ga pa s kombijem prestavljal. največja fora pa je, da je bil avto malo postrani, postavljen kot razstavni primerek v avto salonu. Gor so mi pa napisal akcija -30% (ali nekaj takega). joj, mi je bilo nerodno!!!
  • 0

#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 September 2007 - 11:26 AM

Joj ta tvoj dogodek me spomni, ko sva z mojim enkrat z njihovim avtom nasedla na hlodu. Bil je sneg in sredni noči in se ni nič kaj vidlo in moj zapelje rikverc in nasede. Na srečo sta bila še dva kolega zunaj in sta naju prišla reševat. Samo potem so naju še nevemkako dolgo zafrkavali zaradi te nezgode. smile.gif
  • 0

#16 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5720 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2007 - 11:28 AM

pol nisem edina!! bom enkrat sliko nalimala, ker je bilo to obvezno treba slikat in okol pošiljat, kako jaz ne znam rikvercat!!!!
  • 0

#17 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2007 - 11:31 AM

Za vožnjo v rikverc je treba gledat v vsa 3 ogledala...zato so tam! smile.gif
  • 0

#18 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5720 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2007 - 11:33 AM

seveda. samo, da vidiš ogledala moraš šipe obrisat, pa iz ogledal tudi sneg dol pometat!!! (česar pa nisem naredila!)
  • 0

#19 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2007 - 11:33 AM

heheheh se bom vzdržala komentarja. smile.gif
  • 0

#20 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5720 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2007 - 12:03 PM

biggrin.gif please do!



(je pa od tega že leto in pol in se lahko tej moji neumnosti samo še smejim!!!!)


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users