Jump to content


Photo

Veganstvo, vegetarijanstvo, presnojedstvo


  • Please log in to reply
2103 replies to this topic

#1221 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 07 October 2013 - 01:05 PM

Kot Jošt, ja. ;) 


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#1222 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45420 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 October 2013 - 01:14 PM

Ah, škoda. Hvala za odgovor. 


  • 0

#1223 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 07 October 2013 - 01:16 PM

Saj mogoče, da se kje v tujini dobi še kakšen boljši nadomestek, za kakšen drugi sir, ampak jaz vem samo za ta Violife, ki je sedaj pri nas. ;) Obstaja tudi verzija cheddar,

ampak ga še nisem jedla. 


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#1224 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 October 2013 - 01:35 PM

V tujini se poleg Violife dobijo tudi Daiya, Cheezly in Vegusto, vse od cheddarja do mozarelle ipd., v bloku ali v listicih za sendvice (nisem se poskusila sicer, ampak slisim pohvale za doticne znamke, za razliko od raznih nadomestkov tipa 'Sheeze', ki - iskreno - niso podobni nicemer). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1225 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45420 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 October 2013 - 01:37 PM

Ah če je kot angleški cheddar, pol je bolj kot ne isti šmorn kot Jošt. 

 

Anouk, hvala za info o teh znamkah. Bom poskusila, če jih kje zasledim... 

 

Žal mi je, da sem še vedno preveč izbirčna in prevelik hedonist, da bi se lahko odrekla določenim stvarem. Sir je že tak. Se pa prav zaradi foruma zavedam problema, ki ga sproža pretirana potrošnja mesa in mlečnih izdelkov, zato se trudim in kupujem stvari iz domače reje kolikor je možno in pokušam vegetarijanske nadomestke. Ampak zaenkrat še jih nisem našla dovolj, da bi nadomestili moje priljubljene produkte živalskega izvora. Niti nimam dovolj volje, ne motivacije, da bi lahko vegetarijanstvo in veganstvo postala moj življenjski stil. Mogoče kdaj v prihodnosti... 


  • 0

#1226 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23479 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 07 October 2013 - 01:44 PM

Žal mi je, da sem še vedno preveč izbirčna in prevelik hedonist, da bi se lahko odrekla določenim stvarem. Sir je že tak. Se pa prav zaradi foruma zavedam problema, ki ga sproža pretirana potrošnja mesa in mlečnih izdelkov, zato se trudim in kupujem stvari iz domače reje kolikor je možno in pokušam vegetarijanske nadomestke. Ampak zaenkrat še jih nisem našla dovolj, da bi nadomestili moje priljubljene produkte živalskega izvora. Niti nimam dovolj volje, ne motivacije, da bi lahko vegetarijanstvo in veganstvo postala moj življenjski stil. Mogoče kdaj v prihodnosti... 

se popolona podpišem!


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#1227 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 October 2013 - 01:44 PM

Jaz ti priporocam, da se pridruzis kaksni lokalni vege FB skupini in jih povprasas glede tega, kaj od dobrih nadomestkov za razlicne izdelke priporocajo - bbos dobila se najboljsi feedback (kar veliko pomeni, ce se lovis na zacetku in poskusas malo pocez, ker so okusi precej razlicni in se lahko kje opeces - pa zgubis voljo ;)). 

 

Drugace pa ravno razmisljam, da nimam pojma, kaksen okus naj bi imel cheddar - imam v glavi samo josta, mozarello, feto, gorgonzolo in parmezan, ostalo ni klasificirano, heh.

 

 

 

I Couldn’t Give Up Cheese, So I Gave Up Animal Cruelty Instead
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1228 morettina

morettina

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3056 posts
  • Gender:Female
  • Location:ljubljana

Posted 07 October 2013 - 01:48 PM

Meni tudi diši pikantna hrana in siri odkar sem postopoma prenehala jest meso, sploh ne vem kdaj sem ga nazadnje jedla. Še vedno se pregrešim pri kakšnem mlečnem izdelku (razen kravjemu mleku), priznam. Ampak se trudim...

 

lisa-simpson-vegetarian.gif

 

P.S. Hvala za info o nadomestkih:) 


  • 0

#1229 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82444 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 October 2013 - 01:58 PM

Morettina, vegeburgerji od Valsoie so božanski, močno priporočam, ker imaš rada pleskavice. Na žalost se jih dobi samo še v Leclercu (kako me to jezi) in precej drage so, ampak je vredno naredit zalogo. Pa Spar Veggie ima tudi nekaj stvari za žar; žar valjčki, polpeti ... Jaz sploh ne vem, kaj sem jedla pred to linijo. XD


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1230 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 October 2013 - 02:02 PM

Ce komu pride prav:

 

Guide to vegan living

 

V Sloveniji dostopni veganski izdelki (FB album)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1231 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25700 posts
  • Gender:Female

Posted 07 October 2013 - 02:31 PM

Kaj pa pride v poštev, če ne smeš niti pšenice (sejtan) niti soje?


  • 0

#1232 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 October 2013 - 02:34 PM

beans-peas-and-lentils2.jpg

+

nuts-seeds-organic.jpg

 

:)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1233 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82444 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 October 2013 - 02:40 PM

Ančka, a kvinojo lahko?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1234 morettina

morettina

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3056 posts
  • Gender:Female
  • Location:ljubljana

Posted 07 October 2013 - 02:42 PM

Jina, hvala!


  • 0

#1235 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25700 posts
  • Gender:Female

Posted 07 October 2013 - 02:43 PM

Ja, kvinojo lahko.

 

Anouk, ciljala sem na pripravljene stvari, ki jih lahko kupiš v trgovini - npr. vegeburger, vege-boloneze omaka itd...

Plus...ne smem orehov, lešnikov, pistacij, arašidov, indijskih oreškov, bučnih semen...  :P


  • 0

#1236 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 October 2013 - 02:59 PM

Saj na prvi sliki imas ogromno enih lec in fizola in vsega, dobis jih v suhem zrnju ali ze kuhane in vlozene (ready to eat, bring a can opener and a spoon and voila! :P). Od burgerjev drugace pomislim na falafel kroglice (ki so iz cicerike). Jaz od raznih nadomestkov uporabljam skoraj izkljucno samo rastlinska mleka in jogurte, ostalo mogoce enkrat mesecno do parkrat letno (ponavadi poleti, ko sem doma in so kaki pikniki, pa mami nabavi svasta 'za sprobat'). Ne cutim potrebe po raznoraznih klobasah ali cem - vsake toliko kaj probam iz firbca in zato, da lahko potem drugim kaj svetujem, sama pa cisto fajn shajam tudi brez. Whole plant foods rule :).


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1237 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 07 October 2013 - 04:02 PM

Morettina, vegeburgerji od Valsoie so božanski, močno priporočam, ker imaš rada pleskavice. Na žalost se jih dobi samo še v Leclercu (kako me to jezi) in precej drage so, ampak je vredno naredit zalogo. 

 

Najboljši burgerji ever, res so okusni, mislim pa, da je cena res zasoljena, 4 evre? Jaz jih jem 1 krat na 2 meseca, ampak z veseljem. :) ZELO priporočam.


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#1238 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45420 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 October 2013 - 04:18 PM

 

Jaz ti priporocam, da se pridruzis kaksni lokalni vege FB skupini in jih povprasas glede tega, kaj od dobrih nadomestkov za razlicne izdelke priporocajo - bbos dobila se najboljsi feedback (kar veliko pomeni, ce se lovis na zacetku in poskusas malo pocez, ker so okusi precej razlicni in se lahko kje opeces - pa zgubis voljo ;)). 

Ja, moj problem je, da navadno naletim na stvari, ki mi izrazito niso všeč in potem izgubim voljo po pokušanju drugih produktov. Dobra ideja! Hvala za nasvet.


  • 0

#1239 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 07 October 2013 - 04:25 PM

Ja, ene stvari so drek, res obupnega okusa. :D Recimo jaz sem bila zelo razočarana nad to mocarello iz riža, mislim, da sem jo celo stran vrgla, en del, ker ni in ni šla v promet, potem je pa seveda

splesnila v hladilniku. :D

 

morettina, tukaj imamo malo več izkušenj z izdelki, in ti lahko svetujemo kateri nadomestki so OK, cenovno sprejemljivi, katerih se pa izogibaj! ;)

 

Drugače pa jaz jem podobno kot Anouk, čeprav včasih tudi kaj junka, priznam. ;) Meni je všeč tudi veganski giros, ga nisem jedla že en lep čas, sedaj se mi ga je 'zaluštalo', je pa to od Vege linije od Špara.

 

(ti posti so bolj za v tisto drugo temo, ne?)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#1240 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 07 October 2013 - 04:38 PM

Kinky, ti si jedla Mozzarisello? Poskusi Creamyrisello, ista firma, ampak meni bistveno boljša. Je pa malo manj kompaktna od prve, bolj kremna (kot pove že ime).


  • 1




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users