Jump to content


Photo

Filozofska fakulteta v Ljubljani - vprašanja o študijskih programih


  • Please log in to reply
465 replies to this topic

#1 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 03 August 2006 - 10:00 PM

Mene zelo zanima ta studij,vendar me zanima ce je kaj moznosti za zaposlitev po koncanem studiju?Sicer imam se nekaj zelja,kam bi se rada vpisala-pa vseeno me najbolj zanima za ta studij.
ce je kdo ki studira filozofijo-naj prosim cim vec napise o tem....



hvala ze vnaprej wink.gif
  • 0
I am falling between dreams and reality

#2

  • Guests

Posted 04 August 2006 - 07:53 AM

Evo me. smile.gif
Ampak ravno zdaj ne utegnem, se ti posvetim popoldan, ok? smile.gif
  • 0

#3

  • Guests

Posted 04 August 2006 - 11:25 PM

OK. smile.gif
Torej...ce se odlocas za studij filozofije mors najprej razmislit a to pocnes zato, ker te filozofija res privlaci al zato, ker se ti zdi da je bolj tak na "izi" faks.. smile.gif Druga stvar je, a se mas namen vpisat eno ali dvopredmetno. Js sm dvopredmetno pa mi je ok, od enopredmetnih studentov na nekaterih izpitih dost vec zahtevajo, ampak samo na nekaterih. Je pa res da je folk ki je enopredmetno...hmm..kk naj recem, da se ne bo slisalo cudno.. drugacen smile.gif ne vsi no, ampak eni so tolk v tem, da se je tezko pogovarjat z njimi, ker enostavno nisi na isi liniji. Se na dvopredmetni je par takih ticev.. Js mam filozofijo rada, ampak dolocene stvari; kar je modernejsega, mi prav tezi in se v tem ne najdem. Sicer pa mas v prvem letniku pet predmetov (dvopredmetno) od katerih so za pogoj trije al stirje, pol pa vsako leto vec.. Izpiti so razlicni..zelo odvisno od predavatelja in predmeta, od takih, katerih se nihce ni padel, do takih, katere padejo vsi po veckrat smile.gif Nasplosno je pa priblizno en res tezek izpit v vsakem letniku, oziroma vcasih dva, sam ti skor ziher ni treba obeh nardit v enem letu. Js se trenutno ucim za izpit iz politicne filozofije, ki ga mam septembra, sm se lotla priblizno mesec prej, ampak niti ne vem, a bom ob konkretnem ucenju v tolk casa sploh prisla vse skoz. Ampak to je enako tut na vseh drugih faksih. Par izpitov je pac tk.. Za nemsko klasicno filozofijo se eni ucijo tut pol leta po 6 ur na dan, pa ruknejo smile.gif mal je seveda odvisno tut od srece.
Kar se tice pa zaposlitve, je pa bolj slabo. Ce vzames pedagosko smer (js je nimam), si naceloma lahko ucitelj filozofije, sam se mi zdi, da kr tezko prides zraven, drugace pa..kakor se znajdes. Mislim da je zadnje case pri vseh druzboslovnih studijih tk..nihce te niti ne rabi niti noce, tk da je samo na tebi in tvoji iznajdljivosti in pripravljenosti poceti tut kaj drugega.
Nja..ne vem ce sm ti glih kaj pomagala..malo zmedeno vse skup napisala smile.gif Skratka, ce te veseli je filozofija fajn studij, eni predmeti ti bojo blazno vsec, eni ti bojo blazno tezili, ampak suma sumaris se splaca.
  • 0

#4 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 August 2006 - 03:26 PM

OK, malce še opravljanja... Kako misliš so nekateri "filozofi" čudni? Mislim, kaj so res čisto "out", neprizemljeni, ali kako? Sem mislila, da so to res samo izjeme... wink.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#5 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 05 August 2006 - 03:49 PM

QUOTE(izabela)
OK. smile.gif
Torej...ce se odlocas za studij filozofije mors najprej razmislit a to pocnes zato, ker te filozofija res privlaci al zato, ker se ti zdi da je bolj tak na \"izi\" faks.. smile.gif Druga stvar je, a se mas namen vpisat eno ali dvopredmetno. Js sm dvopredmetno pa mi je ok, od enopredmetnih studentov na nekaterih izpitih dost vec zahtevajo, ampak samo na nekaterih. Je pa res da je folk ki je enopredmetno...hmm..kk naj recem, da se ne bo slisalo cudno.. drugacen smile.gif ne vsi no, ampak eni so tolk v tem, da se je tezko pogovarjat z njimi, ker enostavno nisi na isi liniji. Se na dvopredmetni je par takih ticev.. Js mam filozofijo rada, ampak dolocene stvari; kar je modernejsega, mi prav tezi in se v tem ne najdem. Sicer pa mas v prvem letniku pet predmetov (dvopredmetno) od katerih so za pogoj trije al stirje, pol pa vsako leto vec.. Izpiti so razlicni..zelo odvisno od predavatelja in predmeta, od takih, katerih se nihce ni padel, do takih, katere padejo vsi po veckrat smile.gif Nasplosno je pa priblizno en res tezek izpit v vsakem letniku, oziroma vcasih dva, sam ti skor ziher ni treba obeh nardit v enem letu. Js se trenutno ucim za izpit iz politicne filozofije, ki ga mam septembra, sm se lotla priblizno mesec prej, ampak niti ne vem, a bom ob konkretnem ucenju v tolk casa sploh prisla vse skoz. Ampak to je enako tut na vseh drugih faksih. Par izpitov je pac tk.. Za nemsko klasicno filozofijo se eni ucijo tut pol leta po 6 ur na dan, pa ruknejo smile.gif mal je seveda odvisno tut od srece.
Kar se tice pa zaposlitve, je pa bolj slabo. Ce vzames pedagosko smer (js je nimam), si naceloma lahko ucitelj filozofije, sam se mi zdi, da kr tezko prides zraven, drugace pa..kakor se znajdes. Mislim da je zadnje case pri vseh druzboslovnih studijih tk..nihce te niti ne rabi niti noce, tk da je samo na tebi in tvoji iznajdljivosti in pripravljenosti poceti tut kaj drugega.  
Nja..ne vem ce sm ti glih kaj pomagala..malo zmedeno vse skup napisala smile.gif Skratka, ce te veseli je filozofija fajn studij, eni predmeti ti bojo blazno vsec, eni ti bojo blazno tezili, ampak suma sumaris se splaca.


Hvala za tako dober opis...mislim vsec mi je kot predmet-ampak,zaradi zaposlitve se bojim,da ne bi potem sla na ta faks.

Amm...pa res kako to mislis da so cudni?
  • 0
I am falling between dreams and reality

#6 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 August 2006 - 03:25 PM

Ena kolegica na Pedagoški študira dvopredmetno filozofijo. In je čisto normalna punca. Nič ni čudna. Mislim pa da ima filozofija že tako kot veda negativen predzvok, kao da samo brezdelno razmišljaš, bluziš in podobno.
  • 0

#7

  • Guests

Posted 06 August 2006 - 06:18 PM

Ne mislim da so cudni smile.gif So cisto normalni in vse, gre za to, da se z enimi enostavno ne mores pogovarjat. O obicajnih stvareh tk al tk ne, pa tudi ce bi se pogovarjal naprimer o nekem filozofskem problemu, so eni al tk nastudirani pa tolk vejo in ti pol kr mecejo naprej neke avtorje, ki jih sploh nisi prebral in ze kr takoj izvisis, ceprav si si mislil, da o zadevi kr nekaj ves, al se pa ven mecejo..pravzaprav se nism pogruntala kaj od obojega je, oziroma pri kom je prvo in pri kom drugo.
Eni se ocitno res zelo najdejo v tem..teoreticno razpravljanje sem in tja, o tem in onem.. pa kr skoz to.. Pa saj niso vsi tk no.. js pac opazim, ker take zadeve rajse razmisljam sama zase, pa vcasih vrzem dol s kom kako produktivno debato.. nimam pa rada da majo ljudje premalo svojega mnenja pa ga prevec vezejo na to, kar je nekdo rekel/napisal...
Tako. smile.gif

Na pedagoski je pa filozofija malo drugacna.
  • 0

#8 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 06 August 2006 - 08:40 PM

Aha.
Zanima me, ker sem spoznala nekoga, za katerega so prijatelji rekli, da skoraj ne govori (samo v primeru, če ga kaj vprašaš ti na kratko kaj odgovori), pa npr. če ga "pustiš" sedet v sobi in se vrneš čez kake tri ure, bo še vedno sedel v enaki pozi, čisto miren, kot da se sploh ne bi premaknil, tebe pa še pošmirglal ne bo. Jasno, dečko študira filozofijo. (čeprav, mislim, da je sicer čisto v redu poba wink.gif )
Sem mislila, da imate kaj podobnih primerov. Zgleda, da samo piflarje in tiste z manjvrednostnim kompleksom.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#9

  • Guests

Posted 07 August 2006 - 09:30 AM

Problem je v tem, da ob takih primerkih TI dobis manjvrednostni kompleks, ker se zdijo blazno pametni (eni tut so) in razgledani in visek inteligence in pol si tam zravn ti, ko ti vsako izjavo in tezo takoj podrejo... ahh smile.gif
Naceloma so pa taki fantje zelo privlacni in prav zarad te njihove vzvisenosti vcasih se bolj..delujejo prav skrivnostni ko si predstavljas kaj vse se jim mota po mozganih.. smile.gif
Sicer je pa najbrz odvisno tudi, na kako generacijo naletis. 2 leti mlajsi od moje so dost bolj normalni kot nas razred..
  • 0

#10 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 10 August 2006 - 12:23 PM

Jaz študiram dvopredmetno filozofijo v mb.
Zaposlitev je na borzi. Žal. Razen če si izjemno perspektiven. Kar se tiče predsodkov, hm... vsakemu svoje.
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#11 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 10 August 2006 - 01:00 PM

QUOTE(Blondi)
Jaz študiram dvopredmetno filozofijo v mb.
Zaposlitev je na borzi. Žal. Razen če si izjemno perspektiven. Kar se tiče predsodkov, hm... vsakemu svoje.


kaj si pa uzela še poleg filozofije?
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#12 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 11 August 2006 - 09:52 AM

QUOTE(hudička)
QUOTE(Blondi)
Jaz študiram dvopredmetno filozofijo v mb.
Zaposlitev je na borzi. Žal. Razen če si izjemno perspektiven. Kar se tiče predsodkov, hm... vsakemu svoje.


kaj si pa uzela še poleg filozofije?


biologijo wink.gif
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#13 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 11 August 2006 - 11:28 AM

QUOTE(izabela)
Problem je v tem, da ob takih primerkih TI dobis manjvrednostni kompleks, ker se zdijo blazno pametni (eni tut so) in razgledani in visek inteligence in pol si tam zravn ti, ko ti vsako izjavo in tezo takoj podrejo... ahh smile.gif


To pa je čista resnica... Poznam tudi enega, ki je bolj filozofske narave (ni šel študirat filozofije) in vedno razglablja o svojem obstoju, o našem obstoju in se sprašuje o ne vem kakšnih resnicah, zakonih, ki veljajo v tej družbi...
Nič ne rečem, da imam kaj proti temu... Samo... Težek je kot hudič!!!!
Ne vem kako mu je uspelo v pogovorih, filozofijo združiti še s psihologijo in sociologijo, in mi je potem razlagal, pametoval... Js sm pa umirala zravn... Najbolj pa mi je šlo na živce, da je npr moje obnašanje vedno skušal razložiti s temi vedami... Hudiča sm bentila! Karkoli sm rekla, mi je on takoj ovrgel in spet mel enourni monolog! Ob njem sm se res počutila neumno in manjvredno...
Največja ironija pa je v tem, da je s tem spraševanjem samega sebe odkril bogvekaj in je samo zarad spoznanja o svetu (o dobroti ljudi...) postal konstantno nesrečen!!!
Aja pozabila sm povedat, da sm z njim "hodila" (ene par tednov- kr neki) in sm ga potem pustila prav zaradi tega, ker me npr. ni razveselil, ko sm bla žalostna, ampak samo še bolj pribil na dno...

S tem opisom tega mladeniča nism hotla povedat, da so vsiiii filozofi težki, čudni in ne vem kaj še... Problem se pojavi edino v pogovoru z nekaterimi, ko te prekašajo in stvari zapletejo do amena! Potem pa ti začnejo telebanit: "Kar si pravkar povedala je relativno... Kaj pomeni zate prijateljstvo? Kako bi definirala prijateljstvo? Ja, samo tvoja definicija ni univerzalna, obstajajo tudi nekateri posamezniki, ki odstopajo..."
Takih razprav sm predvsem deležna bla, ko sm imela ene probleme s prijateljico rolleyes.gif
Je bilo zanimivo...
  • 0

#14 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 16 August 2006 - 11:02 AM

Jaz nimam več veliko časa da se odločim za fakulteto.. razmišljam o filozofiji, me zlo zanimajo ta globoka vprašanja, pa ta miselnost (nene, nism neka čudaška, me ma folk za čist prijetno dekle biggrin.gif )..
AMPAK hudimana, ZAPOSLITEV!! Samo ta problem je.. sicer bi šla takoj..
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#15 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 16 December 2006 - 05:34 PM

imaš tudi nemščino, če greš na dvopredmetni študij filozofije? Jaz bi najraje kako sociologijo vzela zraven, se to da? Al pa angleščino.
  • 0
IPB Image

#16 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 18 December 2006 - 05:26 PM

Mislim, da pri dvopredmetnem študiju ni nemščine. Če si na filozofski fakulteti, lahko poleg filozofije vzameš sociologijo.
Jaz se se prvo leto vpisala na filozofijo (dvopredmetno na FF) in kmalu ugotovila, da ni dovolj, če si poglobljen vase, razmišljujoč itd. Potrebno je veliko več. Sem pa celo en kolokvij iz Logike naredila.
Sem pa tudi jaz imela enega sošolca, ki je bil "poseben". Meni se je zdelo zelo fino, ko je razlagal, da je čakal v gostilni in bral Machiavellija. Pa predvsem so bili taki, da ko si jih nekaj vprašal, si se že zgubil v njihovem govorjenju. In to se mi je na začetku tudi zdelo ful učeno. Namreč, po mesecu faksa so nekateri ful filozofirali, jaz pa nisem znala. In nisem ločila nakladanja in pravega filozofiranja.
Dobra novica: moja enoletna sošolka je končala filozofijo in dela na ministrstvu za visoko šolstvo. Mislim, da v administraciji.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#17 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13782 posts
  • Gender:Female

Posted 18 December 2006 - 06:26 PM

Poleg filozofije lahko vzameš skoraj vse. In res je ni nemščine thumbup.gif
Pa meni osebno študij ni zelo težak, pa se nimam za filozofinjo, modrijanko ali kaj sorodnega. Mogoče si prehitro obupala, bi se ti kasneje odprlo... smile.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#18 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 19 December 2006 - 02:56 PM

Js ciljam na ta dva predmeta, ker rada berem knjige s teh polic. Tud predmet v šoli mi je zelo zanimiv in mi vedno profesor kako knjigo na to temo predlaga.

Nočem bit kot sestrična, ki še do brucvanja ni zdržala (fra in kitajščina)
  • 0
IPB Image

#19 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13782 posts
  • Gender:Female

Posted 19 December 2006 - 09:43 PM

Če že bereš literaturo s področja pol po moje nimaš kaj skrbet smile.gif Boš komot zdržala oz. ne bo nič za zdržat ampak ti bo fajn.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#20

  • Guests

Posted 25 December 2006 - 06:30 PM

Tule se js nebi cist strinjala.. Tut js sm vedno rada brala take knjige, sam na faksu pol ne mors brat sam tega kar bi rad, ampak se polno stvari, ki ti sploh niso vsec, pa jih moras prebrat.
Je pa res, da ce te veseli in ti je zanimivo, da ti bo najbrz slo. Blazno tezko res ni, poznam pa ljudi ki so se nesrecno prepisovali, ker niso nardili niti najlazjih izpitov.. tk da mal ze mors bit v to smer nagnjen, ce ne so nekatere stvari precej nerazumljive. Nemska klasicna filozofija, naprimer smile.gif
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users