Jump to content


Photo

izpadanje las


  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#1 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 August 2004 - 07:22 PM

Hej

saj vem, da je normalno, da ti na dan izpade od 50 do 100 las, ampak včasih se prav prestrašim, ko zagledam koliko las mi je izpadlo. Predvsem po umivanju las ermm.gif
A vam tudi izpadajo lasje?

LP N
  • 0

#2 Vrtnica

Vrtnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 182 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Arhitektura, medicina, restavratorstvo

Posted 09 August 2004 - 09:29 PM

od 50 do 100???? blink.gif jz bom plesasta postala ueeeeeeeeeeeeeeeeeeeee oops.gif

jap meni tudi izpadajo se posebi ko si jih umijem jih cel sop naberem po kadi
  • 0
lp, Vrtnica

#3 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 10 August 2004 - 06:30 AM

Proti izpadanju las zelo pomaga koprivni sampon ali pa v lekarni se dobi od Yichy Decors ampule in šampon,lasje lahko izpadajo zaradi pomankanja katerega od vitaminov,ponavadi je to b kompleks.
  • 0

#4 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 11 August 2004 - 09:00 AM

po naravi je tko da nam lasje izpadajo...in tko je k je nadi rekla...vendar se nam obnavljajo....tisti k majo skravžlane to še bl vidjo..ka majo male kodrčke...
meni izpade blazno veliko las...pa se nesekiram...sam češem se ne laugh.gif laugh.gif laugh.gif

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#5 Aleka

Aleka

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts
  • Location:primorska
  • Interests:potovanja

Posted 11 September 2004 - 12:33 PM

Ja, tudi meni izpade fulll las. V ponedeljek imam pregled v neki trgovini z naravnimi pripomocki in vam bom povedala kaj mi je rekla. Se slisimo...

Lep dan.
  • 0

#6 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 11 September 2004 - 07:46 PM

Kadar meni zelo izpadajo lasje (to se zgodi ponavadi spomladi in v jeseni) uporabim šampon Fitoval. Pa sem kar zadovoljna. Z njim si operem lase tudi včasih vmes, ko uporabljam druge šampone.

lp
  • 0

#7 Aleka

Aleka

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts
  • Location:primorska
  • Interests:potovanja

Posted 17 September 2004 - 05:25 PM

Torej meni je zdravnica pregledala lasisce in ugotovila, da imam full prhljaja in to zapira pore iz katerih naj bi zrasli novi lasje. Tako, da mi je svetovala en sampon od Vichy in po 2 mesecih, naj bi se stanje izboljsalo. Prvi mesec imam sampon za mastno lasisce, drugi mesec pa sampon proti prhljaju. Oba sta od Vichy-ja.
  • 0

#8 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 20 September 2004 - 04:18 PM

Proti izpadanju las baje pomaga tudi masaža lasišča. Z masažo nekako okrepimo lasno korenino in mešiček iz katerega raste las in tako lasje manj izpadajo, če so lasne korenine čvrsteje.
Če pa to strokovno opravi frizerka pa je še zelo prijetno. tongue.gif

lp
  • 0

#9 Sanja

Sanja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 154 posts
  • Location:Maribor

Posted 21 September 2004 - 01:27 PM

jeseni je tak normalno da ti izpade več las kot ponavadi,meni izpadajo kar v šopih pa se mi nič ne pozna ker mam ful goste
  • 0
LP,Sanja

#10 Yvona

Yvona

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 22 September 2004 - 01:40 PM

Proti izpadanju preverjeno pomaga proso. Vsako jutro dodajte v jogurt 1 veliko žlico prosa.
  • 0

#11 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 23 September 2004 - 08:19 PM

Če lasje izpadajo v šopih in predolgo pa je, po moje le treba obiskati zdravnika. "Nenavadno" izpadanje las je lahko znak kakšne resne bolezni.

lp
  • 0

#12 S8

S8

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 10 October 2004 - 06:08 PM

zanima me če res kapa povzroča izpadanje las?
  • 0

#13 barb

barb

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 158 posts
  • Interests:vse po malem

Posted 11 October 2004 - 02:48 PM

možno ermm.gif zaradi toplote se lasišče preveč masti in ne more "dihat", zato je možno tut to (odvisn od vsake posameznice) da odpadajo lasje... to sem nekje prebrala :!:
  • 0
What matters most, is how you see yourself!

#14 S8

S8

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 11 October 2004 - 10:38 PM

QUOTE(barb)
možno ermm.gif zaradi toplote se lasišče preveč masti in ne more \"dihat\", zato je možno tut to (odvisn od vsake posameznice) da odpadajo lasje... to sem nekje prebrala :!:


a to pol za skos al zrastejo nazaj? aja sm moški drugač wink.gif
  • 0

#15 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 12 October 2004 - 04:30 PM

seveda tudi zrastejo nazaj biggrin.gif
  • 0
Nobody is perfect, I am nobody!

user posted image

user posted image

#16 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 12 October 2004 - 05:05 PM

QUOTE(S8)
zanima me če res kapa povzroča izpadanje las?



hm....poznam kr neki mal starejših moških k je v vojski blo prsiljeno skoz nosit kapo....nekateri so v vojski ostali še po služenju roka...oz so tam zaposleni...in če lasje niso preveč bujno močni....tud kapa "naredi" svoje in lasje niso zrastli nazaj rolleyes.gif


kimZbujnimiLasmi

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#17 barb

barb

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 158 posts
  • Interests:vse po malem

Posted 12 October 2004 - 06:29 PM

po mojem je odvisno od tega kok pogosto nosiš kapo :!: pa seveda tut od tipa tvojih las (kok so močni, negovani) :!: :!:
  • 0
What matters most, is how you see yourself!

#18 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 12 October 2004 - 06:57 PM

Zaradi nošenja kape najbrž ne izpadajo lasje intenzivneje. Verjamem pa da se pogosteje lomijo zaradi pokrival.

LP J
  • 0

#19 romy

romy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts

Posted 25 October 2004 - 03:26 PM

mislim, da je ta količina na dan normalna. So dejavniki ko se izpadanje poveča, nosečnost, dojenje, hormonske spremembe, letni časi... Zaenkrat še ni panike. Meni dvakrat na leto, jeseni in pomladi ful izpadajo, potem se pa malo umiri. Ravno o tem sem v neki reviji članek brala, mislim da je zadnja Lepa in zdrava in zdravnik ravno to količino izpadanja navaja, zato se ne sekirat, ker ti bodo še bolj izpadali!!!
  • 0

#20 Guest_eli_*

Guest_eli_*
  • Guests

Posted 09 November 2004 - 09:59 AM

QUOTE(Nadi)
Hej

saj vem, da je normalno, da ti na dan izpade od 50 do 100 las, ampak včasih se prav prestrašim, ko zagledam koliko las mi je izpadlo. Predvsem po umivanju las ermm.gif
A vam tudi izpadajo lasje?

LP N


Pri nas v družini že od kar se je Bioscalin pojavil v Sloveniji uporabljamo to terapijo. Nihče od nas ni plešast. Vendar nam pomladi in jeseni zelo izpadajo lasje. Uporabljamo eliksir za dobro čiščenje mešičkov, šampon za pranje. Z losionom si še zlasti pred zimo okrepimo in utrdimo lasne korenine in lase do konjic. Kapsule pa jemljemo kot dodatek k prehrani. Jaz na leto naredim 2 kuri (spomladi in jeseni), mož pa uporablja izdelke vse leto. Čeprav mene malo moti, da je bolj poraščen, pa je njemu to prav všeč.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users