Jump to content


Photo

proteini


  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1 beba

beba

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 112 posts
  • Location:ljubljana

Posted 04 July 2005 - 08:43 AM

kaj menite o proteinih in teh zadevcah?
imam enga kolega ki ma cele kupčke raznik kapsul in tabletk
kao za mišice. no js kej dost ne vem o tem sm.... če pogledamo recimo
kakšne gogo plesalke ki se ravno s tem nažirajo - a tak folk sploh kej druzga je? js si sploh ne predstavlam sebe na tem mestu.
  • 0

#2 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28990 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 04 July 2005 - 09:30 AM

sem popolna nevednica na tem področju, poznam pa tipa, ki si je neke praške proteinske mešal v mleko, ker je vegi - da bi instant pridobil proteine, ki jih brez mesa kao ne. en prijatelj je v ta namen (tut vegi) jedel neke tablete s hmeljem. fant in njegov brat vem, da pijeta proteinčke (mislim, da s okusom kakava, zato js temu rečem 'kakavček' wink.gif ) po fitnesu. kej več pa ne bi vedla. js ne vem, ne bi tega jedla/pila, mi full umetno deluje.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#3 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 04 July 2005 - 07:14 PM

QUOTE(beba)
kaj menite o proteinih in teh zadevcah?
imam enga kolega ki ma cele kupčke raznik kapsul in tabletk
kao za mišice. no js kej dost ne vem o tem sm.... če pogledamo recimo
kakšne gogo plesalke ki se ravno s tem nažirajo - a tak folk sploh kej druzga je? js si sploh ne predstavlam sebe na tem mestu.


Ti svetujem da si previdna pri teh zadevah in da jih jemlješ red pod kontrolo nekoga ki pozna te zadeve in ve kdaj se uporabljajo.
  • 0

#4 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 05 July 2005 - 11:17 AM

Moje mnenje: TO JE ENO VELIKO SRANJE.
Zakaj piti razne proteine, če lahko vse kar rabi telo zaužiješ po bolj normalni poti?!
  • 0

#5 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28990 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 05 July 2005 - 12:36 PM

QUOTE(tinca)
Moje mnenje: TO JE ENO VELIKO SRANJE.
Zakaj piti razne proteine, če lahko vse kar rabi telo zaužiješ po bolj normalni poti?!


pr kakih tipih verjetno, da hočjo s tem v zlo hitrem času pridobit videz iber nabildanih mišic. men se zdi to bedarija.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#6 beba

beba

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 112 posts
  • Location:ljubljana

Posted 05 July 2005 - 12:46 PM

no vsekakor da ne bo pomote - jaz jih ne jem, pa mi tud na misel ne pride da bi jih....
samo me pa zanima kako drugi gledate na te zadeve....
ker zgleda da en moj frend sm od tega živi
  • 0

#7 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28990 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 05 July 2005 - 12:50 PM

QUOTE(beba)

ker zgleda da en moj frend sm od tega živi


to se mi vsekakor ne zdi ravno pametno ... ermm.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#8 beba

beba

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 112 posts
  • Location:ljubljana

Posted 05 July 2005 - 12:59 PM

men tud ne.....
zato pa sprašujem če kdo kej več ve o tem.
  • 0

#9 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 05 July 2005 - 01:09 PM

proteini sploh niso tok slaba zadeva.
Folk jih je zato kr si ne morjo npr kuhat zrezke vsake 3 ure pa zato ker nimajo mascob.
pac lazji je zmiksat eno stvar pa popit pa dosezt isti ucink k pojest dva zrezka.
  • 0

#10 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 05 July 2005 - 01:16 PM

QUOTE(lejck)
proteini sploh niso tok slaba zadeva.
Folk jih je zato kr si ne morjo npr kuhat zrezke vsake 3 ure pa zato ker nimajo mascob.
pac lazji je zmiksat eno stvar pa popit pa dosezt isti ucink k pojest dva zrezka.


...ne štekam, zakaj bi si moral delat zrezke vsake tri ure blink.gif

Če hoče bit kdo nabildan - kar je meni ostudno, naj si najde delo na kakšni veliki kmetiji, bo isti učinek! Ba še bolj zdravo hrano bo jedel. Ne bo treba več ne fitnesa ne proteinov.
  • 0

#11 beba

beba

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 112 posts
  • Location:ljubljana

Posted 05 July 2005 - 01:56 PM

če je pa lažje nek zvarek spit k pa delat heheheheheeheh
  • 0

#12 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28990 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 05 July 2005 - 07:23 PM

QUOTE(tinca)
QUOTE(lejck)
proteini sploh niso tok slaba zadeva.
Folk jih je zato kr si ne morjo npr kuhat zrezke vsake 3 ure pa zato ker nimajo mascob.
pac lazji je zmiksat eno stvar pa popit pa dosezt isti ucink k pojest dva zrezka.


...ne štekam, zakaj bi si moral delat zrezke vsake tri ure blink.gif

Če hoče bit kdo nabildan - kar je meni ostudno, naj si najde delo na kakšni veliki kmetiji, bo isti učinek! Ba še bolj zdravo hrano bo jedel. Ne bo treba več ne fitnesa ne proteinov.


tinca, morš razumet, da eni pač nimajo časa delat na kmetiji. biggrin.gif js poznam tipa, ki je vsake tri ure in te štose, ni nabildan (vsaj ne tko kukr uni, k tekmujejo v body buildingu), ma pa perfektno postavco ... wink.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#13 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 05 July 2005 - 10:12 PM

Delo na kmetiji sem samo napisala kot primer - saj obstajajo tudi druga bolj ali manj fizična dela.

Ma ja.............mogoče bi uni tip ki ga poznaš imel ravno tako perfektno postavco, tudi če se ne bi filal s proteini.
Tudi jaz poznam ene par tipov, ki žrejo proteine in hodijo vsak dan v fitnes - imajo roke kot svinjsko stegno, niti za hišo jih ne bi imela pokopane.

A nista lepčkana brata Madžarovič?

IPB ImageIPB Image
  • 0

#14 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 July 2005 - 06:42 AM

QUOTE(beba)
men tud ne.....
zato pa sprašujem če kdo kej več ve o tem.

Veliko o tem boš našla na forumu Šport. Tam si poglej. (uporabi strička Googla, da najdeš to stran).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#15 Jeny

Jeny

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 06 July 2005 - 12:45 PM

QUOTE(tinca)


A nista lepčkana brata Madžarovič?

IPB ImageIPB Image


Te dva pa nista taka samo od proteinov, ampak sta morala jemati še kakšne druge zadeve! Npr. steroide, efedrin, metan,...
Poznam veliko kolegov, ki jemljejo te zadeve in vem, da če želiš biti takšen ne bo dovolj samo uživanje proteinov ter fizično delo, sploh če nimaš pravih dispozicij za mišično maso.
Teh stvari ne podpiram, čeprav sem sama že poskusila te zadeve za hujšanje in so rezultati res odlični, ampak pri tem zelo trpi zdravje, tako da hvala nič več! Je pa tudi res, da se nekateri fanjtje, ki so po naravi bolj suhi zelo težko zredijo in pridobijo mišično maso po naravni poti, tudi če jedo vsako uro! ermm.gif

  • 0

#16 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 July 2005 - 01:45 PM

Mimogrede... vsem, ki hočete shujšati prav tako predlgam Šport forum (sama sicer tam ne sodelujem, ampak sem pa tam našla kup zanimivih informacij).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#17 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 06 July 2005 - 11:39 PM

[quote=Jeny]


Te dva pa nista taka samo od proteinov, ampak sta morala jemati še kakšne druge zadeve! Npr. steroide, efedrin, metan,...
Poznam veliko kolegov, ki jemljejo te zadeve in vem, da če želiš biti takšen ne bo dovolj samo uživanje proteinov ter fizično delo, sploh če nimaš pravih dispozicij za mišično maso.
Teh stvari ne podpiram, čeprav sem sama že poskusila te zadeve za hujšanje in so rezultati res odlični, ampak pri tem zelo trpi zdravje, tako da hvala nič več! Je pa tudi res, da se nekateri fanjtje, ki so po naravi bolj suhi zelo težko zredijo in pridobijo mišično maso po naravni poti, tudi če jedo vsako uro! ermm.gif


Tudi ena moja sodelavka je hodila v fitness (btw od Madžaroviča), ker je hotela shujšat in ji je tudi dal eno tako sranje za uživat. Isto kot ti, rezultati so bili odlični je imela pa tudi nekakšne težave z zdravjem zaradi tega.
Kot vedno ponavljam, me ne zanima kaj kdo dela s svojim življenjem, ma vseeno ne štekam, kako lahko nekateri ogrožajo svoje zdravje samo zaradi "lepote"/denarja.
  • 0

#18 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 07 July 2005 - 12:00 AM

QUOTE(tinca)

...ne štekam, zakaj bi si moral delat zrezke vsake tri ure blink.gif

Če hoče bit kdo nabildan - kar je meni ostudno, naj si najde delo na kakšni veliki kmetiji, bo isti učinek! Ba še bolj zdravo hrano bo jedel. Ne bo treba več ne fitnesa ne proteinov.


ne gre za to...beljakovine so osnovni gradbeni "materjal" nasih celic tko da je za optimalno obnovo pa rast lih ta zadosten vnos beljakovin pomemben...ksn k je suh pa k nav nc zru lahka 3 leta gara k svina pa ne bo mel nikol tok misicne mase kokr ksn k pac je pa nej bo to proteine alpa zrezke oz kerekoli beljakovine.Sam je pa dejansko men leps zdefiniran tip kot pa nabildan.
ampak itaq ma vsako tele svoje vesele biggrin.gif
  • 0

#19 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27062 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 21 August 2006 - 08:03 PM

Haha ma kolko je stara una slika od mađarevičev ?
En je moj sosed, pa sploh ni tak blink.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#20 TJ4SH4

TJ4SH4

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts
  • Location:Jesenice

Posted 28 August 2006 - 11:44 AM

Js pa redno treniram in mamo tud lazji fitnes in nm je trener sam priporocu eno zadevco kot en shake ki ti samo obnavlja mišice(dodatek k prehrani) in to ni za to da izgleda da maš mišice ampak po hudem naporu ti kao primankuje beljakovin in se sama nvm tocn mogoce kdo ve kaj vec od tega. Sm pa tud zasledila en dokumentarc k bi ena izmed teh sestavin povzrocila smrt.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users