Jump to content


Photo

3 baby mucke iščejo topel dom


  • This topic is locked This topic is locked
16 replies to this topic

#1 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 13 May 2009 - 09:54 AM

Naša Kitty je prejšnji teden skotila 4 luštne mucke, ki iščejo nov dom. Eno bomo obdržali, ostale 3 pa želimo tri oddati, saj je bomo imeli s troglavo mačjo družino dovolj dela. smile.gif

Prosim, če se zainteresirani javijo čim prej (po možnosti iz Štajerske regije).

Slike še priložim.

  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#2 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45622 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 May 2009 - 10:16 AM

BusyBee, veliko sreče pri iskanju lastnikov!
  • 0

#3 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 May 2009 - 09:35 PM

In priporočam sterilizacijo mame in obljubo novih lastnikov za mladičke.

Sicer ti pa močno priporočam tale članek, da si prebereš...

http://www.mojpes.ne...php?storyid=193
  • 0

#4 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 14 May 2009 - 09:19 PM

Joj, ne bi o sterilizaciji. Smo že na drugem forumu o tem. Mi je čisto jasno vse, pa če enkrat dam oglas za mucke gor ... ne vem no, če je to tak zločin, ker jim želim pravočasno poiskati lastnike. Zdaj sem pa povsem nevedna in ignorantska in ne vem kaj še vse.
Velikokrat smo tud sami pobrali takšne mucke ali pse, ki so jih drugi pustili na cedilu in odvrgli sredi ceste ... Nočem niti razmišljat o vsem tem - sama kaj takega ne bi nikoli storila ... in takih dejanj ne razumem.

No, če koga zanima, prilagam še slikce:

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image


EDIT: Mogoče se preveč razburjam, ampak me povsod napadejo, ne da bi prej kaj vprašali - tipično ... vsak najprej pomisli na najslabše ...
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#5 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 14 May 2009 - 09:52 PM

Busybee, nisem nič napisala, da si ignorantska in nevedna. Sem samo predlagala sterilizacijo mame muce in da vsaj probaš poskrbeti, da bodo tudi novi lastniki mladičkov za to poskrbeli. Če si že sama pobrala zapuščene muce, potem veš kaj to pomeni in kam vodi. Za mladičke in produciranje le teh si prav tako odgovorna, zato upam, da se zavedaš, da je sterilizacija zelo pomembna. Razumem, da se je zgodilo (no, ubistvu bi mogl že prej na to misliti biggrin.gif ) ampak, zdaj pa le poskrbite za to, da bo mama sterilizirana, da ne bo po nepotrebnem novih mačjih mladičkov in da se ne boste ukvarjali z oddajami po nepotrebnem.
Po mojih izkušnjah je dober dom za mačke zelo težko dobiti, zdej odvisno kaj je za koga dober dom. Zame je to, da bo mačka tam živela polnih 15 ali več let in ne da mačke menjajo enkrat letno, kar se na žalost dogaja.

Zdej prisilit te res ne morem, ti pa lahko pač svetujem. Mislim pa, da si vseeno dovolj pametna, da to sama veš in se zavedaš in da boš poskrbela za mamo smile.gif Ne bom več pametovala laugh.gif , upam, da bodo muci šli v dobre roke.

  • 0

#6 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 14 May 2009 - 09:58 PM

Ja, dober dom je, da muca v njem lagodno in brezskrbno živi 15 let - kot je naša prejšnja. Žal živimo v prometnem okolju in vsem mucam ni sojeno tako dolgo življenje, 24 ur na dan pa tud ne morejo biti zaprte v hiši ... so preveč nesrečne.

O sterilizaciji razmišljamo, žal pa o tem ne odločam povsem sama - čeprav delam na tem, da dosežem svoje. ermm.gif

Razjezilo pa me je tudi to, da na vseh forumih najprej vsi začnejo pametovat o sterilizaciji, čeprav gre za oglas. Res sovražim ljudi, ki svoje mačke spuščajo in jih tako ali drugače mučijo ... ampak mislim, da je za pogovor o tem bolj primerna nova tema (ki pa si jo že odprla).
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#7 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 17 May 2009 - 12:17 PM

Sem pisala veterinarski bolnišnici in so mi prijazno in zelo hitro odgovorili, da za muco 54 €, za mačkona pa 31.

Če pripeljem oba, pa sem se zmenila, da dobim študentski popust in mi skupaj zaračunajo 60 €. IPB Image

Torej, za nadaljnje razmnoževanje svojih muck bom poskrbela sama, čeprav so starši proti. Jih bom samo zbasala v košaro in odpeljala.



EDIT: nekaj novih slikc ...

IPB Image IPB Image

IPB Image IPB Image
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#8 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 17 May 2009 - 10:13 PM

Ful so super cofki. Škoda ker jih ne morem vzet, bi jih mela komot 50. wub.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#9 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 17 May 2009 - 10:24 PM

Če dogovori veljajo, bodo vsi oddani! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Me happy.
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#10 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 17 May 2009 - 10:26 PM

O ful dobr!!!
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#11 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 17 May 2009 - 10:31 PM

Ja. thumbup.gif

Ena gospa bi imela dva, ker ji je njenega pred kratkim povozilo, pa bi rada da sta si za družbo ... morda bosta bolj varna pred cesto. Imajo pa doma mesarijo in jim ostaja velik hrane, tako da lačna ne bosta! smile.gif
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#12 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45622 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 May 2009 - 10:35 PM

Me veseli, da se je tako razpletlo. smile.gif Poročaj kako bo z njimi.
  • 0

#13 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 17 May 2009 - 10:37 PM

Seveda bom poročala. Pa drug teden bodo kake nove slikce. smile.gif


A je možno, da muca zanosi, preden jo uspem dat sterilizirat (moram počakat še 4 ali 5 tednov)?
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#14 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 17 May 2009 - 10:45 PM

Ja lahko zanosi ful hitro po kotitvi. Predlagam da jo imate ta čas not. Sej se bo navadla, moji so bli tud potepuhi pa so zdej stalno not. Včasih mal protestriajo to je pa to.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#15 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 17 May 2009 - 10:47 PM

Bom poklicala jutri, pa vprašala, kako je s tem ... smile.gif
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#16 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 18 May 2009 - 10:41 AM

Mačke so cepljenje, redno razglistene, navajene sobne čistoče etc? Tako prej najdejo nov dom. Prve dve zadevi pa sta obvezni.

Gonitveni ciklus se začne takoj po kotitvi. Tako da, preračunaj na koliko časa se tvoja mačka goni in vedela boš kdaj moraš pazit-če bo slučajno pred sterelizacijo gonitev. Sicer je treba počakat vsaj kake 2 mesca, da se maternica spravi nazaj v red. Med samo gonitvijo pa ni pretirano fajn sterelizirat, ker je maternica bolj prekrvavljena in je bolj tvegana operacija. Kastrirat pa žvad lahko neseš kar zdaj-to je enostaven poseg.

O sterelizaciji/kastraciji pa vsi takoj začnemo ker na tone mačk brez domov, poškodovanih, neoskrbljenih, polna zavetišča etc. V glavnem mačk je preveč, primernih domov za njih pa premalo. In isto je pri psih. Zato poudarjamo ti dve zadevi. Jaz bi vse madiče oddala s pogodbo v kateri se novi lastniki obvežejo za sterelizacijo/kastracijo, čim mačka doseže 1.5kg (to je min. omejitev pri mačkah) oz. pred prvo gonitvijo.
  • 0
IPB Image

#17 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 18 May 2009 - 10:53 AM

Anja, na vasi ne morem strašit z nekimi pogodbami - sploh pa ne nekim 60 ali 70 letnim babicam. Pa reči, kaj hočeš.

Čistoče seveda še niso navajene, če pa še komaj hodijo (kot si videla, so stare komaj dva tedna). Za gliste in cepljenje pa se razume, da je treba poskrbeti.

Za sterilizacijo je veterinar rekel, da se počaka kakih 6-7 tednov po rojstvu. S kastracijo bom pa počakala, ker bom peljala oba skupaj, da dobim mal popusta.

Sicer pa so mucke oddane in se tema lhako zapre.

Hvala.
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users