Jump to content


Photo

Veganstvo, vegetarijanstvo, presnojedstvo


  • Please log in to reply
2103 replies to this topic

#1921 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82444 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 March 2015 - 08:43 PM

O, mati mila. :lol:
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1922

  • Guests

Posted 13 March 2015 - 08:50 AM

Odvisno, kje kupuješ. Riža se res ne morem izognit iz vrečke, ampak se itak prekuha, mleka se pa lahko. Jogurte ali skuto sicer kamot kupim v plastiki in se tudi do zdaj nista izkazala za problematične, ampak to so sveže stvari in je tudi malo drugače, sem jih pa zadnje parkrat kupila na tržnici v kozarcu. Testenine lahko kupim domače. Zelenjavo, sadje in meso prav tako. V bistvu se veliki večini embalaže lahko izogneš.

 

Morda sem se narobe izrazila. Jaz imam odpor do vse konzervirane-trajne hrane, otrok pa dobi izpuščaje po njej. Mleko v kartonu je no-go, recimo, lahko pa pije nehomogeniziranega iz plastenke ai steklenice. Pelati v piksni, ne, v kozarcu pa ja, in podobno ...

 

Predvsem poskušam kupovati sveže in lokalno in riževo in sojino mleko v obeh primerih odpadeta. Pardon tistim, ki se jim zdi to neumno. Meni se zdi pa kaj drugega.


  • 0

#1923

  • Guests

Posted 13 March 2015 - 08:53 AM

Sončnična margarina pod marmelado? Mogoče prosena kaša skuhana na vodi + suho sadje, ali žlica marmelade zraven? 

Zakaj pa ne sme riževega mleka? To bi znalo biti privlačno, ker je sladko.

Drugače pa mogoče malo pobrskaj na strani od Boobee Foodee: http://www.boobeefoodee.si/  , ona pripravlja zelo "zdrave" obroke za otroke. Mogoče najdeš kaj všečnega. In pa na http://mamijedoma.bl.../label/Vegansko, ona je tudi veganka, in za sina pripravlja mislim, da samo vegansko hrano. 

 

Super, hvala!


  • 0

#1924 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 13 March 2015 - 10:11 AM

Če boš želela kdaj pripravljat mleka doma, je TUKAJ simpatičen video. :)


  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#1925 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82444 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 April 2015 - 11:23 PM


My break-up with veganism

http://erikaawakenin...anism-ex-vegan/
  • 1

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1926 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16915 posts
  • Gender:Female

Posted 10 April 2015 - 11:11 AM

Jaz ne bi dala preveč pažnje na tako izpoved. Ker je ona imela slabo izkušnjo, je pa veganstvo sedaj kar slabo (podobno kot izpoved Savine Atai). 

Znanstveni konsenz je jasen in sicer, da primerno sestavljena rastlinska/veganska prehrana dosega hranilne potrebe vseh ljudi (se ponavljam, a očitno se je treba). 

Tukaj gre samo za eno plat zgodbe. Ali vemo, koliko se je dejansko potrudila, da bi vnesla dovolj hranil? Kao je poskusila vse možno, a morda je enostavno 

zaužila premalo kalorij? Veliko "svežih" veganov izgublja na teži, se počuti utrujene.... samo zato, ker ne zaužijejo dovolj kalorij. 

 

Če bi ji bilo resnično mar za živali, bi našla rešitev. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1927

  • Guests

Posted 10 April 2015 - 11:20 AM

Matilda, zelo enostransko si to napisala.

 

"Ker je ona imela slabo izkušnjo, je pa veganstvo sedaj kar slabo."

 

Takih izkušenj je več, kar seveda ne pomeni, da je veganstvo zato slabo. Je tudi več dobrih izkušenj, kar pa prav tako ne pomeni, da je veganstvo zato dobro za človeka. Enemu paše takšno prehranjevanje, drugemu drugačno. Meni, recimo, ne bi zneslo, ker iz lokalno pridelane hrane ne bi dobila dovolj hranil, raznih uvoženih chia jagod in ne vem česa še, pa ne jem/nočem jesti. Pač.

 

Mi pa tudi res ni dovolj mar za živali. :)


  • 0

#1928 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16915 posts
  • Gender:Female

Posted 10 April 2015 - 11:27 AM

Takih izkušenj je res več, še dosti dosti več je pa dobrih izkušenj. Kako veš, da ti ne bi zneslo, če niti probaš ne? 

Jaz tudi ne jem chia semen, ker so draga :P verjetno si mislila goji jagode :P

 

Torej tudi riža ne ješ in vseh teh stvari, ki ne zrastejo pri nas? 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1929 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16480 posts
  • Gender:Male

Posted 10 April 2015 - 11:33 AM

Ona potem v komentarjih večkrat veganom predlaga samomor. Motena totalno. Pa ne deluje mi ravno brihtna.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1930

  • Guests

Posted 10 April 2015 - 11:42 AM

Chia semena, goji jagode, and whatnot. :D

 

Riž jem. Nisem ekstremist in v svojo korist deloma odstopam od svojih prepričanj. :wink: Se pa trudim, no, jest jokalno in sveže, obenem pa ne bit suženj določenega načina prehranjevanja. Zmernost torej, v vseh stvareh.

 

Včasih pridem v to temo, ker me malo zanimajo vaši argumenti, malo pa tako, kot kakšne stare gospe gledajo skozi okno, kdo bo šel mimo, in potem zavijajo z očmi, kaj imajo oblečeno. :D In potem si ne morem pomagat včasih kaj pripomnit, me pa ni treba jemat povsem resno, ker itak ... vsak po svoje.


  • 0

#1931 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16915 posts
  • Gender:Female

Posted 10 April 2015 - 12:35 PM

Nič ni narobe s komentiranjem. 

Zagotovo bi se pa dalo dobiti dovolj hranilnih snovi iz hrane, ki ni vsa uvožena. Če pa nočeš, je pa druga stvar, in seveda najdeš razlog/argument/izgovor... zakaj ne bi. :) 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1932 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82444 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 April 2015 - 01:06 PM

Ona potem v komentarjih večkrat veganom predlaga samomor. Motena totalno. Pa ne deluje mi ravno brihtna.


O, fak. Nisem brala komentarjev, ponavadi si prihranim.

Drugace pa clanka nisem delila, ker bi se strinjala z njenim pogledom. Verjamem, da njej veganstvo ni ustrezalo in da obstajajo taki ljudje, ampak mislim, da jih je le pescica. Tezko sem prebavila njen pokroviteljski odnos do veganov in pljuvanje po veganstvu, predvsem pa posplosevanje na vse, zaradi lastne izkusnje.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1933 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16915 posts
  • Gender:Female

Posted 10 April 2015 - 03:03 PM

Ja, točno to. Pravzaprav piše res grdo o veganstvu. Tudi njena morala mi je vprašljiva, glede na to, da je v to šla z etičnega vidika,

ko pa so se pojavile zdravstvene težave, je pa vse pripisala veganstvu in veselo začela spet jesti živali. 

V resnici sploh ne vemo, kaj in kako je jedla in če je zaužila dovolj kalorij, saj ni napisala. Morda se je trudila na vse pretege, a ne vemo, 

kaj je to pomenilo v praksi. 

 

Zanimivo mi je, da potem sem jaz enostranska :D veganstvo je dobro za človeka (oziroma rastlinska prehrana)...je znanstveno dokazano;) 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1934 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18176 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 26 May 2015 - 09:52 PM

Blog moje bivše sodelavke, ki je tekačica in veganka - če kateri kaj prav pride, kakšni recepti mogoče ali kaj podobnega. :)

 

http://myvegrace.tumblr.com/


  • 0

After all this time?

Always.


#1935 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 May 2015 - 10:01 PM

O, hvala! Ravno me je ena prijateljica sprasevala za kak veganski tekaski jedilnik in to, ji bom nalepila :)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1936 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 01 June 2015 - 08:38 PM

11377294_825185057547978_509730014257608

 

   :wallbash:  :wallbash:  :wallbash:  :surrender:


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1937 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16915 posts
  • Gender:Female

Posted 02 June 2015 - 12:11 PM

Ja, bolano. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1938 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 02 June 2015 - 12:24 PM

Ta pa sploh zmaga:

 

 

:yucky:


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1939 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 02 June 2015 - 12:34 PM

Grozljivo in sprevrženo. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1940 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2015 - 05:20 PM

http://www.forksover...ademic-success/
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users