Jump to content


Photo

Doživetje


  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#61 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 04 January 2006 - 09:18 AM

Za nepoučene, pojem eksorcizem je izredno širok in je prava mala znanost ki vsebuje predvsem ogromno psihologije, antropologije, religijskih ved, duhovnosti in poznavanja Svetega pisma.

V Sloveniji je samo peščica pravih eksorcistov, torej izšolanih, z strokovnim znanjem in določeno mero prakse. Je pa tako, najprej mora ŠKOF odobriti postopek eksorcizma, torej zadeva ni stvar nekih lokalnih new age fič firičev, temveč temeljite psihološke, medicinske in ostale študije. Najprej se dolgo ugotavlja a gre za kako duševno/telesno motnjo in se vse ''fizične'' oz zdravstvene razloge izključi....nato se zadeva začne zares.

In še nekaj, eksorcist sam nima moči, ima samo znanje. In VSAK takšen postopek poteka v imenu Jezusa Kristusa, katerega moč eksorcist samo posreduje na obsedenega človeka. Človek sam nima nobenih moči, sploh pa ne proti silam ki jih ne pozna in ki ne prihajajo iz strani svetlobe.

Lahko rečem da poznam enega ali dva takšna človeka, oba sta na zunaj čisto navadna duhovnika in malo kdo ve kakšna pooblastila še imata. Sicer pa....dandanes se dogaja marsikaj.

G
  • 0

#62 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 14 January 2006 - 02:34 AM

Joj, Colt....sam tale tvoj maček v avatarju res izgleda, kot da ga je kaj obsedlo biggrin.gif
  • 0

#63 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 14 January 2006 - 09:00 AM

Ah, ni sile....samo zagledal je eno lepo, sočno, mehko, sladko in skrajno vabljivo jagodo, je pa čist ''paf'' twisted.gif
  • 0

#64 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 14 January 2006 - 01:07 PM

QUOTE(Colt)
Ah, ni sile....samo zagledal je eno lepo, sočno, mehko, sladko in skrajno vabljivo jagodo, je pa čist ''paf'' twisted.gif


biggrin.gif kokr se spomnim tele slikce, je v originalu videl eno sočno, nemehko, nesladko in skrajno nevabljivo nogometno brco biggrin.gif
  • 0

#65 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 02 February 2006 - 09:22 AM

VČeraj ponoči sem okoli polnoči čist slučajno preiklopil na Discovery kanal...in ujel dokumentarec o družini v Ameriki, natančneje v Connecticutu.

Je kdo gledal? Me je blo strah k norca, profesionalno narejena zadeva, nazorno prikazana in rekonstruirana. Ampak na koncu je fajmošter naredil red. Res car in pol 8)
  • 0

#66 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 February 2006 - 09:57 AM

Enkrat sem že to gledala. Ampak samo na pol oka, ker je to grozna grozljivka. Kao brala sem knjigo in vsake pol minute pošpegala na TV. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#67 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 02 February 2006 - 10:17 AM

Sončika....to, o familiji z bolnim sinom ki se priseli v staro hišo? Ok, če bi gledal zadevo kot film, bi jo jemal kot tipično grozljivko. Tako pa je šlo za dokumentarec iz strani najbolj kvalitetne in priznane avtoritete na tem področju. Discovery je zakon.

Prav neverjetno...lepo je bilo prikazano tudi kako se Vatikan oz okoliške Cerkvene oblasti branijo obreda eksorcizma oz koliko dokazov najprej hočejo imeti. Pa še ena zanimivost....tamkajšni lokalni škof oz uradni predstavnik Cerkve ni želel sodelovati v oddaji. Ostali udeleženci pa so bili prikazani zasenčeno, torej brez razkrite identitete.
  • 0

#68 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 February 2006 - 10:39 AM

Ja, to sem gledala. ko so se priselili v hišo, kjer je bila prej mrtvašnica. Grozno, ampak profesionalno narejeno.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#69 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 02 February 2006 - 10:45 AM

Ja, točno ta ja...si ujela prizor, ko se je demon prvič utelesil in pokazal bolanemu sinu? Bil je brez oči....svašta.

Kakšen občutek si imela? Je vse izmišljeno? Osebno dvomim da bi si Discovery drznil zavajati ljudi s pravljicami....dobil sem občutek da je bilo dejansko vse dokumentirano avtentično. No, nazadnje so se odselili...
  • 0

#70 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 February 2006 - 11:03 AM

Po moje se je to res dogajalo. Discovery si ne izmišlja.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#71 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 02 February 2006 - 02:33 PM

Discovery ful zavaja. IMO (in my opinion) je pač komerciala in mora nekak privabit množice željne nenavadnih tem.
Tko, študiram arheologijo in zmeri k majo kšne faraone, pa mumije gor ful napihnejo zadevo, ustvarjajo kao ene skrivnostne scenarije, premal majo vpogleda v kšno resno literaturo, pol pa en in isti stavek desetkrat okol obrnejo. Sm gledala, k so mel par mescev nazaj neki o zgodovini čarovništva, pa sm dobila feeling da živim v srednjem veku. laugh.gif Pač ljudje pod hudimi pritiski "paranormalno" reagiramo. Mene takih stvari ni strah. 8)
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#72 Bister

Bister

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts
  • Location:Basel
  • Interests:vse

Posted 12 February 2006 - 02:33 PM

Lep pozdrav vsem,ki ste na teh straneh.Po dolgem času sem spet med vami.Me služba zadržala in pripomogla moji odsotnosti.Se opravičujem in hvala za razumevanje.
Tako kod sem obljubil,da bom vsakemu posamezniku odgovoril,tega sedaj nebom.Če seveda želi,ni problema,mu lahko odgovorim.Vsak lahko poda svoje mnenje,če ravno na posmehljiv način,drugi spet dajejo večji povdarek slovničnim napakam.Res je,da bo vsak zagovarjal svoj pogled ali napad z svojega vidika in v svojo prid.
Dejstvo teh strani je,da vsi vemo in razumemo temo,kaj nam hoče vsebina povedat in prestavit.Verjetno se boste strinjali z mano,da ni namen nikogar žalit,napadat,se posmehovat,norčevat ali celo grozit.
Res pa je,da imamo ljudje različne poglede in razmišljanje tudi o tem,skratka iščemo dlako v jajcu.
Da se vrnem k temi.
Povsem se strinjam z mislečimi,da se je to res po resničnih dogodkih kaj prikazuje na Discovery,mogoče je komentiran kak povdarek,da privleče večjo pozornost in nas skuša postavit v čas dogajanja in v sam dogodek.Toliko bolj grozljivo.
Toliko za sedaj in LP
  • 0
Lahko bi si bili blizski,a vendar smo si zelo tuji.Skušajmo se spoznat in zbližat.

#73 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 18 February 2006 - 09:00 PM

So stvari, ki so Nam kot "navadim" ljudem zakrite. V vsak dan se srečujemo s več ali manj nenavadnimi stvarmi. Pri svojem delu, ki ga opravljam, sem marsikdaj slišala kaj nenavadnega, kar se je zgodilo ljudem, ki so več ali manj verni, ali neverni. Verjamem v to, kar sama občutim bolj, kot tisto, kar drugi počnejo... Zato, ker verjamem svojim čutilom, in Vodstvu, ki ga potrebujem.
Veliko se govori o Črni magiji, pa o obsedenosti človeka s hudičem... Seveda se dogajajo te stvari, kjub temu pa imam tudi svoje menje... Veliko je v glavi, v Mislih, ki si jih privlečemo na tak ali drugačen način. Ljudje, ki se bavijo s temi stvarmi, morajo biti izjemno močni in na visokem duhovnem nivoju, da ne zapadajo pod Temne sile. Delo, ki ga opravijo pa mora biti odgovorno, kajti malo kateremu je jasno, kako deluje Astral... Osebno pa poznam ljudi, katerim se je "omračil" UM, ker so hoteli več, kot jim veleva njihovo Znanje....

LP

Vilma
  • 0
Svet je neizmerno lep in živeti je dar, ki nam je poklonjen. Živeti so sanje. In sanj se ne da prijeti, ne vzeti.

#74 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 18 May 2006 - 07:46 AM

Sicer pa...če se že gremo tole. Izganjalec hudiča (film, 1. del) je bil baje posnet po resničnih dogodkih. Kot sem že rekla, ljudje smo pač takšni, da ne verjamemo, dokler ne vidimo na lastne oči. Vse lepo in prav, ampak če z eno temo nismo seznanjeni se ne smemo delat norca iz drugih. Vsaj naglas ne... twisted.gif (na forumu namreč).
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#75 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 28 August 2006 - 08:43 AM

:scratch:
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#76 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 11 September 2006 - 04:53 PM

Jaz se povsem strinjam z izabelo, ljudje si veliko stvari drugače razlagajo in predvsem bodo razlagali če bodo od tega meli korist, meni je res pristno krščanstvo super v smislu spet kako si razlagaš oz si jaz razlagam. za mene je bog nekaj niti ni potrebno da je človek neka energija, smisel mogoče ljubezen karkoli pozitivno. cerkveno krščanstvo pa predvsem govori o grehih- laugh.gif ..skratka bedarija.

Tudi to mi ni všeč da krščanstvo ni čisto nič naredilo ko je hitler pobijal ljudi kot pse. cerkev ve samo modrovati.
  • 0

#77 Lucien

Lucien

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 261 posts

Posted 26 October 2006 - 07:47 AM

QUOTE(bluberry @ 11. 9. 2006 - 17:53) View Post

Jaz se povsem strinjam z izabelo, ljudje si veliko stvari drugače razlagajo in predvsem bodo razlagali če bodo od tega meli korist, meni je res pristno krščanstvo super v smislu spet kako si razlagaš oz si jaz razlagam. za mene je bog nekaj niti ni potrebno da je človek neka energija, smisel mogoče ljubezen karkoli pozitivno. cerkveno krščanstvo pa predvsem govori o grehih- laugh.gif ..skratka bedarija.
Tudi to mi ni všeč da krščanstvo ni čisto nič naredilo ko je hitler pobijal ljudi kot pse. cerkev ve samo modrovati.


Bluberryka..to pa zato, ker je nemška cerkev bila v nacističnem času podrejena Hitlerju. Bili so v nekem smislu "kolaboranti", čeprav je bil Hitler pogan in ne krščan. Tako da jim drugega niti ni preostalo kot, da so tiho kaj šele, da bi se mu postavili po robu.
  • 0

#78 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 26 October 2006 - 11:48 AM

Joj luciden odprl si mi nova obzorja,res tega se ne zavedam. V tem primeru podpiram hitlerja-ni sam kriv da mu je plevel zrastel v glavi namesto možganov-tisti ki bi pa lahko nekaj naredili in ne samo gledali in dajali izgovorov da nevejo kaj točno se dogaja in nočejo poslabšati zadev....pa naj sedaj kar prosijo denar za uboge ljudi v cerkvah in predvsem veliko molijo.

spelji se raje v druge teme in ocenjuj afnaste babe pa ne modruj kot da si velikan,sam pa hodiš po grobovih pa nastavlaš svojo rit mimoidočim-in se še s tem hvališ.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#79 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 26 October 2006 - 11:59 AM



Le kako sta zasla v taksen "pogovor" v tej temi.Naj nekdo te komentarje zbrise sploh pa o Hitlerju.Preden zacnes nekoga obsojat zravn napisi se druge ljudi ki so preziranja vredni ali pa tiste ki sedaj ubijajo xxx ljudi ceprav si zapiramo oci.Zivimo v sedanjosti in ne preteklosti.Preteklost naj bi nas ucila ampak ce je ne razumemo je drugo.Mene bi blo sram.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#80 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 26 October 2006 - 12:08 PM

ti si pa dobra vila ali kaj?govorimo pač o hitlerju ,pa bi lahko tudi o kom drugem-in ja živimo v sedanojosti in tudi realnosti-lahko se posti tudi pobrišejo.

Hitler je hinavec-kot ogrooomno ljudi-pač o njem govorimo,še večji so pa hinavci-cerkev-ker so to dopustili in potem govorimo o tem kako vplivna je cerkev že od nastanka...če je potem bi lahko to preprečila.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))




4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users