Jump to content


Photo

Kodri - kako?


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 sončica

sončica

    sramežljivec

  • Člani
  • 66 posts

Posted 23 July 2004 - 07:46 AM

Pozdravljene!

Mene pa zanima ali si katera sama doma naredi kodrčke in kako? Sama imam ravne in dolge lase, ampak zelo goste in težke, rada pa bi imela kodrčke vsaj en ljubi dan. Vsak dan imam spete v čop ali pa spuščene in sem se jih v teh oblikah že rahlo naveličala, zato bi imela nekaj novega.

Hvala!
  • 0

#2 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 27 July 2004 - 06:46 AM

hm....em...jst mam tko neuboglive laske...nimam ne ravne ne skravžlane...zato si mal z voskom pomagam....pride tko mičken skravžlano brez navijačlk in krtače in najmanj dela je
oops.gif
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#3 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 July 2004 - 11:52 AM

sama imam isto neubogljive lase, pa bi rada imela kodrcke, samo potem jih nocem cesat/razcesat in zgleda hm nepocesano biggrin.gif
kaj js nardim, je bolj tko pac si umijem lase, ter jih posusim s fenom/ampak ne cisto. takoj potem jih pa zavijem v nekaksne copke/polzke tako kot so tiste raverke delale, z svojimi lasmi v neke polzke so jih spletle, in potem to pustim cez noc/dan...dam dol..in je.
drugace pa isto naredimo z navijalkami, samo js ne morem spat z njimi .
  • 0

#4 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 28 July 2004 - 06:42 PM

preveč dela...jst ostajam pr vosku...pa če zgledam počesana al pa ne laugh.gif
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#5 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 July 2004 - 10:13 AM

QUOTE(Kim)
preveč dela...jst ostajam pr vosku...pa če zgledam počesana al pa ne laugh.gif


pa kako to tocno naredis? a samo zavijes z voskom, al kaj..daj tvoj postopek opisi biggrin.gif
  • 0

#6 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 July 2004 - 05:11 PM

Hej,

pomaga tudi, če si mokre lase sušiš s fenom in jih pri sušenju z roko "mečkaš".

LP N
  • 0

#7 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 29 July 2004 - 06:20 PM

Zelo lepe kodrčke lahko narediš tudi z posebnimi navijalkami (take podolgovate gumjaste, kot neki veliki črveki). Le da se moraš naučiti kako je treba lase navijati na njih. Ti kodrčki držijo do prvega pranja. So pa zares lepi in delujejo zelo naravno. Je pa res, da je delo z njimi. Pa se splača.
lp
  • 0

#8 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 30 August 2004 - 06:31 PM

Jst vem, kako do kodrov! Ampak moj nasvet pride v poštev le, če si te kodre želiš za res dolgo časa-približno pol leta... To metodo je uporabila moja frendica-šla je pač k frizerju, in si dala narediti te kodre-zgledajo ful naravni, pa še po želji ti jih izrazi-lahko so rahlo valoviti ali pa kaj več... Kolikor vem, je za te kodre odštela okoli 7 tisočakov...Če si želiš imeti skodrane lase za dalj časa, se res splača!biggrin.gif
  • 0

#9 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 31 August 2004 - 05:53 PM

Pred kratkim sem ličila nevesto za poroko. Ko sem prišla k njej je imela polno glavo zvitkov iz folije. (na svaljke alu folije si je ovila sveže oprane in posušene lase). Malo je bila pod havbo, cca 10 min. Ko je to folijo pobrala - kodri kakršnih še nisem videla! Res pa samo do prvega pranja...

LP Jadranka
  • 0

#10 nikaa*

nikaa*

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 02 November 2007 - 11:34 AM

heii*
imam ravne in tanke lase in bi rada imela kodre lahko tudi valovite
ima kera kšno idejo?
  • 0

#11 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14788 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 02 November 2007 - 12:07 PM

Tole je moja metoda. laugh.gif

Operem čupco, posušim s fenom, in nato razdelim laske v ene 4 pramene (al pa sam dva, ko želim met večje kodre) Pol jih pa sam spiralno ovijam okrog prsta, da dobiš iz pramena las tak okrogel pramen. pol ga zrolam v figico in pritrdim vse pramenčke skupaj. Če so štirje zgledam ko en mali zmešani vesoljec, but who cares. biggrin.gif Če sta pa samo dva ju pa samo povežem skupaj in naredim eno lepo figico.

Mogoče si še malo pofenam, pol mam pa kake 5, 10 minutk tk spete lase (prej jih lahko mogoče še s kakim utrjevalcem mal utrdiš. Mm, pol si spustim čupo, mal pomečkam med prsti, da kodri lepo padejo narazen, in posprejam z utrjevalcem za lase; pač, lak za lase; z lasmi navzdol, da dobim še mal na volumnu. Jst mam mehke in kodranju nagnjene lase in mi taka čupa drži tud tri dni (vsako juto jo pač morm mal zmočit in pol utrdit). Nastane nekaj takega (prvi dan so kodri mal bolj izraziti; tuki se vidi, da so se že mal zravnali, nerada neki ful utrjujem in sprejam, ker mam pol čist trde):

IPB Image


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#12 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16173 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 November 2007 - 12:56 PM

Very nice. thumbup.gif Kasneje si nameravam oprat lase, pa bom mal sprobala. smile.gif
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#13 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 04 November 2007 - 02:09 PM

js tut delam na podoben nacin kot cveta, s tem da js potem ko lase ovijem okrog prsta, jih ne zvijem v figo, ampak postavim navpicno in razporedim po celi glavi. potem jih se malo pospricam (npr gliss kurc sprica z karitejevim maslom in arg oljem) in tako pustim kako urco. pridejo zelo lepi kodrcki, taki cist natur
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#14 piiiqiii

piiiqiii

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 397 posts

Posted 03 March 2008 - 03:08 PM

da malo obnovim temo,
hm ja včerja sem si nareidla kodrčke iz navijalkami,so zlo lepi pršl vn jih lahko tut slikam če kera hoče sam zvečer ko sem si umila glavo sem dala notr tiste navijalke in jih mela celo noč
sam sej ni taak hud problem da ne bi mogla zdržat sam mi je pa mal bedno spat iz tistim notr u glav ermm.gif
pa še take velike so pa imajo ježke
pozna katera boljšo verjanto pa ravnotako z navijalkami,namreč kakšnih aparatov ne bom uporabljala ker imam slabe izkušnje,kodrčke pa si bom delala zdaj kar pogosto,baje da mi paše oops.gif
  • 0
IPB Image
Being just friends with you is hard,
but I couldnt imagine if I didnt have you in my life at all.

#15 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 04 March 2008 - 02:22 PM

Kaj pa tiste navijalke ''črvi'' ki so iz gume in mislim da z njimi ne bi bil problem spat smile.gif
  • 0
We must let go to live on.

#16 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 05 March 2008 - 03:41 PM

Js jih mam doma, pa če grem z njimi spat me zjutraj zelo glava boli, saj so zelo trdi in popolnoma nič udobni.
Še veliko vprašanje je, če bodo po celi glavi dokaj enakomerni, ker se med spanjem obračam in se eni poderejo, drugi popeštajo in zjutraj, ko naj bi bla lepo skodrana je šok, ker sm ko čarovnica. Za lepe kodre z "črvi" se veliko bolj splača potrpeti zvečer kako urco pod haubo, ker takrat so pa res zavidljivo lepi smile.gif
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.

#17 piiiqiii

piiiqiii

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 397 posts

Posted 05 March 2008 - 06:03 PM

hm ja sam havba kje naj jo dobim??

  • 0
IPB Image
Being just friends with you is hard,
but I couldnt imagine if I didnt have you in my life at all.

#18 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 05 March 2008 - 06:14 PM

Sej se ful okol prodajajo. probi merkur alpa kj tacga smile.gif joj prou zamikal me je met kodrčke in se bom donas malo pokodrala se mi zdi ja biggrin.gif
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.

#19 Pokica

Pokica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 140 posts

Posted 07 April 2008 - 02:21 PM

Imam ze v osnovi malo valovite lase, ko pa zelim orenk kodre pa storim naslenje - ce bo kateri pomagalo:

vzamem pramen las (kolikor hočem pač debele kodre), ga pomokrim s peno, nato ga ovijem okoli prsta in stisnjenega spnem ob lasišče ali s špango ali s tisto malo knoflico. To storim po celi glavi. Nato s fenom posušim (da cofki niso vlažni od pene) in nato jih odpnem iz špang, samo z roko (ne z glavnikom) malo razlahljam in imam kodre v 20 minutah.

Frizura mi stoji 2 dni.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users