Jump to content


Photo

tablete za lažjo porjavitev


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 piki

piki

    sramežljivec

  • Člani
  • 36 posts

Posted 11 July 2005 - 02:23 PM

ojla!
a je katera ze probala te teblete? kako so se obnesle? jaz namrec kar tezko porjavim, poleg tega imam se alergijo na sonce.
evo slikca:
IPB Image

pa pa
  • 0

#2 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 11 July 2005 - 03:42 PM

Jaz sicer nisem probala, ampak se mi zdi že naravnost komično, kaj bi vse folk naredil, da bi hodil naokoli kot zamorc.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 July 2005 - 04:23 PM

Anede...
Najbolš je iti na sonce ob 12 in ležati na plaži do 15, pa bo. Brez tablet.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 11 July 2005 - 04:30 PM

men so te tablete dost pomagale, še sploh pri alergiji. še bolj pa ti priporočam phyto bronz, iscer so dražje kot bronz plus ampak občutno boljše. pa še hitreje porjaviš.
  • 0
lp, Martina

#5 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 11 July 2005 - 04:30 PM

Saj to folk dejansko dela.
In če greš na morje in ne prideš domov kot črnec, te folk neumno gleda, če si sploh kje bil. Ja, ker je bistvo tega v tem, da greš tja in se čevapčiraš tam vsak dan in prideš domov črn. U yeah. No ja, za večino tudi je.

Po moje je še najbolj zdrava porjavitvena krema/sprej.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 July 2005 - 05:34 PM

Hja, jaz sem tudi tega mnenja. Sicer pa vsak imam pravico početi, kar hoče. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 July 2005 - 07:47 PM

QUOTE(Jenna)
Saj to folk dejansko dela.
In če greš na morje in ne prideš domov kot črnec, te folk neumno gleda, če si sploh kje bil. Ja, ker je bistvo tega v tem, da greš tja in se čevapčiraš tam vsak dan in prideš domov črn. U yeah. No ja, za večino tudi je.

Po moje je še najbolj zdrava porjavitvena krema/sprej.



Jaz pa nisem ravno tega mnenja ... sicer ne maram sončenja in mi je čisto vseeno če sem rjava ali ne, me pa ne moti, če je nekomu biti rjav nek cilj, ki ga pač želijo dosežt. Pač, ženske delamo dosti stvari da smo lepše, trpimo pri voskanju, posedamo pri frizerju ... nekteri se pa pač pražijo na plaži, so what? Prav neumno mi je da mate nekteri do takega folka nek čuden podcenjevalni odnos, al se pa samo men tko zdi. rolleyes.gif

Drugače pa ... jaz sem si kupla ROUGJ TREATMENT SOLAIRE, neko kremo za sončenje, ki je namenjena hitrejši porjavitvi kože, koža naj bi kao tudi do 40% hitreje porjavela. Kupila je nisem v prvi vrsti zato ker bi hotela bit kot zamorka ampak zato, ker se jo uporablja teden dni preden greš na morje in potem še med sončenjem in po njem, ker kao zelo dobro pripravi kožo na sonce in deluje zelo hidratantno. To me je pritegnilo predvsem zato, ker imam precej občutljivo kožo, pa tudi porjavim bolj počasi in sem hotela imet za nego kože še nekaj extra zraven.

Je pa res, da stvar ni preveč poceni, saj stane 125 mL tubica okoli 4000 sit in glede na to, da je to krema za celo telo in poleg tega še zelo gosta in težko mazljiva, res ne vem kako naj bi se z njo mazala kakšnih 14 dni. Pomoje je za več kot ene pet dni ne bom imela. rolleyes.gif Aja, stvar se dobi izključno v lekarnah.
  • 0

#8 Robidnica

Robidnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 277 posts

Posted 11 July 2005 - 07:54 PM

QUOTE(Jenna)
Jaz sicer nisem probala, ampak se mi zdi že naravnost komično, kaj bi vse folk naredil, da bi hodil naokoli kot zamorc.

nekatere črnke hočejo bit pa svetle rolleyes.gif
  • 0
[i]If kisses were stars I'd give you the sky,
If touches were tears I would cry,
If love was water I'd give you the sea,
And be with you for all eternity...

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 July 2005 - 07:56 PM

QUOTE(Robidnica)
nekatere črnke hočejo bit pa svetle rolleyes.gif


Hja, narobe svet. biggrin.gif
  • 0

#10 piki

piki

    sramežljivec

  • Člani
  • 36 posts

Posted 11 July 2005 - 08:01 PM

jest ne mislm jemat tablet sam zarad tega da bi bla taka kot zamorc... brala sem da pomagajo pri pri soncni alergiji... jest sem skoz v senci, pa mam mehurje, pikice,...itd., pa se mazem s 20, 30-ko.
sicer pa nikol nismo zadovoljni...v Indoneziji uporabljajo belilne kreme ('whitening')...pri nas pa samoporjavitvene... kaj cmo, a ne?
  • 0

#11 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 11 July 2005 - 10:24 PM

Jaz sem imela une, kaj so že...ko je ženska v tangicah rumenih...Pred letom, ali celo več, ne spomnim se, vem pa, da mi ni dosti pomagalo. Če se sončim, pa postanem rdeča, in s mažem z mažami in mlekom za po sončenju ko nora, pa se vseeno lupim. Hja, težko da postanem temna. Sem pač taka, ko da sem v Jupol padla. laugh.gif
  • 0

#12 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 11 July 2005 - 10:28 PM

QUOTE(DiLeMa)
QUOTE(Jenna)
Saj to folk dejansko dela.
In če greš na morje in ne prideš domov kot črnec, te folk neumno gleda, če si sploh kje bil. Ja, ker je bistvo tega v tem, da greš tja in se čevapčiraš tam vsak dan in prideš domov črn. U yeah. No ja, za večino tudi je.

Po moje je še najbolj zdrava porjavitvena krema/sprej.

Jaz pa nisem ravno tega mnenja ... sicer ne maram sončenja in mi je čisto vseeno če sem rjava ali ne, me pa ne moti, če je nekomu biti rjav nek cilj, ki ga pač želijo dosežt. Pač, ženske delamo dosti stvari da smo lepše, trpimo pri voskanju, posedamo pri frizerju ... nekteri se pa pač pražijo na plaži, so what? Prav neumno mi je da mate nekteri do takega folka nek čuden podcenjevalni odnos, al se pa samo men tko zdi. rolleyes.gif

Nimam podcenjevalnega odnosa. Na živce mi gre samo to, da me tisti, ki imajo nagnjenje bit poleti črnci, neumno gledajo, ker pa pač jaz hočem bit v senci in se nočem pajsat na soncu - vseeno pa ne štekam, da folk še ni našel neke prave mere in se še vseeno na vse pretege izpostavlja soncu, ko pa je jasno, kako grozno je škodljivo. That's all.
Sicer me pa boli organ, če je kdo rad na soncu... saj sam sebe uničuje. Zaradi mene se lahko tam scvre.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 July 2005 - 09:10 AM

QUOTE(Jenna)
Zaradi mene se lahko tam scvre.


biggrin.gif biggrin.gif

Ja sej drugače pa vem o čem govoriš ... moji doma vsi ful hitro porjavijo, pa se sploh ne pražijo neki ful, jaz pa nikakor ne morem porjavit in se niti ne trudim tako da sem vedno ful bela ... in potem vedno sosedi sprašujejo 'a ti pa nisi bla nič na morju?' rolleyes.gif
  • 0

#14 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 12 July 2005 - 02:10 PM

Jap. Eni smo pač čudaki, ker se na plažah 24/7 ne grilimo.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#15 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 12 July 2005 - 02:58 PM

Ja če imaš alergijo na sonce, je najboljš, da greš k tvojemu zdravniku, da ti napiše recept za tablete, ki so temu namenjene. Jih je imela ena prijateljica, s katero smo bli skupaj na morju, jedla je 1 tabletko na dan, začela je pa že en teden pre morjem. Je rekla, da ni problem dobit tablet, ti jih takoj napiše, samo na žalost se ne spomnim točnega imena tabletk. Se mi pa zdi ta varianta boljša, ker je pod medicinskim nadzorom, ne pa kr ene marketinške kreme, ko so Bronz, ipd. drgač pa sama nimam problemov s soncem smile.gif Me kr lepo zažge wink.gif
  • 0

#16 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 12 July 2005 - 03:45 PM

Ola
Jaz sem zacela lani jest tablete Braunemon,ki so prav tako za lazjo porjavitev,ampak kar je pa meni najpomembneje,je to, da nimam vec alergije na sonce. Prej nisem smela bit niti malo na plazi do seste ure zvecer,zdaj se pa lahko brez skrbi sprehajam po mestu,ko je sonce,...
Kar se pa tice porjavelosti:lazje porjavim(prej sem rjava),ampak niti za odtenek bolj,kot sicer. Lahko se se tako izpostavljam soncu pa ne bom bolj rjava.

Torej,ce mas probleme z alergijo,potem ti priporocam to stvarco,drugace pa ne.

LP,Pika
  • 0

#17 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 13 July 2005 - 12:43 AM

QUOTE(piki)
v Indoneziji uporabljajo belilne kreme ('whitening')...pri nas pa samoporjavitvene... kaj cmo, a ne?



.....ja, tudi v Egiptu uporabljajo takšne kreme biggrin.gif Fear&Lovely.
  • 0

#18 krapar

krapar

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 08 March 2008 - 12:13 AM

Da ne bom odpiral nove teme. Mene zanima kaj naj naredim? In sicer alergicen sem na sonce in ker se "skrivam" pred soncem imam roke rjave telo pa bolj belo. Zdej pa me zanima ali naj uporabim kako porjavitveno kremo ali kaj? Pa se nekaj me zanima, kako se sploh to kremo uporablja? Mislm se namazem in grem na sonce ali se to vpije v telo in tako pocasi poudarja na telo in s tem pridobiva na barvi? Hvala za odgovore
  • 0

#19 Taly

Taly

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 170 posts

Posted 08 March 2008 - 10:15 AM

QUOTE(Robidnica @ 11. 7. 2005 - 19:54)  

nekatere črnke hočejo bit pa svetle rolleyes.gif


Michael Jackson je tut htel bit beli, pa mu ni najbolj uspelo twisted.gif
  • 0

#20 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 09 March 2008 - 11:13 AM

Jaz imam tudi alergijo na sonce, ni šanse da sem na soncu več kot 15 min, takoj dobim koprivnico. Sem jemala že dvoje različne tablete, ki mi jih je predpisala zdravnica, pa nobene niso pomagale. Največji problem je, ker tudi če sem na plaži pod marelo ali v senci drevesa, še zmeraj pridejo žarki do mene in isto staknem koprivnico.
Je pa zanimivo, da jo dobim samo na morju, če sem v hribih se mi to nikoli ne zgodi.

Ne vem, moj oče je tudi imel koprivnico, pa mu je pred leti kar čudežno zginla in je nima več (že tako on zelo hitro porjavi in ima ful lepo barvo, čeprav se ne ''cmari'' na soncu). Tako, da tudi jaz upam da se bo to zudi meni naredilo.
Glede teh Bronz tablet... jaz sem jih eno leto jemala, ker sem mislila da bodo mogoče pomagale pri alergiji... Res je da si bolj rjav (pa nisem bila praktično nič na soncu), samo ne vem če se ravno splača... Več korenja pojej pa je biggrin.gif

Res pa ne razumem ljudi, ki grejo na plažo ob 11h in se cmarjo na soncu celo popoldne...

Letos bom pa probala z mineralnimi filtri, mogoče bo tako kaj bolje.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users