Jump to content


Photo

IZDELKI ZA SONČENJE


  • Please log in to reply
244 replies to this topic

#1 Jeny

Jeny

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 13 June 2005 - 04:29 PM

Mene pa zanima katere izdelke za sončenje uporabljate? Letos bi si rada kupila kakšne res dobre izdelke za zaščito pred soncem, ki kožo tudi negujejo, pa v poplavi vseh teh izdelkov res ne vem katere naj izberem.
Odločila sem se, da kože ne bom več "obremenjevala" s soncem, saj sem prejšna leta pred poletjem redno hodila v solarij, pa se to sedaj kar pozna na moji koži!
wink.gif
  • 0

#2 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 13 June 2005 - 04:34 PM

jz sm osebno zelo zadovoljna z izdelki od avona. še sploh z losjonom za hitro porjavitev (F5)
  • 0
lp, Martina

#3 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 June 2005 - 04:39 PM

Jaz imam, kot sem že rekla, tudi samoporjavitveni sprej (Dior), nerada sem na soncu. Sicer pa uporabljam za zaščito Vichy - Capital Soleil.. nemastni gel za zaščito kože pred soncem s filtrom Mexoryl® XL. ZF15 - UVA8. Pa mi je ok, bolj, kot oni na sprej. Ga imam še od lani. Saj ni nič narobe, ne? IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#4 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28979 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 13 June 2005 - 04:41 PM

niveo si bom verjetno kupla, v obliki spreja, ker se mi lažje maže kot mleko, olj pa ne maram, ker so mastna, že tko se od švica svetim .... biggrin.gif s samoporjavitvenimi spreji se pa ne mažem, niti ne hodim v solarij.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#5 Jeny

Jeny

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 13 June 2005 - 04:59 PM

Tudi jaz razmišljam o nakupu kakšnih proizvodov za sončenje od Niveje, čeprav načeloma nisem ljubiteljica te blagovne znamke, mi deluje zelo "umetno". Edino všeč mi je njihovo mleko za sončenje z bleščicami, ki ga jaz uporabljam poleti tako za "vsak dan", da si namažem roke in noge, da se svetijo. Ima res take lepe bleščice notri, ki se na soncu lepo odsevajo. :sunny:
Kaj pa kreme za sončenje od Collistarja? Jih je katera že prizkusila? Meni se po opisih v katalogu zdijo zelo uredu!

  • 0

#6 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 13 June 2005 - 05:45 PM

Jaz pa v glavnem uporabljeam Delial - ima avstralski standard, vsebuje vitamine E in C,... Uporabljam pa Delial Kids 15, sploh pa zato, ker ne vsebuje barvil in konzervansov.
IPB Image
  • 0
user posted image

#7 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 June 2005 - 05:54 PM

Jaz imam letos eno mleko za sončenje od Avona. Ampak bom morala začeti kupovati izdelke z višjim faktorjem.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#8 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 June 2005 - 06:37 PM

IsaDora, Colistar ali pa Lancaster. To so moji trije favoriti.
  • 0

#9 Jeny

Jeny

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 13 June 2005 - 06:43 PM

Katere oblike izdelkov pa najbolj priporočaš (npr. od Collistar, Lancaster) mleko, olje, vodica,...?
Rada bi nekakšno srednjo zaščito, saj moja koža ni tako zelo občutljiva in lepo porjavi, čeprav me to čudi, saj imam svetle lase.

  • 0

#10 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 June 2005 - 06:49 PM

Jaz ima zelo občutljivo kožo, tako da poletje štartam kar z mlekom IsaDora SPF 20 ermm.gif Sicer sem čist bela, ampak alergij pa res nimam. Mislim, da bi ti SPF 6 ali pa 4 čisto zadostovala. Sem pa pristaš mleka. Mi je zelo pomemno, da se mleko hitro vpije v kožo in nimam mastnega občutak na koži, brisači ermm.gif
  • 0

#11 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 June 2005 - 06:43 AM

Če se s faktorjem 4 namažeš bolj na tanko, ni več faktor 4, ampak veliko manj. Torej je ta faktor skoraj enak ničli. Ker pri enem nanosu bi bilo potrebno porabiti osmino stekleničke (od 250 ml).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#12 lana

lana

    sramežljivec

  • Člani
  • 71 posts
  • Location:primorska
  • Interests:vse

Posted 14 June 2005 - 08:22 AM

Verjetno se bom odločila za Thalgo, faktor 20.
  • 0
živi in pusti živeti

#13 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 15 June 2005 - 05:39 PM

QUOTE(sonchika)
Če se s faktorjem 4 namažeš bolj na tanko, ni več faktor 4, ampak veliko manj. Torej je ta faktor skoraj enak ničli. Ker pri enem nanosu bi bilo potrebno porabiti osmino stekleničke (od 250 ml).


Sonchika, ne vem če je ravno nič. Mu kar zaupam, nisem nikoli opečena, pa imam zelo občutljivo kožo. Vsaj za ID lahko rečem.
  • 0

#14 Jeny

Jeny

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 15 June 2005 - 05:50 PM

Danes sem videla v Mullerju kreme za sončenje Frais Monde (al neki tazga), na osnovi olivnega olja in karitejevega masla. Meni so se zdele kar uredu, pa še predrage niso bile. 8) Ali ima katera že kakšne izkušnje z njimi?
  • 0

#15 Uzi

Uzi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 194 posts

Posted 15 June 2005 - 07:19 PM

Tudi mene bega nekaj vprašanj na to temo: je res, da krem iz prejšnjih sezon ne smeš več uporabljati? Vedno mi jih veliko ostane, potem pa jih malo težko vržem proč. Katero kremo priporočate za popolno zaščito obraza pred soncem? Problem imam namreč predvsem pri kolesarjenju, vedno me dobi sonce, kljub debelim nanosom. sad.gif
  • 0

#16 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 15 June 2005 - 07:45 PM

baje je res najboljše če za vsako sezono nova krema, ne morem pa za 100% to rečt
  • 0
lp, Martina

#17 kaya

kaya

    sramežljivec

  • Člani
  • 56 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 17 June 2005 - 09:11 PM

Če jih nisi "valjala" kje na soncu, ampak si jih imela cele in neodprte spravljene v hladnem prostoru, ni prav nobenega razloga, da jih ne bi uporabljala tudi drugo sezono.
  • 0

#18 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 18 June 2005 - 07:44 AM

Meni tudi nikoli ne uspe porabiti cele kreme v eni sezoni, zato jo rabim dve leti, saj piše tudi na embalaži rok trajanja in verjetno še "dela" če ne gre čez rok.

Za letos sem si kupila Niveo s faktorjem 15 in za obraz s faktorjem 20 - se mi zdi, če ni več?! Za zadnje dni pa COPPERTONE s faktorjem 4, ta je bolj za se držat v senci, lepo diši, to pa.
  • 0

#19 kaya

kaya

    sramežljivec

  • Člani
  • 56 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 18 June 2005 - 06:31 PM

Kaj? Ne porabiš ene kreme v eni sezoni? Jaz porabim eno v 5-ih dneh....
  • 0

#20 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 19 June 2005 - 06:32 AM

QUOTE(kaya)
Kaj? Ne porabiš ene kreme v eni sezoni? Jaz porabim eno v 5-ih dneh....


...ma ne, je ne porabim. Se držim bolj v senci, tako, da se mi ni treba mazat tako pogosto. Zame je ena sezona EN TEDEN dopusta na morju sad.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users