Jump to content

Photo

Vprašanja, pomoč pri zdravstvenih tegobah

zdravje pomoč stanje problem samozdravljenje samopomoč

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Olivija

Olivija

Banana Bro

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12195 posts
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 24 October 2019 - 12:29 PM

Hello!

Nimamo podobne teme, pa jo odpiram.. vprašanja, povezana z našim zdravstvenim stanjem, ko nas kaj muči, pa si bi same/i pomagale/i.

Meni se zadnje čase delajo izpuščaji na dekolteju, danes sem malo bolj poblizu pogledala, kako izgledajo, ker sem jih do sedaj povezovala s hormoni (pms), pa mislim, da to ni to.

Do zdaj se je dogajalo, da se pojavijo, nekaj dni traja in nato v par dneh izginejo brez posledic.  Meni izgleda kot folikulitis (pogooglala sem breast rash ipd) in je zadetek pod vpisanim geslom Folliculitis najbolj podoben temu, kar se mi pojavlja.. zadnje par mesecev bolj pogosto. 

Res je, da večinoma nosim športni modrc, ki bi lahko iritiral, ampak spet ne tako pogosto.. Pa verjetno se tuširam s pretoplo vodo. Sicer pa ne uporabljam kozmetike ali agresivnih tuš gelov na tem predelu. Poleti so se mi taki izpuščaji naredili vsakič, ko me je malce opeklo sonce - po dekolteju in ramenih. Pa da je sonce 'krivo', mi je še nekako šlo skozi, zdaj pa je prizadeta koža, ki ni izpostavljena soncu.

Moja teorije je bila, da se koža pač čisti tam, morda pa jem preveč sladkarij (povezano s stresom in pač.. taka sem, i love sweet stuff :D ).. Ampak tako pogosto se pojavlja in traja vedno dlje časa, da ne vem, če so to vzroki.. Verjetno pa kaj prispeva h končnemu stanju?

Ima še katera s tem težave, kej naredit v tem primeru, da se stvar sanira, je potrebno iti do zdravnika? Lekarnarja/farmacevta? 

• 0

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

#2 Matilda

Matilda

Snowflake on fire

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12237 posts

Posted 24 October 2019 - 03:20 PM

Folikulitis je bakterijska okuzba lasnih mesickov. Ponavadi izgleda kot majhne papulo-pustulozne spremembe in se zdravi z antibiotikom v gelu.
Saj tema ni napacna, ampak jaz npr. ne maram dajat nasvetov po internetu, sploh glede takih stvari, kjer je človeka dejansko fajn pogledat, da se ne ugiba nekaj na pamet. Tudi vsem ostalim svetujem, da se za zdravstvene nasvete obrnejo direktno in osebno na zdravstveno osebje, ne na neznance na forumih, fb skupinah... to je le dobronameren nasvet, saj sem prebrala ze nickoliko bedarij in za nekoga, ki se na podlagi tega ne odloci za pravo zdravljenje, je lahko to tudi nevarno.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

#3 Olivija

Olivija

Banana Bro

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12195 posts
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 24 October 2019 - 07:25 PM

Matilda, hvala. 

Ma, zadnjič sem bila pri zdravnici, da sem kartoteko pobrala za zdravniški pregled, pa sem omenila, da imam na nogi eno hecno zatrdlino/znamenje, pa me je medicinska sestra odpravila, da zaradi takih stvari se mi ni treba naročevat, da ne izgleda nič posebnega in niti ne bi poslali naprej, dokler se ne bi začelo kaj dogajat. Ma 3 milisekunde si je vzela, da je to sama odredila, potem pa pač.. si mislim, ok, če ne bo hudo, ne bom hodila tja. Pa da se naročim, traja 2-3 tedne, da pridem na vrsto, v tem času pa po navadi izzveni. 

• 0

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

#4 _Planet_

_Planet_

human search engine of cudovita.si

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19649 posts

Posted 25 October 2019 - 06:59 AM

Je kar pestro zadnja leta pri zdravnikih, se strinjam. Komaj te utegne pogledati, kaj šele potipati. :/

Pred časom sem osebno zdravnico prosila za mnenje glede nekih rdečih pik, ki so se mi pojavile na obrazu in so kar vztrajale. Ker niso bili videti kot izpuščaji, me je zaskrbelo. Osebna me je preventivno napotila k dermatologu, dermatologinja pa me je skoraj nadrla, zakaj hodim zaradi takšnih bedarij k njej, da to je samo razširjena kapilara in nič drugega. Kot da smeš k zdravniku samo, če ti manjka pol glave, pa toliko se trobi o preventivi. In res nisem človek, ki bi za vsako malenkost želel zdravniško pozornost. Ugh. >.<

• 0
Rape of the mind is a social disorder...

#5 Emily

Emily

Izberi si sam

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11036 posts

Posted 25 October 2019 - 09:34 AM

Ma, zadnjič sem bila pri zdravnici, da sem kartoteko pobrala za zdravniški pregled, pa sem omenila, da imam na nogi eno hecno zatrdlino/znamenje, pa me je medicinska sestra odpravila, da zaradi takih stvari se mi ni treba naročevat, da ne izgleda nič posebnega in niti ne bi poslali naprej, dokler se ne bi začelo kaj dogajat. Ma 3 milisekunde si je vzela, da je to sama odredila, potem pa pač.. si mislim, ok, če ne bo hudo, ne bom hodila tja. Pa da se naročim, traja 2-3 tedne, da pridem na vrsto, v tem času pa po navadi izzveni. 

Tole se mi zdi zelo neodgovorno od medicinske sestre, da je sama na lastno pest presodila, da to ni nič. Se mi prav iz tega pisanja zdi, da se ji ni nič dalo. Jaz se ne bi pustila kar tako odpraviti, bi mi morala zdravnica povedati, da ni nič. Punce vztrajajte, boljše da ni nič in ponoči mirno spite. 

Se pa strinjam z Matildo glede diagnosticiranja preko interneta. Boljše iti k zdravniku, ne si sam postavljati diagnoz, ker je ena tam na eni strani prebrala kaj je to in ena druga videla, da ima soseda podobno itd. Razumem pa da je težko, ko te tako obravnavajo in čedalje več zdr. osebja je tudi na koncu že z živci včasih še vseeno pa to ne opravičuje malomarnosti. 

• 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users