Jump to content


Photo

Vitamini, minerali, dodatki k prehrani


  • Please log in to reply
1521 replies to this topic

#1181 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16480 posts
  • Gender:Male

Posted 31 October 2020 - 07:04 AM

Priporočila za nadomeščanje vitamina D ob respiratornih okužbah in COVID-19 (avtorji: M. Pfeifer, D. Siuka, I. Pravst, A. Ihan z dne 29.10.2020)👇👇
Attached File  Screenshot_20201031-070229.png   897.51KB   0 downloads
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1182 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16915 posts
  • Gender:Female

Posted 31 October 2020 - 07:19 PM

Ja, splača se pogledat tudi ta posnetek: https://www.24ur.com...ageScroll=false

 

No, upam, da vit D že od prej vsi dodajate ;)

Ne vem pa, v kolikšni meri bo ZZZS kril npr. recept za Plivit. Ziher ne za vse.

 

Sedaj sem bolj pridna pri dopolnilih, skoraj vsak dan vzamem D3, EPA&DHA omega, 1 multivitaminsko, občasno pa spijem še Mg. Se mi zdi en tak osnoven nabor, ki je dovolj (s predpostavko, da je tudi prehrana kolikor toliko urejena), ostala dopolnila pa so bolj namenjena spec. 'ciljem' (npr. pripravki z B komplexom, biotinom za lepše kožne adnekse, itd). Moram rečt, da se pa malo pozna, predvsem lažje vstajam zjutraj, lažje pridem skozi dan.

__________________________

 

On an unrelated note:

Mislim, da nismo veliko klepetale o dopolnilih s kanabinoidi. Sem naročila CBD kapljice pri Hemptouch, čisto eksperimentalno da vidim če

me kaj pomirijo zaradi večjega stresa. Glede CBD se zaenkrat ne da delat gotovih zaključkov, ker je študij zaenkrat zelo malo, se pa

nakazuje pozitiven učinek pri anksioznih in drugih psih. stanjih.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1183 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16480 posts
  • Gender:Male

Posted 31 October 2020 - 07:23 PM

Jaz imam nagledane, me zanima tvoje mnenje. Pri nas nisem nasla nic zelo dobrega, kot je npr. Lazarus Naturals. Menda cutis orng izboljsanje pri nemiru in spanju.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1184 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16915 posts
  • Gender:Female

Posted 31 October 2020 - 07:30 PM

Bom javila. Vzela sem tele, je pa danes do ne vem kdaj še koda za 20 % off.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1185 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26260 posts

Posted 31 October 2020 - 08:05 PM

Mi smo imeli primer v sluzbi ko je pokazalo thc+na urinskem testu eni ki je jemala samo cbd, enega od teh, ki se ga dobi v prodaji pac. Tako da cisto cist ni baje noben, vsak ima kaj thc noter ampak po mojem mnenju, ce nimas ravno nekih bolezni kjer je odsvetovan je cist ok, poznam veliko ljudi ki pa recimo Persen jemljejo.

D vit.mi jemljemo bolj po navdihu. Malidve ga poleti ne dobivata, sva ga pa pred kratkim tudi s S zacela jemat.
  • 0

#1186 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16915 posts
  • Gender:Female

Posted 31 October 2020 - 08:16 PM

Na to sem tudi pomislila. Absolutno jih ne smem vzet, dokler nimam zdravniškega za službo za sabo 😂
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1187 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26260 posts

Posted 31 October 2020 - 08:29 PM

Zna bit problem ce bi jih v tistem casu ze dlje jemala, ker se kopici v telesu. Thc ostane ful dolgo. Pa saj v teoriji itak ves ampak ti povem v praksi, da je res :D
  • 0

#1188 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25838 posts
  • Gender:Female

Posted 31 October 2020 - 10:08 PM

O, hvala za tabelo in link, Podgana in Matilda. 👍

Jaz imam Persen kar na zalogi, ker me občasno popade takšna tesnoba, da... . Odkar sem zadnje dni izklopila medije, je sicer bolje. Sem pa razmišljala tudi že o kanabinoidih (one way or another : D).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1189 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82444 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 October 2020 - 10:19 PM

Jaz sem tudi razmisljala o jemanju CBD kapljic, ker naj bi pomagale pri vrsti mojih tezav. Se mi zdijo pa drage in se ne morem znebiti obcutka, da cene nabijajo zato, ker so zdaj blazno popularne. Mogoce bi bil THC res bolj smiselna nalozba. 😂

Par dni nazaj mi je mali razmetal vsa dopolnila in sem pojamrala mozu, da imam razsulo v kosarici. Pa je predlagal, naj pospravim tisto, cesar ne jemljem. :butl: Pa se mi res ne zdi veliko stvari, se pa ze “osnovnih” nabere.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1190 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16915 posts
  • Gender:Female

Posted 31 October 2020 - 11:02 PM

Zna bit problem ce bi jih v tistem casu ze dlje jemala, ker se kopici v telesu. Thc ostane ful dolgo. Pa saj v teoriji itak ves ampak ti povem v praksi, da je res :D


Ja. Na to bodite previdne, če boste jemale, ker res zna bit težava pri kakem zdravniškem :o
Preverila sem pri bratu od mojega, ki je farmacevt in se menda v prosti prodaji dobi urinski testni listič za 4eur, ni mi pa znal povedat, kako zanesljiv oz občutljiv je.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1191 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25838 posts
  • Gender:Female

Posted 01 November 2020 - 12:23 AM

Pa v hladilniku ga je treba branit. Saj načeloma mi ni panike, ker imam vitamine itak v kuhinji, ampak tako, če kam greš.


Aha, od tu imam jaz v spominu, da mora biti vitamin D v hladilniku. Plivit sem dajala M., ko je bil dojenček.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1192 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 01 November 2020 - 06:07 AM

Meni so bile CBD kapljice tako zelo ogabne, da ni za povedat. Kao jih lahko vzameš s kovčkom čokolade, ampak fuuuuuj. Pa težko bi rekla, da so mi kaj pomagale :/
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1193 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15049 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 01 November 2020 - 06:33 AM

Jaz dajem multivit junior od better you in d lux 1000 obema. Slednjega ne dam vsak dan ampak vsak drugi, tretji dan
  • 0
 

#1194 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15049 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 01 November 2020 - 06:40 AM

Je pa mela adp zdajle tudi storije o cinku. Jaz bom narocila na life extension in ga tudi zacela dodajati.
D vit jemljem 5000 na dan cirka, celo leto.
Cbd sem jemala, brez ucinka.

Meni najbolj pomaga joga in meditacija. Pa ce je res hud tesnobni zagon vzamem helex. Ampak to je pol tablete parkrat na leto. Ja, vem da so zasvojljive na dolgi rok, zato pa vzamem pol tabletke enkratni odmerek. Trenutno sem zadnjic to vzela v avgustu.
  • 0
 

#1195 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82444 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 November 2020 - 09:34 AM

Zakaj pa otrokom ne dajete Oleovita, ki je na recept?
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1196 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16480 posts
  • Gender:Male

Posted 01 November 2020 - 09:38 AM

Ne da se mi narocat odkar ga je zmanjkalo :D Mi je lazje kupit v DM.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1197 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25700 posts
  • Gender:Female

Posted 01 November 2020 - 09:47 AM

Pa lažje mi je en špric v usta naredit kot pa dozirat kapljice
  • 0

#1198 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82444 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 November 2020 - 09:54 AM

O. je pa ful vesel, ker si jih lahko sam da, jaz samo prestejem. Enkrat na teden po 14.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1199 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22340 posts
  • Gender:Female

Posted 01 November 2020 - 10:00 AM

Jaz bi ji dajala Oleovit, ampak spomladi mi pediatrinja ni hotela dat recepta, ker kao ne rabijo čez poletje in da bom dobila jeseni. Tako da sem potem Dlux infant kupila. Zdaj pa še ni prišla na vrsto za pregled. Dajem ji 800 ie na dan, včasih tudi pozabim.

Jaz pa jemljem 2000-3000 na dan celo leto. Vidim, da je tudi na tisti sliki zgoraj nekje v tem okviru priporočeno.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1200 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 01 November 2020 - 11:14 AM

Jaz imam ene veganske vitamin D kapljice, za otroke je 1 kapljica na dan, za odrasle pa mislim da 4. Ji kapnem na dudo pred spanjem in je. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users