Jump to content


Photo

Trajno odstranjevanje dlačic - izkušnje


  • Please log in to reply
246 replies to this topic

#141 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 11 April 2017 - 03:06 PM

Brazilska je mnogo vec kot bikini. Ce po svojem stanju gledam :D je to x4. Za 8 obiskov se meni to ne zdi dosti.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#142 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3122 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 14 April 2017 - 09:17 AM

Kam si pa to šla? Pa sporoči ko izveš kakšna je cena za podpazduhe ^_^


  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#143 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 14 April 2017 - 04:51 PM

V dermacenter v lj ;)
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#144 čebelica-maja

čebelica-maja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 20 April 2017 - 07:45 AM

Zdaj ful reklamirajo IPL odstarnjevalnike, depilatorje, recimo tega: https://www.mimovrste.com/depilatorji-in-epilatorji/braun-ipl-odstranjevalnik-dlak-silk-expert-bd-5001-venus-brivnik?tab=alternatives 
ostali so tukaj: https://www.mimovrst...LOGY_IPL][]=yes
Zanima me, ali se splača kupit? Ali se obnese? Na kakšen princip delujejo?

Hvala :)


  • 0

#145 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 June 2017 - 11:19 AM

Jaz sem pred nakupom Philipsove Lumee. 

Kako deluje, si lahko na vseh linkih prebereš.

 

Sem kar dosti raziskovala na to temo in ženske ful hvalijo. 

ima katera izkušnje?


  • 0
Viens, reste ici!

#146 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82472 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 June 2017 - 11:24 AM

Meni ga je prijateljica tudi ful pohvalila, ima pa precejšnje probleme s poraščenostjo, tako da me je prepričala in ga bom v bližnji prihodnosti zagotovo kupila.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#147 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 June 2017 - 11:28 AM

Super!

 

Je pa treba imeti realna pričakovanja pomojem. Jaz ne pričakujem, da mi bodo dlake 100% izginile za celo življenje. Pričakujem pa, da se bo poraščenost zmanjšala.

Mene je pri teh "salonskih tretmajih" vedno motilo to, da so obljubljali čudežne rezultate, jaz pa v njih ne verjamem, ker je naravni proces dlak tak, da ti nobena stvar na svetu ne more zagotoviti trajnih rezultatov. Plus, da so salonski tretmaji bolano dragi - ravno Neytiri je na prejšnji strani napisala, da je plačala 780e samo za brazilsko. Najboljši model Lumee pa je trenutno malo čez 400e, s tem da obljubljajo 10 let uporabe.

Z Lumeo si na začetku delaš na dva tedna, potem pa vzdržuješ na dva meseca.

Skratka, jaz jo bom 100% kupila in poročam. :P


  • 0
Viens, reste ici!

#148 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82472 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 June 2017 - 11:36 AM

Ja, se strinjam. Se mi zdi, da je z zadnjem letu prišlo ven precej zanesljivih modelov laserjev za domačo uporabo, tiste prej bi bilo verjetno brezveze kupovati. Cene v salonih so pa res adijo pamet.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#149 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 18 June 2017 - 02:55 PM

Jaz sem ravno tega kupila zadnjič. Bom poročala o napredku. Sem pa videla, da ga imajo ta teden v Sparu za 300€.
  • 0

#150 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 June 2017 - 05:52 PM

Uu, kateri model pa Ančka? 

Se spomniš mogoče kje si to akcijo videla? Jaz je ne najdem nikjer... :/


  • 0
Viens, reste ici!

#151 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 20 June 2017 - 08:17 AM

Jaz sem jo tudi nabavila. Vzela sem jo v akciji, ko je bila 380 v Big Bangu. En model slabši od najboljšega. Ima le dva nastavka - oni 4 -, a mi le-ta zadostujeta. Pomembno mi je, da ima manjši nastavek za obraz, s katerim lahko delam tudi bikini in pazduhe, ter večji za ostale dele telesa. Pozabila sem, kako je z nastavki cenejših modelov, a ta mi je deloval optimalen. Brez enega od teh, si ne delaš usluge. Z večjim nastavkom težko delaš manjše predele, z manjšim večje. Aparat se namreč segreva in je vmes fajn naredit par minutno pavzo. Enako vsako sprožanje laserje deluje na moč lučke, ki ščasoma zgublja na kakovosti. 

Prvotno sem jo kupila za obraz, a uporabila, kar povsod in po enem tretmaju je opazno redčenje dlak. 
Do septembra z njimi ne bom nadaljevala, ker je sonce že premočno. 

Glede na to, da sem v življenju dala že 2 rundi seans po obrazu čez - 1. leta 2004, nato še leta 2007 -, opažam, da se dlake enako obnašajo kot po njih. Uničene, za lahkoto potegneš s pinceto, brez kakšnega zavora.  

Sem temnolaska z neobčutljivo kožo in idealen kandidat. Proizvajalec ne obljublja enakega efekta pri svetlejših dekletih. 

Moram še omenit, da je največje odpadanje bilo opazno po nogah, kjer sem si jih že prej obdelovala s strojčkom. Pod pazduho npr. nimam občutka, pri bikini liniji nekaj opazim, a ni tak izrazito. Dlake so že prvotno bile močnejše.

Z britvicami, ki jih rabim za bikini in pazduhe, sem po moje povrnila kupnino že v treh ali štirih letih. To, da se mi dlake ne bodo več toliko vraščale in vnemale na obrazu, pa je neprecenljivo.

Naštudirala sem tudi Braunove, a mi niso všeč, ker se pri njih menjava lučka, ki zdrži cca. 1 tretma celega telesa. Pride nekaj čez 30€. 

Upam, da ne bo izpadlo pokroviteljsko, a me je malo zmotilo, kako Philips prikazuje aparat kot povsem neškodljiv. Ni. Ipak gre za laser in je ob delu potrebna previdnost, upoštevanje navodil in doslednost. Predvsem glede raznih zdravilnih kontraindikacij, sonca, poškodb kože itn. 

Ne vem se sicer odločit, kaj pomeni laser za kožo. Proizvajalec ga seveda hvali. Tudi druge ženske. Videla sem med drugim tudi video, kjer punca trdi, da je zaradi odstranitve dlak na xy delu telesa, dobila poraščen vrat. Kakor da bi dlake nekje morale rast, a jim je ona prvotno lokacijo uničila. 
Jaz sem tvegala, ker sem imela konstantne težave na obrazu, je pa fajn razmislit, kako in kaj. 

Poročajte! :)


  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#152 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 June 2017 - 08:42 AM

Upam, da ne bo izpadlo pokroviteljsko, a me je malo zmotilo, kako Philips prikazuje aparat kot povsem neškodljiv. Ni. Ipak gre za laser in je ob delu potrebna previdnost, upoštevanje navodil in doslednost. Predvsem glede raznih zdravilnih kontraindikacij, sonca, poškodb kože itn. 

Ne vem se sicer odločit, kaj pomeni laser za kožo. Proizvajalec ga seveda hvali. Tudi druge ženske. Videla sem med drugim tudi video, kjer punca trdi, da je zaradi odstranitve dlak na xy delu telesa, dobila poraščen vrat. Kakor da bi dlake nekje morale rast, a jim je ona prvotno lokacijo uničila. 
Jaz sem tvegala, ker sem imela konstantne težave na obrazu, je pa fajn razmislit, kako in kaj. 
 

 

Mene tudi to malo zmoti, da naj bi bilo popolnoma neškodljivo... Sem pa po drugi strani brala, da naj bi IPL dosegel samo površino kože in naj ne bi bil škodljiv niti za nosečnice. Sama med nosečnostjo/dojenjem zagotovo ne bi uporabljala laserja, ampak sem pa malo skeptična tudi za brazilsko..

 

To kar si napisala, da so neki punci začele dlake na vratu rast pa mi je precej neverjetno. Nelogično mi je, ne vem... 


  • 0
Viens, reste ici!

#153 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 20 June 2017 - 11:14 AM

Ti laserji delujejo na zelo svetlih dlakah? Verjetno ne, saj baje tudi salonski ne.

 

Ana, videla sem tud, da je v akciji v M Tehniki, ampak sem vrgla reklamo stran. Preveri.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#154 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 June 2017 - 12:07 PM

Kontrast mora bit. Zato se moraš prej pobrit, da laser "najde dlako". Torej če si jo izpuliš (vosek, epilator, whatever), tudi ne bo delovalo.

Deluje pa dosti bolj na temnih dlakah in svetli koži. Tako sem jaz brala.

 

O hvala Matilda, bom preverila.

 

Aja Adriane glede nastavkov. Jaz sem dobila tak odgovor zakaj je boljše imet bikini nastavek za bikini:

 

 

 

uporaba je varna na celem področju, saj ima nova Lumea Prestige poseben nastavek prav za učinkovit tretma področja bikini - razlog temu je, da so dlačice na tem področju močnejše in debelejše od dlačic na nogah. Nastavek je zaobljen in ima dodatni prozorni filter za učinkovite rezultate.

 

Koliko je to res in koliko je to marketinška fora, pa ne vem. :/


  • 0
Viens, reste ici!

#155 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82472 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 June 2017 - 12:09 PM

Moja prijateljica si je naredila tudi brazilsko s tem. Ampak ona je zmešana, jaz ne bi upala. :D


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#156 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 20 June 2017 - 12:09 PM

https://mtehnika.mer...Philips%20lumea
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#157 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 June 2017 - 12:20 PM

Moja prijateljica si je naredila tudi brazilsko s tem. Ampak ona je zmešana, jaz ne bi upala. :D

 

Zakaj?

Jaz nisem sure, ampak sem prebrala, da je IPL varen tudi za brazilsko.

 

Philips pa mi je poslal tak odgovor:

 

 

 

Lumea se precizno uporablja tudi na predelu bikinija, potrebno se je le izogniti predelu notranjih sramnih ustnic (predlagamo vam, da s senzorjem SmartSkin preverite priporočeno nastavitev na občutljivih delih).

 

Planet, hvala! Žal ni "mojega" modela. :/


  • 0
Viens, reste ici!

#158 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82472 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 June 2017 - 12:26 PM

Ker bi morala ful pazit in ker na tako občutljivem predelu bolj boli. Mogoče je pri tem drugače, ampak mene je dermatološki laser pod pazduho ful bolel pa imam visok prag.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#159 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 June 2017 - 12:28 PM

Pomojem je drugače. Ne vem.

Imaš pa stopnje od 1-5, tako da si lahko na 1 nastaviš. Je pa vsaka ženska drugačna.

 

Kako si pa zadovoljna z rezultatom?


  • 0
Viens, reste ici!

#160 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82472 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 June 2017 - 12:35 PM

Sploh nisem, ampak sem bila takrat na premalo tretmajih. Po nekaj letih ni nobene razlike.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users