Jump to content


Photo

Nega mešane in / ali mastne kože


  • Please log in to reply
1454 replies to this topic

#1401 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82173 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 April 2018 - 01:52 PM

Parfumi. Podgana je o tem pisala, probaj poiskat. Itak večina nosečnic uporablja neparfumirano kozmetiko, ker jih vonji motijo.

Za barvanje ne vem, mi je pa logično, da se kemikalije absorbirajo. Verjetno se barve brez amonijaka lahko uporablja. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1402 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6519 posts
  • Gender:Female

Posted 11 April 2018 - 02:48 PM

Ma jaz sem parfum normalno uporabljala, v drugi nosečnosti mi prav disijo... Nohtov pa ne lakiram niti ne barvam las, ampak tega že prej nisem.
  • 0

#1403 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 11 April 2018 - 02:59 PM

Meni so ful smrdeli. Motece do konca. Se zdaj me motijo.
  • 0

#1404 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82173 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 April 2018 - 03:06 PM

Chanel in Guerlain so baje OK.  :whistling: 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1405 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 11 April 2018 - 03:33 PM

Ok ja, se strinjam, da je itak nasploh najbolje, da uporabljaš čim bolj naravne zadeve, npr naravna masla in olja za telo itd., ampak če si v nosečnosti 2x ali 3x pobarvam lase, najbrž ne bo nobene nevarnosti za otroka. 9 mesecev pa tudi ne mislim hodit okrog s sivim narastkom. :D
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1406 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 11 April 2018 - 05:21 PM

Chanel in Guerlain so baje OK.  :whistling: 


:lol: :D

Jaz mislim, da je pomembno predvsem, da se pač ne pretirava oz. zmanjša uporabo na minimum, pomojem so najbolj škodljive tiste umetne sobne dišave in diseče sveče, ki povzročajo glavobol.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1407 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 11 April 2018 - 11:12 PM


Podpis pod Matildo, po pameti pač.
Jaz sem uporabljala vso kozmetiko kot običajno, vključno s parfumi, deodoranti in barvo za lase.
Sicer na splošno uporabljam malo kozmetike, pa še tisto nežno.

  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1408 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2018 - 06:45 AM

A je katera imela Pixi Glow tonik?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1409 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 27 November 2018 - 06:49 PM

Tole mi je odlična sheet maska za občasno uporabo, ima tudi zelo dobre sestavine.

 

https://www.mueller....vkohle-2147050/


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1410 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 27 November 2018 - 10:40 PM

^^
Nice. Si bom omislila.

Jaz pa po ukinitvi (:roll:) Nuxe Aroma-perfection kreme za obraz spet iščem novo. Kar prodajajo kot nadomestek (Aquabella), mi ne ustreza, je sestavinsko preveč drugačna.
Se priporočam za predloge. Krema mora matirati, vlažiti in vsebovati salicilno kislino, če se da brez alkohola in predvsem brez sestavine Caprylic/Capric Triglyceride, ki jo tako radi tlačijo povsod, meni pa povzroča mozolje,
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1411 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82173 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 November 2018 - 11:01 PM

Kaksna Bioderma mogoce? Pa se testerje lahko dobis. Se spomnim, da ti je odgovarjala Sebium Global, v tej liniji imajo tudi vlazilno pa se nekaj drugih je. Ali pa LRP.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1412 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 28 November 2018 - 07:55 AM

Meni se Sebium Global maši pore, isto Tea tree essence od LJH ali kaj je že (mislim, da je immortelle pisala o njej). Čisto na vsako stvar reagiram, tako da že dolgo uporabljam samo en čistilni gel s cajevcem (pa še to ne vsak dan) in nekje 1x na teden si glineno masko namesam. Res občasno se mi da packati se s kvasom, to je pa menda vse. Na kak puder pa bolje, da sploh ne pomislim, ker čutim posledice se cel teden. Sicer nisem nek hud uporabnik make up-a, ampak za vsake toliko bi bilo pa fajn imeti opcije (po možnosti brez bankrotianja do odkritja).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1413 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 28 November 2018 - 08:01 AM

Pa ti nič ne izsušuje kože? Meni bi se s takim režimom koža začela lupit kot kači, vsaj pozimi.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1414 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 28 November 2018 - 08:20 AM

Glinena maska ja, ampak jo strateško nanesem čez popoldne/zvečer in je potem do jutra magično ok - nimam kakih lusk naslednji dan, samo spolirano kožo. Je pa res, da notri vmesam malo jabolčnega kisa in gela aloe vere, mogoče to pomaga? Pa pod puder bi verjetno morala vseeno kaj namesto, drugače bi se čez dan stanje znalo poslabsat. Drugače nimam zelo mastne kože in obraz večkrat samo z vodo splahnem in obrišem, da kože ne izsusujem dodatno vsak dan. Kakor hitro se začnem preveč vtikat v kožo je problem (podobno z geli za tuširanje). Beats me. Na neki točki ne je minilo eksperimentirat, potem ne pa vsake toliko spet zagrabi, da kaj opevanega novega sprobam - toliko, da se spomnim, zakaj tega ne počnem bolj pogosto :D, potem se pa stvari vrnejo na stare tirnice.

Mogoče bom v naslednji rundi poskusila s kakšnim oljem (šipek?). Mi je trenutno bolj privlačna ideja o nanašanje vsake sestavine posebej, da lahko takoj vidim, kaj mi (ne)odgovarja.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1415 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82173 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 November 2018 - 08:32 AM

Olja se nanasa cez vlazilne kreme, da zaklenejo vlago, drugace sama po sebi ne naredijo nic. Kvecjemu obsedijo na kozi. Ce imas problematicno, je vlazenje kljucno. Glina samo izsusi, ceprav se ti mogoce ne zdi. Tudi jabolcnega kisa ne bi dodajala, ker je prevec agresiven in ima napacen pH.
Belakne si kdaj uporabljala?
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1416 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 28 November 2018 - 08:53 AM

Belakne je novo ime nekega starega izdelka, ane? Katerega ze?

 

Sem pa od najstniskih let sprobala vse, kar se je dobilo - skinoren, klimicin, differin, dalacin (v razlicnih formulacijah, od krem, rolojev itd.). Differin mi je se najmanj odgovarjal, tak cuden film je pustil na kozi. Nic mi ni zares pomagalo na dolgi rok, ponavadi se je stanje nekoliko izboljsalo na zacetku, potem pa stagniralo ali se poslabsalo (po porabljeni tubi ali dveh sem zato ponavadi naredila pavzo in nato menjala produkte). 

 

Odkar redno delam maske z glino se je stanje zelo izboljsalo, tako da bodo maske definitivno ostale stalnica. Ne vem pa, zakaj naj bi imel kis tako zelo napacen ph, glede na to, da se ga (kot mesanico z vodo, se razume) nekateri uporabljajo celo kot vsakodnevni tonik, medtem ko masko itak po 30 minutah speres. 

 

Ne vem, po mojih izkusnjah se koza nekako samoregulira in kolikor poskusam kaj prckat okrog vlazenja in hranjenja, se zacnejo problemi. Sicer dopuscam moznost, da moram nego dopolnit, ampak moram prej najti nasvete od koga, ki ima podobno reaktiven tip koze, in ne pac kopirat neke logike, ki se obnese pri 95% ostalih, ker se meni zal ne obnese. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1417 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 28 November 2018 - 09:20 AM

Ma ne, ti samo pusti tako kot imas, ce ti ustreza ;)
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1418 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82173 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 November 2018 - 09:22 AM

Belakne ima vsaj ze 15 let enako ime.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1419 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 28 November 2018 - 09:31 AM

Mogoce, je pa zelo kratek cas na nasem trgu. Ne vem pa kateri je originalen, najbrz Differin.

Jaz imam tako kozo, Anouk. In nekako isto ugotavljam. Ce pustim, so se najmanjsi izbruhi.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1420 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82173 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 November 2018 - 09:35 AM

Jaz sem ga uporabljala eno obdobje v najstniskih letih, 99% sem, da je bil ze takrat Belakne. :hmm:
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users