Jump to content


Photo

Voziti po Hrvaški


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 17 July 2006 - 07:26 AM

V Novigradu sem plačal kazen 300 hrčkov, ker sem vozil brez luči. Ne ravno edini, vendar edini s SLO registracijo... Policaju sem kajpak jezikal. ker če bi imel kaj stila, bi rekel, gospod, prižgite luči, naslednjič pa bo kazen. Kao mu zakon takih opozoril ne dovoljuje, pa sem mu rekel, da mu jih tudi ne preprečuje. Pa tle imate 300 kun, in lep dan še naprej. Nisem pristaš mednacionalnih razprtij, ma Hrvati res nimajo občutka. Na meji kajpak dobiš turistične informacije v nemščini.
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 July 2006 - 02:14 PM

Hja, nimaš sreče. Drugič pojdi v Grčijo, kjer niso tako blesavi so Slovencev in bo. Pa še prišparal boš, ker HR je zadnja leta precej draga.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 17 July 2006 - 03:24 PM

joj js se skor ne bi upala po grških mestih z avtom vozt. tazga kaotičnga prometnga stanja, kot je v atenah, ne vidš vsak dan. pa tut glede nizkih cen se ne bi lih strinjala.
ko vozim po hrvaški, vedno do pike upoštevam pravila, ker jim ne mislm dat niti kune več, kokr je treba. sicer spravlam ob živce hrvaške prepotentneže, ampak klinc jih gleda.
  • 0

#4 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 17 July 2006 - 03:45 PM

Ja, to je že standrad da se vpikujejo, kot bi rekle soforumašice, v Slo registracije, tudi za Atene sem slišala, da so bolj kriza za promet.
Zdej okoli cen... Na HR so navite, ampak pomoje kar upravičeno, glede na to, da se Slo in Ita ne moreta ponašat s takimi plažami in letovišči, Grčija pa ima še bolj navite cene, pa čeprav nimaš kaj več od kupčka oguljenih skal in vode. Me bolj podžgejo cene na naši obali, naštemane do oblakov. Za neko bolj ko ne žalostno večerjo v Portorožu plačaš isto kot za super porcijo v Ljubljani, da o večernih cenah pijač ne govorim rolleyes.gif , ne dam več toliko denarja da se lahko valja na 2x2m veliki slovenski obali. Je*eš domači turizem biggrin.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#5 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45396 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 July 2006 - 03:58 PM

Pa saj je povsod tako. ;) Ko je že naslov vožnja po hrvaški ne moram kaj da ne bi pošimfala par kilometerskih kolon v soboto na avtocesti pred tuneloma Sv. Rok in Mala Kapl(e)a. (Ne vem točno kak se napiše) 10 km smo se vozili 2 uri. Se bolj splača it po stari Lički magistrali.
In še en dogodek izpred nekaj let, ko je bilo 5 avtomobilov parkiranih tam kjer ne bi smeli biti in so samo dva slovenska avtomobila imela gor listek s kaznijo. Ostali trije s hrvaško registracijo pa niso imeli listka.
  • 0

#6 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 17 July 2006 - 08:52 PM

Jst ne maram prometnih policistov. mad.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#7 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 17 July 2006 - 08:53 PM

ma ne! biggrin.gif
  • 0

#8 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 18 July 2006 - 10:53 AM

sej to se povsod dogaja, sam k se glih pogovarjamo o hrvaški:
http://24ur.com/nasl...717_3077589.php
  • 0

#9

  • Guests

Posted 18 July 2006 - 11:17 AM

Mene so enkrat v Sloveniji ustavili. Sem ravno zapeljala iz stranske ulice na glavno, mi še niti ni uspelo zravnati volana, pa so me že ustavili, ker nisem takoj prižgala luči. Brez opozorila, kljub razlagi, da sem šele speljala itd., sem morala plačati. evil.gif rolleyes.gif
  • 0

#10 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45396 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 July 2006 - 12:02 PM

včasih je vsaj v sloveniji fajn imet kakšno vizitko v vozniškem biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

#11

  • Guests

Posted 31 July 2006 - 01:28 PM

Kakšno vizitko pa imaš v mislih? biggrin.gif
  • 0

#12 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 31 July 2006 - 01:30 PM

mogoče od kakega kriminalista (kao da ga poznaš) in potem ti pogledajo malo skozi prste wink.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#13 Miky

Miky

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 661 posts
  • Location:mikyland

Posted 31 July 2006 - 02:41 PM

jah tko k majo mene radi pomojem nimajo nobenega.

V petek me ustavi ob 2-h ponoč v naselju z lučkami ko sm se vračal domov..
˝Kontrola dokumentov, čigav je avto˝ pravm moj..
˝kej alkohola˝ nč
srečno vožnjo in odpeljem ...

v soboto me ustavi patrulja ko zavijem iz obvoznice spet taisti policaj
˝ o spet midva˝ prav ja res je spet midva..
Pravm nč alkohola prpet sm ..
˝No pol pa pejte˝ in odpeljem

V sredo se vračam ob polnoči domov zopet patrulja in spet isti policaj...
Tokrat sm biu z maminim avtom ker sm svojga prodal..
Me ustavi - gleda .. ˝ Ja pizda kok avtov pa maš ti ??˝
Pravm ene 3 in mu prijazno ponudim dokumente.
Tip gleda k majmun ... ˝ Kaj mi to daješ˝ sj lohk greš smile.gif

Ja peesda kua me pol ustavlaš...

U glavnem ja 3x v 5 dneh in to isti policaj treba kr nekam zapisat k se to ne zgodi kr vsak dan. Aja pa še to da sm jo skos odnesu brez kazni furam pripet po omejitvah smile.gif
  • 0

#14 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 31 July 2006 - 05:54 PM

miky ful dobro biggrin.gif laugh.gif mene še na srečo ni noben policaj ustavil. bi dost plačala zarad prehitre vožnje wink.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45396 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 August 2006 - 10:31 AM

QUOTE(Nila)
Kakšno vizitko pa imaš v mislih? biggrin.gif

QUOTE(sade)
mogoče od kakega kriminalista (kao da ga poznaš) in potem ti pogledajo malo skozi prste ;)
Saj ne talajo svojih vizitk kar tako kot reklamne letake. ;) Mojega fanta je vizitka, ki jo je dobil od policista, ker je pač v "žlahti" z njim že parkrat rešla, da mu je policist, ki ga je ustavil izrekel samo opozorilo.
No mene pa po letu in sedem mesecev, kar imam izpit še noben prometni policist na cesti ni ustavil. biggrin.gif
  • 0

#16 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 August 2006 - 01:37 PM

Nas so pa pred enimi parimi leti tud hrvaški policisti ustavili. Bilo je okoli 4 ponoči, cesta je bila čisto prazna, oni pa težijo ker smo se peljali 10 km nad omejitvijo. rolleyes.gif rolleyes.gif .
Glede hrvaškega gostoljubja bi pa lahko cel roman napisali. Rekla bom samo nekaj stvari ki so se zgodile ko smo bili lansko leot na morju:
-opraskan avto
-metanje peska v glavo
-zmerjanje naj gremo u pičko materino slovensko

Ker smo bili tam brez moje ljube mamice in samo s fotrom smo ostali tam do konca in nič rekli, ker je moj fotr pač *****. Če bi bila moja mati tam nas gotovo ne bi tako zmerjali, ker bi mati nekaj nazaj rekla al bi predčasno odšli.
Iz tega sem se naučila 2 stvari. Nikoli več sama s fotrom na morje in nikamor kjer ni v 90 % slovencev oz. tujcev. biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#17 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 07 August 2006 - 11:52 AM

S fantom sma se pred 2-3 tedni peljala v Split po avtocesti. Na trajekt, ki je bil zadnji in na katerega sma že konkretno zamujala. Peljala sma se 226/h, mimo mobilnega radarja, ki naju je lep čas zasledoval, da naju je sploh lahko vstavil. Kazen bi naj bila 2000 kn, 3 pike v Sloveniji ter 3 mesece prepovedi vožnje po Hrvaški. Ampak je bil policaj zelo razumljiv, da smo se na koncu pogodili za 400 kn, na roko. Očitno je zelo odvisno na koga naletiš.
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#18 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 29 August 2006 - 10:03 AM

Frend je pred dvema tednoma plačal v Novigradu 500 kun, ker je skočil v trgovino vzet vrečko, na avtu pa je pustil utripati vse štiri luči. Malo je manjkalo, da ga ni policaj poslal k sodniku za prekrške. Pravila so kajpak, da jih respektiramo, življenjsko pa je kdaj pa kdaj zamižat na eno oko. Hrvatom se zna še kdaj otepati. Turizem in Hrvaška so trije različni pojmi.
  • 0

#19 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5726 posts
  • Gender:Female

Posted 29 August 2006 - 04:01 PM

sva plačala v splitu. na omejitvi 8mal preden prideš na cestninsko postajo) je fant pripeljal 123 km/h, omejitev 80 km/h. pa sva bila ob 300 kun
  • 0

#20 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 30 August 2006 - 07:07 AM

Tle je govora o zajebavanju hrvaške policije. Če me Hrvati zalotijo v prometnem prekršku, recimo, da peljem nad omejitvijo, plačam brez besed. Če pa speljem sredi Novigrada in v istem hipu nimam prižganih luči ter plačam kazen, je pa zajebavanje. Enako, če parkiraš z utripajočimi lučmi pred trgovino za dve minuti, ker je dobesedno vse zatrpano z avti.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users