Jump to content


Photo

Robček za maturantski ples


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14784 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 18 March 2006 - 05:44 PM

Nekje je ta navada, drugje je ni, robčki za maturantski ples. Soplesalka ga podari fantu, kot spomin, tudi naštima se v prsni žep na njegovi obleki.

Problem je sledeč; pri nekaterih sploh ni problema, punca si da delat obleko pri šiviliji in ta ji zraven še čisto mimogrede naredi robček iz enakega blaga, da sta usklajena(plesalec in plesalka).


Da se tud naročit, preprosta zadevca, izbereš barvo pa je.(gor piše leto in kraj maturantskega plesa, pa ime se mi čist zdi.)


No, standardne velikosti naj bi bile okrog 25krat25centimetrov. Sama sem bolj ustvarjalni tip in sem kupla barve za svilo in en posebn flumasterček za risanje, pa dva svilena robčka za poslikavo, nastala sta dva kar dopadljiva izdelka:) Mi je ratalo. Robček pa je velik 28krat28 centimetrov, a je zdej to kaka frka, je prevelik?

In še nekaj, tole svileno rutico/robček ko poslikaš, tudi opereš, ane? Ker je 100%svila najbrž ne gre v sušilca, da bi šlo kaj skupaj? smile.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#2 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 March 2006 - 06:12 PM

za to navado pa prvič slišim oops.gif
sicer pa smo na našem maturantskem plesu punce fantu pripele kortiljonček, oni pa so nam dali šopek

opereš na roke?
  • 0

#3 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 March 2006 - 06:35 PM

Ja! Rajši ti to kar na roke operi. In zlikaj. Nebo nič narobe. Jaz nebi tvegala no.
  • 0
Viens, reste ici!

#4 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14784 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 18 March 2006 - 08:00 PM

buuoo.. po hidro (ročno pranje) in termo (polikala) obdelavi še vedno 28 centimetrov ermm.gif

.. mogoče bom pa kupla še eno belo verzijo, pa jo dala zmanjšat, na dveh straneh po 3 centi stran in zarobit, pa tisto poslikat, pa bo.
Do petka je še veliko časa smile.gif

ps, kalypso, kaj za vraga je kortiljonček? :dontknow: smile.gif kakšna rožica pripeta?
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#5 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 March 2006 - 12:43 PM

to je kortiljonček.
IPB Image
Sicer meni ni nekaj posebej všeč, ampak vsi fantje na maturantskem so imeli v istem stilu.
  • 0

#6 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 19 March 2006 - 01:00 PM

Pri moji sestri je blo isto ja. So meli vsi tote broškice no al kak naj rečem. biggrin.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#7 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14784 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 20 March 2006 - 04:05 PM

Aaaa:) Zanimivo:)
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users