Jump to content


Photo

Sestavine


  • This topic is locked This topic is locked
1671 replies to this topic

#61 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 June 2005 - 05:56 PM

Tale Niveina krema pa ni za normalno kožo, ampak bojl za normalno do suho, ker je kar precej mastna.
Ima UVB zaščito (tudi UVA faktor je noter, ampak tako daleč na seznamu sestavin, da se nanj ne bi zanašala). Ima tudi nekaj antioksidantov...
ni slaba stvar.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#62 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 10 June 2005 - 05:58 PM

sonchika najlepša hvala, res!! smile.gif
  • 0

#63 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 10 June 2005 - 07:07 PM

Še jaz, prosim:

water, cyclopentasiloxane, ethylhexyl, palmitate, cyclohexasiloxane, propylene glycol, glycerin, polymethyl methacrylate, ethylhexyl methoxycinnamate, glycol palmitate, panthenol, iris germanica root extract, tea tree (melaleuca alternifolia) oil, alcohol, cellulose, phenoxy-ethanol, steareth-10, triethanolamine, fragrance (parfum), acrylates/ C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, zink sulfate, carbomer, tetrasodium edta, red 4 (ci 14700), retinyl palmitate, methylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben

tak nalimajo prek sestavin slovenski prevod, kot da kaj skrivajo..in pol še moreš 10 min nalepko krampat dol.
  • 0

#64 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 10 June 2005 - 07:29 PM

QUOTE(vrana)
kaj pa tela ta nova od nivee....Hydramine dnevna vlažilna krema
sestavine:Aqua, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Butylene Glycol, Staric Acid, Sodium Starch Octenylsuccinate, ethylhexyl methoxycinnamate, Cera Microcristalina, Glyceryl Stearate, Stearyl Alchohol, Simmondsia Chinensis, Hydrogenated coco-glycerides, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Lecithin, panthenol, Cetyl Alchohol, Dimethicone, Sodium PCA, Paraffinum Liquidum, Sodium Lactate, Lactic Acid, Niacinamide, Glycine Soja, Inositol, Fructose, Urea, Titanium Dioxide, Alumina Silica, Sodium Carbomer, Sodium Polyacrylate, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Sodium Benzoate, Limonene, Linalool, Sitronellol, Hydroxisohexyl 3 -Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Parfum


sicer ima pa uv blokator kar je pa še boljše kot pa absorber (cinamat)
  • 0
lp, Martina

#65 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 10 June 2005 - 07:31 PM

Blondi men se tale tvoja zadevica zdi bolj tko tko. zlo me moti alkohol, ima samo uvb absorber, potem pa še olje, kar mi pa sploh ne gre zraven. kaj naj bi pa to bil za en izdelek
  • 0
lp, Martina

#66 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 June 2005 - 08:39 AM

Martina, ali lahko napišeš, kateri so blokatorji in kateri absorbenti?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#67 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 11 June 2005 - 09:29 AM

uv blokatorja sta titanov dioksid in zinkov oksid, absorberji pa: UVA so benzofenoni, UVB so estri para amino benzojeve kisline in cinamati, UVA in UVB (se pravi da delujejo za oboje žarke) so pa dibezoilmetani, derivati kafre in triazoni. aja pa za blokator se uporablja tudi mikronizirani smukec
  • 0
lp, Martina

#68 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 June 2005 - 09:48 AM

Torej lahko iz tega sklepam, da je najbolje, da ima krema UVA zaščito (minaralne faktorje), ker bom s tem naredila najbolje koži?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#69 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 11 June 2005 - 10:11 AM

no ja. najbolje je če krema vsebuje uv blokatorje, ker ne povzročajo alergij, ker se ne vpijejo v kožo ampak ostanejo na njeni površini. uv absorberji pa znajo hitro kako alergijo povzročit, ker se morajo dobro vpiti v kožo da sploh lahko delujejo kakor morejo. ni pa nekega fajnega učinka če vsebuje samo uva ali samo uvb absorberje. men se zdi da je od absorberjev najbolš da vsebuje derivate kafre. mi je najbolj naravno pa še oboje žarke absorbira. aja pa še tole. uv blokatorji so naravni in anorganskega izvora, absorberji pa organski in sintetičnega izvora (ne vsi, ampak večina)
  • 0
lp, Martina

#70 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 June 2005 - 09:25 PM

Še eno vprašanje imam ... sem dobila nekaj testerjev nove Niveine dnevne vlažilne kreme za normalno in mešano kožo in se mi zdi naravnost fantastična. Uporabljam jo tretji dan in moja koža jo super prenaša. Krema mi naredi res zelo mehko kožo, ima izredno prijeten nežen vonj, kože mi začuda nič ne zmasti in se zelo hitro vpije ... po dolgem času sem spet zares zadovoljna s kremo.

Na Niveini spletni strani je krema predstavljena takole:

Dnevna krema za normalno in mešano kožo iz družine NIVEA Visage je posebej zasnovana za potrebe normalne in mešane kože. Kožo ves dan vlaži in ščiti ter jo ohranja svežo in voljno. Lahka tekstura se hitro vpije.

Kako deluje? Lahka krema, ki vsebuje posebni negovalni kompleks, bogat z naravnimi vlažilnimi učinkovinami (lactil), vzdržuje naravno ravnovesje vlage v koži. Sestava z lecitinom in oljem jojobe blaži in hrani kožo. Posebna zaščita pred UVA/UVB sevanjem z vitaminom E varuje kožo pred škodljivimi vplivi iz okolja.

Kako učinkuje na kožo? Koža je optimalno navlažena, gladka in zaščitena, zato ohranja naravno svežino in lepoto. Krema podarja koži občutek mehkega ugodja in voljnosti.

Zdaj me pa zanima, kaj menite, kakšna je krema glede na sestavine?

Sestavine:

Aqua, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Butylene Glycol, Stearic Acid, Sodium Starch Octenylsuccinate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cera Microcristallina, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Simmondsia Chinensis, Hydrogenated Coco-Glycerides, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Lecithin, Panthenol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Sodium PCA, Paraffinum Liquidum, Sodium Lactate, Lactic Acid, Niacinamide, Glycine Soja, Inositol, Fructose, Urea, Titanium Dioxide, Alumina, Silica, Sodium Carbomer, Sodium Polyacrylate, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Sodium Benzoate, Limonene, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Parfum
  • 0

#71 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 12 June 2005 - 10:49 AM

DiLeMa če pogledaš nekaj postov gor v tej temi lahko vidiš, da sm tut jst uprašala za mnenje o tej kremi smile.gif
drgač pa tut men full ustreza in mam zlo podobno kožo kot ti!
LP
  • 0

#72 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 12 June 2005 - 12:08 PM

Dilema, če ti ustreza in če ti ni premastna, jo uporabljaj. Ni slaba.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#73

  • Guests

Posted 12 June 2005 - 01:45 PM

No, prijateljica mi je poslala podatke iz embalaže suhega olja od Olive Tree. So jo začele mučiti te sestavine, ker sem ji zatežila s temi alkoholi ipd. oops.gif biggrin.gif

Torej, poslala mi je naslednje:
paraffinum liquidum, cyclomethicone, dicaprylyl ether, octyl dodecanol, olea europea, persea grqtissima (avocado) oil, simmondisia chinensis seed (jojoba) oil, isopropyl myristate, triticum vulgare, bht, tocopheryl aceatete, parfum, citronellol.

Sonchika, glede na to, da sem preverila tvoje podatke o tem, kateri alkoholi so škodljivi, naju vseeno zanima tisti ether, ki je že na tretjem mestu (če je to sploh pravi alkohol). ermm.gif:
  • 0

#74 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 12 June 2005 - 02:01 PM

pri nekaterih izdelkih na internetu sploh ne piše zraven sestavin. npr. dnevna vlažilna krema Garnier Fresh. Kje naj dobim sestavine? ALi mogoče kdo ve, če je to dobra krema??
  • 0

#75 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 12 June 2005 - 03:04 PM

Vrana, krema Garnier fresh je super!
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#76 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 12 June 2005 - 03:28 PM

Garnier Fresh je res super krema. Sestavine lahko dobiš na www.e-daja.com.

Kar se tiče olja za telo - ne vsebuje alkohola in je fajn.

Za tale Dicaprylyl sem pa našla tole:
Dicaprylyl Ether, is an almost colourless oil with a weak inherent odour. Provides a dry skin feel for all skin care cosmetic applications
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#77 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 12 June 2005 - 03:34 PM

hvala obema smile.gif
  • 0

#78

  • Guests

Posted 12 June 2005 - 03:58 PM

QUOTE(sonchika)
Kar se tiče olja za telo - ne vsebuje alkohola in je fajn.

Za tale Dicaprylyl sem pa našla tole:
Dicaprylyl Ether, is an almost colourless oil with a weak inherent odour. Provides a dry skin feel for all skin care cosmetic applications


Hvala, Sonchika! Pa ga je mislila prijateljica že stran zabrisat ... smile.gif Ko sem bila pri njej, me je fasciniralo tole olje, ker vsebuje olivno, avokadovo in jojobino olje, hkrati pa nisem imela čisto nič mastne kože na roki, takoj se je vpilo. Si ga bom verjetno tudi sama kupila, če praviš, da je tudi po sestavinah fajn.

Imam pa še eno vprašanje: Garinier Fresh, ki ga omenjate, ne ... Jaz ga še nisem zasledila v trgovinah. A ima Garnier Essentials podobne sestavine, ali je to čisto nekaj drugega?
  • 0

#79 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 12 June 2005 - 05:05 PM

Tonika Essentials in Fresh sta skoraj identična. Kreme se pa precej razlikujejo. Essentials niso nič kaj posebnega.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#80 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 June 2005 - 07:25 PM

Tale kremica Garnier Fresh bi bila primerna tudi za mešano kožo? Ko vidim, da jo precej hvalite ...
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users