Jump to content


Photo

Koliko porabite za kozmetiko?


  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#1 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 20 March 2005 - 06:10 PM

Nikoli mi ni težko dati malo več denarja za kremo, ali pa za puder, tudi maskara je tista za katero dam več, ampak za svinčnike, glosse in šminke ne dam veliko. Ker jih res pogosto menjam.

Kaj pa vi? Kaj je tista zornja meja, ko rečeš, tolk pa ne dam....

LP N
  • 0

#2 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 20 March 2005 - 06:17 PM

večinoma odštejem več za pudre in maskare. ostale kozmetike niti ne uporabljam veliko.. če pa že, ne odštejem veliko. če imam možnost da sprobam kakšno stvar ali mi jo priporočajo da je v redu pa odštejem tudi več.. vse za kakovost wink.gif
  • 0

#3 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 20 March 2005 - 06:21 PM

Odvisno,(kaj rabim takrat,ce stejem se kaksen parfum zraven potem absolutno se dvigne znesek)ponavadi okrog 10.000 sit na mesec. Včasih manj pa zato več za oblačila, se pa zgodi kaksen mesec,da porabim tudi vec. oops.gif
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#4 Lumpyka

Lumpyka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 509 posts

Posted 20 March 2005 - 06:28 PM

Največ denarja porabim za pudre, maskare in kake ''dodatke'' (lake za preprečitev lomljenja nohtov ipd.), za druge stvari manj oz. kupim bolj poceni stvari. Glede na to da sem še dijakinja, ne odštejem preveč denarja za kozmetiko, ampak raje za čevlje in oblačila, pa tudi pri tem ne pretiravam s cenami.
  • 0
Live - like there's no tomorrow,
Love - like you've never been hurt before and
Dance - like nobody's watching...

#5 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 March 2005 - 06:29 PM

Hmm ne vem ... načeloma bi glede cen (če gledam na to koliko sem za kaj zapravila v preteklosti) stvari razvrstila takole ...

Maskara: do 4.000 sit
Puder: do 4.000 sit
Šminka: do 2.000 sit
Senčila, kajal črtala in podobno: do 2.000 sit


To so tako in tako proizvodi ki jih, kar se tiče dekorativne kozmetike uporabljam najpogosteje, drugega sploh ne kupujem, moram pa rečt, da sem sama zadovoljna s kozmetiko nižjega cenovnega razreda, kot je Max Factor, L'Oreal, Jade, Manhattan in podobno, mogoče tudi zato, ker nimam s kožo nobenih težav in ne potrebujem kakšne specialne kozmetike. Tudi ne vem zakaj bi si šla kupovat recimo maskaro višjega cenovnega razreda za npr. 8.000 sit, če pa mi L'Orealova Intensifique za manj kot tri tisočake naredi čudovito lepe trepalnice ... mogoče kdo z njo ni zadovoljen, meni pa zelo ustreza.

Tudi za kremo za obraz še nisem dala več kot štiri tisočake, pa mi niti ne bi bilo škoda odštet več če bi bilo treba, ampak zaenkrat sem zadovoljna s kremami znamk kot so Avon, L'Oreal in podobno, ker zapolnjujejo vse potrebe moje neproblematične kože. Je pa možno, da komu, ki ima bolj občutljivo kožo oz. kožo s posebnimi potrebami, nižje cenovna krema ne bi zadostovala.

Sem pa že večkrat brala (ne bom trdila da je res, ker ne vem) da so si kreme med sabo tako podobne, da med višje in nižje cenovno kozmetiko skorajda ni razlike. Baje so te razlike med kvaliteto sestavin ene in druge kreme tako majhne, da naša koža tega sploh ne opazi. Tudi sama sem enkrat v Limoniju dobila tester neke kreme (za nič na svetu se ne spomnim znamke) ki je stala mislim da okoli 50.000 sit in sem jo doma sprobala, pa mi dejansko ni bila nič boljša kot Afroditina vlažilna krema ... sicer pa lahko da sama razlike nisem opazila, kdo z zelo občutljivo kožo pa bi mogoče jo.

Aja pa še to ... enkrat sem bila z mamo v drogeriji v Euro Parku in sva naleteli na kremo (mislim, da je bila Diorjeva proti gubam), ki je stala na ful fancy stekleni osvetljeni polički in je bila v super lepi embalaži, ki je stala (ne pretiravam, ker se mi je ful vtisnilo v spomin) 120.000 sit. A bi kdaj katera od vas kupila tako drago kremo? Meni se zdi to čisto pretiravanje, res. rolleyes.gif
  • 0

#6 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 20 March 2005 - 06:29 PM

za kozmetiko malo.....res malo...bolj osnovno higijeno, kot so mila, mleka, kreme, toniki,... kakor pa za senčila, maskare, pudre itd.... Tko da s tem nimam pretiranih stroškov:D
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#7 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 20 March 2005 - 06:33 PM

So ljudje ki dajo toliko. Vedno je bilo zanimovo gledat kaj jih toliko pritegne...to so večinoma dobro situirnai ljudje, ki jim tak znesek ne predstavlja veliko, je pač njen hobi...In da ne boste mislila, veliko je ljudi ki si to lahko privoščijo....Pejte kdaj v Parfmerijo Plaza v Mercator centru v Šiški...imajo take kupce da dol padeš... laugh.gif

LP N
  • 0

#8 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 20 March 2005 - 06:37 PM

Čisto odvisno od priložnosti... za pudre in kreme navadno več, pa tudi pri maskari ne gledam na ceno... Pri drugih stvareh pa pazim wink.gif
  • 0

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 March 2005 - 06:37 PM

Nadi samo to se zdi meni prav obupno. Tudi pri nas doma smo daleč od tega, da bi bili slabo situirani (ne bom rekla da imamo na kupe denarja, ampak smo si lahko vseeno vedno marsikaj privoščili) ampak 120.000 sit za kremo? To se mi zdi pa res absurd, norost ... snobizem. rolleyes.gif

Pa če mam ful keša, ko ga raj zdevam naokol ko pa da si kupim eno kremico, ki stane toliko kot dvomesečna plača marsikoga. rolleyes.gif
  • 0

#10 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 20 March 2005 - 06:48 PM

Ej

kaj naj ti rečem, pač vsak ima svojo zabavo...in ti povem, da jim ni 120000 nič pustit, so pa tudi zahtevne stranke. :?Večina ti jih da vedet, da pač imajo vse in dobijo vse...
  • 0

#11 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 20 March 2005 - 06:51 PM

O,jezes marija,da dol pades! rolleyes.gif To je res ze pretiravanje.
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#12 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 20 March 2005 - 06:52 PM

Sej so še dražje, Canebo pa La Praire, Sisely itd

smile.gif
  • 0

#13 Gisele

Gisele

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts

Posted 20 March 2005 - 07:09 PM

Uporabljam predvsem Chanela, zato nekatere stvari pridejo drazje.
Pri pudrih in maskarah sem pac izbircna.
Sencila pa kupujem marsikje...ceprav najbolj mi sedejo Sans Soucis.
Vsec mi je tudi Revlon, ceprav ze dolgo nisem nic kupila.
Na mesec ene 15.000, kak mesec vec, kak manj....odvisno.
  • 0

#14 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 20 March 2005 - 07:24 PM

Jaz pa porabim razmeroma malo. Krema mi traja par mesecev, stane pa 1500 SIT. Za dekorativo tudi ne porabim veliko. Pudra skoraj ne uporabljam... največ porabim za senčila - Manhattan, ki pa niso precej draga. Torej, ene 3-5 tisočakov mesečno.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#15 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 20 March 2005 - 11:23 PM

maskara - 6k (toliko dam zdaj, ne bi šla više)
lip gloss - 4k (toliko dam zdaj, ne bi šla više)
puder - 3k (toliko dam zdaj, šla bi do 5k)
črtala - do 3k (toliko dam zdaj, ne bi šla više)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#16 vipercat

vipercat

    sramežljivec

  • Člani
  • 22 posts
  • Location:lj

Posted 21 March 2005 - 07:44 AM

najvec porabim za parfume in deodorante. vcasih sem jih zbirala pa mi je kar v navadi ostalo da moram kar kupiti kaksnega.

potem pa vecinoma za kaksne kremice za telo, samponcke, za tuseranje in tko. kar se tice dekorativne kozmetike pa bol malo, ker je ne porabim tako hitro.

torej na mesec cca. 5.ooosit
  • 0
here I am! now what are your other two wishes?

#17 sammy

sammy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 228 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 21 March 2005 - 07:08 PM

Največ porabim za:
krema okrog 10.000 sit (to mora biti kvalitetno)
parfum do 15.000 sit
maskara do 7.000 sit,
a te reči so za več mesecev.

Za dekorativno kozmetiko ne dam veliko, ker se je hitro naveličam in menjam, zato se mi zdi škoda denarja.
  • 0

#18 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 21 March 2005 - 08:29 PM

Tudi jaz za dekorativno kozmetiko ne porabim veliko.
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#19 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 21 March 2005 - 08:42 PM

več kot očitno je da ljudje kupujejo abnormalno drage kozmetične preparate, drugače jih po trgovinah nebi imeli.
nihče ne more reč, da nujno tabi Sisley kremco, tako kot ne more tudi nihče reč da nujno rabi diorjevo obleko. Pa ljudje imajo eno, drugo alpa oboje.Zato ker lahko imet

jaz porabim za kozmetiko ene 10-15 000 na mesec. Za dekorativno minimalno in ne vsak amesec, ker se ne znam mazat, za te servisne zadeve se pa kar nabere.
  • 0

#20 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 01 April 2005 - 12:28 AM

Uporabljam dnevno in nočno kremo Nivea Natural Booster, ki vsaka stane približno 2.600 sit. Ti dve rabim enkrat dnevno, čez dan pa uporabljam Nivea Aqua Beauty, stane približno 1.600 sit. Prvi dve imam po 4 ali 5 mesecev, zadnjo pa ene 2 meseca.

Tudi jaz plačam malo več puder in maskaro, za senčila in glosse (rdečil za ustnice ne rabim), pa minimalno. Imam kompletek senčil - je enih 15 različnih - mislim da je bil 1.500 ali 2.000 sit, gloss pa sem dobila v reviji in je ful lep, prozoren gloss pa je bil ene 3.000 sit od L'oreala in ravno tako ga v pol ure "pojem", kot tistega ki je bil zastonj.
Res je tudi da na primer kvalitetna senčila se ne tako hitro zbrišejo kot tista moja, ma meni ni pomembno, ker se naličim mogoče enkrat na teden. Poleti pa se sploh ne ličim.... :sunny:
Včasih sem se veliko več in sem zgledala starejša, tako da zdaj, ko sem res starejša...si gladim gubice, večinoma imam le labello v torbici.

lp, tinca
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users