Jump to content


Photo

Rak na dojki & deodoranti


  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#61 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 05 October 2004 - 07:42 PM

kje si pa kupla amai deodorant? blink.gif jst ga nikjer ne najdm sad.gif sam je pa kt firma zlo uredu kr sm mela enkrat neko alergijo pa sm si z eno kremo od amai namazala pa je blo takoj bolš laugh.gif
  • 0

#62 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 27 February 2005 - 04:09 PM

Jaz mam od bionsen deodorant aluminium free. men je ta čist ql 8)
  • 0

#63 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 February 2005 - 04:10 PM

Deoti so ponavadi vsi brez tiste sestavine. Medtem ko pa antiperspiranti jo vsebujejo pa vsi.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#64 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 27 February 2005 - 04:49 PM

Imam nek Vichy deodorant, za katerega sem sele zdaj ugotovila da je ocitno tudi antiprespirant, ker vsebuje to aluminijevo substanco. Svasta
pa je ta stvar dejansko preverjeno skodljiva, ali se na osnovi neke zgodbe, da se ne izlocajo ^skodljive snovi^ zdaj pritrjuje, da bo manj raka na prsih, ce bomo te deodorante pometale stran?
  • 0

#65 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 February 2005 - 04:54 PM

O tem ni bilo nič dokazanega. Samo obstaja možnost nastanka raka.
V sestavinah pa piše tole:
aluminum chlorohydrate. Chemically a salt, and used in antiperspirant preparations. It can be extremely irritating on abraded skin.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#66 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 February 2005 - 09:19 AM

Meni je moj oče že pred leti govoril da naj ne uporabljam teh deodorantov z aluminijem oz. antiperspirantov ker to ni v redu ... sicer ne vem kako je vedel ampak smo ga doma kar upoštevali.

Drugače pa uporabljam naslednje deodorante:

Clinians Deo Spray s Hydra Complexom
Clinians Deodorant z Deo-Care Complexom
Balea Deo Spray Fresh (različica Mild vsebuje Aluminium Chlorohydrate)

Evo tle so trije deodoranti, ki ne vsebujejo tega aluminija. Od teh treh imam sama najraje Baleinega ker ful fajn drži, sama švicam uro in pol na fitnesu in ko končam mi izpod pazduh še vedno super diši. wink.gif
  • 0

#67

  • Guests

Posted 19 July 2005 - 09:27 PM

V Tušu sem zadnjič našla naravni kristalni deo roll-on in mi je res dober. Ima čisto blag vonj, dolgo drži ... Pa ni v kristalizirani obliki (ga ni treba nič močit in to), samo namažeš se in je.

No, na njem pa piše:

NATURALLY FRESH DEODORANT CRYSTAL
Roll-On
For Men & Women
24 hour hypoallergetic protection
non-staining & fragrence free(chamomile extract only)
no harmful aluminiums
100% pure and natural

Če koga zanima ...
Aja, stane pa okrog 950 sit.
  • 0

#68 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 20 July 2005 - 09:37 AM

Jaz sem si zdej kupila Nivea pure in sem zelo zadovoljna.
Ne vek koliko let sem iskala kak deo ,ki bi mi ugajal in koncno sem ga nasla. :cheers:
  • 0

#69 Lumpyka

Lumpyka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 509 posts

Posted 20 July 2005 - 12:25 PM

Jst mam pa deodorand od Nivee - balance (ta nov) in gre zdele v smeti... Sploh si nism mislna da tut vsebuje Aluminium Chlorohydrate, dokler nism pogledala...
Pol mam pa še en deodorand od 8X4 pa ma isto! oops.gif ermm.gif
  • 0
Live - like there's no tomorrow,
Love - like you've never been hurt before and
Dance - like nobody's watching...

#70 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 20 July 2005 - 01:48 PM

Ne se sekirat. Zaradi tega je malo verjetno, da boste dobile raka. Pravzaprav sem že napisala, da je to izjavil en tip, ki je hotel narediti škodo eni kozmetični firmi. In jo očitno res je.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#71

  • Guests

Posted 20 July 2005 - 04:16 PM

Stvar ni tako iz trte zvita. Mama se je zadnjič pogovarjala z zdravnico in je rekla, da razni aluminiji nimajo kaj iskati na koži.

Drugače pa moram priznati, da je ta deodorant, o katerem sem pisala v prejšnjem postu, daleč najboljši kar sem jih kdaj imela. Zdrži zelo dolgo (kot še noben do sedaj) in pri drugih deodoratnih me je vedno motil alkohol, pa izrazit umeten vonj, ta pa je naraven, svež in zelo nežen. Bi ga uporabljala tudi če bi bili vsi drugi brez aluminijevih substanc. Še dobro, da sem ga našla. wink.gif
  • 0

#72 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 20 July 2005 - 06:57 PM

Res je, da se poleti pojavlja ogromno vnetij ravno pod pazduho. Moja sošolka je skoraj končala v bolnici.
Ni varno dajati antiperspirantov na razdraženo kožo, sveže pobrito kožo in kakorkoli ranjeno kožo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#73 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 20 July 2005 - 07:05 PM

Jaz imam od Vichy-ja, ki je prav namenjen za depilirano/občutljivo kožo... je pa res, da si tisti dan ne dajem ničesar gor, samo malo bejbi pudra... naslednji dan pa že in je vse okej.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#74 MARELICA

MARELICA

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 186 posts
  • Location:LJUBLJANA
  • Interests:SODOBNA TEHNOLOGIJA, DELO Z LJUDMI...

Posted 28 July 2005 - 04:17 PM

Bionsen izdelki so menda edini deodoranti, ki ne vsebujejo aluminija. Predvsem mislim tu na deodorante še najboljši so menda v spreju to sem nekje brala oz. poslušala.
  • 0

#75 Tadeja

Tadeja

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:kozmetika

Posted 05 August 2005 - 07:47 PM

Živjo!


Ta mail sem že parkrat prejela, ker kroži že kar nekaj časa... Ampak te trditve obstajajo že nekaj časa, ampak v medicini jih niso niti potrdili, niti zavrgli. Če pogledate koliko deodorantov na policah v trgovinah je antiperspirantov - skoraj vsi. Ampak jaz malo dvomim o teh trditvah. Zakaj? Najbrž ste vse malo pogledale na široko smile.gif. Namreč, ko sem uporabljala deo roll-on s temi sestavinami, sem se vseeno potila, samo neprijetnega vonja ni bilo. Torej se znoj izloča, ne ostaja tam v lojnicah. Vem pa, da nisem fenomen ker tako trdijo tudi moje kolegice, stranke, itd. Sicer pa, če bi vedele kaj vse nam škoduje, vprašanje kaj bi še uporabljale , jedle in pile. Mogoče vam je nekaterim še vseeno neprijetno ampak najbolje bo, če se vsak mesec pregledate, kljub temu da smo v smeti vrgle te deodorante.

LP, T
  • 0

#76 barbara01

barbara01

    sramežljivec

  • Člani
  • 51 posts
  • Interests:vse

Posted 05 August 2005 - 09:33 PM

QUOTE(Tadeja)

Sicer pa, če bi vedele kaj vse nam škoduje, vprašanje kaj bi še uporabljale , jedle in pile.
LP, T


Se podpišem pod to. Moj doktor, kozmetičarka in dermatolog so mi tudi govorili, da naj ne začnem uporabljati krem, losjonov...Vsi govorijo, da je najbolje, če začneš kozmetične produkte uporabljati čim poznej. Z vezi deodoranti pa vprašanje, kako lahko najdeš en deo brez tega aluminija. Jaz to snov zasledim v vsakem deotu
  • 0

#77 masika

masika

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 10 September 2005 - 08:42 PM

oi!Am mene pa zanima, če kjera mogoče ve...am..na nivejinem dezodorantu(brezbarvnem)PURE ki ne pušča madežov ni navedenih sestavin....pa me zanima a vete a so v njem ti..aluminijevi clorohydrati pa to k raka povzroča?pa še to...VICHY dezodorant ki ga imajo v lekarnah to sestavino vsebuje...a ni to mal čudno?ajd lepu se mejte pa pište!papa
  • 0

#78 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 September 2005 - 06:44 AM

Kot že stokrat rečeno, stvar ni škodljiva. Niti antiperspiranti niso, ker telo se lahko poti tudi na drugih mestih, ne samo pod pazduho.
Če je tvoja Nivea antiperspirat, sigurno vsebuje ta aluminij.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#79 cool_girl

cool_girl

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 108 posts
  • Location:tu pa tam;P
  • Interests:vse po malem=)

Posted 17 September 2005 - 06:04 PM

ammm mislm da nivea pure nima te kemikalije k sm šla lih gledt hehe biggrin.gif mam pa en deo k ma to kemikalijo sam nism ga fliknla u koš rolleyes.gif raj uporablam deo od pume k je v spreju in resss lepo diši in ni šans da ga bom wrgla laugh.gif
  • 0

#80

  • Guests

Posted 22 May 2006 - 03:13 PM

Sicer malo zastarelo, ampak ker je glih ena druga na novo odprla to temo..tk ko je rekla Sonchika: takrat, ko je pred leti tale stvar prisla ven in ko so jo zdravniki zanikali (ceprav tut zdravniki niso bogovi in ne vejo vsega) se je dost govorilo o tem, da je bla marketinska poteza. Namrec, zelo malo antitranspirantov je na trgu, ki te substance ne vsebujejo in ocitno so rabli nek preboj..kar se tice teh raziskav je vedno tk, da jih naroci in placa dolocena firma in izsledki so pol itak njej v prid. vedno! tut kar se tice hrane, pijace, celo avtomobilizma in letal itd, ce grem bolj na siroko.. Problem je, ce ze je, dejansko v VSEH kemicnih sestavinah, ki so v taksnih in drugacnih deodorantih/antitranspirantih... A mislite da ce kupite enga takega, ko nima aluminium klorohidrata, da ste pa kr resene in vam nic drugega ne more skodit. je pac namesto njega druga kemicna stvar dana noter, ki preprecuje potenje ali nevtralizira vonj, sam da se vanjo se ni kdo dost vpiknil, da bi ble polemike v javnosti in bi vas zacelo skrbet. Mislim...to je pa res bizarno, osredotocit se na eno samo substanco in mislit, da ostalo je pa kr ok. Vsa kemija je tako ali drugace slaba. Saj se tut js izogibam tekmu klorohidratu, ampak ne sam temu, pac tezim h kupovanju cimbolj naravnih izdelkov, kolkr mi pac to dovoljuje denarnica, glede na to da studentski zep pac ni posebej globok.
Eh, pa saj vseeno.. sam ne bodite tk naivne no. Ko so prisli ven Muratt cigareti, za kere s govori, da so manj skodljivi, ker majo oglje v filtru, so tut kr naenkrat vsi tiste zaceli kupovat. Tk ko da ti oglje blazno koristi ko ga inhaliras.. zdravega kajenja ni. Ce hoces to, pol nehaj kadit, ce ne pa kadi, sam ne se slepit. Malo pameti v roke!! rolleyes.gif
Ma, pa saj brezveze..
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users