Jump to content


Photo

Obstaja možnost, da sem noseča?


  • Please log in to reply
180 replies to this topic

#41 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 October 2007 - 06:30 AM

Ta je šla vsaj po tabletke. Nekatere potem naredijo splav. Kar je še huje.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#42 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23498 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 08 October 2007 - 07:46 AM

Kakor sem jaz razumela mojo ginekologino, so v teh "jutranjih tabletah" samo malo močnejši hormoni kot pri "navadnih" KT. Tako da tisto o "samo enkrat o življenju" je malo kruta in po tej logiki bi se nekaj letno jemanje KT poznalo pri vsaki ženski, saj zaužije OGROMNO hormonov. Vsekakor pa raje pazite, kot da se zatekate k tem metodam!

Drugače pa samo v informacijo (za lažje računanje in malo manj panike).

Ženska je "plodna" samo cca 48 ur v ciklusu (ovulacija) in sicer nekje 14 dni pred naslednjo menstruacijo. Ker pa načeloma nobena točno ne ve kdaj bo imela naslednjo menstruacijo, se štejejo plodni dnevi nekako tako:
Če imaš menstruacijo na 28 dni (prvi dan menstruacije je prvi dan ciklusa - enako kot pri jemanju tabletk), so plodni dnevi nekje od 11 - 17 dneva ciklusa (dolžino ciklusa daste na polovico in cca 3 dni prej in 3 dni kasneje so "plodni" ...
Seveda so povsod izjeme: nekatere (sicer zelo redke) imajo plodne dneve takoj po menstruaciji.
Poleg ovulacije pa je potrebno upoštevati, da semenčeca preživijo v ženski nekje od 3 - 5 dni.
Vse zgoraj napisano pa je ob predpostavki, da ima moški normalno dejavne plavalce in da je pri ženski vse OK - kar boste izvedele šele ko boste dejansko enkrat začele delat na otroku wink.gif


Tudi za vse tiste, ki ste pozabile pojesti tableto ali dve v enem ciklusu. Če ste jo/ju pozabile nekje na začetku ciklusa, se verjetnost zaščite zmanjša iz "99,9" na recimo 95% (konec koncev nikoli ni 100%). Če pa ste v drugi polovici ciklusa, pa sploh ni panike. Itak ste "nafilane" z raznimi hormoni (če jemljete redno) in sploh ni nobene panike!

Zelo pametno je (tudi ko ne načrtujete otroka) spremljat svoje cikluse in si nekam zapisovat, saj ravno v takih nesrečnih primerih prav pride, da lažje razčistite kolikšna je verjetnost za zanositev (če ne znate same ugotoviti oz. izračunati, pa vedno lahko pomaga sestra pri ginekologu).

Upam, da sem kateri vsaj malo pomagala. Če pa je še kakšno vprašanje, pa lahko tudi na ZS.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#43 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 October 2007 - 07:58 AM

jst sem enkrat vzela (po pogovoru z zdravnikom) 5x Logest kontracepcijskih tabletk pa čez 12 ur še 5. Sej tiste jutranje so čist iste, samo da je koncentracija harmonov večja in jih je potrebna manj vzet.

Je blo pa tud meni takoooo slabo, da sm misnla, da bom okol padla. Po teh Logest je bilo malo boljše, sem samo 1x bruhala. Tiste Stediril m al kaj dajejo so me pa zdelale v nulo, bruhala sem celo noč, bledlo se mi je, gnuslo se mi je vse, joj groza - jih ne bi več nikol vzela! evil.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#44 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 08 October 2007 - 07:59 AM

Stranski ucinki.To zato, da si zapomnis, da drugic ne vzames in da pazis tongue.gif
Verjamem pa, da je bilo ful hudo.Ce nas, po recimo Yasminelle obrne in nam je slabo,ceprav ima malo hormonov,kaj sele tiste druge.
Jemljes zdaj KT?
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#45 Felicity

Felicity

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3216 posts
  • Gender:Female

Posted 08 October 2007 - 10:16 AM

QUOTE(Storm @ 6. 10. 2007 - 16:35) View Post

Torej...
Če se strga kondom, fantu pa še ni prišlo... potem ni možnosti za zanositev,ne? ermm.gif


Možnosti so, sicer majhne, ampak so.
  • 0

#46 Cali

Cali

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 134 posts

Posted 08 October 2007 - 10:42 AM

meni se je spremenil ciklus,dobila sem veliko mozoljev...am ni tako zelo nedolžno,ker telo spozna hormone kot za svoje in je pol zmeda.Sploh če je to večkrat.Primerjava z letno dozo-zato ni primerljiva.
  • 0

#47 kokoška

kokoška

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 458 posts

Posted 08 October 2007 - 11:05 AM

kami ni res da so samo malo močnejše kot ko običajno jemlješ KT, tu moraš vzeti v enem dnevu 10 dnevno dozo, to ni malo močnejše!
  • 0

#48 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23498 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 08 October 2007 - 11:18 AM

Ko sem šla jaz enkrat k zdravniku z enakim problemom (naredila totalno paniko, ker sem med rednim jemanjem tablet pozabila 2 tableti v enem cikusu), mi je zdravnik rekel, da mi ni potrebno prav nič vzet, ker v primeru, da ne jemljem, bi mi on dal pač KT, ker jih pa jemljem, je pa itak brez veze ...

in po tem sem sklepala, da so pač te nekoliko močnejše oz. celo enake, le da jih zaužiješ več v krajšem času.
Sicer pa na ciklus vzameš 21 KT in ponavadi vsaka jemlje kar nekaj časa, kar se mi zdi še vedno veliko več hormonov in zato se mi res ne zdi nevem kakšna nevarnost - je pa res da tudi jemanje KT ni ravno "mačji kašelj" ... skratka, vsako poseganje v telo verjetno pusti določen del posledic ... vsaka naj pri sebi razmisli, kaj se ji zdi bolj pametno.

Vsekakor, če punca ni sigurna, je veliko bolje da vzame te tablete, kot da reskira neželjeno nosečnost. Sigurno pa to ni nekaj, kar bi prakticiral vsak mesec.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#49 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 08 October 2007 - 03:10 PM

torej...
preverila v lekarni na partizanski ul. v mariboru.
farmacevtka mi je rekla, da za katerekoli hormonske tablete rabiš recept.

odločla sem se, da jih ne bom vzela (v bistvu je za to že skoraj prepozno).
glede na to, da sem menstruacijo mela nekje 5,6 dni-do ponedeljka (razen če se nekaj kapljic krvi v torek še šteje zraven), s fantom pa sva seksala v petek, potem res težko da bi prišlo do zanositve, sploh pa če mu ni prišlo...

  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#50 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 08 October 2007 - 03:13 PM

Jaz sem zdej čist napsihirana, ko nimam več tabletk. Me je ful strah, nism več tak sproščena med sexom, krneki. blink.gif Ful se mi zdi, da kondom ni dovolj, pa da lahko poči in vse sorte. Skos mora fant po sexu preverjat, če je s kondomom vse ok. Pomoje me bo mel kmal poln kufer, če bo šlo tak naprej. laugh.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#51 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15457 posts
  • Gender:Female

Posted 08 October 2007 - 03:24 PM

Hahahaha[attachmentid=2885] Raje nehajta sexat, spermiji so zelo hitri in se radi izmuznejo.[attachmentid=2886]

Attached Files


  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#52 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25713 posts
  • Gender:Female

Posted 08 October 2007 - 03:36 PM

a ga more pod lupo pregledat pa pod vodo dat tko k pr vulkanizerju da vidjo če kje pušča? (it's a joke ;) )
  • 0

#53 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 08 October 2007 - 03:41 PM

Ne, nič takega. Sam pač pogledat mora, no. laugh.gif Sej se zavedam, da sm težaška, ampak I like to play it safe, pa nekak se ne počutim več 100% zaščiteno, odkar nimam več KT.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#54 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28979 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 08 October 2007 - 03:44 PM

OTje pišite po pravilih, drugače .... zoom zoom, ni več vaših postov!
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#55 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 08 October 2007 - 03:48 PM

Se opravičujem, šefe. =)

  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#56 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22357 posts
  • Gender:Female

Posted 11 October 2007 - 11:50 PM

Meni se zdi, da imajo s temi jutranjimi tabletkami vsak zdravnik nekaj po svoje. Meni se je z bivšim fantom enkrat zgodilo, da je poču kondom. V lekarni mi tablet niso dali, na nujni pomoči tudi ne. Napotili so me k svojemu zdravniku ali ginekologu. Potem pa mi je kar sestra v ambulanti moje ginekologinje odrezala 4 tabletke, mislim da kar navadne kontracepcijske. Po njih mi ni bilo nič slabo, edino nekaj dni za tem sem mela ene par dni kot eno švoh menstruacijo, potem pa spet normalno menstruacijo naprej po ciklusu. Pred kratkim je eni prjatlci poču kondom in so ji dali 8 tabletk, pri isti ginekologinji. Tko da... Jaz sem pa slišala, da lahko te jutranje tablete vzameš le 1x na leto, ker se sicer zna zgodit, da ne moreš več zanosit.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#57 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 October 2007 - 08:36 AM

QUOTE(luminelle @ 8. 10. 2007 - 8:59) View Post

Stranski ucinki.To zato, da si zapomnis, da drugic ne vzames in da pazis tongue.gif
Verjamem pa, da je bilo ful hudo.Ce nas, po recimo Yasminelle obrne in nam je slabo,ceprav ima malo hormonov,kaj sele tiste druge.
Jemljes zdaj KT?


Kdo jaz?

Never again! mad.gif

Edit: jaz sem jih jemala skoraj 5 let in ko se mi je začel dobesedno obračat po njih - sm že enkrat napisala tud tle na forumu takratno brezupno stanje, sem jih skenslala! Me noben ne prepriča več, da jih začnem jest! So mi preveč grdega povzročle! evil.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#58 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 12 October 2007 - 03:04 PM

Jaz sem v življenju te tabletke morala vzeti 3x.

Prvič se je kondom izmuznil, drugič in tretjič pa je kondom počil.

Pa preden me katera vpraša, zakaj ne jem kontracepcijskih tabletk, naj povem, da sem jih 2 leti. Po prvih sem imela grozne krče v nogah, po drugih sem se pa tako svinjsko zredila, da mi še danes niso vse kg šle dol. cry.gif

Prvič (bila je sobota) sem šla v lakarno s solznimi očmi, pa so mi brez vprašanj dali celo škatlico teh tabletk.
Drugič sem kar sama vzela (ker sem jih še imela iz tiste škatlice. Tretjič sem šla k ginekologinji, kjer sem povedala da je počil kondom, pa sem dobila 4 tabletke.

Prvič mi ni bilo nič slabo, le menstruacija je malo zamujala.
Potem drugič in tretjič sem pa mislila, da bom umrla od slabosti. Tako grozno je bilo, da ni za povedat.
Vedela sem, da ne smem bruhat, ker bi potem morala it po nove tabletke. Celo noč in cel dan sem komaj živela. Hodila od postelje do wc-ja in bila kot kup nesreče. cry.gif

A vseeno se mi zdi to dosti boljše kot da bi par tednov kasneje šla delat splav. ermm.gif

Dilema - pri meni je isto. Jaz tudi med in po seksu kondom preverim, da je še cel.
Ker tudi najbolj kvalitetni lahko počijo. sad.gif

  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#59 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 18 October 2007 - 05:23 PM

Pa kaj vam res kondomi tolkokrat počijo? Ker meni se to še nikoli ni zgodilo, pa sva z bivšim fantom skoz s kondomom seksala, tabletk že itak ful dolgo ne jem. Pa tud nikol nisem mela kakega slabega filinga, sem kondomu 100% zaupala. Pa tud zdaj, ko s fantom ne uporabljava nobene zaščite, pa pač 'paziva', me nič kaj ne grabi, če bom dobla menstruacijo al ne.
  • 0

#60

  • Guests

Posted 18 October 2007 - 05:40 PM

Mene bi bilo pa strah, če bi samo pazila. Kako pa sploh to izvedeta? A slediš temu, kdaj imaš ovulacijo, ali samo on pazi, da mu ne pride vate?
Pred leti mi je prijateljica povedala, da obstaja en fajn test za ovulacijo oz. plodnost, ki se ga dobi v Avstriji. Samo dokupiš neke palčke, ki jih zjutraj pomočiš v urin, potem pa vstaviš v nek aparatek in ti pokaže, ali imaš plodne ali neplodne dneve. Vem, da pri nas tudi nekaj takšnega obstaja, ampak samo za enkratno uporabo, če se ne motim (zadnjič sem slučajno videla v Muellerju). A katera uporablja tisto avstijsko varianto? Me prav mika, glede na to, da ne jem tabletk in da so ves čas v igri kondomi. hmm.gif

Edit: Tudi sama sem enkrat vzela te tako imenovane jutranje tabletke (dala mi jih je splošna zdravnica), ko še nekako nisem vedela, da jih niti ne smem jemati. Tako mi je bilo slabo, da se tudi premikati nisem mogla, bruhala sem ko vidra in se skoraj en teden nisem spravila k sebi. Obup. ermm.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users