Jump to content


Photo

Luskavica


  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#61 Lepa

Lepa

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 15 May 2007 - 02:46 PM

QUOTE(exotica @ 16. 4. 2006 - 17:01) View Post

njemu je to edino pomagalo...zej že 6 mescev prakticira solarij in o luskavici ne duha ne sluha...med poletjem pa ni bilo govora da bi šel na plažo al kaj podobnega....res je bil grozen, po celem telesu in lasišču je mel te fleke...in probli smo se možno, zmetal na tone keša za razne terapije, kure.

Želim vam povedat da se ne sekirajte glede luskavice vem da je hudo tudi sama imam fanta s to boleznijo in smo že dali vse živo skozi od rib garra rufa naprej injekcije raptiva pa nič ne pomaga
  • 0

#62 hejli

hejli

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts

Posted 16 May 2007 - 10:20 AM

Definitivno pomagata morje in sonce. Morska voda vsaj meni zelo dobro pomaga in mi poleti izgine. Priporočam vsem ki se jim začne takoj na začetku to delati da takoj reagirate in ukrepate, ker ko se to enkrat začne širiti je teško se znebiti tega, vsaj do te mere, da nebi bilo opazno. Veliko se mažite s mastnimi kremami, da nimate razpokane kože ker to samo še pospeši vse skupaj.

Drugače pa ni zdravila za luskavico, je dedna stvar.

lp


  • 0

#63 Morska

Morska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 260 posts
  • Location:Obala

Posted 25 October 2008 - 01:04 AM

o šele zdaj našla tole temo.
veliko se je govorilo o tem kako je to dedna bolezen itd. No, po raziskavah naj bi bila dedna v samo 1/3 primerov. Meni se je pojavila že nekaj let nazaj prvič in sicer v zelo majhni a zelo zoprno srbeči obliki. to je bilo na notranji strani rok - predvsem okoli pregiba komolca in potem kašnih 5 cm dol in nekaj cm gor. to sem besno čohala - tudi do krvi, ker je zelooo srbelo in sem spoti odluščevala drobne luskice. pikice so se raznesle in sem si tako stanje poslabšala.
Torej prvo pravilo - poskusite čim manj praskat, ker se raznaša!
Ko sem se končno spravila k zdravniku, in prečakla na obupnih čakalnih vrstah za dermatologa, sem dobila kremico Locoidon (vsebuje hidrokortizon). zelo na hitro sva opravila, nobenih inf. mi ni dal glede vzrokov - sploh pa mi ni tupil z dednostjo, ki je nekako "ljudska resnica". omenil pa je dve stvari, ki sem jih šele potem iztuhtala - lahko je posledica nečesa drugega narobe v telesu ali povsem posledica nekega psihičnega neravnovesja.
Spet ena stvar, ki se ni preveč omenjala pa bi jo jaz osebno dala na prvo mesto. Kolikor sebe poznam in to kdaj se mi kaj pojavlja, slabša itd. se mi ne zdi povezano z ničemer drugim kot stresom, skrbmi, neravnovesjem ipd.
Na mojo veliko srečo je kremica pomagala v enem tednu za vnete flekce in srbečico in za sabo ni pustila nobene sledi. Zelo dobro sem jo prenesla. Čez mesece se je pojavil še kak mini flekec na točno istih mestih kot prej ob večjem stresu, ampak ob enkratnem nanosu kremice je naslednji dan že izginilo.

Potem sem imela s kožo nekaj časa mir (kakšno leto ali pol leta ne vem več), nakar se je pojavilo na lasišču. Spet zelo odvisno od psihe in ker se žal zaradi neuspešnega boja z luskavico, praskanjem, itd. stres veča še zaradi tega, je žal to začaran krog. Meni krema Elocom že pri poskusu zdravljenja na rokah ni pomagala. Sedaj sem porabila že celo flaško Elocom losjona za lasišče pa je najprej ful pomagalo. že pri prvem nanosu je imelo pomirjevalni učinek, nekako sem takoj vedela, da se nekaj dogaja na moji glavi smile.gif . tretji dan se mi je zluščilo CELO lasišče v res hudi obliki, pomagala sem si z glavnikom, da sem nekako pomagala koži, da je odstopila nato pa si umila lase. lasišče je bilo malenkost zategnjeno, ampak novo. kljub vsemu sem še naprej mazala z losjonom in za celih 14 dni sem bila brez vseh težav in res srečna! tudi obrvi kjer imam lažjo obliko so se uredile ter se je zdravo rastišče opomoglo z novimi dlačicami, ranice so se pozdravile - lepo je bilo.
Ne vem, kaj sem naredila narobe, ampak stanje se je povrnilo. Zdravilo je pomagalo edino pri tem da so luskice sedaj tanjše, je pa obseg luščajočega lasišča celo večji. Ranice pa se s praskanjem še hitreje naredijo ker so luske tanjše...
Malo se praskaš že skoraj iz navade, malo pa je občutek ko čutiš da ti nekaj dobesedno raste po glavi, frustrirajoč.

Danes sem klicala k dermatologu in na vrsti bom v treh mesecih. Kako bo do takrat nimam pojma. Vse kar lahko naredim je, da se izobražujem po internetu in da se poskušam izogibati stresom ter uvesti nekatere sproščujoče navade kot so vsakodnevni sprehodi v naravi (sama, da se res lahko umiriš in zadihaš), ob sončnih dnevih ven, čim manj umetnega v hrani, kozmetiki ipd. blizu mi je tudi ideja zdravljenja od znotraj z naravnimi zelišči, prečiščevalne kure in pa kak obisk terapevta za psiho. ker tudi če mi bo demratolog sedaj pomagal s kakšno čudežno kemijo, čisto možno da se stvar čez nekaj časa spet pojavi v neki drugi obliki...

kolikor sem pa brala pa nekaterim ni pomagalo nič, nekaterim pa že samo konkretno sproščanje all inclusive na morju ali v zdravilišču in pa nekatere spremenjene navade v življenju.

imam srečo da oblika ni zelo huda - vsaj na pogled ne in jo večina ljudi niti ne opazi. edino meni je zelo nadležna, ker imam s tem ogoromno dela ki mu ni konca. žal pa ker so temelji bolj ubogi tudi obrvi in lasje ne morejo biti v svoji najboljši formi, kar mi je prav žal. sploh zdaj ko sem po 14 dnevnem premoru videla, kako je lahko oz bi naj bilo down.gif. in prav smešno mi je bilo ko ob večerih nisem vedela, kaj naj bi s svojimi rokami sedaj ko nimajo več kaj za praskat biggrin.gif .
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users


    Google (1)