Jump to content


Photo

Luskavica


  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#21 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 16 April 2006 - 04:01 PM

njemu je to edino pomagalo...zej že 6 mescev prakticira solarij in o luskavici ne duha ne sluha...med poletjem pa ni bilo govora da bi šel na plažo al kaj podobnega....res je bil grozen, po celem telesu in lasišču je mel te fleke...in probli smo se možno, zmetal na tone keša za razne terapije, kure.
  • 0

#22 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 16 April 2006 - 04:03 PM

Ja hudo, sej jaz nimam velik teh flekcov samo me pa skrbi, da jih ne bom dobila še več.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#23 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 16 April 2006 - 04:06 PM

ma to da sonce in morje zmanjšuje luskavico veš ane???
torej če maš priliko jo izkoristi, če ne pa solarij....glej njemu je to edino pomagalo....pa da bi vedla kaj vse je zmetal nase...

nimaš kej za zgubit če probaš, verjemi!!!
  • 0

#24 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 16 April 2006 - 04:07 PM

Po koliko časa hodi v solari? 10 minut
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#25 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 16 April 2006 - 04:09 PM

ja po 10 min 1x-2 na tedn...kakor kdaj...ma zej več ne hodi ker mu ni potrebe, koža mu je brez teh flekov
  • 0

#26 ginga

ginga

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 08 May 2006 - 09:59 PM

HOJ!
Jaz imam luskavico že več kot dve leti in sem poskusila že na tone stvari. Po telesu jo še nekako prenašam, vendar je pa lasišču neznosno. Za lasišče uporabljam salicilno olje (10%), vendar to pomaga le kakšen dan, in se spet začne luščenje. Imela sem nešteto krem, tudi psoriatični glavnik (sevanje), celotno obsevanje telesa, to je nekaj časa pomagalo.
Jedla sem celo tablete z garra rufo, vendar brez uspeha. Razmišljala sem tudi o zdravilu Raptiva, ki ga imajo le v ZDA. Ne vem več kaj naredim! Bolezen mi predstavlja tudi hude psihične bolečine, saj me je sram pri frizerju, ne morem nositi kratkih rokavov, če pa že, vsi sprašujejo, kaj imaš pa to.

Res ne vem kaj naj. Mogoče bom poskusila s solarijem. Vendar pa je vzrok v telesu, mi zdravimo le simptome, ko bi bilo treba pritisniti na vzrok.

Če kdo kaj novega izve, naj sporoči. Hvala!
  • 0

#27 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 08 May 2006 - 10:01 PM

QUOTE(TASH)
Ooo, a dedno je?! blink.gif Ne bi jst tega mela mad.gif evil.gif


No sem vedla, dobila sem luskavico ... in to na gležnju ... sam, da se ne bo to kej razširl ... aghrrrrrrrr mad.gif blink.gif mad.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#28 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 08 May 2006 - 10:05 PM

QUOTE(TASH)
QUOTE(TASH)
Ooo, a dedno je?! blink.gif Ne bi jst tega mela mad.gif evil.gif

No sem vedla, dobila sem luskavico ... in to na gležnju ... sam, da se ne bo to kej razširl ... aghrrrrrrrr mad.gif blink.gif mad.gif

Diprogenta odpravi težavo. Preverjeno!
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#29 Zasanjana

Zasanjana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 452 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:drsanje, umetnost

Posted 09 May 2006 - 12:40 AM

kako to sploh zgleda biggrin.gif men se ne da gledat it na net:)
  • 0

#30 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 09 May 2006 - 07:57 AM

QUOTE(Jenna)
QUOTE(TASH)
QUOTE(TASH)
Ooo, a dedno je?! blink.gif Ne bi jst tega mela mad.gif evil.gif

No sem vedla, dobila sem luskavico ... in to na gležnju ... sam, da se ne bo to kej razširl ... aghrrrrrrrr mad.gif blink.gif mad.gif

Diprogenta odpravi težavo. Preverjeno!


Jenna to je kakšna krema?
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#31 asja_

asja_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts

Posted 10 May 2006 - 11:55 AM

Se pridružujem vprašanju kako naj bi luskavica izgledala? Jst mam zelo suho kožo, po telesu so se mi pojavil taki izpuščaji, eni taki krogci k ful srbijo pa so ful suhi, sam koža se ne lušč. Najprej je dohtarca misnla da je to luskavica pol je pa postavla diagnozo Pitirizias Rozea (k ne sme koža nč pridt v stik vodo).
A luskavica je povezana tud s suho kožo la kako?
  • 0

#32 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 10 May 2006 - 02:11 PM

Ste že čule za metodo, ko se vsedeš v bano in ti dajo noter ribice čisto male in potem ti tote ribice grizljajo kožo .. ? biggrin.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#33 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 04 June 2006 - 07:23 PM

ja to metodo majo na hrvaškem pri umagu - marija na krasu...pride pa okoli 1000 eurov cela kura-terapija

in baje se rešiš te bolezni za vedno
  • 0

#34 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 04 June 2006 - 07:43 PM

Ne rešiš se je nikoli. Pač .. zgine za nekaj časa al kak pač ..
  • 0

#35 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 05 June 2006 - 05:42 AM

Mmm, to mora bit božanski občutek biggrin.gif (heeejcam se)
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#36 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 05 June 2006 - 09:41 AM

ja ne vem, tam majo garancijo da ti zgine lahko rečemo za vedno, lahko pa se zgodi da ti se pojavi čez kaki 50 let spet...mislim u zelo dolgem časovnem obdobju...

vsekakor jst bi se teh ribic lotila, kajti zdravje je najpomembnejše
  • 0

#37 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 05 June 2006 - 09:52 AM

am js sm jo mela... no nekakšne oblike.. mislm koža se mi je noro luščila na podplatih, pa sm šla k dermatologu, kjer ti predpiše eno kremo, ka ti jo zmešajo v lekarni... nč hudga ni, zginla je po 3-h tednih... od tega je že 5 let pa se še ni pojavla nazaj biggrin.gif
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.

#38 Manola

Manola

    sramežljivec

  • Člani
  • 38 posts

Posted 05 June 2006 - 12:02 PM

moja kolegica jo ima in to v najhujši obliki, ima "madeže" po celem telesu tako da mora hodit tudi na obsevanja. Je pa res to kar so že napisale, da morje in predvsem sonce zelo ublažita luskavico. Koliko jaz vem se je čisto pozdraviti ne da, ker jo ima njena mama še vedno na komolcih (je pa res da jo je prej imela po celem telesu) čeprav je preizkusila že vse mogoče žavbe in terapije. Torej povzetek - sonce je najboljše zdravilo smile.gif
  • 0
Ni nam lahko!

#39 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 05 June 2006 - 12:27 PM

Manola, katero kremo pa uporablja tvoja kolegica? Če seveda slučajno veš.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#40 Manola

Manola

    sramežljivec

  • Člani
  • 38 posts

Posted 05 June 2006 - 12:57 PM

uf tega pa ne vem, jo bom pa vprašala ob priložnosti wink.gif
  • 0
Ni nam lahko!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users