Jump to content


Photo

Mastni lesk


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 doroti

doroti

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 17 October 2008 - 09:14 PM

Naj začnem z opravičilom, če že obstaja podobna tema, ampak tale iskalnik je definitivno ne najde (sploh noče iskati več kot 1 besedo...).

Kakorkoli že, imam zelo zelo zelo mastno kožo (po celem obrazu, ne le T predel), pa me zanima, kateri izdelki so najbolj učinkoviti pri preprečevanju leska. Poskusila sem nego brez kreme oz. fluida, pa se mi koža po nekaj dneh tako izsuši, da potem rabim tri dni, da jo spravim v normalno stanje. Zdaj uporabljam Cliniansovo zeleno jabolko s cinkom. In pa goro suhega pudra (menjavam znamke, ker ne vem, kateri najbolj ustreza moji koži)... Kar pa spet ni najboljše, saj imam ogromno ogrcev in nekaj mozoljev. Pa vseeno po nekaj urah svetim kot kandelaber...
Prosim za pomoč.
Hvala!
  • 0

#2 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 17 October 2008 - 09:21 PM

http://www2.cudovita...h...995&st=1940

Na zadnjih dveh straneh se je govorilo nekaj o tem. Imam pa sama isti problem. Vem kako grozno je, če se ti koža že po eni uri sveti kot disko krogla in se MU kar topi z obraza. Žal rešitve še nisem našla.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#3 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 18 October 2008 - 07:20 AM

Kaj pa kakšna krema z mat učinkom? Recimo rižev fluid od L'Occitane-a al pa njihova sivkina linija. To je meni pomagalo. Mogoče tudi od La Roche Posay linija za mastno kožo...
  • 0

#4 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 19 October 2008 - 05:21 PM

če se svetite, še ni nujno, da je vaša koža MASTNA v pravem pomenu besede. Zadnjič sem še sama ponorela glede tega leska, kupila nek oil-free matirni losjon in po 2 dneh fasala izsušeno kožo z luskami. Hja, če so vmes hormoni in da koža izloča več sebuma, je treba samo pravilno čistiti in izbrati pravo nego. Vsak agresiven pristop pa se konča tako, kot se je nedavno pri meni.
  • 0

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 October 2008 - 06:14 PM

Bi rekla, ja. Enako je z napadanjem aken - bolj ko pilingaš kožo, bolj ko mažeš nanje agresivne stvari, huje je.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 22 October 2008 - 01:31 PM

Če dobro premislim, je tole vse zelo logično. Agresivnih sredstev za čiščenje ne uporabljam, krem z mat efektom pa prav tako ne. Verjetno je pri meni vzrok tudi nekoliko nezdrav način prehranjevanja.
Odločila sem se, da probam samo še mineralno podlago in mineralni puder, potem pa se enkrat za vselej neham sekirati smile.gif
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#7 doroti

doroti

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 22 October 2008 - 01:47 PM

A lahko vprašam, kaj je mineralma podlaga?
  • 0

#8 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 22 October 2008 - 02:04 PM

Bel ali rahlo obarvan prah iz mineralov biggrin.gif Naj bi preprečeval masten lesk. Dostikrat vsebuje aminokisline. Ni glih puder, ampak podlaga za pod ali nad puder, da je le-ta bolj obstojen.
Npr. Sweetscents ima Mineral Veil, Everyday minerals Finishing Dust...
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users