Jump to content


Photo

Sonchika na pomoč...


  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#21 babsi

babsi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 105 posts

Posted 19 September 2007 - 11:43 AM

Pozdravljena, če imaš "resne" težave s kožo na obrazu (in sicer), je moj nasvet negovalna kozmetika
Dr.Hauschka ali Weleda, ti dve firmi sta čisto pri vrhu BIO kozmetike (po raziskavah neutralne raziskovalke).

Sploh vsi izdelki z oznako BDIH so kvalitetni, ker so pod stalnim strogim nadzorom.
  • 0

#22 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 19 September 2007 - 12:27 PM

Kje pa se ta kozmetika dobi, kje jo prodajajo? huh.gif
  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#23 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25264 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 September 2007 - 02:57 PM

V Kalčku, recimo. Pa verjetno v Sanolaborju tud.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#24 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 19 September 2007 - 09:21 PM

Aha hvala, bom šla pogledat... smile.gif
  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#25 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 20 September 2007 - 05:59 AM

Samo ne jemlji stvari z alkoholom.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#26 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 20 September 2007 - 08:11 PM

Lep pozdravček smile.gif

Šla sem v Sanolabor in rekla tisti farmacevtki (oz prodajalki) da bi rada od "dr. Hruške" (Hauschka) hehe eno vlažilno kremo in mi je dala na razpolago dve in sem vzela Dnevno vlažilno emulzijo biggrin.gif in zdej bomo vidli kako mi bo delovalo. Vsekakor bom poročala o rezultatih!!

Če pa kakšno zanimajo sestavine pa naj sporoči pa jih bom napisala - sem pa že preverila in so 4 antioksidanti (katere jaz "poznam" iz spiska) in veliko naravnih sestavin. Edini dve negativni zadevi sta alkohol ermm.gif na 4.mestu (Sonchika prepozno sem vidla tvoj post) in parfum spodaj nekje

Hvala zaenkrat vsem za pomoč!!! thumbup.gif


  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#27 155

155

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 735 posts

Posted 21 September 2007 - 03:02 PM

Ja, daj pol poročaj če kaj pomaga, da bi si jo še jz ubavla. Če se splača, seveda.
  • 0
You can't buy happiness. Steal it.

#28 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 September 2007 - 03:13 PM

Syringa, parfumi v proizvodih pri dr. Hauschki itak niso sintetični, ampak gre za naravna eterična olja.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#29 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 21 September 2007 - 04:00 PM

QUOTE(DiLeMa @ 21. 9. 2007 - 16:13) View Post

Syringa, parfumi v proizvodih pri dr. Hauschki itak niso sintetični, ampak gre za naravna eterična olja.


A pol pa sploh super thumbup.gif

Danes dopoldne sem si jo prvič namazala na obraz in je bil prov super občutek in zaenkrat ne beležim nobenega novega mozolja samo extra mehko kožo yahoo.gif
  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#30 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 21 September 2007 - 08:11 PM

A to je tista ko jo je tudi Dilema ocenila? Flaškica na pumpico? A kej smrdi po alkoholu, mislim, se ga čuti v kremi? Ker to mene ful moti pri kremah in pudrih ermm.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#31 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 22 September 2007 - 02:42 AM

Ja to je flaška na pumpico ampak ne smrdi po alkoholu, vsaj men ne pa nimam tok slabega voha smile.gif

Drugače se pa zdej za en teden poslavljam potem ko se vrnem bom pa poročala o rezultatih biggrin.gif wink1.gif
  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#32 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 22 September 2007 - 11:37 AM

Le daj yes.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#33 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 30 September 2007 - 06:53 PM

Evo me, jaz sem nazaj... biggrin.gif

No naj povem da je moja koža super!! thumbup.gif yahoo.gif

Sicer nevem kaj mi je pomagalo - ali je bil to:
- nov način čiščenja obraza, ki ga prakticiram zadnje čase in sicer, da si zjutraj umijem obraz, dam gor
zeleni garnierjev tonik in nato kremo dr. hauschke. Zverčer pa si spucam make-up z alverde kremo za
čiščenje oči, potem umijem obraz in nato spet s tonikom dokončam delo (zvečer brez kreme)
- ali je "krivo" sonce ker sem bila zdaj en teden v sončnih krajih
- ali je to posledica tega, da sem bila 10 dni nazaj pri kozmetičarki

hmm.gif

... verjetno bomo videli v naslednjih tednih, ko ne bo več toliko sonca in bo moj obisk kozmetičarke že zgodovina wink.gif

Tako da zaenkrat imam super izkušnje s kremo - nič mozoljev biggrin.gif



  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#34 BIO

BIO

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts
  • Location:Maribor

Posted 30 November 2007 - 11:46 AM

Zdravo

Jaz bi samo nekaj, dodal k izjavi da so vsi izdelki, ki so potrjeni iz strani BDIH naravni. To povsem drži ampak se moramo zavedati še nečesa. Lahko se zgodi, da je nek izdelek certificiran, da je naraven, ampak količina sestavin v kremi je tako nizka, da le-te nimajo željenega učinka. Torej je to kar delikaten problem. Večina ljudi verjame že samo v logo, ampak ne pomislijo na koncentracijo sestavin v izdelku. hmm.gif

LP Andrej
  • 0

#35 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 30 November 2007 - 09:32 PM

A ni tko, da je za ta certifikat obvezno da nek produkt vsebuje vsaj 95% naravnih sestavin?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#36 BIO

BIO

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts
  • Location:Maribor

Posted 30 November 2007 - 10:09 PM

QUOTE(crna @ 30. 11. 2007 - 21:32) View Post

A ni tko, da je za ta certifikat obvezno da nek produkt vsebuje vsaj 95% naravnih sestavin?


Ja odvisno pri kateri ustanovi zaprosite za certifikat vsa podjetja v EU zahtevajo 70% organskih certificiranih sestavin ne katerekoli naravne sestavine. Madžarska je ena izmed redkih držav, ki za svoje BIO izdelke zahteva več kot 95% organskih sestavin v izdelku. V kolikor želiš ti lahko pošlem oba dokumenta sicer sta v angleščini od obeh ustanov, ki podelujeta certifikate za BIO izdelke.
Mi imamo isti problem naprimer z izdelkom:

ŠAMPON IN GEL ZA TUŠIRANJE Z IZVLEČKI ČAJEVCA
Sestavine: Izvleček laške repe*, bažiljka*, sivka*, ožep*, olje drevesnega čaja*, brinje, jojoba*
* Sestavine, ki prihajajo iz certificirane organske pridelave

Gel nežno očisti kožo z naravnimi čistili iz kokosa. Negovalni učinek doseže z jojobinim oljem ter sproščujoč in protivnetni učinek z izvlečkom laške repe, bažiljke, sivke in ožepa. Vitamina B5, B3 in biotin pomagajo pri hitri obnovi las in kože. Olje drevesnega čaja in eternično olje brinja močno zmanjšajo nastanek prhljaja. Eternično olje drevesnega čaja pomaga pri vzdrževanju čistoče kože.

Vsebuje 72% organskih snovi
Vsebuje koži in okolju prijazne snovi (ne vsebuje natrijevega ... sulfata)
Vsebuje izvlečke, ki kožo vlažijo in jo oskrbijo
Vsebuje vitamine B5, B3 in biotin
Vsebuje antiseptična eterična olja, ki zvečujejo naravno zmožnost obrambe kože
Pripomore k tvorbi zdravega lasišča in las, ter zmanjšuje nastanek prhljaja

ki ima ravno tako certifikat ampak nima oznake BIO ! Zakaj? Ker vsebuje samo 72 % organskih snovi, če bi ga registrilali pri Britanski ustanovi Soil Association bi imel oznako BIO! Po Madžarski zakonodaji pa je nima ker mora biti več kot 95%organskih snovi.


Še nekaj treba je ločiti naravno kozmetiko od BIO kozmetike.

Pri naravni kozmetiki je ravno problem v tem, imajo vsi izdelki 40% naravnih sestavin, kakšna pa je koncentracija teh sestavin v kremi pa ve samo proizvajalec. Večja kot je koncentracija naravnih snovi bolj učinkovita je krema in manj se je porabi.

LP Andrej

Attached Files


  • 0

#37 BIO

BIO

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts
  • Location:Maribor

Posted 30 November 2007 - 10:21 PM

QUOTE(crna @ 30. 11. 2007 - 21:32) View Post

A ni tko, da je za ta certifikat obvezno da nek produkt vsebuje vsaj 95% naravnih sestavin?


No zdaj sem pogledal še v uradni dokument Soil Association predpisano je minimum 95% vendar oni dovoljujejo med 70% - 95% organskih certificiranih snovi.

LP Andrej


  • 0

#38 Xena

Xena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 126 posts

Posted 16 December 2007 - 09:33 PM

Uporabljam samo Garnierev (zeleni) tonik, zjutraj in zvečer, ker mi sede.
Mi lahko katera pove, Sonchika, bi lepo prosila, en čistilni gel za normalno/mešano kožo, ki ima AOK in ni komodogen, vlažilen.

Mi lahko še pove, kako natančno se uporablja.

LP!
  • 0

#39 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 December 2007 - 09:37 PM

Xena, gel za umivanje ne rabi imet AOK, niti ni važno če je komedogen, ker se itak takoj spere z obraza in AOK nimajo časa delovat, komedogenost pa je možna le v primeru, da imaš zadevo dlje časa na koži (na primer tonik ali krema).

Pri gelu za umivat moraš predvsem pazit, da je je do kože nežen, da ne draži ali izsušuje (nekateri agresivni geli čisto uničijo koži lastni zaščitni plašč) in kljub temu dobro umije. Jaz bi ti predlagala Apotheker Scheller Mineral Balance gel za umivanje obraza, ker je nežen, ne vsebuje umetnih barvil in dišav, pa vseeno zelo lepo umije. Dobiš ga v DM ali drogeriji Tuš (Lepota & Zdravje).

Drugače pa je uporaba gela za umivanje obraza enaka uporabi raznih gelov za tuširanje. Najprej obraz zmočiš, potem si gel stisneš v vlažno dlan, lahko dlani malo podrgneš med sabo, da se ustvari rahla pena, potem pa lepo z dlanmi umiješ obraz, malo pomasiraš s krožnimi gibi, ampak ne preveč ribat. Potem obraz (in tudi roke, seveda) temeljito spereš z mlačno vodo. Potem obraz nežno obrišeš in nadaljuješ nego s tonikom in /ali kremo.

Kar se pa kreme tiče pa takole - če se ti zdi, da ti je tonik za nego dovolj in nimaš suhe kože, potem ti kreme ni potrebno uporabljat.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#40 Xena

Xena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 126 posts

Posted 16 December 2007 - 09:42 PM

Res, hvala, DiLeMa!
To tudi velja za mleko, četudi je komodogeno, ni pomembno, ker se spere.
Zanima me pa, ko dam mleko gor, koliko časa ga pustim gor, preden ga sperem oziroma za ta čistilni gel Apotheker Scheller Mineral Balance?
Morda veš, koliko je cena?
In bi mi lahko tudi razložila razliko med čistilnim gelom in čistilnim mlekom?

Imam normalno/mešano kožo. Me pa tudi zanima za kremo Garnier Total Fresh (normalna/mešana), ki je bila ocenjena kot odlična, ne vem, ali mi je ona kaj ustvarjala mozolje, nisem prepričana. Naj ne bi, saj ni komodogena in je tudi povsem nemastna, kajne?
Pa če bi jo spet začela uporabljati, ali jo nadenem zjutraj in nato tudi zvečer?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users