Jump to content


Photo

Sonchika na pomoč...


  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#1 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 16 September 2007 - 11:46 PM

Sonchika jaz imam eno prošnjo. Ker vem da obvladaš svet kozmetike in sestavin bi te prosila, če mi lahko svetuješ kaj naj uporabljam za obraz ker res ne vem več kaj naj. Imam menda normalno kožo s tem da se mi delajo mozoljčki - podkožni, nadkožni, ogrci, rdečice itd hkrati pa je moja koža izsušena.

Mozolje mi dela še Garnierjev tonik (zeleni), ki jih menda naj ne bi, ampak jaz ko sem si očistila kožo na obrazu in nato nanesla ta tonik sem se v naslednjih dneh zbudila z mozolji huh.gif hmm.gif cry.gif

Je pa tudi res, da sem zelo nevztrajna in ko vidim da nekaj ne deluje že prvi dan (mi naredi mozolje / ni izboljšanja) odneham rolleyes.gif

Uglavnem rada bi izdelke (niti nevem kaj a kremo a tonik) za nego obraza, ki ne bodo komedogeni, bodo antioksidantni, vlažilni in kar se da učinkoviti biggrin.gif

Kaj naj naredim / kupim / ... blush2.gif

HVALA že vnaprej!!! smile.gif

Seveda bi pa prosila tud kakšno drugo, če ima kakšen nasvet da ga deli z mano!!! wink1.gif
  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#2 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 17 September 2007 - 12:25 AM

Ne vem če je lahko učinek ene zadeve viden že po enem dnevu, kot jaz vem koža rabi ene dva tedna da odgovori.
Em, ostalo naj povejo strokovnjakinje, jaz se odstranjujem s teme biggrin.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#3 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 17 September 2007 - 12:41 AM

Ja sej verjamem in vem, sam nikoli nočem reskirat, če mi en izdelek povzroča mozolje, da bi ga uporabljala 14 dni huh.gif
  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 September 2007 - 09:52 AM

O tem je bilo že veliko napisanega. Očitno nimaš normalne kože, če je koža izsušena in če dobivaš toliko mozoljev, ogrcev in še česa. Verjetno gre za dehidrirano kožo, o tem smo pa že pisali v temi Občutljiva koža in še kje.
Proti mozoljem in ogrcem Skinoren, Differin (na recept, pogovoriti bi se morala z zdravnikom, kateri je bolj primeren, poleg tega ne vem, če se Differin še dobi v lekarnah). Sicer pa ultra vlažilne kreme (ena mi je zadnjič dala v oceno eno kremo, ki je vsebovala ureo, ampak se nikakor ne morem spomniti, katera je bila. malo pobrskaj po Sesatvinah. To je bilo v preteklih parih dnevih.
Sicer so pa vlažilne kreme naštete že v temi Občutljiva koža.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14773 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 17 September 2007 - 10:26 AM

kremica z ureo
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#6

  • Guests

Posted 17 September 2007 - 01:13 PM

Pa ce bos tk hitro menjavala kreme, po nobeni, se tk dobri, stanje ne bo drugacno.
  • 0

#7 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 17 September 2007 - 01:55 PM

Ubistvu krem sploh ne menjavam tako hitro ker ko si kupim eno in ni učinka jo pač neham uporabljat in ne nadomestim z nobeno drugo. Zaenkrat se mi je zdelo da sem imela najlepšo kožo če nisem uporabljala ničesar - nobene kreme, nobenega tonika, nič... Zdej sem se pa odločila, da bom začela končno uporabljat eno kremo ki mi upam ne bo delala mozoljev, kar se mi rado naredi, ko začnem preizkušat različne proizvode huh.gif

Drugače sem pa že prej predelala vse te teme o občutljivi koži, prebrala vse možne teste na različnih forumih itd ampak sem bila zaradi tega še veliko bolj izgubljena zato sem vas prosila za pomoči. Zdej sem si sicer nardila en seznam kremic, sam se še nisem odločila katero bom kupila. ermm.gif

Bom pa vidla jutri kaj mi bo rekla kozmetičarka od Lancoma ker grem na globinsko čiščenje kože na obrazu - kakšno kožo sploh imam zdej (po zadnji raziskavi ki sem jo imela kakšno leto do dve nazaj mi je dermatologinja rekla da imam normalno)

Hvala še enkrat vsem do sedaj smile.gif
  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#8 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25254 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 17 September 2007 - 02:55 PM

kaj pa če mal probaš z natur zadevami iz domače kuhinje? kamilice al pa prevrete nageljnove žbice (se mi zdi, da so tud antiseptik) namesto tonika, kvasove maske (recimo z limono) ...

edit: pa zadnjič sem brala nekje, da kot tonik lahko tud v 50ml jabolčnega kisa daš do 10 kapljic sivkinega eteričnega olja. pomoje glih ne diši najlepš, za probat bi pa blo.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#9 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 17 September 2007 - 10:10 PM

u zanimivo... bom sprobala smile.gif Hvala!! thumbup.gif
  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#10 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 18 September 2007 - 12:55 AM

Čista eterična olja se mi zdi da dražijo kožo
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#11 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 September 2007 - 06:27 AM

Res je. To je le dišava. Dišave pa pri občutljivi koži niso dobrodošle.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#12 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 18 September 2007 - 08:30 AM

A imate kje kakšen spisek sestavin, ki so znane kot komedogene in sestavin ki so antioksidanti, da bom sama lahko pogledala na kremo kakšna je, da mi ne bo treba tukaj gor vsako kremo napopat, ker nimam pojma o tem kakšna je katera krema po sestavinah smile.gif
  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#13 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 September 2007 - 11:38 AM

Pošlji mi svoj mail na ZS.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#14 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 18 September 2007 - 12:48 PM

Super thumbup.gif mail sem že poslala smile.gif

Do takrat bi vas pa samo še za eno oceno prosila: LANCOME: bienfait multi - vital

aqua, glycerin, octocrylene, cyclohexasiloxane, dimethicone, cyclopentasiloxane, paraffinum liquidum / mineral oil, silica, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, triethanolamine, phenylbenzimidazole sulfonic acid, drometrizole trisiloxane, CI 14700 / RED 4, diazolidinyl urea, ribes nigrum / black currant seed oil, tocopheryl acetate, tocopherol, ascorbyl glucoside, hydroxyethyl urea, hydroxyisohexyl 3 cyclohexene carboxaldehyde, hydroxycitronellal, eugenol, magnesium aspartate, polyglyceryl-3-methyglucose distearate, talc, helianthus, sunflower seed oil.... in tako dalje (upam da mi ni treba več napisat ker je še enkrat tok sestavin) smile.gif

  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#15 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 September 2007 - 03:55 PM

Silikonska, z nekaj maščobami, sicer pa bolj žalostno. Kakšen AOK se najde, ampak premalo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#16 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 18 September 2007 - 05:26 PM

A če je slikionska pomeni da povzroča mozolje? huh.gif
  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#17 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 September 2007 - 06:49 AM

Ne, to pomeni, da je lahka in nemastna. (če ni ostalih maščob noter)
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#18 soma

soma

    sramežljivec

  • Člani
  • 59 posts

Posted 19 September 2007 - 07:39 AM

QUOTE(Zlobica @ 17. 9. 2007 - 15:55) View Post

kaj pa če mal probaš z natur zadevami iz domače kuhinje? kamilice al pa prevrete nageljnove žbice (se mi zdi, da so tud antiseptik) namesto tonika, kvasove maske (recimo z limono) ...

edit: pa zadnjič sem brala nekje, da kot tonik lahko tud v 50ml jabolčnega kisa daš do 10 kapljic sivkinega eteričnega olja. pomoje glih ne diši najlepš, za probat bi pa blo.



Ja probaj z eteričnim oljem sivke. Je edino eterično olje k gre lahko direkt na kožo. Pomirja in deluje antibakterijsko. Sam vseeno mal razredči. Pomoje ne glih v jabolčnem kisu k so te kisline kr močne. Daj v kakšno olje nekaj če maš nagnjeno k mastenju recimo grozdne peške k je precej lahko in vlažilno olje pa nujno daj na vlažno kožo da se čist vpije in sew ne svetš.
  • 0

#19 klea

klea

    sramežljivec

  • Člani
  • 18 posts

Posted 19 September 2007 - 08:25 AM

Direktno na kožo gre poleg sivkinega olja lahko tudi čajevčevo olje - to pomeni, da gresta lahko na kožo nerazredčena in še to le lokalno, torej ne npr. na cel obraz ampak, tam kjer je npr. mozolj. Nekatera ostala eterična olja pa gredo lahko na obraz vendar razredčena!

Sivkino olje deluje razkušilno in se uporablja za zdravljenje aken in ekcemov (prav tako čajevčevo).

Iz knjige o eteričnih oljih:
- Za nego nečiste kože si lahko pripraviš tonik iz 50 ml jabolčnega kisa in 10 kapljic sivkinega olja. Mešanico naliješ v stekleničko s 50 ml destilirane vode in dobro pretreseš. Tak tonik daš na vatko in si z njo narahlo očistiš obraz.
- Čajevčevo olje: pri nečisti kožio ali aknah lahko pripraviš mešanico z gelom aloe vere (200 ml) v katerega vmešaš 10 do 15 kapljic čajevčega olja. Majhno količino te mešanice naneseš na obraz in vmasiraš.
  • 0

#20 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 19 September 2007 - 09:53 AM

Super, si bom zapisala, da bom vedla kaj nardit ko se mi spet pojavijo mozolji smile.gif thumbup.gif
  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users