Jump to content


Photo

clinique - superdefense


  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#21 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 11 May 2005 - 11:46 PM

Ej ne vem kako,ampak nekak mi letos od poletja dalje(No,ja...se prav od lanskega poletja dalje) ne uspe lakirat nohtov! Sploh nimam časa....prou jezi me že p****
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#22 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 12 May 2005 - 07:36 AM

QUOTE(Martina)
ja normaderm


Bog ne da Normaderm. Je alkoholna bomba. Če imaš mastno kožo, ti kreme skoraj ne rabijo. Lahko pa poskusiš s kakšno vlažilno. Če imaš pa mozolje, pa z Neutrogeno.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#23 morska dekilca

morska dekilca

    sramežljivec

  • Člani
  • 25 posts
  • Interests:vse

Posted 12 May 2005 - 10:36 AM

Hoj,jaz ima to kremo-superdefense od Clinique in moram reči da je fenomenalna,imam bolj mastno kožo,malj mozoljev,uporabljam normalno do mastno in jo res ne morem prehvaliti.Pa še nič ne zapira por....se splača...
  • 0

#24 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 12 May 2005 - 10:43 AM

morska deklica,

zanima me, ali je bolj gosta/pocasta ali je bolj hm... nepocasta (da se hitro vpije in ne pusti mastnega filma za sabo... ker jaz bi si sicer kupila za suho kožo, ampak ne bi rada hodila naokoli kot tunka)? biggrin.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#25 morska dekilca

morska dekilca

    sramežljivec

  • Člani
  • 25 posts
  • Interests:vse

Posted 12 May 2005 - 10:52 AM

V lončku je nekja srednjega in mene je bilo najbolj strah da se bom svetila kot pumpeževa rit ker imam bolj mastno kremo,vendar se nisem čisto nič.Ko jo daš gor na obraz se lepo razmaže in hitro vpije-takoj,tako da s tem ni problema.Imam pa jo en mesec.
  • 0

#26 lepotička

lepotička

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 13 May 2005 - 11:57 AM

punce pozor!
na tujih spletnih straneh (makeupalley) sem brala, da superdefense ne vsebuje fotostabilne sončne zaščite in to pomeni, da skoraj nič ne ščiti (čeprav naj bi bila faktor 25).
Sem jo tudi sama hotela kupit, pa sem si premislila.

Poleg te kreme se priporoča za dnevno zaščito še puder z SPF, ker pač krema sama nima fotostabilne zaščite, kljub kao visokem SPFju..
  • 0
L'amour toujours

#27 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 May 2005 - 12:27 PM

Če ima eno od tistih 3 sestvain, ki ščitijo pred UVA, potem mi ni jasno, zakaj nima stabilne zaščite. blink.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#28 lepotička

lepotička

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 13 May 2005 - 01:28 PM

ja res nevem.
  • 0
L'amour toujours

#29 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 May 2005 - 10:06 PM

Sem bila danes v Limoni in mi je prijazna prodajalka dala tester - mini kremco. Za normalno do suho kožo. Bomo videli, kako bo...
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#30 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 14 May 2005 - 08:58 AM

QUOTE(Nikita007)
Sem bila danes v Limoni in mi je prijazna prodajalka dala tester - mini kremco. Za normalno do suho kožo. Bomo videli, kako bo...


No vidiš, pa si dobila tester smile.gif Dej poročaj kako bo, ker je tudi meni zanimiva krema. Glede zaščite pa smo spet tam...ne verjamem, da bi se priznana kozmetična hiša blamirala z inšpekcijo in varstvom potrošnikov in bi samo za reklamo prilepila na kremo faktor SPF 25, medem, ko zaščite naj ne bi imela. Ne vem...zakaj bi.. rolleyes.gif
  • 0

#31 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 14 May 2005 - 04:48 PM

QUOTE(Nadi)
QUOTE(Nikita007)
Sem bila danes v Limoni in mi je prijazna prodajalka dala tester - mini kremco. Za normalno do suho kožo. Bomo videli, kako bo...
No vidiš, pa si dobila tester smile.gif Dej poročaj kako bo, ker je tudi meni zanimiva krema. Glede zaščite pa smo spet tam...ne verjamem, da bi se priznana kozmetična hiša blamirala z inšpekcijo in varstvom potrošnikov in bi samo za reklamo prilepila na kremo faktor SPF 25, medem, ko zaščite naj ne bi imela. Ne vem...zakaj bi.. rolleyes.gif

Ja, sem bla res presenečena nad prijaznostjo in prizadevanjem prodajalke, da izbrska en tester - zadnjega mi je dala. Ker ponavadi skos naletim na kakšne arogantne in lenobne babure.
No, kar se kremce tiče... sem slišala res same pohvale. Krema ima zanesljiv UV filter in ogromno antioksidantov. Pa neparfumirana je. Vzela sem pa tester za normalno do suho kožo (ker mi je prodajalka rekla, da je za ful suho kožo res že super hranljiva... sama pa vseeno nimam tako grozno suhe, sploh poleti). Sicer sem se do zdaj 2x namazala, ampak lahko povem, da se super maže, takoj se vpije, koža je pa res svilnata po njej in nič mastna. Jaz sem že skoraj 90-procentna, da jo kupim. Pa mislim, da jo imaš ful dolgo, ker si je res minimalno naneseš na obraz.
Pa embalaža mi je všeč. Res da je cena bolj visoka, ampak je baje resnično upravičena. No ja, mene so takorekoč prepričali.



[i]Pri Clinique za kreme Superdefense trdijo sledeče:

Nova linija Clinique vlažilnih krem – Superdefense – zapolnjuje evolucijsko vrzel med naravnimi obrambnimi zmožnostmi kože in zahtevami današnjega okolja. Nevtralizira toksične učinke UVA/UVB žarkov. Pomaga obnoviti naravni obrambni mehanizem kože. Preprečuje dostop prostim radikalom in odstranjuje posledice delovanje le teh.

Superdefense hkrati do 12 ur ohranja optimalni nivo vlage v koži in zagotavlja mladosten videz kože. Vsebuje Sodium hyaluronate - naravni vlažilec, prisoten v koži, ki lahko zadrži približno 100kratno količino vlage glede na svojo težo.

Antioksidanti kot so vitamin E in C, ter inkapsulirani izvlečki rožmarina se sproščajo v predelih kože, kjer je potrebno njihovo delovanje in onemogočajo delovanje prostih radikalov.
Antiiritanti pomirjajo nadraženo kožo in tako preprečujejo prezgodnje znake staranja.

Superdefense je na voljo v treh različicah: za zelo suho kožo, za normalno do suho kožo in za mešano do mastno kožo.

Vse kreme so alergjisko testirane in 100% neodišavljene.


(skopirano iz ene strani o kozmetiki)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#32 tipkovnica<

tipkovnica<

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 140 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:košarka, nogomet, navijaštvo, fitnes, hudi tipi

Posted 14 May 2005 - 05:25 PM

ko je pa cena te kreme superdefense??'

če se ne motim nekje 7 al 8 jurjev.

al je več? ;)
  • 0

#33 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 14 May 2005 - 05:50 PM

30ml je tam okoli 7k, 50ml pa okoli 11k.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#34 srčica

srčica

    sramežljivec

  • Člani
  • 27 posts

Posted 15 May 2005 - 09:45 PM

Mene pa zanima, kako veste, da ima krema res zašitni faktor 25?
Kaj, če ima manj (npr.15)? Sicer je med sestavinami napisana sestavina,ki naj bi ščitila pred UVA žarki, vendar šele na 5. mestu? blink.gif

Tega nisem zaledila še nikjer, tudi na drugih forumih ne... Me pa zanima. Hvala za odgovore.
  • 0

#35 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 May 2005 - 11:22 PM

QUOTE(srčica)
Mene pa zanima, kako veste, da ima krema res zašitni faktor 25?
Kaj, če ima manj (npr.15)? Sicer je med sestavinami napisana sestavina,ki naj bi ščitila pred UVA žarki, vendar šele na 5. mestu? blink.gif

Tega nisem zaledila še nikjer, tudi na drugih forumih ne... Me pa zanima. Hvala za odgovore.

Hm, mene pa zanima, kako veste, da ima ta krema res 25 faktor zaščite?
Med sestavinami pa ščiti pred UV žarki le ena sestavina: butyl methoxydibenzoylmethane - pa še na 5. mestu je. A je to dovolj?
Po čem veš, da ima krema res zanesljivo zsščito s takšnim faktorjem, kot je "napisan na flaški"?


SPF pomeni samo UVB zaščito (teh filtrov pa je na začetku za celo tono), za UVA mislim, da še ni (uradno) priznanega merila oz. se (še) ne uporablja. Zato je pa potrebno preveriti, če ima krema tudi UVA filtre in če so na kolikor toliko doglednih mestih.
Te številke pa kar držijo, ker je za vsako potrebno dati določen % UV filtra v izdelek, to pa se v precejšnji meri opazi tudi po tem, na katerem mestu je UV filter naveden. Če je na koncu, potem zagotovo ne more biti tako visok faktor.


prepisano iz enega drugega foruma, odgovor s strani izšolane kozmetičarke, ki, kolikor jo berem, se spozna na zadeve... če nisi tega, srčica, celo ti spraševala... ker je vprašanje skoraj identično...
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#36 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 May 2005 - 08:02 AM

Mimogrede, Nikita... ona gospodična, ki jo navajaš, ni kozmetičarka. oops.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#37 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 May 2005 - 10:03 AM

A da ni... oops.gif Kaj pa je po profesiji (saj misliva ta pravo, a ne... T)? oops.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#38 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 May 2005 - 12:12 PM

Misliva pravo, ja. Kaj pa vem, kaj je. Nikoli ne pove. Pa so jo že ful krat spraševali.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#39 srčica

srčica

    sramežljivec

  • Člani
  • 27 posts

Posted 16 May 2005 - 02:40 PM

Ne, Nikita, nisem jaz spraševala. Sem pa videla to vprašanje ne drugem forumu in tudi mene zanima... Da bom vedela, kaj kupujem, ne le prazne obljube...
  • 0

#40 tipkovnica<

tipkovnica<

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 140 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:košarka, nogomet, navijaštvo, fitnes, hudi tipi

Posted 17 May 2005 - 12:29 AM

če se ne motim je t. sicer pravnica ... študera se mi zdi ;)

ne vem točn, ampak mislim da sem nekje enkrat zasledila da je pravnica ;)
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users