Jump to content


Photo

Krema/serum - L'OCCITANE Lavender Matte Face Lotion


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 12 September 2006 - 04:46 PM

IPB Image

Imam problematično mastno kožo, za katero je znano, da se rada sveti, kot bi se po obrazu namazala s putrom.
Vedno, ko sem šla z roko po obrazu, so se mi potem svetili tudi prsti. Grdo.

Potem sem odkrila tale mat losjon. Je nežnega sivkinega vonja, zelo vpojen in mazljiv. Zaradi super mat učinka, ki traja cel dan, sem imela ob prvem nanosu občutek, da mi je kožo izsušil, vendar ravno obratno. Koža je gladka, prožna in čisto nič svetleča. Ne zamenjam ga za nič na svetu.

Ocena 5/5
  • 0

#2 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16925 posts
  • Gender:Female

Posted 11 February 2007 - 08:51 PM


Sicer tega losjončka še ne uporabljam tako dolgo, ampak se moje mnenje po daljši uporabi ziher ne bi spremenilo, tak da...
V Loksitanu sem se odločala med sivkinim čistilnim gelom in tem losjonom - pri sivkinem gelu sem se potem ustrašla tistega SLS na drugem mestu, potem rekla, jebi ga pa na blef vzela losjon. Vem, da bi mogla najprej poskusit testerje, ampak je to nemogoče, ker bi potem prišla zopet v Loksitan šele čez pol leta (Ljubljana je daaaleč).
Pa sem hvalabogu imela srečo, namreč mi tale fluid zelo ustreza. Je bele, precej tekoče konsistence, zelo hitro se vpije (čez slabe pol minute), lepo se razmaže, torej se ga ne porabi veliko. Sestavinsko je precej klavrn, namreč AOK in salicilno ima prepozno na seznamu. Ampak nič ne de - občutek na koži je fenomenalen. Koža je po nanosu izjemno gladka, mehka, zdravega izgleda, in losjon svojo obljubo nedvomno izpolni. Matiranje je popolno, tudi dolgo zdrži (več kot pol dneva). Po nekajdnevni uporabi na T predelu je moja koža tudi malo lepša, kot je bila prej. =)
Embalaža je naravnost prekrasna - izjemno lepa preprosta steklenička na pumpico, ki pa žal drži samo 30 mL. Vonj mi v trgovini ni bil všeč, ker sem ga povohala od blizu - namreč od blizu mi smrdi, na koži pa se razvije v krasen nevsiljiv in pomirjajoč vonj po sivki.
Zelo bi ga priporočala vsem puncam (pa tudi fantom =) ), ki imajo mešano/mastno kožo, se jim koža rada sveti in bi to radi preprečili. Ker tole bo pa res matiralo, 100 %.
Glede na vse pluse bi si losjon skoraj zaslužil najvišjo oceno, še vedno pa ne morem mirno mimo visoke cene. Glede na klavrne sestavine in tega, da ga je količinsko razmeroma malo, je cena povsem pretirana. Ko bodo bogati časi v moji denarnici, si ga bom ziher še kdaj privoščla.


Ocena: 4 (ceeeena)
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#3 Šišyka

Šišyka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1412 posts
  • Location:Universe Of Fun
  • Interests:copranje in izdelava nevarnih zvarkov :P

Posted 05 April 2007 - 05:02 PM

Kolk sm vesela de obstaja taka fenomenalna stvar!!! biggrin.gif sicer ga še nimam dolgo v uporabi, ampak do zdej sm z njim več kot zadovoljna. Sploh po včerajšnjem dnevu, ko sm letala sem pa tja in se zvečer pogledam v špegu pa nobenga sledu o maščobi in lesku (:, čeprov mi ga prodajalka ni priporočila, ker je mislna, de se s tem po celi faci mislm mazat, v resnic pa sam po čelu in bradi. Ko si ga stisnem na roko mi ful po sivki diši, pol se ga pa sploh več ne voha in glede vonja ni nobenga problema. Tud zlo mal ga porabm in upam, da ga ne bom hitr porabla. Glede kožne strukture mislm, da se ni prov ful vidno izbolšal. Filing ko si ga daš gor in čez neki časa previdno potipaš je fenomenaln - koža je čist gladka in prov nič mastna. Tko da če mate probleme glede matiranja kože, tale stvar resnično pomaga. Kljub višji ceni bo pri meni zagotovo stalnica (dokler ne odkrijem kj cenejšga in enako učinkovitega ;)) --> 5/5
  • 0
IPB Image
Če imaš nekoga rad, ga imaš zmeraj, ne glede na danes, jutri ali včeraj. Če imaš nekoga rad, ga imaš vedno in preprosto rad, za to ni čas merilo!

#4 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 07 April 2007 - 08:46 AM

super losjon s povprecnimi sestavinami, namenjen mastni kozi, js bi ga bolj priporocila tistim z mesano kozo, ker moje mastne koze ne matira dovolj. za cel obraz mi zadostujeta 2 potiska na pumico, losjon je zelo lepo mazljiv, kozo pusti gladko in matirano. svetiti se zacnem kar kmalu, losjon to sicer omili, ampak ne tolk kokr bi lahko. vonja ne obcutim, tekstura je lahka, bela. losjon se zelo hitro vpije v kozo, tako da ni treba cakati z nanosom pudra. embalaza je lepa, steklena flaska na pumico, enostavna za uporabo. cena - cca. 20 € za 30 ml, malo drago glede na ne tako veliko ucinkovitost in povprecne sestavine

ocena: 4/5
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#5 KittyKat

KittyKat

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 225 posts
  • Location:Ljubljansko barje :P

Posted 30 October 2007 - 09:35 AM

Tako kot je rekla že Ancka Pomarancka imam tudi jas mastno kožo in zaradi tega se mi zelo pogosto neprijetno sveti, ali pa imam na koži tisti težek občutek, ker se koža preveč masti. Tale losijon imam že kar nekaj časa in je super. Na začetku sem si kupila vse izdelke za nego kožo s sivko, torej tudi tonik in čistilni gel, vendar mi je vse skupaj preveč izsušilo kožo. Sedaj občasno uporabljam čistilni gel, tole kremico pa skoraj vsak dan in je super. koža je mehka, nahranjena in kar je najpomembneje - ni mastna laugh.gif Definitivno vredna svojega denarja, kar se mene tiče.
5/5
  • 0
Ni ti potrebno biti popoln, da bi bil popoln zame.

#6 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 30 October 2007 - 10:46 AM

Tale krema je tudi mene res prepričala in bo postala kar stalnica verjetno.
Imam mšeano/mastno kožo in mi super paše na kožo. Za eno uporabo mi zadoščata 2 pritiska na pumpico, tako, da se kreme res ne porabi veliko. Na koži pusti super občutek, res fajn matira, koža je čist gladka. Sicer se ta občutek matiranosti ne obdrži ves dan, ampak kljub temu dovolj dolgo. Vpije se hitro.
Vonj mi je všeč, sivka pač. Embalaža mi je tud lepa, tipična za L'occitane in porav tako cena. No, ni ravno poceni, ampak zame vredna tega denarja.

5
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users