Jump to content


Photo

Modrostni Zobje


  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#121 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 24 May 2013 - 10:40 PM

Ja.. o tej "sladoledni dieti" sem že zasledila ja.. :D No, bomo videli. Ne bo še tako hitro, ipak je še čakalna ziher kake 2,3 mesece.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#122 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2013 - 11:06 PM

Meni je dal prvič ven dva, potem naslednjič še enega in potem še enega.

 

Ponavadi dlesni ne režejo, če je zob že zunaj. Razen v primerih, ko je korenina bolj čudno zavita, potem znajo dlesen malo prerezati, da imajo boljši dostop do čeljustne kosti okoli korenine. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#123 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 25 May 2013 - 11:08 AM

Okej, še stotič - a modrostne si je treba dajat ven? Jaz imam sicer precejšnjo gužvo v ustih, ampak mi je zobozdravnica rekla 'zakaj bi jih dajali ven, a te motijo?'.

 

Jst sem zdaj na ortopanu videla, da imam 3 modrostne. Spodaj levo edino hb nimam zasnove. Pa niso zunaj. In mi je rekla, da jih ne rabim ven dajat, tako da zaenkrat nekaj let še ne mislim tikat..


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#124 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 25 May 2013 - 12:08 PM

Če ti ne povzročajo problemov jih ni treba dajat ven. Ven jih dajo pri takih kot sem jaz npr, ki nimajo prostora, da zob sploh izrastel, ali pa da so pod čudnim kotom, in ko začne rast, pritiska in krivi ostale zobe ipd. :)


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#125 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 25 May 2013 - 12:10 PM

Ja.. o tej "sladoledni dieti" sem že zasledila ja.. :D No, bomo videli. Ne bo še tako hitro, ipak je še čakalna ziher kake 2,3 mesece.

Meni je medicinski brat, po opravljenem posegu rekel, da naj ga čim več pojem, da hladim in blažim oteklino. ;)


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#126 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 25 May 2013 - 12:10 PM

No, jaz sploh nisem bila tako ekstremno zatečena kot tašika. Tisto stran obraza sem imela res zatečeno, ni pa bilo taka katastrofa. Modrico sem imela tudi komaj opazno. Opazila sem jo šele čez nekaj dni, ko je bila rumenkaste barve. :) Jaz sem imela vse 3 znotraj, eden od teh je bil čisto malo izraščen. So mi prerezali dlesen in dali 1-2 šiva. Ko so mi spodnja dva dali ven, sem bila 3 dni bolj na tekoči hrani, potem pa sem že lahko počasi jedla tudi kaj drugega bolj mehkega. Zacelilo pa se mi je v dobrem tednu. Ko so mi zgornjega dali ven pa sploh ni bilo panike, se ful manj čuti in ful lažje lahko ješ, ker ni toliko v napoto. Čaka me še eden zgornji, ki pa je že popolnoma izrasel in ne bo panike. Samo za tega moram it po novo napotnico in se spet naročit.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#127 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 25 May 2013 - 01:02 PM

Če ti ne povzročajo problemov jih ni treba dajat ven. Ven jih dajo pri takih kot sem jaz npr, ki nimajo prostora, da zob sploh izrastel, ali pa da so pod čudnim kotom, in ko začne rast, pritiska in krivi ostale zobe ipd. :)

Jst tud nimam prostora niti za mm več. Upam, da bodo kar ostali not, pa nč ven hotli kukat :D.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#128 riddle

riddle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 355 posts
  • Gender:Female
  • Interests:vse po malem :)

Posted 25 May 2013 - 03:35 PM

Mene ni nič bolelo, ven mi je dajal po enega. Tudi zatečena nisem bila...Bolelo je, ampak ne toliko...Spila sem nalgesin in to je bilo to. Sem se pa ful zrihtala, ko sem šla prvič tja, in sicer tako, da nisem prej nič jedla. In potem po posegu sem šla z avtobusom domov in sem kar skupaj padla, in še to na stojišču, kar ob drogu sem zlezla dol. Tako da preden greste na poseg, obvezno jest!


  • 0

#129 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 05 June 2013 - 07:47 PM

Meni je zobozdravnik v lokalni anesteziji izpulil zgornji normalno izrasel modrostni zob. Konec sem bila v parih minutah, rezal ni nič, čutila ne vmes, ne potem, nisem ničesar, šivov nič (cca 15 min. po posegu sem v čakalnici tiščala gazo na rano, potem je zobozdravnik še enkrat pogledal, če sem nehala krvaveti), jedla in umivala zobe takoj, normalno - pač malo pazila na rano.

Skoraj manj zoprno in hitreje narejeno kot plomba.

Pri klesanju iz čeljusti je seveda drugače.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#130 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 20 August 2013 - 10:12 PM

Meni sta zdaj na morju dva izrastla, se vrška vidita. Levo zgoraj in desno spodaj. Bom naslednjič pri zobarju vprašala, kaj z njimi, ker bo pomoje manjka prostora.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#131 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 21 October 2015 - 07:41 PM

Koliko časa traja, da se izravna luknja po ekstrakciji modrostnega zoba?


  • 0

#132 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 21 October 2015 - 07:51 PM

Huh, samo puljenje si imela? Mami so samo izpulili modrostnega in mislim da je en  tedn trajalo mogoče dva, da se je rana zacelila.

Meni ko so ga pa klesali ven pa je trajalo precej dlje da se je res dobro pocelilo, ziher kak mesec, če ne več. Mi je pa ostal tak žepek, čuden del dlesni (ne vem ali zaradi grdega šivanja ali kaj druga). 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#133 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 October 2015 - 07:53 PM

Pri meni je bilo identično, edino ta žepek je ostal dolgo časa, kakšno leto sigurno ni bila gladka dlesen. Ni pa ta žepek tak, da bi se hrana notri nabirala, samo gladko ni.


  • 0

#134 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 21 October 2015 - 08:02 PM

Puljenje ja. Prejšnji pon. Pa sem imela bolečine še ta pon in sem klicala tja pa so rekli, da si naj spiram s fiziološko razt., ker mi je verjetno krvni čepek izplaval ven in me zato boli. Zdaj si pa spiram z brizgo, ki naredi kar dober curek (tako mi je rekla) in je bolje... Samo me skrbi, da se ne bo lepo zacelilo in da bom imela luknjo tam... N spomnim se kdo me je glede tega prestrašil pred kratkim.


  • 0

#135 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 21 October 2015 - 08:53 PM

Mislim da se bo luknja prej ko slej lepo zarastla. Če bi po puljenju imela veliko rano/luknjo bi to jo najbrž tako ali tako zašili. Pa tudi ko se ti bo luknja zaprla in bo izgledalo kot da je že vse nazaj, zna biti dlesen nekaj časa še nekoliko občutljiva preden bo spet vse po starem.


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#136 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 21 October 2015 - 08:54 PM

Šivali so mi, ampak samo okoli luknje.. Mah, bom videla...


  • 0

#137

  • Guests

Posted 22 October 2015 - 07:32 AM

Meni so izpulili (izklesali, izbili, izbrusili ...) zob ven konec julija, pa imam še zdaj majhno luknjo. Je rastel izpod ostalih zob ven proti ušesu, šivali me niso, zatečena nisem bila, bolelo me je pa še ene 14 dni FUL. Najbrž, ker se je morala zaceliti kost pod zobom, od koder je klesala. Zdaj se je zaraslo, ampak dlesen ni čisto ravna, je še vseeno kot nek žepek ostal tam. Ne vem, a bo ostalo tako ali se še kaj zaraste, ampak - zna trajat, no. :)


  • 0

#138 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 22 October 2015 - 06:46 PM

Meni so ze 3 ruvali i. Ti zasijejo samo kjer s skalpelom zareze luknja pa se sama zapolni v enih treh tednih. Popolnoma zaraste se pa pribljizno v 4 mesecih.
  • 0

#139 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 22 October 2015 - 07:02 PM

Aha. Hvala za vse informacije. Me je že kar malo strah naslednje runde.


  • 0

#140 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 23 October 2015 - 05:36 PM

Meni so pred dvemi leti izpulili normalno izraščen zgornji modrostni zob (opis je nekaj postov višje) Mesto posega je dandanašnji popolnoma regenerirano.
V začetku oktobra letos so mi izpulili še drugi normalno izraščen zgornji modrostni zob. Mesto posega je še nagubano.

Torej nekje med mesecem in dvemi leti. : ))
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users