Jump to content


Photo

očala ali leče??


  • Please log in to reply
369 replies to this topic

#41 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 May 2005 - 02:12 PM

Okulist pravi, da imam oko dovolj navlaženo. In ne potrebujem kapljic. Edino kisik je problem.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#42 Charmed25

Charmed25

    sramežljivec

  • Člani
  • 30 posts

Posted 08 June 2005 - 01:05 PM

jst mam tut oboje - sam večinoma nosm leče ker so bl praktične..mam tud -3 dioptrije tkoda sm čist slepa brez ;) očala nosm sam za doma pa še to samo zvečer ko sm že v postli pred tv ker jih ne maram preveč biggrin.gif mam pa mehke mesečne (čeprou se jih merham in čistim in jih mam učasih tut po 2 meseca oops.gif ) zeissove že od začetka (ene 6 let)ker mi najbol pašejo... od začetka jih nisem mogla spravit v oči, zdej a porabim manj kot minutko, še ogledala ne rabim več smile.gif + kapljivce za vlažit so učasih nujne...
enivej, jst sm za leče 101%! smile.gif

aja btw, a je še kera opazla da če skoz nosiš leče pol z očali mal slabše vidiš?
  • 0
The power of three will set you Free.

#43 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 08 June 2005 - 04:32 PM

QUOTE(Charmed25)
aja btw, a je še kera opazla da če skoz nosiš leče pol z očali mal slabše vidiš?


biggrin.gif Ej, men se tud po eni strani to zdi. Sploh je katastrofa, če imam pol dneva očala gor, pol si dam pa leče, se tko zmedeno počutm.
  • 0

#44 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 08 June 2005 - 07:02 PM

Jaz nosim leče že 3 leta..Vsak dan, celi dan.
V bistvu sploh nimam očal, ker mi jih je pes zgrizo, pa še jih zdaj nisem šla nabavit oops.gif
Ampak po 3 letih rednega nošenja mam oči že kar precej izsušene.Pravilno nošenje je, da kombiniraš npr. doma očala, leče pa samo za ven. Ampak sem prelena, da bi si jih doma ven dala in svojim očem vsaj to prihranla.
Menjala sam že vse žive znamke, od barvnih do vseh sploh. In najbolj prisegam od bausch & lomb - soflense comfort.Proti Johnsonovim teh sploh ne čutim v očeh, Johnsonove so me neprestano ribale.Na začetku je malo moteče, ker so malenkost večje od Johnsonovih in ti to preglavice povzroča ampak ni panike, si hitro not.
So pa zaj neke nove, baje nenormalno udobne, mislim da od johnsona - neki hydra advance, al nekaj takega?
  • 0

#45 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 14 June 2005 - 07:58 PM

lece so zakon 8)

Samo kadar sem doma imam pa ocala. Vcasih sem imela ena bedna, pa mi je predlan lubi za rojstni dan podaril kupone od Clarusa in sem si take bolj stylish kupla (crn okvir), tko da jih imam dostkrat tud za ven (kadar imam kaj crnega oblecenega). Sicer sem pa bolj lusna brez ocal.
Je pa nujno treba tud odpocit oci in kadar delamo z racunalnikom je boljs imet ocala (ker tolk buljimo not, da se res izsusijo) ermm.gif
  • 0
Posted Image

#46 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 26 August 2005 - 07:52 AM

hey!

že nekaj let nosim očala, zdej pa sm se odločila da bi probala leče. Zanima pa me nekaj v zvezi z lečami in ličenjem: ko ste prešle iz očal na leče...ste kaj spremenile način ličenja oči??? Ker men se zdi, da mi očala malce pomanjšajo oči (imam jih za na daleč), pa zdej ne vem kako bo s tem.

LP
  • 0

#47 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 26 August 2005 - 11:19 AM

lece! ne menjam jih na nc na svetu...sicer sm mela ze slabe izkusnje...vnetje..sam sm bla sama kriva..uporablam pa mesecne..kupim vedno 3 v kompletu pa dam prib. 7k....pa pol se tekocina..(najraj mam aosept)..recimo da dam tist mesecno 2,5k...ampak se splaca...sploh pr sportu mi prav pridejo..aja, mam pa mehke pa ni problemov.. smile.gif

z vstavljanjem sm pa itak mela ful probleme na zacetku..zdj je pa to k bi si zobe umila (sam hitrej)..
  • 0
it's not pms, it's you..

#48 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 26 August 2005 - 01:28 PM

jaz mam tut leče in jih mam nom stop notr razn ko grem pančat no
nekako sm se full navadla na njih
ni mi treba pazit da mi jih nau kdo butno , full bol praktičn v šoli npr. pr telovadbi
nekako nimaš skos tizga občutka da nosiš očala
pa še sončna očala silahkoprvoščiš
drgač mam pa jaz mesečne mehke leče

priporočam leče, če ne druzga pa kombiniri tko k že nea rekla, za doma pa tko očala, za vn, za službo,..... leče
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#49 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 26 August 2005 - 01:30 PM

res je, da niso lece najbolj poceni...sam js lahk mam ene mesecne tud do dva mesca vcasih..ful ni treba da tk menjas, k ej treba...k ne vidis, pac zamenjas...pa ni problemov z vnetji...js uporablam aosept, k ti jih res ful ocisti...


hudicka: ktero tekocino uporablas?
  • 0
it's not pms, it's you..

#50 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 26 August 2005 - 01:46 PM

leče in tekočino mam od Bausch&Lomb
tekočina pa se še dodatno imenuje Renu ( ista ferma kot leče!)
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#51 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 26 August 2005 - 01:47 PM

a ta je tk, da mors lece pustit notr 6 ur? al jih lahk mas tud pol ure?
  • 0
it's not pms, it's you..

#52 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 26 August 2005 - 01:49 PM

nevem nikol se nism na to ozirala , jaz jih dam ponavad čez noč notr ane
drgač pa če bio jih po pol ure nucala bi jih pač dala čez pol ure nazaj notr v učke

mislim da neb smel bit nič narobe
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#53 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 26 August 2005 - 02:02 PM

aja, pol je to neki takiga k solocare..
  • 0
it's not pms, it's you..

#54 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 August 2005 - 10:17 AM

Jaz imam leče že ene 6,7 let in jih enako kot druge ne bi zamenjala za nič na svetu. Jaz imam leče za 2 tedna, sam jih uporabljam pol 3 tedne, so pa od Johnsona, tekočino pa od Alcona - Opti-free.
Kar se pa ličenja tiče... Jaz nisem čisto nič spremenila način ličenja. Mislim, da tudi ti ne boš imela probleme s tem pa sej boš videla. le kupi si jih pa nam pol poroči. je pa res, da moraš najprej preizkusiti, da nisi občutljiva na njih.
  • 0
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.
Ralph Waldo Emerson

#55 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 August 2005 - 10:17 AM

Aja, še neki smile.gif Jaz drugače nakupujem leče pa tekočino v Trstu, ker se cenovno full bolj splača.
  • 0
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.
Ralph Waldo Emerson

#56 _Kanojo_

_Kanojo_

    sramežljivec

  • Člani
  • 36 posts

Posted 27 August 2005 - 01:53 PM

Imam mesečne leče in jih nosim že kar nekaj mesecev in moram reči da sem navdušena! Edina stvar ki me vsake toliko moti je dejstvo, da me večkrat (še posebej proti začetku uporabe novih leč) leča malo bode. Drugače pa so super in jih nikoli ne bi več zamenjala za očala biggrin.gif .
  • 0
Some places are like people; some shine and some don't.

#57 AnYa_r

AnYa_r

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 131 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:marsikaj

Posted 06 October 2005 - 07:12 PM

lep pozdrav! jaz nosim očala že od 5 leta, tak da si mi zdijo ko da so se že prirasle na mene! smile.gif hecam se! drugače pa tud razmišlam o lečah, tako da se bom šla pozanimat!
drugače pa nimam občutljivih oči kr recimo če se s prstom dotaknem očesa mi nič ni, saj ne da to počnem ampak sem tak za finto enkrat poskusla! no bomo vidli ko se spravim v mojo naljušo optiko in se vrnem vam poročam!
Imam pa eno vprašanje jaz na daleč slabo vidim in še imam cilindre tak da tisti ki se spoznate na te stvari mi lahk malo svetujete kak je kaj na tem??
  • 0

#58 lala

lala

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 920 posts
  • Location:Mb

Posted 07 October 2005 - 11:53 AM

Jaz ze od osnovne (1razred) nosim ocala.Pred letom sem si nabavla lece in je blo cool.Ko sem se v ogledalo pogledla (in boljse vidla) sem ugotovila da sem v bustvu lusna biggrin.gif prvi tedn je bil super, dokler nisem zacela krvave oke dobivat.Zdaj jih nosim samo ob posebnih priloznostih,lece so pa enodnevne.
  • 0
(_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
user posted image

#59 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 07 October 2005 - 01:41 PM

vmes sem zasledila vprašanje "če se kej drugač ličimo, ko imamo leče ali očala"

ful dobr vprašanje, ker jst se ful bolj namažem če imam očala, kjer se razen roza meka-up čist nč ne vid. Tko da ponavad si pri očalah nardim tud bolj močne črte okol oči, pa ful več si dam maskare gor, kot pri lečah. Sem pa vidla, da mi paše tud tak svetel npr. srebrn make-up ko ima očala, je dost opazen... tak dober kontrast črnim okvirjem je

  • 0
Posted Image

#60 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 07 October 2005 - 05:45 PM

To mene moti pri očalih. Naredim popoln očesni MU, potem se pa ne vidi. rolleyes.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users