Jump to content


Photo

Slovenci


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#21 Robidnica

Robidnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 277 posts

Posted 08 June 2005 - 08:18 AM

pa fante tut tongue.gif v drugem se pa tut strinjam s tabo Colt... ne sme ti bit kar vseen za državo in sodržavljane - morš bit vsaj mal patriota wink.gif
  • 0

#22 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 08 June 2005 - 08:22 AM

Robidnica, sam sebe imam kr za precej velikega patriota. Zaradi tega sem delno tudi oblekel vojaško uniformo in se pridružil prostovoljni pogodbeni rezervi (PPR), ker pač ljubim svojo domovino in želim kaj storiti zanjo.

Punce, mormo cent kar mamo...ko opazujem tuje turiste kako osupnejo ko jih npr pelješ na Bled...se mal zamislim, kolk sploh cenimo svojo državo. No, doma sem pa v najlepšem delu naše deželice, pod našim Očakom 8)
  • 0

#23 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 08 June 2005 - 10:23 AM

ne morm, da ne bi mal špiknila, hehe. colt, če si že tko ponosen, da si slovenc, pazi mal tut na vejice v sporočilcih v maternem jeziku .... biggrin.gif biggrin.gif pa še to: mah, kaj js vem, to, da mi je naša podalpska kletkica všeč še ne pomen, da morm bit ponosna, da sm njena državljanka. rolleyes.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#24 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 08 June 2005 - 10:32 AM

Špela, se posipam s pepelom in priznam svojo nepopolnost glede pisanja oops.gif oops.gif Vejice so bile moja šibka točka že od OŠ naprej...pa nič ne kaže na izboljšave ermm.gif

Imaš pa vsekakor prav, tvoj ''špik'' je na mestu. Slovenci dostikrat delamo z materinščino kot svinja z mehom.

G
  • 0

#25

  • Guests

Posted 08 June 2005 - 03:14 PM

Da se jaz nekaj dodam. Vedno, ko pridem iz tujine nazaj domov, sem očarana nad lepoto narave pri nas. In na to smo res lahko ponosni.
Kot narod, kot ljudje ... Tu se pa že malo zatakne. Slovenci smo bolj prijazni do tujcev kot do sodržavljanov. Lahko bi bili bolj odprti, spontani, vedri. Škodijo nam zgrenjenost, nesamozavest in zmedenost (kar zaradi nenehnega zatiranja,boja za obstanek in prilagajanja - zdaj enim zdaj drugim - niti ni čudno).
  • 0

#26 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 08 June 2005 - 03:43 PM

ko jaz pridem nazaj iz tujine, bi šla pa kar takoj nazaj tja ... biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#27

  • Guests

Posted 08 June 2005 - 05:27 PM

[quote=Špela]ko jaz pridem nazaj iz tujine, bi šla pa kar takoj nazaj tja ...

Tudi jaz, ampak predvsem zaradi ljudi. Ko pridem domov, sem vesela naše pokrajine, zelenja, mesta ipd., ampak ljudje me pa skoraj vedno zamorijo v nulo pri nas ... Ne vem, zakaj. Takrat rabim enih 14 dni, da se spet navadim na življenje tukaj. Prav trpim no. cry.gif
  • 0

#28 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 08 June 2005 - 09:27 PM

[quote=Katie][quote=Špela]ko jaz pridem nazaj iz tujine, bi šla pa kar takoj nazaj tja ...

Tudi jaz, ampak predvsem zaradi ljudi. Ko pridem domov, sem vesela naše pokrajine, zelenja, mesta ipd., ampak ljudje me pa skoraj vedno zamorijo v nulo pri nas ... Ne vem, zakaj. Takrat rabim enih 14 dni, da se spet navadim na življenje tukaj. Prav trpim no. cry.gif[/quote]

enako, čeprou mene naša naravca niti ne impresionira tako zelo ... manjkajo mi utripi velikih mest ....
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#29 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 June 2005 - 07:00 AM

Meni pa niti ne... Mi je kar všeč tukaj in še fajn, da mi ni potrebno živeti v kakem Londonu, New Yorku ali kje drugje. Raje imam mala mesta kot megalomanska.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#30 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 July 2013 - 05:37 PM

Obujam prastaro temo: 

 

Kako ve ocenjujete našo slovensko mentaliteto? Samo sebe smatrate za "tipično/tipičnega" pripadnico/pripadnika našega naroda? 


  • 0

#31 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 23 July 2013 - 07:41 PM

Meni je bilo zanimivo gledat oddaje, kjer tujci, ki so se preselili v Slovenijo, opisujejo Slovence in sem se z večino strinjala. To, da večina ljudi, ko pride iz službe, gre potem vedno še kaj delat okrog hiše, da ob sobotah vsi čistijo, da se kak sosed pri kakšnih opravilih vedno pride delat pametnega zraven... Ker sem z vasi, se mi za Slovence zdi značilna zavistnost in prepiranje, ko pride do zemlje. Pa tudi nesprejemanje tujcev, homoseksualcev...


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#32 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 July 2013 - 08:34 PM

Se strinjam z zgoraj napisanim, dodala bi še, da zavist ni pogojena s tem, če človek živi na vasi ali v mestu, se mi zdi (žal) kar splošna značilnost.

Slovenci se mi zdijo tudi precej ozkogledni, večina se mi zdi nekako ukalupljena v neke vzorce miselnosti in delovanja, ki je nekako 'predpisano' v okolju, v katerem se gibajo, predvsem kar se tiče (ustvarjanja) družine.

Vse, kar je izven njihovega comfort zone-a se jim zdi že čudaško in obsojanja vredno. Zdi se mi tudi, da so ljudje veliko bolj zaprti od nekaterih drugih narodov, celo severnjaških. 

Izpostavila bi še pretežno črnoglednost, neambicioznost in posledično veliko tendenco do pritoževanja nad vsem živim, pa naj imajo nad tem nadzor ali ne.

 

Sem popravila naslov teme. >.<


  • 1

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#33 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 23 July 2013 - 09:06 PM

Jaz bi rekla tudi, da nimamo razvite narodne zavesti in da smo v splošnem zaspan narod, še vedno hlapci.

S protesti so se stvari začele maaaalo premikati, v smislu prebujanja, ampak še vedno pa ljudje v splošnem raje čakajo

na kavču na čudež (če karikiram) in se pritožujejo, kot da bi kaj za to naredili, se aktivirali, kot je rekla Jina.

Je pa res, da par malih ljudi težko kaj spremeni, zato bi se moral cel narod prebudit.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#34 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 December 2014 - 06:24 PM

Ena takšna stvar, ki je značilna za Slovence so copati za goste. Praviloma se v slovenskih domovih gostom takoj ponudi copate, medtem ko drugje po mojih izkušnjah nimajo te navade. 


  • 0

#35 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 December 2014 - 06:29 PM

Ampak v veliko državah po svetu se v stanovanju/hiši sploh ne sezuvajo, so cel dan v čevljih. Meni je to nepredstavljivo.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#36 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 01 December 2014 - 06:53 PM

Ja, s čevlji na posteljo :shock: 


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#37 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 01 December 2014 - 07:22 PM

Ena takšna stvar, ki je značilna za Slovence so copati za goste. Praviloma se v slovenskih domovih gostom takoj ponudi copate, medtem ko drugje po mojih izkušnjah nimajo te navade. 

 

Ja! :) Jaz sem si jih v casu izmenjave sabo prinesla, potem pa ni bilo neke potrebe po uporabi :D Itak se doma redko v copatih (ponavadi so mi nogavice cisto dovolj) okrog hodim, ker imamo talno gretje. Tukaj imava pa itak preproge povsod, tako da se v glavnem kar sezuvava (razen, kadar pridejo obiski, potem smo vsi obuti - niti ne vem, po kaksni logiki, sem kar privzela ta vzorec). 

 

Se ena menda znacilna za Slovence (slisim od Nizozemcev) - da vedno zelo obilno postrezemo ljudi s hrano in "ne" ni sprejemljiv (ali zadovoljiv :D) odgovor. Mene vedno ob kaksnih srecanjih hecajo, kako Slovenci cele dneve kuhamo - da komaj od enega obroka posodo in lonce pospravimo, pa ze hitimo nazaj v kuhinjo (sploh so jim topla kosila precej tuja). 

 

Ljubezen do zganih pijac je tudi precej bolj pojavna v Sloveniji kot tukaj, sploh ce primerjas ljudi 30+ (tukaj v glavnem pijejo vino, cesa drugega jih se nisem videla pit ob raznih druzabnih srecanjih - razen na dedkovem rojstnem dnevu, ampak tist ne steje, ker so imeli catering eni iz Crne Gore cez : D). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#38 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 01 December 2014 - 07:51 PM

Ta je dober o prehranskih navadah Slovencev: 


  • 2

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#39 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 01 December 2014 - 10:32 PM

:lol: že delim. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#40 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 December 2014 - 10:51 PM

Te odaje so ful dobre. Michael Mansky res odlično predstavi naše lastnosti. Meni zmaga tista epizoda kjer pove kako se v Sloveniji vse "zrihta". :lol:


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users