Jump to content


Photo

Anti-aging nega


  • Please log in to reply
2075 replies to this topic

#1 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 02 August 2015 - 08:07 PM

Prebrala sem nekaj zadnjic strani, a bi vseeno rada še enkrat vprašala, predvsem Podgana, če se ti da, par predlogov kakovostnih krem za kožo, ki se bliža 30-im, torej proti prvim znakom staranja, nekaj z antioksidanti in, če sem prav razumela, vitaminoma A pa C? :) Naraje bi "nočno", oz uporabljala bi jo zvečer, ker za zjutraj imam raje druge zadeve - SPF in to.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#2 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22282 posts
  • Gender:Female

Posted 02 August 2015 - 11:26 PM

Tudi mene zanima. Se spomnim, da je bilo govora o eni Paula`s choice kremi z retinolom, če se ne motim, ampak se mi zdi predraga. Meni so Green people kreme všeč in jih zdaj že nekaj časa uporabljam. Ker mi ustrezajo, tudi ne raziskujem in eksperimentiram z drugimi kremami že nekaj časa. Malo menjujem te 4. Podgana, kakšne se ti zdijo glede anti age funkcije?

http://www.greenpeop...oisturiser-50ml

http://www.greenpeop...oisturiser-50ml

http://www.greenpeop...oisturiser-50ml

http://www.greenpeop...ight-cream-50ml

 

Pri vseh so sestavine napisane. Poleti pa itak uporabljam kremo z višjim spf. Od ostalih izdelkov pa imam za okrog oči zdaj šipkovo olje z dodanim vitaminom E, za zvečer in takrat, ko se ne napudram. Za pod puder pa Baleino kremo za okrog oči z ureo. Tonik pa imam tisti Andalou z vitaminom C, ki si ga tudi ti naročila in ga bom pomoje ponovno naročila, ko mi zmanjka. Za pozimi imam tudi jojobino olje, jeseni pa bom spet začela uporabljat Paulin 8 % AHA gel. 

 

Šipkovo olje je komedogeno, če se ne motim? Ne vem, če ga je priporočljivo občasno nanesti na cel obraz.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#3 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 03 August 2015 - 03:16 PM

Marmelada, če se ti od teh krem ne mašijo pore, potem se ti tudi od šipkovega olja ne bodo :D Sicer so pa čisto ok in zelo podobne med samo. Za resen AA so druge stvari pomembne. Predvsem SPF. 

 

Malo si že pozna, Sarah :P Ne znam ti nekaj pametnega rečt. Saj SPF je dovolj. Vitamin A je popolnoma nestabilen pa niti ni tako dober kot kislinska oblika.

Poglej kaj od Andalou na iherbu. Recimo serum ali kremo. Njihovi izdelki imajo vsi tono antioksidantov pa količinsko jih je kar veliko. Ali pa Acure.

Lahko tudi pri PC pogledaš, ampak je draga. Pa šipkovo olje npr. Trenutno se nad temi firmami navdušujem. V trgovini kar gledam je vse tako žalostno :)


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#4 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 03 August 2015 - 03:19 PM

Okej, kaj pa recimo TO ali TO, je katero za kaj?

 

Zadnje čase sem precej navdušena nad Philosophy. Imela sem nekaj testerčkov in mi je vse noro všeč, kar sem do sedaj njihovega imela. Še posebej naslednji produkti - lahko pogledaš malo (imaš sestavine poleg pri vsakem napisane)? Sicer sem skoraj ziher, da so sestavinsko bolj žalostni, čeprav so noro dragi.

 

Miracle Worker

Miracle Worker Overnight

Miracle Worker Eye Cream

Help me Retinol Night Treatment


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#5 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 03 August 2015 - 03:27 PM

Tadrugi je boljši, prvi ima vitamin C čisto na koncu pa sama olja. Imaš kaj težav z nečistočami? Spomnila sem se še te in te (ta ima tak naraven zemeljski vonj pa meni se zdi precej močna, ampak sestavine so pa kar impresivne)


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#6 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 03 August 2015 - 03:30 PM

Okej :) Načeloma nimam ne. Tu pa tam kak mozoljček okoli ust / brade.

A je samo OK ali dober, ta drugi? :P

 

Sem dodala nekaj v zgornji post, poglej prosim :)


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#7 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 03 August 2015 - 03:41 PM

To je v USA ful popularno. Meni se vse zdijo sestavinsko dobre na silikonski osnovi (sploh prva in za oči, ki imata verjetno ogromno vitamina C in tudi A) razen druge, ki je kar nekaj. 


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#8 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 03 August 2015 - 03:46 PM

TA, ane? Ta mi je najbolj všeč od vseh, še imam testerje, in ravno za to razmišljam da bi reskirala in investirala. Trenutno bi najraje našla ravno eno dobro kremo za okoli oči, tam, se mi zdi, mi najbolj rabi. Potem pa bom izbrala še enega od serumov, katere si ti predlagala. Ali pa morda samo šipkovo olje, ne vem.

Hvala ti :)


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#9 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 03 August 2015 - 03:54 PM

A je samo OK ali dober, ta drugi? :P

 

Jaz bi rekla dober :D

 

Teji za oči je tale podobna pa cenejša. Za ta denar lahko kupiš še tole in kombiniraš :D Tudi bolje sta ocenjeni.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#10 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 03 August 2015 - 03:58 PM

Te sem včeraj gledala, oz. enega, ne vem več katerega, ker je že bil omenjan v tej temi. Kaj je pa razlika med tema dvema?


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#11 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 03 August 2015 - 06:14 PM

Ena je z vitaminom C (se mi zdi, da 5%), ena pa z retinolom (0,1%). Poleg UV zaščite sta to edini sestavini v kateri se splača investirati.

Tista s C je najbrž tudi malo bolj hranilna.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#12 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22282 posts
  • Gender:Female

Posted 03 August 2015 - 06:41 PM

Marmelada, če se ti od teh krem ne mašijo pore, potem se ti tudi od šipkovega olja ne bodo :D Sicer so pa čisto ok in zelo podobne med samo. Za resen AA so druge stvari pomembne. Predvsem SPF. 

Ne, nisem opazila, da bi mi kaj več nečistoč nastalo zaradi njih. Res imajo kar nekaj olj, ampak se mi sploh ne zdijo težke in niso mastne.

 

Acure ima pa kar ugodne cene, mogoče pa bi kaj nabavila. Tudi od Andalou se mi ne zdijo pretirane cene.

http://www.iherb.com...46&sr=null&ic=7

 

http://www.iherb.com...2&sr=null&ic=11

 

http://www.iherb.com...-oz-50-ml/36336

 

Katero od teh treh krem pa bi najbolj priporočala? Si katero že imela? Kako se vpijajo, so mastne? Ne maram namreč tistega težkega občutka na koži. Sestavinsko so boljše kot tiste od Green people?

 

Aja, tisti dve kremi La roche posay za okrog oči sem tudi jaz že gledala. Tista z retinolom ima retinol pozno na seznamu sestavin. Koliko ga dejansko vsebuje? Ali je boljša tista z vitaminom C, ker ga ima bolj na začetku sestavin?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#13 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 03 August 2015 - 07:06 PM

Hvala Podgana -če bi mi priporočila enega od teh dveh, katerega, prvega?


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#14 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 03 August 2015 - 07:15 PM

Marmelada, prvo. Tudi ocene so najbolj spodbudne. Baje je zelo lahka. V GP so samo olja in zelo malo ali nič drugih aok. 

Retinol je TAKO močan :D Zdajle sem imela na obrazu 1% 20 minut in mi je vroče. Tako da je 0.1, kolikor ga je v tej kremi, več kot dovolj.

 

Za drugega (torej R), ker je bolj hard core :D


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#15 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 03 August 2015 - 07:22 PM

Tnxx :) Ziher veš, kje se ga najcenej dobi :P


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#16 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 03 August 2015 - 07:30 PM

Hehe, kakšen lookfantastic ali feelunique, ko je koda.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#17 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 03 August 2015 - 07:31 PM

Ok :P


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#18 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22282 posts
  • Gender:Female

Posted 03 August 2015 - 07:34 PM

Hvala Podgana! :) Sem se tudi jaz bolj nagibala k LRP z retinolom, ker nisem še imela nobenega takega izdelka (razen enega Paulinega testerja). 

 

Glede grem za obraz pa sem se odločila, da ko porabim sedanjo, bi naročila nočno Andalou, dnevno pa Acure (to si mogoče že imela?). Sem šla malo prebrat ocene za Andalou kremo na iHerbu in so res dobre, medtem ko se Acure dnevna nekaterim zdi težka.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#19 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22282 posts
  • Gender:Female

Posted 03 August 2015 - 07:51 PM

Tnxx :) Ziher veš, kje se ga najcenej dobi :P

Sarah, v lekarnah je pod 30 €. Na Lekarnarju je malo čez 29, ampak po mojih izkušnjah so sicer v lekarnah izdelki še malo cenejši. Ne vem pa, če imajo povsod LRP znamko. Tako da pomoje jo na lookfantastic ali feelunique dobiš ceneje le, če je več kot 20 % popusta.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#20 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 22 August 2015 - 08:55 AM

Bom tu objavila, če bi mogoče, mogoče, mogoče :P katero zanimali cenejši (potencialno boljši, bolj nežni, manj silikonasti in lepljivi) nadomestki za PC BHA in AHA, in sicer CosRX.

 

CosRX 7 Whitehead Power Liquid

 

Pyrus malus (apple) fruit water, butylene glycol, glycolic acid (7%), water, niacinamide, sodium hydroxide, 1,2-hexanediol, panthenol, sodium hyaluronate, xanthan gum, ethyl hexanediol

 

CosRX Blackhead Power Liquid
 
Salix alba (willow) bark water, butylene glycol, betaine salicylate (4%), niacinamide, 1,2-hexanediol, arginine, panthenol, sodium hyaluronate, xanthan gum, ethyl hexanediol
 
Oba po 100ml s pHjem okoli 4 in približno ceno 14€ na ebayu.
 
cosrxahaandbha.jpg

  • 1

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users