Jump to content


Photo

povezanost


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 z3a

z3a

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts

Posted 22 January 2007 - 03:28 PM

ste imeli kdaj občutek, da ste z nekom tako povezani, da nekako čutite njegovo prisotnost tudi kadar ga ni bilo v vaši bližini.
ste kdaj čutili njegove občutke ter se vam je zdelo, da dihate skupaj?
čudno, ampak to me res zanima, če je mogoče da se ti kaj takega dogaja..
  • 0
Love-that silly little thing I keep crying about <3

#2 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 22 January 2007 - 05:02 PM

to, da bi nekoga čutila v bližini, ko ga ni.... ne.
se nama pa s fantom konstantno dogaja, da ob istem času razmišljava iste stvari.

  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#3 fabulous

fabulous

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 301 posts

Posted 22 January 2007 - 06:19 PM

Z nekom (ki ga sploh nisem dobro poznala - na žalost wink.gif )tsem bila tako povezana, da sem npr. vedela, da je za mano, čeprav tega sploh ni bilo za pričakovati; že na daleč sem vedela, da gre za to osebo (čeprav drugih oseb na taki razdalji ne prepoznam, poleg tega pa sem še malo kratkovidna). preden sem to osebo kdaj naključno srečala, sem imela vedno občutek da jo bom. Kot neka posebna energija.

Res čudno in težko za opisat.
  • 0
We have a hunger of the mind which asks for knowledge of all around us, and the more we gain, the more is our desire; the more we see, the more we are capable of seeing. (Maria Mitchell)

#4 z3a

z3a

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts

Posted 22 January 2007 - 07:45 PM

omg... počasi začenjam verjet, da je tle vmes kaka posebna energija. kt si že fabulous rekla, podobno se dogaja meni. ampak tle resno more bit kej vmes. čeprav si težko predstavlam...
  • 0
Love-that silly little thing I keep crying about <3

#5 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2007 - 08:36 PM

QUOTE(z3a @ 22. 1. 2007 - 19:45) View Post

omg... počasi začenjam verjet, da je tle vmes kaka posebna energija. kt si že fabulous rekla, podobno se dogaja meni. ampak tle resno more bit kej vmes. čeprav si težko predstavlam...


Kaj pa se tebi dogaja?
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#6 z3a

z3a

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts

Posted 22 January 2007 - 09:09 PM

podobno kt fabulous. sam da pri meni je tko, da se z tisto osebo dokaj dobro razumeva in poznava. ugotvalala sva, da imava čist enake občutke. med poukom ga nekak čutim. kot da bi bil ves čas ob meni, me spodbujal in mi govoril da bo vse uredu...nekako naju veže nek predmet. vedno ko ga vzamem v roke, dobim tist občutek njegove bližine...imava iste besede. včasih mi vzame besede iz misli. on točno ve kaj js v danem trenutku premišljujem. kot da bi bral moje misli. in js njegove. zdi se mi, kt da poznam njegove misli. celotno osebnost. tko bolše pa se poznava šele en mesec. svašta rolleyes.gif
ok, mal čudno napisano. ampak ne znam točno opisat tistih filingov.
  • 0
Love-that silly little thing I keep crying about <3

#7 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2007 - 09:21 PM

Se mogoče tudi fizično privlačita? Zanimivo.

Jst npr. čutim neko energijo med mano in mojim fantom. Ampak to je verjetno posledica fizične privlačnosti. Čutim neko povezanost, ko se gledava v oči ali je v moji bližini. Večkrat se nama je zgodilo, da sva bila enakih misli v takih trenutkih. Ali pa preprosto vem, kaj misli, preden mi pove. Nekako čutim njegovo energijo in misli.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#8 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2007 - 10:07 PM

Istočasno si pošljeva sms ali se kličeva. Velikokrat narediva za kosilo enako hrano, čeprav ne veve kaj bo kdo jedel. Čutim, kdaj me bo poklical.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#9 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 22 January 2007 - 10:15 PM

QUOTE(URŠKA @ 22. 1. 2007 - 22:07) View Post
Čutim, kdaj me bo poklical.

To se meni ISTO dogaja! Že večkrat (če bi se mi enkrat, dvakrat, ne bi na to polagala takšne pažnje, ampak se mi je dejansko ful velikokrat) sem razmišljala, da bi ga poklicala... pa v momentu, ko sem vzela gsm v roke, me je on klical. Al pa ga kličem takrat, ko on meni sms tapka in nasprotno. Zanimivo, ni kaj. ;p


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#10 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2007 - 10:29 PM

QUOTE(Jenna @ 22. 1. 2007 - 22:15) View Post

To se meni ISTO dogaja! Že večkrat (če bi se mi enkrat, dvakrat, ne bi na to polagala takšne pažnje, ampak se mi je dejansko ful velikokrat) sem razmišljala, da bi ga poklicala... pa v momentu, ko sem vzela gsm v roke, me je on klical. Al pa ga kličem takrat, ko on meni sms tapka in nasprotno. Zanimivo, ni kaj. ;p


Ja meni se to isto dogaja.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 January 2007 - 10:34 PM

Zanimiva tema. Jaz imam prijateljico še iz otroštva, vse mlade dni sem preživela z njo, bile sva skos sošolke in to, pa sva se tud ful nekak začutile. Velikrat je blo tak, da sm kr dobila feeling, da me bo poklicala in je čez par sekund zazvonil telefon, pa ful sva ena za drugo vedle, o čem razmišljava in sva ena drugi konstantno končevale stavke, pa še polno takih malih zadev je blo.

Drugače pa čutiti prisotnost nekoga, to je bolj tko ... ne prav prisotnost, ampak enostavno čutit njegovo ljubezen, tudi ko ga ni. Mene recimo misel na fanta ful pomirja, ko se med tednom ne vidiva in če mi gre kej narobe, pomislim nanj in me kr greje ta najina ljubezen, sem takoj boljše volje. Ampak jaz temu ne bi rekla, da čutim njegovo prisotnost, ker pač ga ni ob meni in si tega tudi ne domišljam, če pa vem da je v Mariboru in jaz v Celju. laugh.gif Se mi pa tudi dogaja, da začutim kdaj bo poklical, kot so opisale že punce pred mano.

Je pa drugače tko, da pa se mi dostikrat, ko se npr. zvečer v postelji spominjam pokojnega dedka, zgodi, da imam občutek, da je še vedno nekak z menoj. Sploh ko gre za kakšne afekte čustev, če sem zelo žalostna ali pa full vesela, pa imam nekak feeling, da to na nek način tudi z njim delim oz. sva še vedno v neki povezavi. Tudi ta občutek mi je ful prijeten in me pomirja, ker se mi zdi, da me on razume in spremlja.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#12 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 22 January 2007 - 11:26 PM


Posebna energija? Ja pa ja da... Ni tu vmes nekih visjih sil, videnj ipd. z3a, ne skrbet, nimas kakih nadnaravnih sposobnosti. To je normalno in se vsem dogaja.

Zdaj, odvisno edino kako si to razlagas..je pa cisto obicajno, da se med ljudmi, ki smo si blizu te stvari dogajajo. Mislis na nekoga pa te ta poklice, dokoncevanje stavkov&take sladke malenkosti.

Nic nenavadnega, kadar osebo zelo dobro poznas. Bi se reklo do potankosti. Torej ves kako razmislja, kako reagira, poznas njena stalisca, obcutke...in zato se to dogaja.

Recimo isto lahko recem za dolocene forumase. Ceprav jih sploh ne poznam, predvidevam/vem kako se bo kdo odzval. Eni bolj custveno, eni realno, eni s humorjem...itd.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#13 z3a

z3a

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts

Posted 24 January 2007 - 04:10 PM

ok, mislim, da mi je zdej vse bolj jasno glede tega wink.gif
  • 0
Love-that silly little thing I keep crying about <3

#14 fabulous

fabulous

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 301 posts

Posted 24 January 2007 - 05:52 PM

QUOTE(black_sweety @ 22. 1. 2007 - 23:26) View Post

Posebna energija? Ja pa ja da... Ni tu vmes nekih visjih sil, videnj ipd. z3a, ne skrbet, nimas kakih nadnaravnih sposobnosti. To je normalno in se vsem dogaja.


Meni se pa zdi, da je neka energija vseeno vmes. Ne gre za nekaj nadnaravnega ali da bi kdo imel neke posebne sposobnosti. Vsak človek oddaja neko energijo in nekateri ljudje se na tej ravni pač bolj ujamejo oz. so na podobni valovni dolžini (energijski ravni). Te stvari se ne dogajajo samo z ljudmi, ki jih dobro poznamo. V mojem primeru je šlo za osebo, ki sem jo poznala le na videz. Kako bi potem razložila to. Zgolj naključje? Po mojem ne.
  • 0
We have a hunger of the mind which asks for knowledge of all around us, and the more we gain, the more is our desire; the more we see, the more we are capable of seeing. (Maria Mitchell)

#15 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 24 January 2007 - 06:44 PM

Ja men se tudi zdi da je energija,povezanost med živimi itak, med mrtvimi pravtako. Seveda ne med vsemi, sam med osebami do katerih si kdaj prej čutil , ali pa še čutiš močno ljubezen, povezanost....Mam izkušnje o katerih pa sedaj nebi, ker so boleče .
odvisno je tudi kaka oseba si, če se pustiš da se te kaj dotakne, če izžarevaš kaj drugega kot eni , če nisi hladen, če si odprt za drugačne občutke, če znaš razmišlat mal drugače.... Sicer pa itak je vse v glavi, vsak zase ve , kako , kaj in zakaj.
najlažje je zaklučit debato in rečt, to ni nič nenavadnega- to je naključje. Ampak ni tako. Hvala bogu da ni. In hvala bogu da pride do situacij, ki ti dajo mal mislit.
  • 0

#16

  • Guests

Posted 24 January 2007 - 06:49 PM

Pr meni je to ful pogost pojav, pa z zelo razlicnimi ljudmi.
Kar se tice telefona, se mi veckrat zgodi, da razmisljam recimo o kaki osebi, ki je ze dolgo nism slisala in pol zazvoni telefon, pa me klice ta oseba! S fantom je podobno kot je napisala Jenna, ampak z ljudmi, s kerimi si si ful blizu tk verjamem, da obstaja ze neka notranja povezava. Mam recimo eno prijateljico, s kero se res poklapama, podobno razmisljava, mama podobne interese... in ko sva sli kdaj skup na morje, na potovanje, skratka, kadar preziviva vec casa sami skupaj, se sploh ne pogovarjava vec normalno ampak zgleda to tk, da ena rece: "Ej.", druga pa kr odgovori: "ma ne, grema rajs kam drugam."
Nisem blazno dobra v razlaganju smile.gif hotla sm povedat, da ko se z nekom res postekas in se tut poznas tolk, da poznas nacin razmisljanja, enostavno VES za drugega, kaj bi rad, tut ce rece samo ej. S tujimi ljudmi se men te stvari sicer niso dogajale, vsaj ne tk intenzivno, so pa vcasih kake situacije, ko kr nekako zaslutis alpa zacutis, da se bo neka stvar zgodila. Da se bo nekdo, ki hodi po ulici pred tabo, v tistem trenutku obrnil, da bo pozvonilo na vratih in kaj takega.

Ko sm zivela se doma, se mi je pa ful pogosto dogajalo, da sm se zjutraj zbudila, ker je na vratih zvonila ena prijateljica. Ko sm vstala sm vidla da se mi je sam zdelo, ampak pol je vedno cez 5 minut pozvonilo in je res ona stala pred vrati. Ko neko nezavedno vedenje al kaj...
po mojem so to stvari, ki delujejo na enem cist drugem nivoju in jih ne moremo razumet.

  • 0

#17 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 24 January 2007 - 08:05 PM

QUOTE(fabulous @ 24. 1. 2007 - 19:52) View Post

Meni se pa zdi, da je neka energija vseeno vmes. Ne gre za nekaj nadnaravnega ali da bi kdo imel neke posebne sposobnosti. Vsak človek oddaja neko energijo in nekateri ljudje se na tej ravni pač bolj ujamejo oz. so na podobni valovni dolžini (energijski ravni). Te stvari se ne dogajajo samo z ljudmi, ki jih dobro poznamo. V mojem primeru je šlo za osebo, ki sem jo poznala le na videz. Kako bi potem razložila to. Zgolj naključje? Po mojem ne.

Da, da...u boldu ti dam prav. In s temi, ki imamo podobne energije se logicno zastekamo in z njimi cutimo na nacin kot pise izabela. Ne vem, meni se ne zdi to nekaj posebnega, pa to ne pomeni, da sem brezbrizna ali pa nedozvetna za to. Priznavam, da ima energija veliko moc in pomen, a vseeno ne bi prevec potencirala.
Z osebami, ki jih le bezno poznam pa se nisem imela "energijskih klikov". Lahko kaj vec napises o tem primeru?

  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#18 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 24 January 2007 - 08:23 PM

Hm, še vedno ne vem ali naj verjamem ali ne.... plod domišljije, želje...
Ko mi je umrl oči se mi je dvakrat v roku enega leta po njegovi smrti zgodilo kot da je zraven mene. Saj pravim, lahko da je samo želja.
se mi je pa enkrat s fantom zgodilo (antiromantiki ne bruhat) kot da bi se najini duši zlili skupaj za kakšno uro. Zelo lep občutek.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#19 fabulous

fabulous

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 301 posts

Posted 27 January 2007 - 05:16 PM

QUOTE(black_sweety @ 24. 1. 2007 - 20:05) View Post

Priznavam, da ima energija veliko moc in pomen, a vseeno ne bi prevec potencirala.
Z osebami, ki jih le bezno poznam pa se nisem imela "energijskih klikov". Lahko kaj vec napises o tem primeru?


Če sama tega ne bi doživela, bi verjetno čudno gledala tistega, ki bi mi kaj takega pripovedoval. Nekoč je obstajala (še obstaja) oseba, ki je nisem niti približno dobro poznala. Tu in tam sva si izmenjali le nekaj besed, ampak čutila sem, da jo poznam od nekdaj, da je enaka kot jaz. Vedela sem, kaj bo v določenem trenutku naredila, čeprav bi bilo po logiki to popolnoma nemogoče, ker je nisem tako dobro poznala, da bi lahko predvidevala. Čudno je za razložit. Preprosto vedela sem, kaj se bo zgodilo. Kot sem že napisala, sem osebo ''začutila'', ko je bila v moji bližini. Nisem je videla, pa sem vedela, da je za mano (brez, da bi slišala njene korake ali kaj podobnega). Ko sem šla zjutraj od doma sem preprosto vedela, da bom to osebo srečala, v množici ljudi, sem jo vedno takoj opazila (ko sem obrnila glavo, sem takoj zagledala to osebo, čeprav je bila v veliki množici ljudi, ki bi jih po vsej logiki morala opaziti prej).
Verjetno se sliši čudno, mogoče celo osladno. Drugače sem čustveno stabilna oseba (vsaj večino časa) in racionalno bitje, ki ga je težko v kaj prepričati oz. vedno v kaj dvomi smile.gif . Popolnoma pa sem prepričana, da je med mano in to osebo obstajala neka energijska ali kaka druga vez. wink.gif
  • 0
We have a hunger of the mind which asks for knowledge of all around us, and the more we gain, the more is our desire; the more we see, the more we are capable of seeing. (Maria Mitchell)

#20 z3a

z3a

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts

Posted 27 January 2007 - 09:04 PM

lahko rečem, da se meni podobno dogaja...oz. enako.

  • 0
Love-that silly little thing I keep crying about <3




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users