Jump to content


Photo

Dokumentarci


  • Please log in to reply
424 replies to this topic

#401 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6522 posts
  • Gender:Female

Posted 19 March 2019 - 04:07 PM

Ja, ona ima sploh še osebne izkušnje, ta intervju sem gledala.
  • 0

#402 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15202 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 21 March 2019 - 12:15 PM

No zdaj sem ga pogledala do konca. In moram reci, da jima verjamem. Vsaj Robsonu bolj kot ne. Zadnjih 30 minut te preprica.
Ko govori cela druzina...in tudi logicno mi je vse skupaj in zakaj zdaj. Hkrati se mi zdi da se Robsonu ne bi bilo potrebno izpostavljati, saj ima uspesno kariero. Zato naj bi leta 2005 tudi prical v korist MJ-u. Ker si z resnico ni zelel uniciti zivljenja in ni bil pripravljen da ga svet vidi in pozna v tej luci.
Logicno mi je da sta oba prisla do tega zakljucka po rojstvu otrok. Dejansko moras gledati vse 4 ure da si lahko ustvaris svoje mnenje in moram reci, da ce je res ali ne,sta v tem dokumentarcu prepricljiva tsko onadva kot njuni druzini.
Zaradi tega doca se moje mnenje o MJu in njegovi glasbi ni nic spremenilo. Zame je se vedno legenda. Ker dokazov ni jima ne morem v celoti verjeti.
Najhujse se mi zdi to, da se je starsem zdelo ok da otroci spijo z njim v isti postelji. Mislim da sploh ni situacije, kjer bi jaz to dopustila oz bi se mi zdelo v redu, ne glede na to ali je MJ ali sosedov Pepe.
  • 0
 

#403 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15202 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 21 March 2019 - 12:46 PM

Tole je dober podcast.

https://youtu.be/F0zx0RooS-A
  • 0
 

#404 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25327 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 21 March 2019 - 04:07 PM


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#405 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16996 posts
  • Gender:Female

Posted 25 November 2019 - 09:39 AM

Push (Pritisk)

 

https://www.kinodvor...light=010397986

 

Zelo dober dokumentarec, ki raziskuje vzroke in posledice gentrifikacije, rušenja bivanjskega trga,

namenskega izrivanja prebivalstva iz središč mest za potrebe velikih gigantov po tveganih naložbah,

s primeri s celega sveta.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#406 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 16 September 2020 - 10:22 AM

Dolga alpska transverzala


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#407 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 21 September 2020 - 02:11 PM

Amsterdam, London, New York - trije veličastni: Zlata doba (1585–1650)


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#408 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13775 posts
  • Gender:Female

Posted 16 November 2020 - 08:22 AM

https://www.netflix..../title/81130130

 

Včeraj sva gledala Netflixov dokumetarec Family next door.

Glede na priporočila sem imela dosti višja pričakovanja. Mislim, da je povprečen američan itak vedel kdo je morilec in bi me mnogo bolj zanimala psihološka ocena morilca, nje in opozorilni znaki, ki bi s pravilnim posredovanjem naslednjičkaj takega preperečili.

Podobno kot dvodelna nadaljevanka, ki ej bila dva petka zapored na Tv SLo 2.

Brezveze, izguba časa.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#409 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10705 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 May 2021 - 12:39 PM

A je slučajno katera gledala Irena, lahko noč? https://www.rtvslo.s.../174596264?s=tv

 

Mene je zgodba ful pretresla, nekaj dni sem bila pod vtisom in nemirna, najprej me je vse skupaj čisto zmedlo, potem sem pa postala kar malo jezna. Ženska je povedala, da se najbolj boji, da bi ostala živa zakopana in če mene kdo vpraša, se ji točno to dogaja že zadnjih 30 let. Jaz v njenem možu ne vidim svetnika, ampak norca, skupaj s celo družino, ki to podpira. Me pa ful zanima še kakšno mnenje...


  • 0

#410 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27070 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 29 May 2021 - 05:41 PM

Deluje zanimivo, pogledam zvečer. 


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#411 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16996 posts
  • Gender:Female

Posted 29 May 2021 - 06:55 PM

Frida, nisem pogledala celega dokumentarca, samo par začetnih minut tako da nimam cele zgodbe. Saj najbrž nimajo druge izbire, kot skrbeti za njo?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#412 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13775 posts
  • Gender:Female

Posted 29 May 2021 - 07:07 PM

Frida, gledala in se strinjam s tabo.
Matilda, gospo je treba obracati, pomagati pri dihanju, umetno hraniti ipd. Brez oskrbe bi umrla pred 30 leti. Upam, da se ne zaveda, ker ziveti tako mora biti grozljivo. Je pa slepa in ne govori.
Tip je versko bolan.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#413 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 29 May 2021 - 07:07 PM

Sem ga nekaj časa nazaj pogledala. Se mi je podobno odvilo v mislih, da je on precej nenavaden karakter. Vtis je bil, da jo ohranja pri življenju bolj zaradi sebe, kot nje (ampak - a ni to nekaj, kar bi vsak naredil..) in družina je sledila temu. Po drugi strani pa kot je Matilda napisala. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#414 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10705 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 May 2021 - 07:31 PM

Matilda, zenska je mozgansko mrtva in oni jo ohranjajo pri zivljenju s hrano in kisikom. Sploh je ne spustijo iz tega zivljenja in grejo naprej... Meni se vse skupaj zdi grozljivo.
  • 0

#415 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 21 June 2021 - 12:14 PM

Ženski ostanki, izraelsko-ameriški dokumentarni film

 

Zaradi dolgoletne politike, ki je parom dovoljevala le po enega otroka, je danes na Kitajskem kar 30 milijonov več moških kot žensk. V tem nesorazmerju pa zdaj vlada vidi izvir družbene negotovosti in ženske spodbuja k čim zgodnejšim porokam. Žensk, ki so sredi dvajsetih še neporočene, se tako prime zaničujoča oznaka »odvečni ostanek«. Visoka pričakovanja staršev pa stiske še poglabljajo.

 

 

Resno??? Moški je toliko več, ženske so pa "ostanki" ????


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#416 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45500 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 November 2023 - 07:30 AM

Beckham
Se en iz vrste Netflixovih dokumentarcov o znanih osebah oz. sportnikih. Posnet je v istem stilu kot npr. Arnie. Meni je vsec. Lepo predstavi Davidovo poklicno pot in se dotakne tezavnih trenutkov njegove kariere in osebnega zivljenja. Sicer se v tezave na osebnem podrocju ne poglobi, kar je logicno, ampak jih ne ignorira. V dokumentarcu se pojavi en kup slavnih nogometnih imen, od Cantonaja do Ronalda (originalnega, ne CR7). Nogometnim/sportnim navdusencem bo zagotovo vsec.
  • 0

#417 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10705 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 November 2023 - 07:37 AM

A kej Ibrahimovića omenja?


  • 0

#418 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27070 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 01 November 2023 - 07:50 AM

Ne. :D Se strinjam, dober je.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#419 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10705 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 November 2023 - 07:55 AM

Pol pa ne bom gledala. :closedeyes:


  • 0

#420 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15202 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 01 November 2023 - 05:14 PM

Meni ni uspelo pogledat vec kot prvi del. Zeh.
  • 0
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users