Jump to content


Menstrualne skodelice


  • Please log in to reply
1011 replies to this topic

#1

  • Guests

Posted 01 April 2008 - 01:21 PM

Alternativa tamponom - klik.
Zanimivo. hmm.gif

Še angleška stran - klik.

IPB Image
  • 0

#2 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 01 April 2008 - 04:28 PM

Mooncup je že stara zadeva, jaz sem slišala za to že zihr nekaj let nazaj. Sicer pa tudi v članku piše, da se je ta 'skodelica' pojavila že leta 2003 na nekem sejmu, kjer je dobila nagrado. Me pa ne mika probat.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#3

  • Guests

Posted 01 April 2008 - 04:31 PM

Ja, jaz sem tole opazila šele zdaj. Mogoče pa ni tako slabo. wink.gif
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 01 April 2008 - 05:38 PM

Meni je pa čisto mimo. Kaj vem, morda se motim.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 01 April 2008 - 05:45 PM




Dajte no mir, HAHAHA.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#6

  • Guests

Posted 01 April 2008 - 05:52 PM

blink.gif Kakšni odzivi, kot da bi zadevo že sprobale in bile največje poznavalke. ermm.gif smile.gif
  • 0

#7 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 01 April 2008 - 05:57 PM



blink.gif

Zato, ker mi je zadeva že v osnovi smešna, je ne rabim sprobat in biti poznavalka.
Kot tudi ti ne, ki ti zadeva v osnovi ni napačna, a ne?
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#8

  • Guests

Posted 01 April 2008 - 06:15 PM

Moj komentar je bil le, da sem to prvič videla in mi je bilo zanimivo, kot "izum", če hočeš. Torej sem bila bolj ko ne nevtralna. Morda bi se ti zdel pa tudi tampon smešen na prvo žogo, če ga pred tem ne bi uporabljale že mnoge, a ne ... Skratka, kot že rečeno - presenetil me je takšen odziv, nič drugega.
  • 0

#9 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 01 April 2008 - 06:22 PM



Ja meni je princip skrajno smešen, to je vse.
In čeprav nisem sprobala (in nisem poznavalka), si lahko nekako predstavljam, kako stvar deluje.
Ne vem, res ne, kaj je tu tako presenetljivega. laugh.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#10 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 02 April 2008 - 05:36 PM

Na enemn forumu sem brala, da so punce ful zadovoljne s to zadevo in da se je sploh nič ne čuti. Pa baje je zelo enostavno, ko se enkrat navadiš. Sem pa tudi jaz zaenkrat skeptična do tega ermm.gif . Prodajal pa naj bi jih že v DM-u po 30€.
  • 0

#11 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 02 April 2008 - 05:43 PM

Jaz bi pa to probala, če bi imela viška teh 30€.

Čeprav... Malo bi me bilo strah, da se bo koj "prevrnilo" in se bo vsebina 30 ml izlila. ermm.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#12 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 02 April 2008 - 08:36 PM

Itak je prvi odziv povečini v stilu "Aaaaa, tega pa že ne, proč s tem...",
ampak jaz sem v zadnjem času ful ful o tem prebrala, predvsem o izkušnjah v RL s to zadevo in me ful mika, da bi si jo kupila, bojim se samo tehnične plati uporabe, hehe...
Praktično vsaka ženska, ki se je je navadila uporabljat, je ne zamenja več za tampone ali vložke.
Tudi meni namreč tamponi zadnje čase, ko imam ful šibko M (pa imam vedno samo mini), precej izsušijo nožnico...
Nimam pa nobenih predsodkov glede čiščenja na WC-jih, vstavljanja ali celo prebliskov, da bi se mi gnusilo gledat pač svojo lastno kri v posodici, kar je neredek odziv pri ženskah... blink.gif

  • 0

#13 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 02 April 2008 - 08:39 PM

QUOTE(_M_ @ 2. 4. 2008 - 21:36) View Post
da bi se mi gnusilo gledat pač svojo lastno kri v posodici, kar je neredek odziv pri ženskah... blink.gif

Gnusilo... to ne, niti malo... ne vem, kaj bi bilo tukaj nagnusnega.
Ampak ok, ljudje smo takšni in drugačni, sama sreča. ;-)
Je pa vseeno malo hecno (vsaj na začetku, a ne) imeti tole zbrano na enem kupu. ;-)
Mah, jaz sploh ne razmišljam o kakšnih drugih variantah, sem s tamponi (OB, afkors) nadzadovoljna.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#14 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 02 April 2008 - 08:39 PM

Npr. pri meni, meni se zdi naravnost grozno, da bi iz sebe izvlekla lonček svoje krvi in tkiva in ga pucala blink.gif Sej vem, predsodki, ampak mi je res že sama misel neprijetna. S krvavim tamponom se mi vsaj ni treba ubadat.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#15 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 April 2008 - 10:23 PM

Meni je všeč to, da ko tampon povlečeš ven, ga flikneš proč in konec. Tole pa moraš potem spucat, pa izlit kri in verjetno obrisat to 'skodelico' in ne vem kolk je to sploh higienično po rokah vlačit, itd. Jaz tudi ostajam pri tamponih, po novem Natracare.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#16 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 02 April 2008 - 10:25 PM

A so ti v redu? Sm čula dosti komentarjev da je to samo en scufan kos vate na špagi in da so za en drek. hmm.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#17 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13688 posts
  • Gender:Female

Posted 02 April 2008 - 10:26 PM

Mislim, da se ta zadeva v avstriji ceneje. V bippi sem jih videla.
Bi pa probala tole, ker tamponov ne uporabljam, vložki mi grejo pa, milo rečeno, na živce.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#18

  • Guests

Posted 03 April 2008 - 12:24 AM

Frča, koliko pa stane v Avstriji? hmm.gif
  • 0

#19 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13688 posts
  • Gender:Female

Posted 03 April 2008 - 01:38 PM

Pozabila sem točno ceno, se mi pa zdi da okol 15€. Ne me za besedo držat, ampak vem da ni bilo 30€. Ne vem pa koliko jih je pakiranih.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#20 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 03 April 2008 - 02:09 PM

Vložki so res tok smotani, jaz jih izjemno redko uporabljam, sicer sem pa zvesta tamponom.
Tale zadeva zna bit po moje kar zanimiva, zakaj pa ne. Sicer malo hecno in rahlo vampirsko, ampak mogoče pa ni slabo...
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users