Jump to content


Photo

Barva make upa?


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Klara

Klara

    sramežljivec

  • Člani
  • 23 posts

Posted 25 May 2004 - 11:05 AM

Zivjo!

Imam eno vprasanje in upam da mi boste znale kaj svetovat. smile.gif
V kratkem se bo v ozjem druzinskem krogu zgodila poroka. Oblecena bom v hlacni kostim nezno rumene barve. Sem rdecelasa in rjavooka pa me zanima kaksna senca za oci bi najbolj sodila k temu, kaksna sminka in lak za nohte. Bi bila rada barvno uskalejna smile.gif

Hvala.
  • 0

#2 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 25 May 2004 - 09:13 PM

Hej Klara,

hmmm kakšen je kostim...posloven, eleganten, enobarven, z vzorci...Kako bi ga najlažje opisala?

Boš imela kakšne modne dodatke ( oblika uhanov, barva, pas, rutka, torbico ).

Malo več prosim napiši, ker je barva tvojega kostima zelo zanimiva in je make-up res odvisen od tega kakšne modne dodatke boš uporabila in kakšno frizuro nameravaš imeti?

Uff sem ti dala dela 8)

LP N
  • 0

#3 Klara

Klara

    sramežljivec

  • Člani
  • 23 posts

Posted 26 May 2004 - 07:31 AM

Zivjo!

Ja, pa si mi res dala dela smile.gif.
Torej, kostim je eleganten, nezno rumene tanke hlace in nezno rumena bluza z naramnicami, ki pa ima natisnjene cvetove bele in pastelno zelene barve. (Vem, da je cuden opis, ampak tezko je povedat kako to zgleda, bi mogla sliko dodat.)
Cevlje in torbico bom imela v crni barvi. Od nakita samo uahne. So tanki in bolj dolgi, pa srebrne barve. S frizuro pa nimam kaj veliko carati, ker imam tako ali tako cisto kratke lase.
Ma sem zakomplicirala laugh.gif
  • 0

#4 lana

lana

    sramežljivec

  • Člani
  • 71 posts
  • Location:primorska
  • Interests:vse

Posted 26 May 2004 - 10:18 AM

Glede senčil bi ti svetovala nakaj nežnaga, mogoče bež in zeleno, nohtki naravni, ustnice pa le z glosom. Pri tej tvoji opravi pa me grozno motijo črni čevlji in torbica. Če prav razumem je kostim zelo nežne pastelne barve in črnina je "pretežka" za zraven. Veliko bolje bi izgledala bela. smile.gif
  • 0
živi in pusti živeti

#5 Klara

Klara

    sramežljivec

  • Člani
  • 23 posts

Posted 26 May 2004 - 10:34 AM

Hvala lana, za nasvet.
Vem, da bi bela torbica in cevlji bolj pristajali zraven, ampak nisem ravno ljubiteljica bele barve in se mi skoda zdi dajat full denarja za bele cevlje in torbico, samo za en dan. Gorenjka pac smile.gif. A crna res ne bi bla ok?
  • 0

#6 lana

lana

    sramežljivec

  • Člani
  • 71 posts
  • Location:primorska
  • Interests:vse

Posted 26 May 2004 - 11:23 AM

Hoj Klara !

Tudi s črno bo poroka minila, čeprav bi ti v kolikor še nisi nič kupila toplo priporočila kako drugo barvo. Na vsak način svetlo, mogoče bež, če že bele ne maraš. K celotni podobi, ki bo svetla in nežna, črna pač ne paše. Pa ne vzet mojega mnenja za sveto, odločitev je na koncu vendarle tvoja. Sama veš kaj boš potem še lahko ponosila in kaj si lahko privoščiš.
Srečno roko pri izbiri ti želim. tongue.gif

  • 0
živi in pusti živeti

#7 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 May 2004 - 06:46 PM

Klara,

mi je všeč Lanin predlog. Lahko pa se odločiš tudi za bolj divji make-up.
Zelena in rumena kombinacija senčila bi bila OK, s tem, da temnejše sečilo naneseš na zunanje kote vek, proti notranjosti pa rumeno senčilo. Svetujem ti perlasta senčila, ki se rahlo posvetijo. Oči bodo delovale sveže in večje. Maskara naj bo rjava, nekoliko bolj diskretna. Lička poudari s pudrom v kamnu v zlato rjavih odtenkih ( terra je v redu ). Če bodo učke manj poudarjene, ti svetuejm, da ustnice močneje poudariš-recimo z rdečim rdečilom, v isti kombinaciji pa izberi tudi lak za nohte. Če ne želiš rdečega rdečila, pa izberi rdeč, barvni gloss. Zelo praktična zadeva za nanašat, ko veš, da ogledalo nimaš vedno pri sebi.

Roke lahko poudariš z bolj živahnim lakom in mogoče zanimivim, nekoliko večjim prstanom v barvah kostima ( plastični barvni so sedaj res "in" ).


Vsekakor pa poskusi prej različne kombinacije. Pomembno je,da se tudi ti dobro počutiš. Lahko ti svetujemo, ampak žal te ne poznamo, zato je težko natančno oceniti kaj bi ti pristajalo rolleyes.gif

Poskusi in napiši kakšno kombinacijo si si izbrala.

LP N
  • 0

#8 xina

xina

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts
  • Location:Kranj

Posted 01 June 2004 - 01:54 PM

Klara!

JA zdej je ful modern, da maš pol očesa ene barve, pol pa druge. Če maš ti zdej rumen kostim pa rdeče lase, pi ful dobr zgledal, če bi mela pol veke rumene, pa pol rdeče. Odločitev je pa tvoja wink.gif .

Uživej, xina
  • 0

#9 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 June 2004 - 07:32 PM

QUOTE(xina)
Klara!

JA zdej je ful modern, da maš pol očesa ene barve, pol pa druge. Če maš ti zdej rumen kostim pa rdeče lase, pi ful dobr zgledal, če bi mela pol veke rumene, pa pol rdeče. Odločitev je pa tvoja wink.gif .

            Uživej, xina


Rdeče senčilo je res zelo v redu v tej kombinaciji, samo moraš bit kar vešč pri nanašanju rdečega senčila, ker lahko oči delujejo žalostno ali "pretepeno". sad.gif Tako, da v kombinaciji z rdečo svetujem, zlato senčilo.
Pa še to...rdeče senčilo je težko dobit sad.gif

LP N
  • 0

#10 Klara

Klara

    sramežljivec

  • Člani
  • 23 posts

Posted 02 June 2004 - 11:25 AM

Uh, hvala za nasvete.
Sem biula pridna in sem licila ze nakupila. Nic vpadljivega. Bo vse bolj v kozni barvi, kljub temu pa je vidit da si nalicen in je oko lepo na pogled.
Glede rdece barve nadi, ki pravis da se jo tezko dobi, jaz je imam za izvoz dovolj. Enkrat sem imela obdobje ko sem bila nora nanjo in sem kupila lih kar sem videla. Ampak sedaj ne bom rdeca, sem ze rjavolsaka vmes ratala smile.gif.
Hvala vseeno.
  • 0

#11 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 02 June 2004 - 11:30 AM

Hej Klara

Rdeče senčilo za oči? Jaz ga res težko najdem. Na zadnje je imel res lepega Chanel.

Ej super, da si že kupila ličila.

Lp N
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users