Jump to content


Photo

AKTUALNO: NEGA IN ZAŠČITA LAS POLETI


  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#1 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 20 February 2008 - 04:47 PM

Vsako pomlad in poletje se mi dogaja, da so moji laski ob močnem soncu še nenormalno bolj izsušeni kot sicer, pa ni treba, da se sončim, lahko da sem recimo samo zunaj na ulici pa četudi sem zunaj samo za 15 minut, mi jih skrepa, da kar ne morem verjeti ... Vem, da obstajajo neki spreji ali celo kaj drugega za zaščito, pa ne vem, od katere firme, kako se imenujejo in kje jih kupiti ... V dm-u in mullerju jih še nisem našla, s prodajalkami pa imam bolj kot ne slabe izkušnje in sploh se redno dogaja, da ponavadi prvič slišijo za kakšno stvar, po kateri sprašuješ, nimajo pojma in potem se moraš znajti pač sam. Torej, s čim bi jih lahko zaščitila? Pa ne mi napisat, da naj skrivam lase pred soncem al pa s pokrivalom, ker to ne bom oz. ni mogoče biggrin.gif Vem, da še ni močnega sonca, ampak me vseeno že zdaj močno zanima, saj mi jih lahko skrepa že zgodnje spomladansko sonce.
  • 0

#2 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 21 February 2008 - 09:21 PM

Js sm si enkrat kupla neki kar naj bi mi ščitilo lase pred soncem. Neko olje. Sam pol ko sem dala gor je blo vse mastno ermm.gif mogoče ga pa ne znam uporabljat. Zdej mi brezveze leži v omari.
  • 0

#3 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 21 April 2008 - 07:09 PM

No, čeprav se zunej še ne kaže, pa se vseeno bliža poletje biggrin.gif Mene pa zanima s katerimi sprejčki oziroma kremicami za lase ste zadovoljne ko gre za zaščito pred učinki sonca in morja. A je Tigijeva Smooth & Shine učinkovita proti obojim UV žarkom? Slišala sem, da ima Keune en dobr sprej - a kej poznate?
  • 0
Why so serious?

#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 April 2008 - 11:01 AM

Jaz bom letos spet tko za vsak dan kupila Balea sprej za lase z UV zaščito, je prav poletna verzija. Meni ful lepo diši, pa nič ne zapaca las. Za na plažo pa bom sprobala recept, ki sem ga lani videla po televiziji na enem od hrvaških programov. Nek strokovnjak za te zadeve je predlagal, da naredimo sami doma zaščitno masko za lase, ki jo dajemo vedno na suhe lase preden gremo na plažo, ker baje lase izredno dobro zaščiti in tudi nahrani.

Potrebujemo:

- 30g avokadovega olja
- 30g sezamovega olja
- 30g kokosovega masla
- 30g karite masla
- 10 kapljic eteričnega olja ylang ylang

Kokosovo in karite maslo stopimo v vodni kopeli, potem dodamo še avokadovo in sezamovo olje ter na koncu eterično olje ylang ylang. Vse to potem temeljito premešamo in damo v dobro tesnečo posodico.


Avokadovo in sezamovo olje že imam doma, potrebujem še kokosovo in karite maslo ter ylang ylang eterično olje. Sicer pa tega ne bom delala pred septembrom, ko grem v Grčijo, tak da imam še dost časa. laugh.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 22 April 2008 - 11:38 AM

Dilemč,kakšno Baleino zaščito.Okej vem da imajo nek balzam in šampon ampak sprej? hmm.gif

Uf itak da je hranljivo lej kolko olja ima notri,wau ohmy.gif No js sem si pa kupla za zaščito pred soncem Keunetov sprej brez silikonov,s proteini,keratinom.Superca.No pa itak tudi UV filtrom biggrin.gif


  • 0

#6 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 22 April 2008 - 11:40 AM

Dilema, a pa ne po to premastno za vsakdanjo uporabo? Al kako nameravaš ti to nucat biggrin.gif
  • 0
Why so serious?

#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 April 2008 - 11:43 AM

November - pri tej mešanci itak gre za sama olja in masla, kar je za lase najboljše, ob enem pa gre še za pravo bombo vitaminov, avokadovo olje pa vsebuje tudi proteine.

Kar se tiče spreja, gre za Balea Haircare Sonnenschutz Spray in kot že rečeno, sem ga imela tudi lani in mi je kul.

Kresnička, sem spodaj v prejšnjem postu napisala, da bom tisto mešanico imela izključno za na morje, torej bom nanesla pred odhodom na plažo. Na morje grem pa itak šele septembra, hehe. Za vsakodnevno porabo je to waaaaay premastno.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#8 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 22 April 2008 - 12:12 PM

Kakšen je pa sestavinsko? biggrin.gif Vsebuje silikone? ermm.gif
  • 0

#9 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 22 April 2008 - 12:14 PM

november.rain, kje si kupila ta Keune sprej in koliko je stal?
  • 0

#10 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 22 April 2008 - 12:38 PM

Dobiš ga v Muellerju ali pa pri frizerju stane pa tam okoli 15€.Čist odvisno kje ga kupiš.Je pa res superca.Poročam danes ko se našpricam z njim.Sem čist navdušena(napišem oceno) thumbup.gif biggrin.gif
  • 0

#11 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 22 April 2008 - 12:40 PM

Aha, tko je že boljš slišat wink.gif Drugač pa js iščem nekaj za vsakdanjo uporabo za sončne dni...
A pa ni tale sprejšek od Balee bolj slabo ocenjen..Ocena

Revlon ima dva sprejčka Equave2 - eden je modre in drugi rumene barve. Sem ful interesent, k je frizerka rekla da zna bit to dobra zadeva. Sam nucam sestavine.. oops.gif
  • 0
Why so serious?

#12 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 22 April 2008 - 12:47 PM

Njabrž silikonski spreji od Revlona.


Ampak tale sprejčič ma pa res mal slabe sestavine.Dilema kakšne lase pa tebi naredi?
Verjetno se malo bolj svetijo ker ima notri lactic acid-sestavina za lesk las.
  • 0

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 April 2008 - 12:49 PM

Revlon spreji so meni sestavinsko fenomenalni, tudi ta poletni, ampak imajo silikone. So pa res drugače sestavinsko super, pa ful lepo se nanašajo, navlažijo, nč ne zmastijo, krasno dišijo, uglavnem super.

Ta od Balee nima silikonov. Tole so sestavine:

Aqua, propylene glycol, coco-glucoside, PPG-3 myrystel ether, palmitamidopropyltrimonium chloride, parfum, lactic acid, polyamide-2, panthenol, lauryl methyl gluceth-10 hydroxypropyldimonium chloride, persea gratissima oil, chitosan lactate, styrene/vp copolymer, sodium benzoate, linallol, benzophenone-4, citronellol, potassium sorbate, phenoxyethanol.

Meni se res ne zdi slab, pa ful je prijeten za uporabo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 22 April 2008 - 12:50 PM

A lahk katera napiše katere sestavine so tiste ki ščitijo pred UVA in katere pre UVB žarki? Ker mi jih uspe najt samo za UVA.. oops.gif
  • 0
Why so serious?

#15 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 22 April 2008 - 01:04 PM

november.rain ker sprej imaš ti?

Mogoče Care Line Sun Care Protection Oil Hair & Body ?

IPB Image

  • 0
We must let go to live on.

#16 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 22 April 2008 - 01:07 PM

Ni olje,regenerator za lase po sončenju je.
  • 0

#17 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 22 April 2008 - 01:11 PM

Aha aha potem tale - Care Line Sun Care After Sun Hair Treatment, ampak glede na to da je za po sončanju gotovo ne vsebuje kašne UV zaščite, ali pač huh.gif
  • 0
We must let go to live on.

#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 April 2008 - 01:13 PM

November je rekla, da ima sprej. To, kar ti Tyasa omenjaš, pa ni sprej, ampak pač običajen regenerator za lase v kremi, ki se izpere. Meni je sicer fenomenalen, že ene tri leta ga vsako poletje kupujem in tudi letos ga bom.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#19 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 22 April 2008 - 01:15 PM

Ja tale treatment je-regenerator.Ščiti lase pred soncem ker vsebuje biomine,tak da bi lahka temu rekli UV zaščita.Njabolj sem navdušena nad veliko koncentracijo keratina in proteinov.WUHU!!
  • 0

#20 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 22 April 2008 - 01:18 PM

Ok, sedaj mi ni nič več jasno, se bom mogla malo poglobiti v tole tongue.gif
  • 0
We must let go to live on.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users