Jump to content


Photo

Parlamentarne volitve 2008


  • Please log in to reply
497 replies to this topic

#1 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 05 September 2008 - 08:29 AM

Ne vem,a sem v napačnem podrazdelku a dejansko še ni te teme....Upam da je prvo.

A katera kaj spremlja trenutna dogajanja na politični sceni? Koga boste volile?Kdo vas je prepričal in kdo ne?
je katera gledala soočenje včeraj?
Pa to ti je boljša komedija kot kterikoli film....
Komentiram pa naprej če se bo kakšna debata razvila.Sploh.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#2 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 05 September 2008 - 08:40 AM

Uh super tema, sem že razmišljala, da bi odprla kaj podobnega.

Redno spremljam soočenja in ostale afere predvolilnega obdobja. Podpiram SD in upam na njihovo zmago, da se znebimo trenutne vlade.
Najbolj smešno pri vsem skupaj mi je, ko Janša&co. naštevajo dosežke trenutne vlade, življenje ljudi pa pada na čedalje bolj nizek nivo. Kdo torej občuti te 'briljantne uspehe'?
Da ne omenjam njihovega zavajanja preko medijev (časopis Ekspres?! katastrofa)

Me je pa na soočenjih zelo pozitivno presenetil Peče, je direkten in vse dobro argumentira in podkrepi s podatki.
Zanimivo mi je tudi spremljati, kako zelo nekulturne politike imamo. Včeraj na soočenju (Pop TV) so si neprestano skakali v besedo in govorili drug čez drugega.
  • 0

#3 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 05 September 2008 - 09:07 AM

No jaz bom najprej zelo iskrena. Politika me zelo,zelo dolgo ni zanimala, zanimati sem se začela šele v zadnjem, predvolilnem času...Nekje je pač treba začeti...V končni fazi je pametno vedeti kdo so ljudje,ki vodijo državo v kateri živimo.

Sama se še odločam o tem ali bom volila Zares ali Lipo. tako Golobič kot Peče sta mi zelo všeč, oba sta dobra govornika, dobro argumentirata zadeve,se vidi da ne govorita nekaj tja v tri dni, držita neko podobo resnih politikov, se tudi primerno svoji vlogi obnašata.

Če bi hotela imeti res fajn đumbus v vladi,potem bi skupaj nametala Ejavca,Jelinčiča,Pečeta in Golobiča smile.gif

Ob včerajšnjem soočenju sem opazila, da je bil naslov oddaje popolnoma napačen...moral bi biti "Janez Janša in Patria"...Skozi celo oddajo se mi je zdelo da je Janša izpadel ena velika žrtev. No, dokler ni dokazov o čem jaz tu ostajam neopredeljena oziroma ta afera prav nič ne vpliva na moje mnenje o Janši. Res je da spletnim anketam ne gre zaupati, saj se je že zgodilo (pozabila sem kateri časopis je bil,ampak na internetu so objavili anketo,Janša je dobil 95% (115.000 glasov), na koncu pa so ugotovili,da je prišlo do zlorabe. Anketo je zlorabil nekdo iz SDS-ovega računalnika.Haha laugh.gif Zanimivo,ampak katerokoli spletno anketo pogledam danes ima Janša nek velik procent glasov,drugi pa capljajo daleč zadaj...

Včeraj so pokazali predvsem,da so v osnovi opice, da drug drugemu ne pustijo do besede,si skačejo v besedo, derejo in žalijo drug drugega (Kaj me šlatate saj nisem pedr! lolz)...Sploh Janša na koncu s tisto minuto.Vsak je dobil minuto,zakaj bi on moral bit izjema...Zato ker je bil na tapeti celo oddajo?

Poleg tega pa...Pop tv mi je res über zanič tv z über zanič novicami in novinarji. Unadva včeri...Jao...Vse jima je ušlo izpod nadzora. Zakaj na Tv slo ne prihaja do sranj in žaljenja, zakaj Rosviti Pesek rata ohranit nadzor nad zadevo, super je blo zadnjič ko so se začeli piski,ko je minila minuta.
Če bi vodila Petra Kerčmar,pa bog ne daj še Uroš Slak,sploh gledala ne bi,ker ju živih ne morem videt.



  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 September 2008 - 09:28 AM

Če že nameravate podpreti levico, vam priporočam, da volite SD, ker morajo ti dobiti čim več glasov, da prehitijo SDS. Ker je šlo veliko volivcev k Zares in zdaj na ta račun izgublja SD. In posledično se krepi SDS.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 05 September 2008 - 09:33 AM

sonchika hvala, si mi besede vzela iz ust!



drugače pa upam in delam za spremembe. afera patrija je trenutno meni boljše kot kriminalka, komedija in znanstvena fantastika ob enem. soočenja gledam in se odlično zabavam. vendar oa zavrnem vsako povabilo na soočenje, kot publika (doma se derem, komentiram in se obnašam kot da je na sporedu nogomet ne pa resna debata o naši prihosnosti).



Drugače pa komaj čakam, da se volitve končajo, ker mi to vzame še tisti prosti čas, ki bi ga drugače imela. zato upam, da se bo splačalo!


  • 0

#6 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3447 posts
  • Gender:Male

Posted 05 September 2008 - 09:57 AM

Jaz pa sem letos prvič brez opredelitve. Vsi so mi kr nekaj. Zgleda, da je skrajni čas, da se sama podam v te vode in porihtam zadeve wink.gif (Malo heca). Resnično ne vem koga bi volila.
  • 0

#7 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 September 2008 - 01:18 PM

QUOTE(Sally @ 5. 9. 2008 - 10:07) View Post



Če bi hotela imeti res fajn đumbus v vladi,potem bi skupaj nametala Ejavca,Jelinčiča,Pečeta in Golobiča smile.gif


Jelinčič je edino goden za odstrel. Če je pa kdo res neprimeren za kakršnolokli vidnejše mesto v vladi je pa to on. Totalen trot. Prav alergijo dobivam nanj bruh.gif .

Jaz se glede teh političnih strank ne spoznam nič, ne vem kdo je kje, kateri so levica in kateri desnica, pa kaj sploh so te razmejitve med njimi. Vem pa da Janše ne bi volila nikdar, kolikor spremljam poročila in raznorazne afere bi ga opredelila kot uzurpatorja, ne pa nekega demokratičnega vladarja. Kolikor tudi dobivamo razne zloženke na dom, ga vedno skušajo prikazati kot biser med svinjami, vse ostale seveda blatijo. Poleg tega se mi je sedanja vlada zamerila, že z gonjo napram medijem in njihovo svobodo.

Erjavec je po mojem mnenju sicer simpatičen, a nesposoben, poleg tega je njegovo neznanje angleškega in sklepam da tudi drugih tujih jezikov, nesprejemljivo.


Pred volitvami se bom toliko pozanimala o teh strankah da bom volila tisto, ki je najresnejši konkurent Janševim ljudem.

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#8 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 05 September 2008 - 01:20 PM

Levičarka.

Letos prvič plavam na breg SD, prej LDS.

Jaz sem pa na Janšo alergična, majkemi. cool1.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 September 2008 - 01:29 PM

Jaz tudi Janše videt ne morem, Erjavec mi je pa tako simpatičen in smešen, da ga sploh ne morem resno jemat. laugh.gif
Jelinčič je posebnež, jaz ga ful rada poslušam, čeprav je seveda totalno nor. Sem pa tudi jaz gledala včeraj in parkrat skor crknla od smeha.
Čeprav je vse skupaj vse prej kot smešno, da ne bo pomote ...

Crna, kakšen se ti je pa zdel moj nastop včeraj? tongue.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 September 2008 - 01:42 PM

Kje si pa bla?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#11 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 05 September 2008 - 01:44 PM



Spremljam politično dogajanje (prej, zdaj, v bodoče), sem levičarka.

Aja, kar se pa Jelinčiča tiče - če bi ta vodil državo, bi nas to pokopalo v pol leta, ker
takega ekstremizma pa res ne rabimo. In strašno mi gre na jetra s temi forami o pedrih
(npr. včeraj je rekel Cviklu, da se ga naj ne dotika, ker on ni peder), katere producirajo
17-letni homofobi, ki so najbrž kar sami geji. In postal je točno to (v silni želji biti v vladi
z JJ), proti čemur je skos toliko imel za povedati - en upogljiv pusi.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 September 2008 - 01:49 PM

QUOTE(crna @ 5. 9. 2008 - 14:42) View Post

Kje si pa bla?


Eden glavnih akterjev na soočenju, vendar! ohmy.gif
You created my alter-ego, but now you don't remember me. sleep.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#13 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 September 2008 - 01:50 PM

Ajaaa to. biggrin.gif Mah starša gledata, meni se teh kregov ne da poslušat. Itak sem si mnenje že ustvarila, to jajcanje zdaj me pa ne gane.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#14 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 05 September 2008 - 01:51 PM

Ha ha, DiLeMa!!!! Or should i say Saško. tongue.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#15 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 05 September 2008 - 01:53 PM



Saško je dober v verbalnih soočenjih, treba priznati.
Pa edini je omenil v svojem programu zaščito živali. Sicer me zanima,
na kak način se tega mislijo lotiti oz. kaj bi naj naredili v tej smeri, me
pa veseli, da se je vsaj ena stranka spomnila tudi tega.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#16 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 September 2008 - 01:55 PM

Dilema, kaj pa če bi si kdaj lase oprala? Tale briljantina deluje že postana. biggrin.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#17 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 September 2008 - 01:55 PM

QUOTE(Fluffy The Stud Eater @ 5. 9. 2008 - 14:53) View Post

Saško je dober v verbalnih soočenjih, treba priznati.


Hvala, to mi velik pomeni.
Pa tudi mene veseli tole glede zaščite živali. Bomo vidli, kaj se bo izcimilo iz tega, se bom potrudu, da bo ratal, zdej sem glih meso nehu jest.

Crna, pravkar imam turban na glavi. Sem dal gor globinski šampon, pa pol še Vichy proti prhljaju, ker tale briljantina mi ful lušči lasišče. Mogoče dam preveč gor, nisem zihr.
Študiram, da bi zdej oblikoval laske s kokosovim oljem. Bom mal prečekiru forum, da vidim kva bejbe pravte.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#18 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15457 posts
  • Gender:Female

Posted 05 September 2008 - 02:02 PM



Jst tut Janšata videt in slišat ne morm. Potem Erjavec je res kr neki, res ga ne morš resno jemat. Peče sicer mi je odvratn, sam kar pa govori se mi ne zdi švoh. Itak pa vsi lažejo, jst nobenmu več ne verjamem. Golubič ma ogabno frizuro, un tamlad Krajnc mi je kr simpatičn. Ma kaj pa vem. Ni enga pametnga za volit. down.gif

Joj, za Jelinčiča pa res ne bi zgubljala besed. blink.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#19 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 05 September 2008 - 02:03 PM

QUOTE(Dragica @ 5. 9. 2008 - 15:02) View Post
GolObič


closedeyes.gif

No, saj jih ne bomo volili na podlagi pričesk, mar ne? laugh.gif


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#20 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 September 2008 - 02:04 PM

QUOTE(Dragica @ 5. 9. 2008 - 15:02) View Post

Peče sicer mi je odvratn


Svinja!! ohmy.gif

Ok, dobro, sem se potolažu, itak me ne briga, kaj ta zabačena hribovka misli. dry.gif

*DiLeMa mode ON*

  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users