Jump to content


Photo

kateri prenosnik?


  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#41 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 10 September 2008 - 11:13 AM

No, s tem se glih ne strinjam laugh.gif Prav za povprečnega uporabnika, ki se ne spozna najbolj, je dobro da uporablja čim preprostejši operacijski sistem, da je vse čim bolj ajnfoh narejeno, itd. Tudi jaz se ne ukvarjam z nekim programiranjem, grafičnim oblikovanjem ali čim podobnim, ampak sem zgolj povprečni uporabnik - surfanje, seminarske, kake igrice tu pa tam, gledanje in dljanje filmov. Bistvo mac-a je, da priklopiš in dela. Ne rabiš npr. printerja inštalirat, iskat driverje na netu in se mantrat s tem, al pa ne rabiš antivirusnega sranja, itd. in to je tisto kar rabi povprečni uporabnik imo. Ko sem mela Winse sem non stop gnjavla komu, ker si česa nisem znala naret, zdaj pa je zakon. Vse dela, vse si znam sama naret, ne gnjavim in ne čakam več nikogar, da mi pride naret tak kot prej. Kar se tiče same funkcionalnosti za mene, niti ne pogledam več Windowsov never ever again.
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#42 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 September 2008 - 12:10 PM

Jaz imam Windows Vista Ultimate (SLO) in mi je super, znajdem se totalno, res se mi zdijo pregledni nad pričakovanji, ko sem iskala kje se kej spremeni (take banalne stvari, kot kako naštimat aktivni ali neaktivni pokrop prenosnika in podobno) sem takoj našla. Kar se pa printerja in podobnega tiče, pa itak dobiš zraven CD, daš notr in se inštalira. Je pa res, da se ne spoznam tolk na te zadeve (v bistvu se sploh ne) in ne poznam vseh razlik med tem in onim - ker pač, kot že rečeno, imam računalnik samo za osnovne stvari, ane. Pri pisanju seminarskih, printanju, gledanju filmov, downloadanju in igranju igrc pa pomoje nimaš problemov nikjer, pri nobenem sodobnem operacijskem sistemu. Razen če si res bulek, no. tongue.gif Ne poznam pa Macovega operacijskega sistema, ampak ne vem kak bi lahk blo še bolj preprosto, kot je že zdej (glede teh stvari, ki jih jaz delam).

Si bom pa tudi jaz zihr enkrat nabavila Macovega laptopa. Me zanima, če upravičijo sloves najboljših prenosnikov oz. če so res vidne razlike v kvaliteti med njimi in recimo Siemensom, Toshibo, itd. Dizajni so mi ful lepi, cene pa žal ne najbolj. Preden sem kupila Toshibinega, sem bila namreč trdno prepričana, da bom vzela Maca, ampak sem potem vidla tega, ki ga mam zdej in se čist zaljubla vanj. Pa če primerjam ceno, pri nas je moj s 17 palčnim zaslonom 1100€, Mac z enako velikim zaslonom pa kakšnih 2700€. Razlika v ceni je torej ogromna, ostalih karakteristik pa priznam, da nisem preverjala. oops.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#43 bela

bela

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 377 posts

Posted 10 September 2008 - 12:18 PM

jaz imam Acerja, ki je bil tudi najbolj poceni in se mi zdi za študij čisto dovolj.
  • 0

#44 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 10 September 2008 - 04:54 PM

Jaz sem se odločila, da bom vzela Della rdeče barve. smile.gif Moja prva ljubezen.
  • 0
Viens, reste ici!

#45 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 September 2008 - 06:42 PM

Potem pa le sporoči, kako boš zadovoljna z njim, pa kakšne slikce se ne bi branili. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#46 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 10 September 2008 - 09:24 PM

Bom !:)
Sicer se ne bi branla tvojega DiLeMa, ampak enostavno nisem pripravljena dat 200€ več, za računalnik, ki je po karakteristiki seveda boljši (pa še tisto fancy stvar za skeniranje obraza ma tongue.gif ), ampak se mi ta njegova karakteristika kot popolnoma nezahtevnemu uporabniku popolnoma nič ne pozna. Tak da bom pač gledala ceno.
Hvala tebi in ostalim za vse informacije.
  • 0
Viens, reste ici!

#47 Rafinesse

Rafinesse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 304 posts

Posted 10 September 2008 - 09:48 PM

Mene pa zanima, če obstaja kje trgovina, ki vzame staro za novo?al pa na ksno podobno vizo?
Sama imam laptopa 2 leti in je ze precej zastarel in bi si zelela novega, vendar pa ne vem kam naj s satrim... ermm.gif
  • 0

#48 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 10 September 2008 - 10:21 PM

Belbled v Novem mestu. Oni ti ga pač naprej prodajo, super so. ;D
  • 0

#49 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 10 September 2008 - 11:09 PM


Pravilno si se odlocila, Ana! A ves, da sem jaz kolebala med rdeco in vijolicno.. pa sem se na koncu za slednjo odlocla.
Sej ne da mi je zal... ampak rdec je pomoje prav po rdece lep!:)
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#50 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 September 2008 - 05:30 PM

Ana, jaz sem dala za svojega, ki je pri nas skor 1200€, v Avstriji na znižanju okoli 660€. Jaz takih stvari ne kupujem pri nas, pa tam imajo neprimerljivo boljši odnos do strank - če se pokvari (in je seveda še v garanciji), ga vzamejo in ti na licu mesta dajo novega in konec debate, no questions asked. Pri nas pa imaš najprej 'zaslišanje' če si kaj sam pofrdirbal, pa še pol ti tvojega popravljajo en mesec, da si tačas brez njega, ali pa ti dajo kak lamerski nadomestek. Ne, hvala. Pa da ne omenim, kako groteskno navite cene so pri nas, ko da se delajo norca iz strank. Jaz imam sicer na tipkovnici kjer so šumniki drugačne oznake, ampak sem se navadla v ene 15 minutah in zdej še opazim ne, sploh.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#51 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 11 September 2008 - 08:22 PM

Resno. ohmy.gif Uf, .. potem bi pa jaz res mogoče šla v Avstijo, ker 660€ je za tak prenosnik nemarno poceni.
  • 0
Viens, reste ici!

#52 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 September 2008 - 09:11 PM

To je bila akcija v Metroju, tam pa lahko žal kupujejo samo tisti z Metro kartico.
Zrihtaš si jo lahko samo, če imaš kako firmo oz. podjetje, če se ne motim. Moj ati sicer ni, ampak jo je dobil preko nekoga, ki je. Pa to je že ful dolgo nazaj ...
Zdle imajo sicer spet enega v akciji, tudi Toshibo, za okoli 550€, ampak ni cel črn, ima pa tudi 3GB pomnilnika in 250GB placa, meni se zdi dober.
Če bi takrat vedla, da resno razmišljaš o nakupu prenosnika, bi lahko še tebi ga vzela, hehe.

Evo, takle je zdej na znižanju za 558€, pa 17 palčni zaslon ima:

IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#53 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 12 September 2008 - 06:19 AM

Takega mam jaz. biggrin.gif Dbest mašinca!
  • 0

#54 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 12 September 2008 - 02:40 PM

Od sestrinega fanta mama ima podjetje, tak da glede tega ni problema. Ampak mene bi motla tipkovnica ! Jaz bi znorela, če ne bi blo šumnikov, sem ful občutljiva na take stvari.
  • 0
Viens, reste ici!

#55 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 12 September 2008 - 03:32 PM

sej se da dobit nalepke pa nalimaš gor. To pa ja ni problem.
  • 0

#56 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 14 September 2008 - 08:34 PM

Jaz sem za mojega zdaj naročila še 2 GB rama za 30 € thumbup.gif
  • 0

#57 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 15 September 2008 - 08:57 PM

Kerega pa maš, pa kje si naročla?
  • 0
Viens, reste ici!

#58 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 15 September 2008 - 09:22 PM

Računalnik je Fujitsu Siemens, RAM sm naročila na mimovrste.si
( http://www.mimovrste...b-667mhz-sodimm )


  • 0

#59 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 15 September 2008 - 09:26 PM

Jaz si ga bom tut dala nadgradit na 3GB.

Meni nekaj ni jasno. Računalnik si imam namen kupit preko interneta. Tukaj sta dve skoraj identični spletni strani oz. od istega podjetja, cena prenosnika pa je dosti nižja. V čem je finta ?

http://www.fmc.si/pr...51-2260FFB0227E
http://www.d-1.si/pr...51-2260FFB0227E

Kolko jaz razumem, je d-1.si spletna trgovina za podjetja?
  • 0
Viens, reste ici!

#60 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 15 September 2008 - 11:03 PM

En je brez DDV en pa z DDV. smile.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users