Jump to content


Photo

So slovenski proizvodi res tako slabi?


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 September 2004 - 03:50 PM

Zakaj se večina odloča za nakup proizvodov tujih blagovnih znamk? So naši proizvodi res tako zelo slabi oziroma, se tudi vam zdi, da podcenjujemo slovenske proizvode (mislim predvsem na kozmetične proizvode)?

LP N
  • 0

#2 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 26 September 2004 - 06:04 PM

meni se zdijo slovenski proizvodi kar na nivoju,ampak pri ljudeh je zmeraj veljalo da ce je drazje je boljse,ceprav ni tko.mislim da bi se nasa kozmetika izboljsala ce bi bilo veliko vec vlaganj v raziskave in inovacije in bi lahko konkurirali tujim znamkah,seveda pa je zato potrebno veliko sredstev,ki ja jih NI mad.gif

mislim da bi se lahko izboljsali tudi na podrocju dekorativne kozmetike,kaj pravite?

p.s.uporablja katera izdelke kahne in kako se vam zdijo?
  • 0

#3 barb

barb

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 158 posts
  • Interests:vse po malem

Posted 26 September 2004 - 07:08 PM

ne vem, res ne... mogoče zato ker so tuje znamke tok bolj poznane in hvaljene da kr ni res :|
  • 0
What matters most, is how you see yourself!

#4 Sanja

Sanja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 154 posts
  • Location:Maribor

Posted 26 September 2004 - 08:23 PM

Ja res ne vem no,meni se domači proizvodi ne zdijo ne vem kak dobri,mogoče se najde tu in tam kaj res dobrega ampak redko,Kahne kozmetika pa mi je kožo oz. pore zapackala
  • 0
LP,Sanja

#5 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 27 September 2004 - 05:26 AM

Jaz od slovenskih proizvodov imam samo kremo za obraz Green line pa mi je kar ok.
  • 0
Nobody is perfect, I am nobody!

user posted image

user posted image

#6 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 27 September 2004 - 05:47 AM

Na enem seminarju sem dobila testni poder od Vitaskina... Zelo je lahek, zares ok. Ko ga porabim, si ga bom kupila.
  • 0

#7 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 September 2004 - 07:17 PM

Tudi jaz sem imela kar nekaj Krkinih proizvodov in sem bila zadovoljna. Se spomnim My Beauty-sem imela njihove kroglice v prahu za ličnice, sem bila full zadovoljna. Žal jih ne dobim več.

LP N
  • 0

#8 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 27 September 2004 - 09:09 PM

jst sm tud mela te kuglice,ko sm jih porabla jih ni bilo mogoce dobit cry.gif .zdj sm probala z avonovimi pa jim niso niti do kolena.... 8)
ne vem zakaj se jih ne dobi? a jih sploh se delajo?
  • 0

#9 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 September 2004 - 04:50 PM

Milsim, da My beauty ne delajo več, so ukinili prodajo in proizvodnjo. Sem si pa vzela Artdecojeve kroglice v prahu in so tudi OK, samo so samo v rjavih odtenkih.


LP N
  • 0

#10 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 28 September 2004 - 06:56 PM

Men se ubistvu slovenske znamke ne zdijo slabe...tuje izberem rajs vrjetn zato ke je nekak vec izbire pa mugoce se pozna tut v ceni. drgac mi je pa od slovenskih znamk najbolša Vitaskin.
  • 0

#11 Ajša

Ajša

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 177 posts
  • Location:Maribor

Posted 29 September 2004 - 05:18 PM

Tudi jaz se menda bolj poslužujem tujih znamk kot pa naših ravno zato, ker je večja izbira in ker so seveda bolj promovirane.

Škoda v bistvu, ker bi lahko mogoče celo kaj prišparale z našimi kot pa kakimi ta tujimi. In kot je rekla že *vesnica*- tisto prepričanje, da je boljše tisto, kar je dražje, verjetno tudi pripomore k temu, da segamo po "ta dragih". sad.gif
  • 0
1, 2, 3 come party with me!

#12 tanja

tanja

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 05 October 2004 - 06:59 PM

Katera se spomni tistih (dobrih) casov, ko je bila pri nas edina dostopna dekorativna kozmetika Samantha? No, tistih kricece rdecih smink zlepa ne pozabis laugh.gif Je bila slovenska? Hm.... najbrz...
  • 0

#13 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 05 October 2004 - 07:50 PM

Saj med lepotilnimi slovenskimi proizvodi zdaj niti nimamo kaj izbirati, jih ni na policah.
V prejšnih časih pa je bilo kar nekaj izbire. Še zdaj se spomnim lepih barv senčil za oči od Ilirije, pa tudi Samanta dek. kozmetika je bila kar OK. Verjetno bi morali povprašati tujce, ki so prevzeli podjetja omenjenih proizvodov, zakaj so proizvodnjo ukinili. Krka je z My beauty kar dolgo vztrajala....


lp J
  • 0

#14 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 05 October 2004 - 08:04 PM

O, Samanta! Kolk jih še sprašuje po teh proizvodih. moja prva, kričeče roza šminak je bila od Samante. smile.gif

LP N
  • 0

#15 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 October 2004 - 03:50 PM

Eh, ne. Pri moji mami je slovenska roba, se bolj spostovana Krka Lek pa afrodita alias take fore(se mi zdi da so slovenske smile.gif)
  • 0

#16 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 19 October 2004 - 12:46 PM

sm se odločila dati prednosti domačim proizvodom,ker so tudi cenejsi in pri testiranju ne izgubis toliko.ce ti pa izdelek odgovarja pa s tem tudi profitiras! trenutno sprobavam od afrodite aroma kremo za krepitev nohtov,ki jo imam vedno sabo(pa ful lepo disi)cena okoli650 sit pa se odstranjevalec obnohtne kozice sem kupila od afrodite,cena 600 sit!mislim da sta izdelka zelo v redu.trenutno sem v fazi nohtov in se posvecam tem izdelkom,hihihihi

cus
  • 0

#17 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 11 December 2004 - 09:35 PM

mislim da imajo slovenske firme mogoče malo napačen pristop. Mislim v smislu propagande, celostne podobe pa to. Kvaliteta je na nivoju, cene so relativno ugodne, embalaže so za par let nazaj...
mislim da se preveč zanašajo na zrele, preudarne in poštene kupce, ki jim je važna samo kvaliteta ( ali kompromis med kvaliteto in ceno).
Reklame so kot da enim Špelam prodajajo, ki jim je edino važno da so zdrave in mirne. Pa nismo ženske skozi take! meni je všeč če kaj zgleda šik, pa ni kičasto!
Mislim, da je uspeh na tak način predstavljene kozmetike ravno toliko verjeten, kot da se bodo moškim dopadle izključno pametne ženske.
  • 0

#18 ica

ica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 148 posts
  • Interests:make up

Posted 14 December 2004 - 01:13 PM

Slovenci smo res mal čudni. Mislimo, da je vse, kar je tujega (beri zahodnega), ok in kakovostno, pa da smo pol "in". Kar je našega, je nekje na sredini, južno od nas je pa že slabše, ponarejeno, cheap....
Problem je torej spet v glavi.
ermm.gif
Mami je pred leti uporabljala dnevno kremo Samantha in je bila edina v življenju, ki ji je odgovarjala. Zdaj se pa muči z Lorealom, pa to ni to.
  • 0

#19 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 16 December 2004 - 08:46 PM

QUOTE
Mislimo, da je vse, kar je tujega (beri zahodnega), ok in kakovostno, pa da smo pol \"in\".


Tako mišljenjeje posledica prejšnjega režima. to je dejstvo, ki ga vsi pozabljamo in se glasno čudimo posledicam. a še pred kratkim smo kot sveto shranjevali najlon vrečke s Trsta.
  • 0

#20 romy

romy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts

Posted 17 December 2004 - 02:18 PM

Jaz tudi menim, da je problem v naših glavah, ali pa ne toliko problem, kompleksi, ki jih imamo še izpred 20, 30 let, ko smo trumoma romali v Trst in Avstrijo, ko je bilo pa tam vse tako fajn, pri nas se pa itak ni nič dobilo. Je pa dejstvo, da je veliko pri nas izdelanih proizvodov zelo kvalitetnih, saj se firme še toliko bolj trudijo. Pa tudi res je tako, kot s hrano, da nam najbolj odgovarja hrana, ki je narejena na našem področju. Nič ni narobe z azijsko kuhinjo, npr, samo to ni hrana za vsak dan. No, in če ostanemo pri kozmetiki, mami je kupila Subrina barvo za lase in je po 14 dneh zaenkrat še krasna, pa tudi občutek na laseh pravi da je super. Torej?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users