Jump to content


Photo

Zoisova štipendija


  • Please log in to reply
547 replies to this topic

#1 N€Ž!K@

N€Ž!K@

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts
  • Location:Kranj

Posted 21 March 2006 - 08:35 PM

use o tej štipendiji.......
  • 0

#2 N€Ž!K@

N€Ž!K@

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts
  • Location:Kranj

Posted 21 March 2006 - 08:37 PM

ej a ma kdo tle tole štipendijo?????
mi smo ene teste pisal pa so rekl da če med 3% pridš d jo dobiš.......a je to res.....dej powejte k me res znima
  • 0

#3 Lolita

Lolita

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 190 posts
  • Location:S. Primorska

Posted 21 March 2006 - 08:48 PM

Ja jz jo imam..
mi smo u sedmem razredu osemletke pisal te teste MFBT in najboljši 3% od teh jo dobijo avtomatično.. drugi se morej pa še mal pomatrat..tk sm se tud jz morala. Sem pa mela na koncu eno zlato iz angleščine, srebrno vegovo (mja, zdej mam mefko pa 1-2 biggrin.gif ) pa še par bronastih. pa teste sm ful dobr pisala bojda..
a tebi se gre za to da bi jo mela?
  • 0
...v stilu skrite elegance ne prenesem arogance...

#4 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 22 March 2006 - 03:28 PM

mi smo tud pisal te MFBT teste, sem bla med 2%oma + iz 8. razreda sem mela zlatega Vegovega pa par srebrnih (fizika, matematika) tud se iz prejsnjih let ... drugac sm bla pa skos odlicna pa na konc sm mela vseh 120 pik od ekstercev, uspeha (+5 od zlatega priznanja, tako da je blo na okroglo 120).


pol je pa tko, k mas stipendijo:

mas neko osnovo, pol se ti pa uposteva zraven se, ce se vozis v solo (avotobus, vlak, kilometri) - dobis se nekaj dodatka,

ce si odlicen se ti naj bi zvisala za 7k, pravdober za 3,5, ce si dober se ti ne spremeni, ce si manj kot dober, se ti 'zamrzne' - ce naslednje leto dvignes uspeh, ti jo vrnejo (se mi zdi).


mi smo mel takrat 14 osnovo, se mi zdi. mam zdej mal cez 30, pa je fajn ;) nisi vec tok odvisen od starsev itd, ce ti je kej usec si kupis, ni ti treba zicat za vsako karto za vlak al pa kej, da bi sel v lj ...


u glavnem, splaca se fajn teste pisat, dobit ksno zlato priznanje, uspeh drzat cim visje ;)

pa sporoci kej ;)
  • 0

#5 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 March 2006 - 05:27 PM

http://www.ess.gov.s.../stipendije.htm
Malo preglej to stran in mislim, da boš dobila vse informacije glede štišendije.
  • 0

#6 N€Ž!K@

N€Ž!K@

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts
  • Location:Kranj

Posted 24 March 2006 - 02:47 PM

o ko ste prjazni biggrin.gif
ja jst sm zej drgač 9 klas....in smo lan pisal te teste, pa sm kao pršla med 1%...sam u šol zmer kr neki govorijo in poj res nism vedla a rabm še kšn priznanje pa to...pa res mi je bol če mi to powejo tisti k majo izkušne....ne pa prfokse...tko da res tnx...upam d se bo poj sešlo laugh.gif
  • 0

#7 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 24 March 2006 - 07:50 PM

Jst sm jo tud lansket dubla, vem pa da sm bla med ta prvimi 3%, na šoli mi pa niso hotel bolj natančen povedat, razen tega da sm najbolš u tisti generaciji na šoli pisala. Drgač sm bla pa čist brez priznanj pa skos prov dobra, tko da testi ogromn vplivajo. Zdj jo mam 15k + 15k za vožnjo, k je lušten da si lahk sam kupuješ mogoče mal dražje cunje al pa mal bolšo kozmetko, kot si bi jo drgač lahk. biggrin.gif
  • 0

#8 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 25 March 2006 - 11:00 AM

jaz jo imam.
mislim, letos mi miruje, ker ponavljam. vendar jo z naslednjim šolskim letom dobim nazaj.
  • 0

#9 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 29 March 2006 - 09:54 PM

Jst jo mam tudi, pa mi je malo megleno kako sm do nje prišla.
Vem da smo delali neke teste v osnovni, in da smo pol šli k svetovalni in je meni nekaj o štipendiji govorila, ampak ne vem točno kaj je povedala. Skratka, dobila sm jo, dobivam 30 tisoč in mi je super ker nisem nikoli brez keša pa še starše ne rabim prosjačit za vsako zadevo biggrin.gif
Ful se splača potrudit v osnovni, ker te bogato denarno nagradijo tongue.gif
  • 0

#10 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 30 March 2006 - 06:48 AM

Mi smo tudi pisali te teste v OŠ, sem mela ful dober rezultat, dve srebrni Prešernovi (sej tekmovanju v znanju Slo se reče Prešernovo priznanje??? oops.gif ), srebrno iz Ang (dve točki sta mi zmanjkali do zlatega evil.gif ), mislim da še ene dve tri bronasta, pa skoz sem bila odlična. Prfoxa je rekla, da me bo prijavila za Zoisovo, pol pa sploh ne vem, če me je, ker jih je ful malo dobilo to štipendijo pri nas (na enih šolah jo dobi skoraj vsak ta tret rolleyes.gif ), in jst je seveda nisem. Potem sem na gimnaziji srečala par ljudi, ki niso imeli niti enega priznanja, pa so vseeno imeli Zoisovo rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#11 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 30 March 2006 - 08:12 AM

QUOTE(crna)
Mi smo tudi pisali te teste v OŠ, sem mela ful dober rezultat, dve srebrni Prešernovi (sej tekmovanju v znanju Slo se reče Prešernovo priznanje???


Ne, to je Cankarjevo priznanje...

Zdej sm začela mal razmišljat, da sm jaz tud imela v OŠ dve srebrni priznanji iz angleščine in bla skoz odlična,
pa ni nihče tud omenil ne te štipendije..niti se ne spomnim, da bi kakšne teste pisali..
  • 0

#12 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 30 March 2006 - 11:46 AM

na strani od zavoda za zaposlovanje sem nekoč serčala eno tabelo, kjer piše kolko je kaj vredno. isto za dosežke s tekmovanj. mislim, da so najbolj važni testi.
čeprav vedno ko sem se kej o tem pogovarjala s folkom, ki ni dobil, so vsi govorili, da so bli oni dobri na tem in tem področju, kar je sicer lahko res, vendar, kot ful dobro (v smislu štipendije) pomeni, da si med boljšimi v testirani populaciji. ko pa prideš na razgovor, ti pa pove kako to razmerje med tvojimi rezultati stoji.
  • 0

#13 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 30 March 2006 - 03:23 PM

Mene so na razgovoru pohvalili. Pa ene par drugih tudi, vsi s približno istimi rezultati, pa vseeno nekateri so dobili, drugi pa ne... Verjetno so spet odločale nianse rolleyes.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#14 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 30 March 2006 - 03:37 PM

Vse je odvisen od tega če te u šoli predlagajao. Lohk maš take rezultate da jp 10x dobiš če te učitli ne predlagajo, pa na žalost nisi nikjer vpiusan kot prosilec.
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 March 2006 - 06:02 PM

No, jaz poznam kar nekaj takih ljudi ki imajo Zoisovo štipendijo, pa se resno vprašaš na podlagi česa so jo dobili. Pa tudi par takih, ki do srednje šole za to štipendijo sploh slišali niso, pa bi si jo ziher zaslužili.
  • 0

#16 Haruka

Haruka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 189 posts

Posted 30 March 2006 - 08:40 PM

za dobit zoisovo je potrebno imet eno zlato priznanje oz bit med prvimi tremi na kakšnem tekmovanju, ki nima tega rangiranja (na primer za jezike), vsa leta oš moraš bit vsaj prav dober in rezultate tistih testov iz 7. razreda se gleda (to je baje najbolj pomembno). koliko % najboljših se upošteva ne vem točno, sigurno ne več kot 5%. taki so bili pogoji v mojih časih, mislim da se je namesto tistega zlatega priznanja lahko štelo tudi, če si imel večje število bronastih in srebrnih.
po novem je osnova 11, če se ne motim. štipendija se viša z uspehom in z napredovanjem v višji letnik, če se ti uspeh poslabša ti jo lahko tudi znižajo, za jo obdržat je treba na srednji bit vsaj dober, na faksu je treba imet povprečje vsaj 7.

če ustrezate kriterijem in vas na šoli ne predlagajo jim pejte zatežit!!! na moji oš niso imeli namena predlagati nikogar pa je šla moja mama na šolo težit kaj se grejo in so predlagali 5 ali 6 učencev - vsi smo jo dobili
  • 0
There's no turning back when you're chasing the wind...

#17 N€Ž!K@

N€Ž!K@

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts
  • Location:Kranj

Posted 01 April 2006 - 11:36 AM

jah sej jst mam tut enga prjatla k je kao ful brihtn.......pa ma tut enga zlatga pa enga srebrnga pa je ne bo dobu zto k so odločilni uni testi in če jih znč pišeš nimaš šanse...baje......zanč smo mel predavanje.......en sušolc je pa teste pršu med 3% pa nima nubenga priznanja pa jo bo gutov dobu....
  • 0

#18 Tinkica

Tinkica

    sramežljivec

  • Člani
  • 59 posts

Posted 26 June 2006 - 07:08 PM

QUOTE(Haruka)
za dobit zoisovo je potrebno imet eno zlato priznanje oz bit med prvimi tremi na kakšnem tekmovanju, ki nima tega rangiranja (na primer za jezike), vsa leta oš moraš bit vsaj prav dober in rezultate tistih testov iz 7. razreda se gleda (to je baje najbolj pomembno).


To pa ne bo čisto držalo. Tudi sama imam tole štipendijo že kar nekaj časa, pa nisem dobila v osnovni nobenega zlatega priznanja. Sem imela pa kopico bronstaih in nekaj srebrnih. Tako da so resnično najpomembnejši tisti testi.

Štipendija (na začetku) ni ravno visoka, je pa nadvse dobrodošel vir denarja, ki ti v tem smislu zagotavlja nekakšen občutek neodvisnosti. Se pa splača potruditi za čim boljši uspeh...ker se potem to pozna tudi na bančnem računu.
  • 0

#19 melitka

melitka

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts
  • Location:daleč daleč

Posted 27 June 2006 - 08:07 AM

V OŠ se najbolj upošteva rezultate testov, je pa res, da šole predlagajo tiste učence, ki imajo čimveč priznanj.

V SŠ ali pa na faksu, pa si je Zoisovo štipendijo veliko težje pridobiti, ker potrebujete intelektualno ali umetniško nadarjenost, vsaj pravdober uspeh oz. povp. oceno 8.0, ter na področju svojega izobraževanja javno priznan uspeh ali izjemni dosežek v zadnjih dveh šolskih oziroma študijskih letih. Za javno priznan uspeh oz. izjemen dosežek pa se šteje: za SS
zlato priznanje oziroma prvo do tretje mesto na državnem tekmovanju;

udeležba na mednarodnem tekmovanju po predhodnem izboru na državnem tekmovanju;

nagrajeno umetniško ali raziskovalno delo na državnem nivoju;

v strokovni reviji objavljena pozitivna recenzija o kandidatovih umetniških ali raziskovalnih prispevkih;

najmanj 30 točk na maturi.

za študente:
nagrajeno umetniško ali znanstveno-raziskovalno delo ali nagrajena diplomska naloga v državni konkurenci;

objava individualne raziskovalne naloge v priznani strokovni reviji ali strokovnem zborniku in priložena pozitivna recenzija naloge;

v strokovni reviji objavljena pozitivna recenzija o kandidatovih umetniških ali znanstveno-raziskovalnih prispevkih.

Sama mam Zoisovo štipendijo že 7 let in sem se tako navadla na njo, da si ne predstavljam kako bi blo brez nje. maš nek svoj denar, ki ga dobiš vsak mesec, pa ni treba starše gnjavit za vse, si lahko nekaj privoščiš za svoj denar.


LP, M wink.gif
  • 0

#20 andrea

andrea

    sramežljivec

  • Člani
  • 61 posts

Posted 15 July 2006 - 08:09 PM

Tudi jaz nisem imela nobenih zlatih priznanj, pa sem jo vseeno dobila. najpomembnejši so ti iq testi.
  • 0
Carpe diem!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users