Jump to content


Photo

Kreme za otroke - zima, sonce, mraz, veter


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1 Ginaa

Ginaa

    sramežljivec

  • Člani
  • 68 posts

Posted 14 November 2007 - 12:28 AM

Pozdravljene!

Pišem moj prvi post na temle forumu....in obžalujem, da ga nisem že našla prej. Ampak bolje pozno kot nikoli.
Veliko uporabnih nasvetov sem našla zase, predvsem ker sem postala malo obsedena s čim bolj naravno kozmetiko, zdaj bi pa rada našla kaj res dobrega, naravnega in oh in sploh za moji dve punci (8 in 10 let) hkrati pa kar za celo family in sicer za "zimske razmere":
- sonce na smučanju ali tudi sicer v gorah
- mraz in veter
Sem prebrskala že vse mogoče, pa povsod nekaj manjka...nekje je alkohol, drugje kemija, pa spet mastno, pa parfumi...meša se mi od vseh informacij...A lahko pridete na dan s konkretnim predlogom - kaj je najboljše?

Bi pa razčistila tudi tole dilemo: čez oblake in meglo gre baje veliko sončnih žarkov...ali je potem samo Wind&Wetter krema brez zaščite sploh smiselna in pametna ali je najbolje v vseh razmerah uporabljat eno dobro sončno kremo, ki dobro dene koži tudi v hudem vetru in mrazu?

Prosim, svetujte! Pa da me ne boste okregale, da se nisem potrudila - od vsega kar sem našla mi je blizu Ambre Solaire SKI UV25. A je to zadostna zaščita in sicer v redu? A jo lahko "posvojim" kot univerzalno za sonce, veter, mraz....Res ne vem.

Sonchika jo je takole ocenila:
Ta ima tudi zanesljivo zaščito, je vlažilna, nekoliko kasneje je tudi ena hranilna sestavina, tako da sklepam, da je za normalno kožo. Dobro.

Že v naprej hvala za odgovore.
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 November 2007 - 07:13 AM

Hja, ni pa naravna. Jaz pozimi ne uporabljam UV zaščite (razen koliko je je v pudru, ki ima samo UVB zaščito). Sicer pa, če so otroci veliko zunaj, je zaščita smiselna, sicer pa ne, ker je to le kemija, ki ni čisto nedolžna.
Z naravnimi kremami z UV zaščito pa nimam izkušenj.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3

  • Guests

Posted 14 November 2007 - 09:59 AM

Meni je za poleti fajn naravna krema z zaščito od Sante. Ne maši por in se hitro vpije, deluje pa na principu mineralnih filtrov. Sama imam različico v spreju, SPF 15.

ocena - klik


  • 0

#4 rona

rona

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 149 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 14 November 2007 - 01:07 PM

Evo... točno tole temo sm hotla jst odpret...
Tudi jaz rabim za tamejčkeno, kremo za obraz.

Nekakšno zaščitno za veter in mraz.
Pregledala sem skoraj cel forum, pa se meni tudi zdi,
da nobena od omenjenih/ocenjenih krem ni OK.

Kaj rečete?

thanks.gif


  • 0

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 November 2007 - 01:51 PM

Tu je potebno potegniti črto in se vprašati ali raje kemično kremo ali pa naravno, ki pa vsebuje alkohol. Se mi zdi, da je alkohol še najmanjše zlo med vso ostalo kemijo in bi jaz izbrala kaj naravnega.
Pa za otroke morajo biti mineralni filtri in nikakor kemični.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 rona

rona

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 149 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 14 November 2007 - 02:01 PM

Okej, naravno z alkoholom.

Katera ?
  • 0

#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 November 2007 - 02:02 PM

Tole poglej, Rona. Popolnoma naravna kozmetika je. Nima pa filtrov proti UVA/UVB žarkom, ampak jaz itak ne bi pozimi to otrokom pacala na obraz, ker ni nobene potrebe. Pa sploh js ne bi dajala dojenčkom in malim otrokom nič s filtri na kožo, razen poleti, pa še takrat je bolje, da se mali otroci zaradi svoje občutljive kože zadržujejo v senci, ne pa na soncu. Vsaj ne predolgo.

http://www.tm-shop.s...inder-g95.shtml

http://www.tm-shop.s...trok_izdelki/-/

Pa te njihove kreme za otroke nimajo alkohola. Sej so sestavine spodaj napisane.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#8 rona

rona

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 149 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 14 November 2007 - 02:13 PM

Hvala ti! kiss1.gif Točno to sem rabila. Konkretno kremo.

Pa prodajajo tole kozmetiko še kje drugje kot tukaj?
  • 0

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 November 2007 - 02:15 PM

Dobi se v Celju v trgovini Biotopic, pa še v LJ v Kalčku, ampak nimajo povsod vsega, sploh tale ponudba za bebe je bolj tak-tak. Če pa tle naročiš, ti pošljejo večinoma že kr naslednji dan, plačaš pa kar poštarju ob izročitvi paketa (ali pa če te ni doma, ti poštar napiše listek in dvigneš paket in plačaš na pošti), poštnina je pa 2€. Jaz dosti tle preko naročam, mi je super.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 14 November 2007 - 05:13 PM



Uau, ta linija pa mi je zelo všeč (olje za tuširanje, lotion, ipd.).
Morda v bližnji prihodnosti kaj naročim.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#11 rona

rona

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 149 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 14 November 2007 - 05:33 PM

Res je težko dobit kozmetiko za otroka, da ni polna raznoraznega sranja...
Če je že vse ostalo OK, pa so ziher notr parabeni.
Uglavnem... hvala za pomoč, jst sm že naročila. Prevečsmile.gif
  • 0

#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 November 2007 - 06:22 PM

Kaj pa si naročila, Rona? Pa poročaj potem, kako boš zadovoljna! =)
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#13 rona

rona

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 149 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 14 November 2007 - 06:32 PM

Obe kremi, oljna kopel, olje za kožo, lonsjon za telo innnnnnnnnnn... pazi zdej to... silikonski pekač;)
  • 0

#14 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 November 2007 - 06:44 PM

Mene fuuuuuuul mika oljna kopel. wub.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#15 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 14 November 2007 - 06:50 PM



Jaz sem se tudi ful zapičla v tole kopel. woot.gif
Pa Baby & Kinder Neutral lotion, samo vidim, da nima sestavin napisanih.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#16 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 November 2007 - 07:16 PM

Včeraj sem bila v Kalčku in je šampon limonino mleko za 2€ dražji, kot na internetu, na tistem linku, ki ga je Dilema prilepila. Kr neki, ane. Pol je boljš, da od doma naročaš, ti vsaj ni treba hodit v mesto.
  • 0

#17 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 14 November 2007 - 07:19 PM

Frida, ja!! Čisto zmešani so!! Poleg tega niti nimajo vse stvari mad.gif Najboljše, da "Ljubljančanke" zberemo naročila in skupaj naročimo. Lahko se odpre kaka temo pod Moji oglasi, kjer bomo lahko pisale svoje želje, in ko nas (vas) bo dovolj, se bo naročalo vedno znova, po potrebi.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#18 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 14 November 2007 - 07:47 PM



To s skupnim naročanjem je pa ful dobra stvar, ker ni poštnine, če je nad 40eur al klko.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#19 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 14 November 2007 - 07:50 PM

A bi se jaz tudi lahko priključila, čeprav nisem iz Lj ? oops.gif Kaj pol je kaj manj poštnine, če mi pošljete tisti en šampon iz Lj pa jaz vam denar za poštnino ali je isto, kot pa če bi preko neta naročila ? oops.gif
  • 0

#20 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 14 November 2007 - 07:51 PM

Sama še zdaj ne bom nič naročala, ker še mam druge stvari za porabit. Ko bom, bom odprla temo, če je ne bo že kera prej smile.gif Brezveze se tlko plačuje. Poleg tega bi s eše prisilile, da se dobimo na kaki pijači wink.gif

Lala, isto bi te prišlo. Za to ceno ne bi dobla niti priporočene pošljke (glede na težo). Lahko nardite isto za Mb. Saj ni problema, ali pač? smile.gif

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users