Jump to content


Photo

Žilice


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 02 September 2006 - 10:57 AM

Zdravo!
Imam mastno/mešano kožo, za čiščenje pa uporablajm Garnier Pure gel, Garnier tonik zeleni, kremo neutrogena za ponoči, podnevi pa Clinians jabolko, za lica pa sheller korenček. Garniejev gel mi je za ta čas premočan, zato sem preklopila na gel/masko neutrogena. Moj problem je tak. Na licih so se mi se mi je pojavlili taki fleki... spomnem se da sem imela včasih tam izpuščaje. Če pogledam še bolj podrobno, se mi vidijo take viola žilice. Ali je možno da mi že pri 16h pokajo kapilare? Kaj bi lahko naredila proti temu? (če se mažem z mastnimi kremami se mi naredijo mozolji)
Naj povem še to, da se mi po schellerjevih čistilnih gelih delajo izpuščaji (očitno mi ena snov ne paše)
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 September 2006 - 11:04 AM

To so kapilare. Očitno imaš zelo občutljivo kožo. Jaz sem tudi ena takih. Kapilare so se mi pojavile že zelo zgodaj.
Ogibaj se savnam, hitrim prehodom iz mrzlega na vroče. Ne uporabljaj vročih kopeli. Kar se pa tiče nege obraza, se mi zdi, da je pa bolj ali manj vseeno.
Samo ne drgni s kakšnimi močnimi pilingi.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 02 September 2006 - 11:10 AM

aha... hvala. Potem nima čiščenje obraza kakšnega hudega vpliva?
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 September 2006 - 02:15 PM

Če se drgneš po obraz, je lahko tudi to razlog. SIcer mislim, da ne.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 02 September 2006 - 02:47 PM

jz mam tut te žilce...a misliš, da solarij tut kej škoduje?
  • 0

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 September 2006 - 02:51 PM

Tega pa ne bi vedela. Sonce utegne škoditi, ker če ležiš na soncu, ti je pretirano vroče. In lahko pokajo. Kako je pa s solarijem, pa ne vem.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 fabulous

fabulous

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 301 posts

Posted 02 September 2006 - 03:54 PM

Slišala sem, da tudi zaradi solarja (toplota, preveč sončnih žarkov, tanjšanje kože) kapilare pokajo oz. postanejo bolj vidne.
  • 0
We have a hunger of the mind which asks for knowledge of all around us, and the more we gain, the more is our desire; the more we see, the more we are capable of seeing. (Maria Mitchell)

#8

  • Guests

Posted 02 September 2006 - 04:45 PM

Zadnjič sem v drogeriji videla nek serum (al kaj jaz vem, kaj točno je bilo) od Afrodite. Pisalo je, da je prav za kožo, nagnjeno h kuperiozi (nisem ziher, da sem prav napisala - pač proti pokanju kapilar). Če je učinkovita, pa ne vem, prav tako ne vem, kakšna je sestava. :dontknow:
  • 0

#9 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 September 2006 - 04:46 PM

Mislim, da je še vedno najbolj učinkovit laser.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#10

  • Guests

Posted 02 September 2006 - 04:49 PM

Ja, za odstranjevanje vsekakor. Mislim, da je tole od Afrodite bolj za preprečevanje pojava novih žilic (če seveda res deluje).
  • 0

#11 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 02 September 2006 - 06:17 PM

Čeprav tudi laser ni varna rešitev. V Dnevniku je bla enkrat opisana zgodba ene ženske, ki je šla lasersko si odstranit kapilare, in ima revica zdaj trajno deformiran (brazgotinast) obraz. ermm.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#12 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 03 September 2006 - 12:50 AM

Moja mami si je šla lasersko odstranit žilice. Sicer zadeva ni poceni, ampak resnično deluje.
  • 0

#13 fish_1

fish_1

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 28 August 2007 - 02:25 PM

preizkusila ravno včeraj laser in je čudovita zadeva..

seveda more biti storitev kakovostna in tudi laser mora biti kakovostni, ne pa vsaka zadeva, ki ima žarek svetlobe...

osebno sem že veliko poizkusila zaradi dlačic...

potem pa sem našla en čudovit kozmetični salon, si dala odstranit dlačice z laserjem...

ko je šefica videla moje žilice na obrazu in nogah me je še v odstranitev le-teh prepričala in je čudovito in brez bolečin delovalo...

je pa malo oddaljen salon, samo se splača, je namreč v Mirnu pri Novi Gorici (www.revital-helena.com)...

insi vsekakor zasluži reklamo
  • 0

#14 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 17 July 2010 - 09:04 AM

Hello.

Izgleda, da je tudi mene doletela ta strašna nadlega (:

Nikoli nisem imela problemov s kožo, imam pa po mami to lastnost, da je moja koža na obrazu precej prosojna. Ni kake večje panike, hitro se mi pozna rdečica ob recimo fizičnih naporih, pa to še preživim, me ne moti.

Štos je, da se mi je v zadnjem mesecu or so pod desnim očesom naredila majčkena rdečica; v premeru ni večja od 2mm, mogoče še manj, je pa precej opazna, čeprav imam v tem predelu pegasta lica.

IPB Image

Zanima me, če bi me dermatologinja sploh resno obravnavala, ker je minimalna estetska napaka, samo me nervira, ker puder ne zakrije tega. Bojim se pravzaprav, da bi se mi ta rdečica povečala, to je a reason good enough, da malo zatečnarim.

Še eno vprašanje; ali naj grem k dermatologinji ali pa v kakšen kozmetični salon, kjer se ukvarjajo z laserskim odstranjevanjem kapilar?

Aja,ali lahko krema kaj pomaga? K izginjanju rdečice oziroma preprečevanju širjenja? Če na stanje kapilar vpliva stres, toplotne spremembe, sončni žarki..

Skin doctors capillary clear krema za počene kapilare na obrazu.

Z novim izdelkom Capillary Clear do lepe kože v le nekaj tednih! Capil1ary Clear'" je novo sredstvo za nežno in hitro odstranjevanje počenih kapilar na površini obraza.

Sestavine:
voda, glicerin, gliceril stearat, stearat PEG-IOO, cetearil alkohol, kaprični triglicerid, dimetikon, izvleček iz listov gomika (Arctostaphylos Uva Ursi), magnezijev askorbil fosfat, poliakrilamid, C 13-14 izoparafin, lauret-7, retinil palmitat, polisorbat 20, trietanolamin, fenoksietanol, fitonadion, glikolna kislina, ksantan gumi, salicilna kislina, diazolidinil urea, metilparaben, alantoin, olje iz sončničnih semen (Helianthus Annuus), izvleček iz cvetovamike (Amica Montana), olje iz ognjičevih cvetov (Calendula Officinalis), bioflavonoidi, dvokrpi ginko (Gingko BilOba), šipkovo olje (Rosa Can ina), propilparaben, BHT, sok iz listov hibridne aloe (AloeBarbadensis), dinatrijev EDTA.


Izgleda kot običajna vlažilna a komedogena krema, po kateri je zaradi silikonov koža gladka. Pa kisline vsebuje, in sonči je rekla, da se po razpokanih kapilarah ne smeš mazat s kislinami, ni logično da jih tiščijo v to kremo.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#15 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82171 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 July 2010 - 02:11 PM



Jaz bi poiskala kakšen salon, kjer lasersko odstranjujejo kapilare, drugo ne bo pomagalo.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#16 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 17 July 2010 - 03:49 PM

Toplotne spremembe sigurno vplivajo, samo pozimi se pač temu večinoma ne moreš izognit. Jaz imam zato skoraj vsak večer rdeča ter vroča lica in nos. rolleyes.gif
  • 0

#17 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 17 July 2010 - 06:28 PM

Ourajt. Saaalon, bom prečekirala kje imajo sploh te zadeve pa kolk kej pride. Tako okvirno sem gledala cene in pride okoli 50-70€ za manjše posege.

Moram pa blazno pohvačlit promotorko Skin Cosmetics, danes sem bila v lekarni in po totalnem naključju so te kreme promovirali. Mi je sfehtala lonček in mi je kar sama od sebe dala vzorček kreme iz tiste testne posodice s kremo tam. Ful faca. Za mami bom mogoče vzela kremo proti podočnjakom, zase pa morda to proti kapilaram.

Razmišljala sem tudi, da bi si nabavila hialuron za ta predel. Moram poiskat kje je Podgana pisala o tem.. (:
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#18 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 19 July 2010 - 05:42 AM

v DCP (dermatološki center Parmova) to odstranjujejo lasersko. So 100% bolj teoretično in praktično podkovani, kot v kakšnem salonu.
  • 0

#19 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 19 July 2010 - 12:36 PM

Hvala!

Mogoče veš, kakšna je kaj učinkovitost teh posegov? Potem se takih krem ne splača kupovat, ker ne morejo niti pomagati niti preprečevati nastanka novih?
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#20 tyna

tyna

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 170 posts

Posted 22 August 2010 - 05:02 PM

Glede odstanjevanja kapilar, se ti vsekakor splača it k dermatologu in ne kozmetičarki.
Ker je dejansko res, da laser, v nestrokovnih rokah lahko povzroča manjše brazgotinice; kar dejansko konc koncu pomeni, da bi lahko v najslabsem primeru, ne bi imela vidnih kapilar temvec brazgotinice.

Roko na srce, pa imas čist drug feeling, ce za take posege poskrbi dermatolg ( z diplomo iz medicine+ specijalizacijo+izkusnje), kot pa kozmetičarka( kjer je spet vprasljivo, kaksne kompetence ima na tem področju).
Pa da ne bo pomote: če mal prečekiraš po netu, bos opazla, da si cene med temi dvemi kategorijami, kej dost ne razlikujejo. zatem se mi zdi odplocitev kar samoumevna.

Glede uspešnosti posega, pa imam v spominu, da se giblje nekje okol 70% (sicer mislim, da se je ta podatek nanašal na kapilare na nogah, ki po defaultu znajo bit temnejse in debelejše....debeljše so, težje jih je odstanit).

Druga metoda odstanjevanja kapilar, pa je SKLEROZACIJSKA TERAPIJA. Pri tej terapiji prek nekih substanc( katerih se seveda jaz v tem trenutku ne spovnem), ki jih venolog oz. dermatolog inicira direktno v razpokano kapilaro. Kapialr se zatem menda posuši( in izgine). Tako metodiko, pa mislim, da se uporablja samo za noge.
Pri moji mami so uporabli zgoraj upisano metodo pri odstanjevanju kapilar na nogah, pa je venologu med posegom zbezalo iz inekcije mal te tekočine. Tale tekočina je končala na kožo stegna. zatem je na tem mestu nastala brazgotina, ki je še zdej vidna; pa najbrž bo tako tud ostalo.
Tale metoda, pa je financirana od našega predragega zravstvenega zavorovanja in torej za nas brezplačna.
Po posegu je potrebno nositi kopresiske nogavice oz povoje.

Morem, pa dodat, še mojo izkušnjo, in sicer:
Ker imam pri svojih rosnih 23 ;) ze kar fajn razpokane žilice na stegnih, sem se hotela prijavit na sklerotizacijsko terapijo. Ko sem se hotela prijavit na OBISK (torej ne poseg ampak sam PRVI obisk), mi je sestra, prek TELEFONA rekla, da sem premlada in da mi to ne rabi. Seveda, mi ni potrebno omenit, dejstva, da sestri se niti sanjlo ni kakšne noge imam, saj jih ni NIKOL vidla. Ona pa se je kar na podlagi moje starosti odločila, da men to ne rabi. Rekla, mi je tud, da naj se zglasim pri njih po porodu( kar kol že to pomeni, sej bi lahko imela otroke pri 24 ali 30 ali 35 ali pa tud 40 leti). Kapilare pa seveda ta čas ne bodo izginile same po sebi in se seveda situacija vsak dan slabša ( kar je seveda pri osebah, ki so nagnjene k temu, neizbežno).
Vredno je omembe, da je ta poseg strogo estetske narave. Ker sicer zarad razpokanih kapilar ni noben še umrl oz. imel slabšo kvaliteto življenja zarad tega. Tako, da res ne vem, zkj bi morala čakati,da rodim, da karkol storim v to smer saj so moje noge že danes grozne, kaj šele po porodu, poseg tako ali tako zgolj estetski.

ne vem kaj si misliti no. Kot da bi imel neke čudne izšuščaje po telesu, pa bi ti rekli ( ker tej domnevni izpuščaji ne bi škodili zdravju), da že ki se te izpuščaj bodo samo še množili, je tako al tako brezveze karkol naredit, dokler jih nimaš čist po celem telesu.....tačas pa hod tak okol.

Bi vam najraj kar sliko poslala, da videte kok razpokanih kapilar mam na nogah, da ne bo zgledalo da pretiravam, ampak mi je kar mal narodno oops.gif . Seveda, tud tisti na obrazu mi ne mankajo :S

No, ce zaključim, moja edina rešitev, je da si stvar sama plačamm in grem na lazer....kar seveda me bo stalo najmanj enih 500eu (poseg po stegnih). Tako da NO COMMENT............


Ps: Glede krem proti nastajanju novih kapilar se prodajajo v lekarnah, kreme ki vsebujejo ekstakte vinske trte in divjega kostanja. Te sestavini naj bi "ojačale kapialre". Čudeže seveda ne pričakuj. Konstantna raba je pa seveda zaželjena, saj pri enomesečni uporabi ne boš "zavarovana " za večne čase.

Osebno bi ljudem , ki imajo problem z razpokanemi kapilari rajši svetovala, tablete DETRALEX ( 30 talet= 8,13eu, 60 tablet=15,02eu). Te tablete se prodajajo izključno v lekarnah. Tablete naj bi se jemalo kot preventivno kuro ( nekaj tratmajem na leto). Količina zavžitih tablet dnevno, se seveda razlikuje na podlagi problema, ki ga nameravate zdraviti. Detralex je namenjen zdravljenju simptomov kroničnega venskega popuščanja, limfedema in akutnega hemoroidolnega sindroma.
Baje, da so ljudje, ki imajo probleme z krčnimi žilami( kar pa mimogrede ni niakokr povezano z razpokanemi kapilari....tako mi je rekla dermatologinja) zelo zadovoljni z njimi, saj so se bolečine zmanjšale, zaradi ojačitev le teh. Na isto foro naj bi delovalo na kapialre, saj zaradi ojačitev le teh, naj bi prišlo do manjšega popokanja. Te tablete je moji mami svetovala dermatologinja.
Ko sem brala, na tujih straneh glede diosmina in flavonioida (te sta dve učinkovini, ki jih vsebujejo te tablete), sem zvedla, da jih v tujini (sicer v večjih dozah) prepisujejo zdravniki pacijentov, ki imajo podobne probleme z ožiljem kot del treapiji pri zdravljenju. To, pa verjetno dejansko pomeni, da ta detralex ni ravno kar neki.....Pri nas seveda, pa je vse za plačat in ti jih ne predpiše zdravnih.



Lep dan, Tina







  • 0
Solo l'obbedienza dà il diritto a governare.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users