Jump to content


Photo

Smrt


  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#41 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 21 September 2006 - 11:04 AM

Ko sem bila v tistih letih, ko otroci pač jemljejo vprašanja kdoveodkod, sem mamo vprašala, kaj se zgodi po smrti. In je rekla: Nč. Spiš. Tema. No ja. In sem si mislila (pri svojih 4-ih letih), no ona to tko misli, jst pa sem prepričana, da je še nekaj po koncu.
Sicer ne verjamem v Boga (cerkvene institucije), verjamem pa v obstoj nečesa...najbolj od vsega pa verjamem v naravo in v to: da to, kar vidimo ni vse.
Prebrala sem več knjig o smrti (najbolj mi je ostala v spominu knjiga Dr. Moodya: Življenje po življenju) in sedaj me smrti na sploh ni več strah (včasih še pride kak paničen napad). Verjamem, da nek del živi naprej in da imamo vsi ki smo na tem življenju določeno poslanstvo in ko ga opravimo, gremo na drug level. biggrin.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#42 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 21 September 2006 - 11:14 AM

...ali pa se reinkarniramo nazaj na isti level, da plačamo dolg karmi. wink.gif
Meni se zdi čudno verjet, da živim samo enkrat?! Z naukom karme mi je lažje razumeti življenje na zemlji. Kako Cerkev razlaga, da je Bog dober in v isti sapi hitijo razlagat še, da če bomo slabi, bomo obsojeni na peklenski ogenj?! Ta Bog, al pa Vseobsegajoča Energija, je dober, torej mu ni v interesu nas v pekel spakirat, ampak pač se reinkarniraš, plačaš za kar imaš plačati, in to se ponavlja dokler ne dosežeš tiste ...ne vem kako se ji reče, nisem še bila tam, zato zaključujem nezaključen stavek wink.gif
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#43 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 21 September 2006 - 11:31 AM

dokler ne dosežeš nirvane biggrin.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#44 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 21 September 2006 - 11:35 AM

QUOTE(nihrida)
dokler ne dosežeš nirvane  :D


Ko bom tam čez par stoletij, se oglasim na forum, pa poročam biggrin.gif
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#45 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 21 September 2006 - 12:08 PM

Bedno,zdj sm šla vse poste brt in se jokam zravn ker mislm na svojo babi k je še živa. Ona je men k mami,edina k jo poznam,ker obeh dedkov nism mela,druga babica pa je zgodba zase.
Pr njej sm odraščala,žvela v srednji šoli,z njo hodm na kave,kosila,sprehode,po trgovinah,zmasiram ji hrbet,postrižm nohte na roki,z njo se ukvarjam tko k s prjatlco,in odkar sm bla mala se zihr 1krat na tedn mal zapustim in se postavim v čas k še bo,k nje ne bo več in si v mislih predstavljam dan ko bom razmišljala o vsem kar je med nama blo.
Druga babica je umrla k sm mela 10 let,mela sm jo rada,valda... vedno pa sm čutla razliko med njo in TO babico.Bla je hud astmatični bolnik,umrla je pr 63 v bolnici.En dan pred njeno smrtjo, ko sm šla na obisk k njej mi je za steklenimi vrati pomahala-jz pa njej,in to full dolg.
Nasledn dan je umrla(pred tem mi ni nikol mahala k sm šla iz bolnce)sam to je fleš k ga šele pol dojamš.Drgač nism nč jokala na pogrebu,niti nikol za tem.(Sam do pred ne vem...7 let sm se z njo zvečer pogovorila pa ji voščla lahko noč. )Bom pa za to babuško,hehe.

Dragč pa ne morm rečt a bom še kam šla k bom umrla,ker ne vem.Lah si mislm,da bom še nekam šla,to je pa vse.Pač jz si mislm.
Smrti me ni strah,sam radovedna sm kaka starka bom,pa če bom urmla sama.Mogoče tud način,predvsem pa me zanima a bom jz ostala sama al bo fant ostal sam.
Me pa tud spreletava dejstvo,da(ker ne vem) bom ves ta lajf pustila za sabo,in vse kar se je zgodil.Pa tud če bom obiskala telo druzga,ok...sam nebo več tega pa tega pa tega z alenko ampak z nekom drugim...no,ne znam povedat.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#46 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 21 September 2006 - 12:23 PM

Prisotnost ljudi, ki so nam dragi, lahko še vedno občutimo, tud ko jih ni več z nami. Tak je krog življenja, vsako izgubo je težko prebolet in se nam zdi, da je z njimi odšel še en del nas. Verjamem, da se ob ali po smrti srečaš z vsemi nam ljubimi osebami...Mal čudno je slišat, ampak...
Bom citirala Vilmo
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#47 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 21 September 2006 - 12:25 PM

aaam... mene pa zanima, kako se lahk poboljšaš, če se reinkarniraš v kamen? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif kako bom kot kamen dosegla nirvano? biggrin.gif da se ne bom nastavljala nogam nepazljivih pešcev? bom služila kot gradbeni material in si prislužila večnost? biggrin.gif
  • 0

#48 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 21 September 2006 - 12:28 PM

QUOTE(pinga)
aaam... mene pa zanima, kako se lahk poboljšaš, če se reinkarniraš v kamen? biggrin.gif  :D  :D kako bom kot kamen dosegla nirvano? biggrin.gif da se ne bom nastavljala nogam nepazljivih pešcev? bom služila kot gradbeni material in si prislužila večnost? biggrin.gif


Ne boš se reinkarnirala iz človeka v kamen, gre za napredovanje, razen če si totalna hudobca wink.gif
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#49 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 21 September 2006 - 12:29 PM

aha in iz človeka napreduješ kam? in dejansko kdaj kamen umre, da se lahk naprej reinkarnira? biggrin.gif
  • 0

#50 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 21 September 2006 - 12:32 PM

very funny.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#51 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 21 September 2006 - 12:34 PM

Ah, kako lušno se je delat norca iz stvari, ki jih ne razumemo, kajne Pinga draga.
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#52 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 21 September 2006 - 12:38 PM

QUOTE(avril-ka)
zelo dobra tema za pogovor!rada bi samo na kratko povedala da se smrti ne bojim več!zaradi nečesa kar se mi je pred letom in pol zgodilo....
zbolela sem za X boleznijo,vendar zdravniki niso pogruntali kaj mi je oz.so govorili da mi nič ni in da si zmišljujem!predozirali so me z raznimi zdravili...tramal..itd....mene pa niso hoteli poslušati in mi niso vrjeli kakšne bolečine preživljam...imam namreč zelo visok bolečinski prag!od bolečin in tablet sem bila že čist omotična in odsotna!nakar je prišla noč,ko se nisem zavedla več sama sebe,baje da sem kričala,pa se tega  seveda ne spomnim..ne spomnim se ničesar...razen mehkih,belih kril diagonalno od moje postelje...bilo je tako lepo...vse sem videla...vsi so tekali okrog moje postelje....in tako sem se nazadnje zjutraj zbudila v šok sobi....z veliko dozo zdravil v sebi...ki so mi jih vbrizgali v žile....


Ti to res? Podobno mi je mami povedala, ko je prišla z intenzivne.
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#53 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 21 September 2006 - 12:39 PM

jah mal sarkazma ne škodi. res bi rada slišala, kako se te stvari razlaga. ker te zadeve so men tok nasprotujoče si, da bi pač rada slišala po kakšnem principu vi v to verjamete. whats funny about that? resno.
zame je smrt pač smrt. in vsakršna oblika reinkarnacije in posmrtnega življenja se mi zdi lažji način soočanja z njo. ker človk očitno ne prenese,da njegove vsemogočnosti enkrat pač ne bo več, ne prenese, da je minljiv tko kt list na drevesu. naprej pa lahko živiš po moje samo v mislih ljudi, k so te mel radi al pa tut ne.
  • 0

#54 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 21 September 2006 - 12:44 PM

Lahko začneš s tem, da te ne sestavljajo samo kosti, pa žile, pa ledvice, pa jetrca biggrin.gif Kako bi si če ne drugače razlagala svoje strahove, veselje, upanje... A bodo rebra rekle, da kako pogrešajo tega-pa-tega, pa mišica se bo skrivala za kostjo in tarnala, da noče vojne... torej naj bi ljudje, kot vse ostalo, bili najprej neka energija. Kolkr se fizike spomnim, pa energija ne kar izpuhti, ampak se preoblikuje...kako boš potem kar izpuhtela?
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#55 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 21 September 2006 - 12:50 PM

am js te stvari povezujem z delovanjem možganov. misli pa take stvari. pa čustva... kaj ap določena misel, ki jo pozabiš in se je nikoli več ne spomniš? kam gre to? čustva, ki si jih doživljala, pa jih ne doživljaš več? to ni materija, ki samo spreminja obliko. misli niso snovne. pač tko je. in ko možgani umrejo, je tudi tega konec. kot sem rekla, tvoje misli živijo naprej v tvojem delu, v spominh, ki si jih pustil vsem, s katerimi si nekoč doživel interakcijo.
drugač na začetku sta bla pa oči pa mami k sta se dol dajala in posledično oplodila biggrin.gif
bi pa verjela, da je bolj fino, če v te stvari verjameš. lažje najbrž sprejemaš neizogibno.
  • 0

#56 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 21 September 2006 - 01:00 PM

QUOTE(pinga)
am js te stvari povezujem z delovanjem možganov. misli pa take stvari. pa čustva... kaj ap določena misel, ki jo pozabiš in se je nikoli več ne spomniš?


Nezavedni del uma? Pri izpitih pride prav, da se izgovoriš, da tvoja podzavest pozna vse odgovore, le zavedni del tebe ima težave pri priklicu teh informacij biggrin.gif

Za misli že razumem, da pridejo iz možganov. Hja, kdo jih pa tja pošlje? biggrin.gif To ne mislim kot zajebavanje, resno tko premišljujem, kdo pol pa možgane usmerja?
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#57 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 21 September 2006 - 01:04 PM

ampak lej, kje pa je pol tvoja svobodna volja, če mislš, da ti nekdo usmerja možgane? da ti nekdo pošilja misli? če nimaš svobodne volje, ne morš delovat v tej smeri, da bi se reinkarniral, pršu v nebesa al karkol pač že.
srce, ki poganja kri po telesu drugač js mislm, da je glavni dejavnik biggrin.gif

drugač me ap še evdno zanimajo dejstva o kamnu iz prejšnjih postov, ker very funny pač ni zadovoljiv odgovor. zelo konkretno vprašanje, ki zahteva zelo konkreten odgovor. če se kdo čuti kompetentnega in ima voljo, bi rada slišala mnenja na to temo. pa ne zajebavam se.
  • 0

#58 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 21 September 2006 - 01:26 PM

Tako kot je meni uspelo razbrat iz literature in vsega kar mi je prišlo pod prste na to temo...mogoče bom kje kozla ustrelila, ma naj se javijo bolj izkušeni. Jst se še učim wink.gif Reinkarnacija naj bi bila nekaj takega kot večkratno prebivanje neke žive stvari (za nekatere je to duša, vsak si razlaga tako, kot je pač njemu najbližje doumljivo) v človeških telesih. Dana ti je pač svobodna volja (ma ne bi zdaj o tem, kdo nam jo pa podeljuje, to je že druga debata potem wink.gif ) in si sam izbereš al boš deloval dobro al slabo. Po nauku karme se dobro z dobrim poplača, slabo pa s slabim vrne. Zato naj bi naša prejšnja življenja vplivala na potek zdajšnjega. Torej, kamna pa ne vključujem v organsko naravo. Ne vem no, vse je krog, vse teče, vse se spreminja...Če bom pisala še naprej, bom preveč not padla biggrin.gif
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#59 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 21 September 2006 - 01:41 PM

kako pa naj bi vplivalo prejšnje življenje na prihodnje? ti nekdo ( o komer nočmo debatirat) dodeli boljše gene? te postav v familijo z bolj ugodnimi socialnimi razmerami? ali vse to skup? in če nič od tega, kako naj bi to zgledalo?
  • 0

#60 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 21 September 2006 - 01:45 PM

QUOTE(pinga)
kako pa naj bi vplivalo prejšnje življenje na prihodnje? ti nekdo ( o komer nočmo debatirat) dodeli boljše gene? te postav v familijo z bolj ugodnimi socialnimi razmerami? ali vse to skup? in če nič od tega, kako naj bi to zgledalo?


Tvoja dejanja - s slabimi nase vlečeš slabo energijo. Tako nekako.
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users