Jump to content


Photo

narodnost partnerja


  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#1 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 01 June 2006 - 07:03 PM

Idejo za tole temo sem dobila, ko je mislim da @Marmelada omenila, da ji je pri njenem fantu med drugim vsec tudi to, da je slovenec.

Zato vas sprasujem ali se vam zdi pomembno da je vas partner/ka slovenec/ka oziroma da pripada isti narodnosti kot vi, ali pa temu ne dajete velikega pomena?

Bi torej lahko imeli za partnerja ne vem...japoncka/spanca/americana/...(v bistvu kogarkoli), ali da vprasam drugace...koga ob sebi nikakor nebi trpeli? tongue.gif:roll:

Prav tako so dobrodosle tudi dejanske izkusnje tistih, ki morda imate partnerja, ki ni slovenec ali pa poznate kak tak par. Kako se spopadate s kulturnimi razlikami, ki nedvomno obstajajo? Kaj vas tukaj najbolj moti, (ce sploh kaj) katere razlike, navade...
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#2 limeta

limeta

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2850 posts
  • Gender:Female

Posted 01 June 2006 - 07:14 PM

Men je vseeno kakšne narodnosti je moj fant.Že samo da me ima rad mi pomeni.Briga me...tut če je musliman.hihi rolleyes.gif 8) laugh.gif
  • 0

#3 Juliet

Juliet

    odvisnik

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 3705 posts
  • Location:New Village, Celje
  • Interests:kr dost stvari...

Posted 01 June 2006 - 07:22 PM

QUOTE(limeta)
Men je vseeno kakšne narodnosti je moj fant.Že samo da me ima rad mi pomeni.Briga me...tut če je musliman.hihi rolleyes.gif 8) laugh.gif


Se podpišem kar pod tole... sem istih misli. :thumleft: :thumright:
  • 0

#4 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 01 June 2006 - 07:23 PM

Najboljše je če je slovenec, valda. Še najbolj ok je, če je iz mojega kraja, ali pa nekje tukaj blizu. Do fantov drugačne narodnosti imam neki odpor...saj jasno, da pogledam ga že, če je kaki dober, ampak za fanta ga pa nebi mela. Morda se bo moje mnenje kasneje, za par let kaj spremenilo, ampak ok, vprašanje je za zdaj.
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#5 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3444 posts
  • Gender:Male

Posted 01 June 2006 - 07:52 PM

Nimam lastnih izkušenj ampak smo pred kratkim dobili v familijo kitajca biggrin.gif V bistvu je od sestrične fant in njuna zveza lepo funkcionira že nekaj let. Jaz tu ne vidim nekega problema. Kvečjemu pričakujem kako vabilo na obisk, ko bosta spet na vzhodu. wink.gif
  • 0

#6 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26268 posts

Posted 01 June 2006 - 07:56 PM

js pa s fanti nekaterih narodnosti ne bi bla. je sej vem v današnjem odptrem svetu in bla bla bla... sam še zmer mam neke predsodke proti južnjakom+slabe izkušnje z osebki(srbi,albanci,tud hrvati)
  • 0

#7 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 01 June 2006 - 08:00 PM

lol, jaz sem prebrala nerodnost partnerja. biggrin.gif

Aja, dol mi visi kake narodnosti je, samo da ni bosanec.
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#8 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26268 posts

Posted 01 June 2006 - 08:00 PM

zakaj pa lih bosanc?
  • 0

#9 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23483 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 01 June 2006 - 08:05 PM

Jaz imam pa ravno nasrotni primer ... full so mi všeč NE-slovenci ... še posebej južnjaki ... wink.gif

Probala obe vrsti in sem ugotovila, da mi veliko bolj leže njihov temperament in strast (do stvari, življenja, sexa), da nekako soupade z mojim.
Načeloma mi je vseeno ali je hrvat, srb, bosanec, makedonec,..., samo da ni veren (pa to velja za katolika, pravoslanca ali muslimana) ...

Itak pa padam na vse kar je temnega (mediteransko ali latino raso, črnce).

Po govorjenju me full prilvačijo južni jeziki, špansko govoreči, škotski in irski naglas, ....


Tako da načeloma sem odprta za vse razen za slovence biggrin.gif
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#10 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26268 posts

Posted 01 June 2006 - 08:09 PM

ha ha js sm pa zvedla d je moj neki dalmatinca biggrin.gif ok, izjeme so wink.gif
  • 0

#11 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 01 June 2006 - 08:22 PM

QUOTE(ora)
zakaj pa lih bosanc?


Zgolj zaradi neke antipatije, ki jo čutim do njih wink.gif

Drugače pa moj prvi fant je bil hrvat, drugi slovenec in zdajšni je švaba (da ne omenjam kako nagnusni narod so mi ti). Ampak on ni v taki hudi obliki, pa še 10 let živi že v Sloveniji. Da, zarečenega kruha se največ poje twisted.gif
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#12 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28976 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 June 2006 - 08:32 PM

izkušnje mam z belgijci, švedom in američani. v tem smislu glasujem za enga belgijca in enga američana, ampak to zarad njunih osebnosti in ne tolko narodnosti. ampak je pa full zanimivo, kako ne-hote sprejemaš in spoznavaš drugačne navade/hrano/obrede/ ... /. meni je blo recimo 'čudno', ko sem prvič vidla obrezanega lulčka biggrin.gif, sem si mogla v mislih prav rečt: 'špela, chill, sej je sam lulek!' biggrin.gif, kmalu pa ugotovila, da so mi celo bolj všeč od neobrezanih. wink.gif za loverja sem mela bosanca, dober je bil v seksu, sam kot par pa ni šans, da bi funkcionirala, ker bi jaz popizdila pri takem flegmatiku. biggrin.gif

itak, da je najbolj komot, če je slovenec, samo men to ni jako pomembno. ne vem, če mi glih dol visi, to ne, ampak ni mi pa zelo pomembno.

meni pa so bli ravno severnjaki zlo fascinantni - zadržani in na pogled hladni, sam, ko to bitje malo zakuriš, juhuhuhu! biggrin.gif

daljše obdobje sem so-bivala z američanom, krasno sva se ujela, oba ravno prav blesava biggrin.gif, sem se full od njega naučila, pa full mi je bil izziv. njemu pa tut. mam krasne spomine na to obdobje.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#13 phobia

phobia

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts

Posted 01 June 2006 - 08:37 PM

Moj fant je Avstrijec, skupej sva pa eno leto 8)

Na začetku sva imela problem zaradi razdalje (400km), ampak se je on po 3 mesecih najine zveze preselil v Slovenijo, si našel novo službo itd...

No še en problemček je jezik - moja nemščina je prešvoh, da bi lahko normalno komunicirala oops.gif , tko da se pogovarjava v angleščini. Se pa jaz zdej probam čimveč naučit nemško, on pa slovensko smile.gif

Ostalo je pa vse super, njegove navade me ne motijo, nekih velikih razlik v bistvu tud ni; če pa se že v čem razlikujeva (zaradi narodnosti), pa to oba sprejmeva pozitivno in se probava čim več naučit eden od drugega - zaenkrat vse lepo funkcionira.
Sicer pa - sej se je treba v vsaki zvezi prilagajat, ni važno če sta partnerja iste narodnosti ali ne.
  • 0

#14 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28976 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 June 2006 - 08:41 PM

phobia, salute! biggrin.gif

jaz sem z mojimi tujci tudi v angleščini komunicirala (edino američan je znal še češko, hrvaško, slovensko in turško in sva se zmeri zajebavala), ni blo nobene panike, sem pa se tut učila švedsko in nizozemsko, ampak to bolj iz lušta ko kaj druzga.

to o učenju en od drugega in prilagajanju si sploh krasno povedala. pridna! wink.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#15 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 01 June 2006 - 08:42 PM

[quote=Špela] kmalu pa ugotovila, da so mi celo bolj všeč od neobrezanih. wink.gif

ah, so true biggrin.gif OT: sem gledala 1x sex v mestu, ko je ona črna delala tako paniko, ko nek tip ni bil obrezan rolleyes.gif Kmalu mi je postalo jasno zakaj biggrin.gif
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#16 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 June 2006 - 08:45 PM

js sm mela enkrat enga nigerja 8) biggrin.gif iz francije 8)
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#17 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 01 June 2006 - 08:56 PM

[quote=Špela]meni je blo recimo 'čudno', ko sem prvič vidla obrezanega lulčka biggrin.gif, sem si mogla v mislih prav rečt: 'špela, chill, sej je sam lulek!' biggrin.gif, kmalu pa ugotovila, da so mi celo bolj všeč od neobrezanih. wink.gif
Em..... ja. IPB Image

Drugače mi je pa čist vseeno, kakšne narodnosti je, če bi mi bil kot človek všeč. Preprosto. Čeprav nekateri stereotipi vseeno držijo, se mi zdi. biggrin.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#18 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 01 June 2006 - 09:05 PM

QUOTE(Blondi)
sem gledala 1x sex v mestu, ko je ona črna delala tako paniko, ko nek tip ni bil obrezan rolleyes.gif Kmalu mi je postalo jasno zakaj biggrin.gif


amm...zakaj? oops.gif
  • 0

#19 phobia

phobia

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts

Posted 01 June 2006 - 09:06 PM

[quote=Špela]phobia, salute! biggrin.gif

jaz sem z mojimi tujci tudi v angleščini komunicirala (edino američan je znal še češko, hrvaško, slovensko in turško in sva se zmeri zajebavala), ni blo nobene panike, sem pa se tut učila švedsko in nizozemsko, ampak to bolj iz lušta ko kaj druzga.

to o učenju en od drugega in prilagajanju si sploh krasno povedala. pridna! wink.gif


Heheh oops.gif

Ja sej angleščina sploh ni problem, sam včasih bi mi pa vseen pasalo, če bi lahk kej povedala v slovenščini (pa še tko lep jezik je smile.gif), sam kaj ko me moj dragi ne razume...

Pa mam filing, da če se z nekom pogovarjaš v jeziku, ki tebi in/ali sogovorniku ni materni, to nekak vzpostavi neko distanco (ker pač ne moreš uporabljat vseh nians jezika in se ne moreš tako dobro izražat - no razen, če res v nulo obvladaš jezik smile.gif)... ok zdej pa že bluzim oops.gif biggrin.gif

[quote=Jenna]
Drugače mi je pa čist vseeno, kakšne narodnosti je, če bi mi bil kot človek všeč. Preprosto. Čeprav nekateri stereotipi vseeno držijo, se mi zdi. biggrin.gif[/quote]

Se strinjam.
To glede stereotipov je pa vseen čist odvisno od človeka, po moje so redki taki, ki so čist "tipični" za svoj narod... ljudi je težko predalčkat. MHO.
  • 0

#20 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28976 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 June 2006 - 09:09 PM

QUOTE(phobia)
Pa mam filing, da če se z nekom pogovarjaš v jeziku, ki tebi in/ali sogovorniku ni materni, to nekak vzpostavi neko distanco (ker pač ne moreš uporabljat vseh nians jezika in se ne moreš tako dobro izražat - no razen, če res v nulo obvladaš jezik smile.gif)... ok zdej pa že bluzim oops.gif biggrin.gif


maš prav, samo meni je angleščina še ljubša od slovenščine (patriotka pa taka! biggrin.gif) in jo posledično obvladam v nulo. biggrin.gif mislm, js se učasih prej spomnim, kako se kaki stvari reče v angleščini kot v slovenščini. biggrin.gif (ne bom več OT!)
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users