Jump to content


Photo

Koliko vam pomenijo poljubi?


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1 Roman

Roman

    sramežljivec

  • Člani
  • 80 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Vse živo ;) Predvsem pa spoznavanje novih ljudi, dopisovanje,..

Posted 14 May 2006 - 12:17 PM

Posledicno, ob branju nekega clanka me zanima kaj vam pomenijo poljubi.

V srednjem veku so baje princi s poljubi oživljali Sneguljcice.
V clanku piše, da je poljub eroticno razkošje, ki je temelj cudovitega sexa. Poljub lahko veliko pove o ljubimcih. Pove vec kot tisoc besed, le razumeti jih je treba. Prvi poljub ostane v spominu ponavadi dlje casa kot pa prva spolna izkušnja.

Ženske v vecini veliko vec stavijo na poljub kot neizogibno in tudi velikokrat edino sestavino spolne igre, medtem ko so moški žal sposobni spolne igre brez poljuba.

Poljub je preprosto neponovljivo custvo. Je zdravilo za dušo in telo, ki stane tako malo, a daje zelo veliko. Je velikokrat globje custvo in intimnejši kot sam seks, zato ga nekateri štejejo za hujšo obliko spolne prevare. Ko se partnerja poljubljata, ponavadi razmišljata drug o drugem, ne pa o skrivnih ljubimcih.

Zanima me, kaj o poljubu mislite vi, kako ga doživljate in kaj vam pomeni. Sam sem velik romantik... nepopravljivi..., zato mislim, da bom ob prebiranju vaših odgovorov zagotovo užival ob branju

Poljub je pismo v kuverti ustnic....
najlepše ga je izrociti ustno. 8)
  • 0
Nasmeh je najlepše darilo, ki ga lahko nekomu podariš :)

#2 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26226 posts

Posted 14 May 2006 - 12:50 PM

men poljub ni velik pomenu, bil mi je pač del zveze, če se mata dva rada se tud poljubljata-neki tazga.

ko sm pa spoznala zjšnga fanta se je vse spremenil! najprej se nikakor nisva mogla ujet in sva se zato mogla oba mal potrudit smile.gif , kasnej pa sm ugotovila d njemu poljubi ogromno pomenjo in dae ful rad poljublja. Lih to je pomoje razlog d mi po več k enem letu še zmer grejo mravljinci po hrbtu (in trebuhu) ko me poljubi. Nikol si nism prej predstavlala d lah tist filing (k je ponavad prisotn pr prvem poljubu z neko osebo) še kdaj ponoviš oops.gif
men je lepo biggrin.gif
  • 0

#3 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 May 2006 - 12:52 PM

Sama se strinjam z napisanim, osebno mi poljub vsekakor pomeni zelo veliko in ni nekaj, kar bi jemala zlahka. Mislim, da vsak pravi poljub nosi globoko sporočilno vrednost, pa naj gre za prijateljsko naklonjenost ali pa za puljube med dvema ljubimcema. Pri fantu cenim, da si za poljubljanje vzame čas in, da mu poljub ne pomeni vedno le uvod v spolnost, ampak uživa v njem samem. Poljubljam se z zaprtimi očmi, saj se takrat popolnoma odklopim in čutim le njegove ustnice, vsak njegov odziv. Dober poljub je nekaj, kar mi ogromno pomeni in mi pove veliko o osebi. Ne maram takih, ki hitijo in si ne vzamejo časa, poleg tega pri poljubljanju ne prenesem netaktnosti, poljubljanja brez občutka, prekomerne grobosti ali pa na drugi strani omahovanja in mlačnih poljubov.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#4 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 14 May 2006 - 06:07 PM

hehe...poljubi...nekaj najboljšega. Absolutno najbolj erotične ''stik'' dveh bitij, zna biti še veliko bolj intimen kot sama penetracija. Ni boljšega, ni boljšega... oops.gif oops.gif oops.gif Jaz bi se poljubljal kr non stop, se je že zgodilo da sva se z mojo madam po celo uro samo poljubljala oops.gif Najprej na zgornje ustnice...pol pa.. oops.gif twisted.gif

Stari modreci pravijo, da ako se poljubljaš z žensko in le ta zapre oči in razširi ustnice....hkrati razširi še ene ustnice... wink.gif
  • 0

#5 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26226 posts

Posted 14 May 2006 - 08:51 PM

ja men je pa grozn k kje preberem kako naj bi se poljublal d bi ti in partner v tem najbl uživala! wtf!!! in razni nasveti d mu rineš svoj jezik pod njegov jezik pa bla bla bla! pač vsak ma svoj stil in vsakmu drugo paše! kako bi pa blo če bi se poljubljal vsi po istem vzorcu? dolgočasno!!! sm v teh letih k me še zlo zanima kako se drugi poljubljajo(fantje),mal otročje sj vem oops.gif sam pač včas me prime k vidm kšnga res hudga,... kako se pa on poljublja al pa k vidm kšne fine žnable, kašn je občutek oops.gif sam drgač se mi pa zdi d na svetu ne najdeš dveh k bi se poljubljala popolnoma enako in ni človeka k bi se poljubljal tok slabo d nebi njegov poljub nikogar osreču!
  • 0

#6 Zasanjana

Zasanjana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 452 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:drsanje, umetnost

Posted 14 May 2006 - 09:04 PM

Jaz sem tudi takega mnenja, da pari dlje kot so skupaj, manj se poljubljajo. Se posebej ce se vidijo vsak drugi dan oziroma skoraj vsak dan.

Poljub je nekaj zelo lepega, a ga moras deliti z res pravo osebo. To ko "zaserjes" z nekom ko ga sele nekajkrat vidis, in samo zato ker je hud ali ker si na zurki/v diskacu, je kr nekaj! To je sam za to, da reces, uhhh s kerim hudim tipom sm se lizala. (drugo je ce mislis potem se nadaljevat z njim).
  • 0

#7 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26226 posts

Posted 14 May 2006 - 09:08 PM

na poljube nism nkol gledala s te perspektive: uh s kerim sm se zalizala biggrin.gif in sm na to prou ponosna!
  • 0

#8 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 14 May 2006 - 09:24 PM

[quote=Jenna][quote=Colt]Absolutno najbolj erotične ''stik'' dveh bitij, zna biti še veliko bolj intimen kot sama penetracija.[/quote]

S tem se absolutno in oh in sploh strinjam.
Meni poljub pomeni ogromno. Zagotovo bolj intimen kot seks. Sama pri sebi opazim, da se s fantom, s katerim sem trenutno (in v katerega sem absolutno najbolj zaljubljena), najraje poljubljam. Poljubljava se kot nora..... da naju ustnice pečejo. Pa bi kar še in še. Poljub je tisti, s katerim osebo začutiš..... Ko se poljubljam z njim, se tudi nekako najbolj počutim združena z njim (še bolj, kot pri seksu). Veliko mi tudi pomeni tudi, da se zna tako dobro poljubljat - prevladuje predvsem divje, strastno poljubljanje..... občasno pa paše tudi nežno ljubkovanje. Ni bolj duhamorne reči, kot to, ko ti kdo odpre usta, potem pa ti zdaj po njegovem gobcu rovari..... what?!
Opazim pa tudi to - da je količina poljubljanja velikokrat obratnosorazmerna z dolžino trajanja določene zveze - da se v splošnem pari dlje so skupaj, manj poljubljajo. Jaz upam, da se to pri nama ne bo zgodilo, no. biggrin.gif Vsaj nič ne kaže na to..... pri nama je to bolj premosorazmerno, opažam. IPB Image




.



Kako fajn ko ne rabis isto pisat.Si ti ze vse povedala.
  • 0

#9 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26226 posts

Posted 14 May 2006 - 09:28 PM

Jenna!!! kok si nesramnica! do zdj sm se čist fajn počutla zj me pa prou mal u srčku stiska kok bi blo fajn met nekoga tuki...
  • 0

#10 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 14 May 2006 - 09:33 PM

Jst se vam pa morm zaupat.
Morm rect da mam kr ene par slabih izkusenj kar se poljubljanja tice in ga zato poslednico ne maram glih...ne maram no...pac tisto dolgo zalizvanje mi je fulll mim.
dejansko se mi je veckrat zgodil da so mi tipi porinl jezik do grla in pol neki na hitr sm pa tja kt da bi miši lovil al kaj in to je tak turn on, da se vam sanja ne. In pol kjub temu da ga upozoris te ne jebe pet posto. No in zdej mam kr tak mal cudn feeling ucasih in se fulll ne morm dolg jezickat ne vem zakaj...kr zdolgocasm se ..ne vem...ok mogoce na zacetku ampak kasnej pa nikakor ne morm...sm navajnja bol tistga izi lupckanja..se iz dolge zveze..pa mi je ful bedno to, da je to tko rolleyes.gif

sj na zacetku je ful dobr, lahko poljub bol zrajca kokr kar koli druzga ampak pol k pa nism vec tis ful zalublena...on pa se vedno..je pa tko mal bedno tut zanjga ker sm tko "hladna".
  • 0

#11 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26226 posts

Posted 14 May 2006 - 09:37 PM

lejčk ta čudn feeling te bo miniu k boš nekoga tazga spoznala k te bo znau lepo polupčkat biggrin.gif
  • 0

#12 Zasanjana

Zasanjana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 452 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:drsanje, umetnost

Posted 14 May 2006 - 09:42 PM

lejck: delaj na tem, da bos drugace mislila oziroma vsajpoizkusi. Ampak ne kar naenkrat, pac pa postopoma.

Ce pa nisi v nekoga zaljubljena, pa je boljse da prekines zvezo in ostaneta samo prijatelja. To kar zenske delamo, da smo z nekom, samo zato da imamo nekoga ob sebi, je totalna bedarija!!! Jaz sem tudi bila prej taka, pa sem rekla da tako ne bo slo vec.

Ko pa spoznas res tistega "tapravega" pa je cisto drugace. In kar se poljubljanja tice in ostalega.
  • 0

#13 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 May 2006 - 09:47 PM

QUOTE(Jenna)
S poljubom ne samo, da osebo začutiš. Ampak tudi okusiš. Mmm.


podpis. jaz brez poljubljanja enostavno ne bi preživela.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#14 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 14 May 2006 - 10:03 PM

QUOTE

ni človeka k bi se poljubljal tok slabo d nebi njegov poljub nikogar osreču!


To si pa toook lepo povedala. smile.gif Pa se kako res...
Me je pa napeljalo na naslednje razmisljanje:torej ne moremo reci, da se nekdo slabo poljublja, ker vsak ima svoj okus, a vseeno, kaj narediti, ce vam je recimo tip noro privlacen-tako po izgledu kot po karakterju, pa se ne poljublja tako kot je vam vsec.



ermm.gif:
  • 0

#15 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 14 May 2006 - 10:31 PM

jaz se pa ne poljubljam rada! ne vem kaj je temu razlog, enostavno ne čutim potrebe po tem! no fanta itak non stop poljubljam po rokah po glavi ampak prav tisto globoko poljubljanje pa mi nič ne pomeni
  • 0

#16 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 14 May 2006 - 10:42 PM

[quote=Špela][quote=Jenna]S poljubom ne samo, da osebo začutiš. Ampak tudi okusiš. Mmm. [/quote]

podpis. jaz brez poljubljanja enostavno ne bi preživela.
me too, me too biggrin.gif
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#17 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 15 May 2006 - 07:48 AM

QUOTE(black_sweety)
torej ne moremo reci, da se nekdo slabo poljublja, ker vsak ima svoj okus, a vseeno, kaj narediti, ce vam je recimo tip noro privlacen-tako po izgledu kot po karakterju, pa se ne poljublja tako kot je vam vsec


ne bi se strinjala s prvo trditvijo, torej s tem, da NE moremo reči, da se kdo ne poljublja slabo. MENI se lahko poljublja slabo. sodim pač iz sebe in lahko rečem, da mi poljubljanje nekoga pač ni všeč ali da mi ne paše (bodisi ritem, da se preveč slini, da kar zariva nekam jezik v moja usta brezveze, ipd ... ). to, da meni ni všeč, kako se kdo poljublja, je moj okus. exactly. če govorimo splošno, bi se pa lahko potencialno strinjala s tem, da se bosta že našla dva, ki se bosta zadovoljivo poljubljala. biggrin.gif

k drugemu delu: hmmmm, poskusla bi z njim ujet nek ritem v poljubljanju in se malo prilagajat. če bi še zmeri našla kaj resnično iritirajočega (prekomerno slinjenje, ipd ... ), bi pa pač rekla, da tko ne gre. isto mi je pri seksu: s komer se ne ujamam pri seksu, ne more biti moj partner.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#18 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30679 posts
  • Location:Primorska

Posted 15 May 2006 - 08:03 AM

Ja, mene je pri poljubljanju z bivšim vedno nekaj motilo, ni bilo tistega norega občutka, da se ti takrat kar zavrti, ampak je bil precej okoren, zaletav... wink.gif

zdej pa ko sem z mojim, je fuuul dobro, ker ima res noro dober občutek za poljubljanje, zna bit hkrati nežen in strasten, tongue.gif
res je hudo dobro, čist meni pisano na kožo.
  • 0

#19 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 15 May 2006 - 12:38 PM

Sem mislila bolj v tem smislu..da ze ze, zate/zame neko poljubljanje lahko ni povseci, ampak a lahko kar na podlagi tega recemo, da je slabo? Ok, mogoce nam osebno, a jaz sem gledala siroko, na splosno, da nekomu drugemu je pa lahko noro dobro..od tod ta moja prva trditev.

Drugo pa: aha, torej, a bi bili potrpezljivi z njim, se njemu prilagajali, ga poskusili nauciti nove tehnike ali bi ga pustili samo zaradi tega?
  • 0

#20 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 May 2006 - 12:45 PM

QUOTE(black_sweety)
Drugo pa: aha, torej, a bi bili potrpezljivi z njim, se njemu prilagajali, ga poskusili nauciti nove tehnike ali bi ga pustili samo zaradi tega?


To je spet odvisno od primera. če imaš ti nekoga samo za zabavo, za zadovoljevanje svojih potreb, pol vsekakor nimaš volje tega človeka spreminjat po tvoji meri, ampak poiščeš nekoga, ki ti že takoj ustreza. Če je pa vmes zaljubljenost, ljubezen in neka globlja naklonjenost, potem je pa logično, da se potrudiš prilagajat in tudi partnerja nekak malo po svoje usmerit.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users