Jump to content


Photo

Izkazovanje "ljubezni" v javnosti


  • Please log in to reply
197 replies to this topic

#181 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5726 posts
  • Gender:Female

Posted 10 May 2012 - 10:45 AM

jaz sem se izogibala dojenju v javnosti. mi pač ni bilo, če pa je bilo treba, je bilo pa treba. sem sicer dojila do 8. meseca, ampak je pri 6 mesecih bil že na gosti hrani.
če sva šla kam za cel dan, sem kot obsedeno računala kdaj bo jedel. no, ponavadi sem tisti vmesni obrok, ko sva bila res v javnosti (v kakšnem lokalu) kar novolac zamešala. drugače sem pa šla v službo, v svojo pisarno, podojila, počvekala s sodelavci in oparadirala dalje (do naslednjega hranjenja).
  • 0

#182 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13725 posts
  • Gender:Female

Posted 10 May 2012 - 11:14 AM

Mene lupčkanje ne moti, kar je pa več pa ja.
Sva se s fantom na začetku zveze kdaj malo "sporekla", ker njega pa ni motilo izkazovanje v javnosti :D
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#183 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 10 May 2012 - 11:40 PM

Meni ni najbolj okusno da se doji v javnosti, ampak me pa ne moti.
Sama pa pomojem ne bom nikoli, ker enostavno nočem da me kdorkoli vidi razgaljeno.
  • 0
Viens, reste ici!

#184 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22336 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2012 - 12:01 PM

Meni ni najbolj okusno da se doji v javnosti, ampak me pa ne moti.
Sama pa pomojem ne bom nikoli, ker enostavno nočem da me kdorkoli vidi razgaljeno.

Se strinjam. Jaz niti slučajno ne bi rada, da me kdo gleda med dojenjem, to bi delala na samem. Tudi druge gledati, kako dojijo, mi ni prijetno, se počutim nelagodno.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#185 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2012 - 03:11 PM

^^Mislim podobno. Jaz tudi ne bi, predvsem pa ne v kakšnem lokalu ali nekje sredi nakupovalnega centra.
  • 0

#186 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22336 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2012 - 03:29 PM

Mene pa to zelo moti, najbolj pa v družbi. Manjša družba, pol se pa dva na polno ližeta. :AJEBEŠ: Ne toliko stvar okusa kot bontona.

Midva s fantom se pač drživa za roke, lupčka za živjo in adijo, pa kakšen na hitr vmes in to je to.


Midva se tudi za roke ne drživa vedno, ko hodiva. Včasih je bolj komot hodit s prostimi rokami.

Zalizovanje v javnosti pa mi je nekulturno in neokusno.


Ja to jaz sovražim, se dobim s kom na pijači pa non stop na telefonu visi. :verymad:

Jaz sem imela na faksu eno sošolko, s katero sva pogosto hodili skupaj na kosilo in je vedno vmes koga klicala po telefonu, ali pa kdo njo. Pa to ni bil hitri klic, pol minute ali pa kakšna nujna zadeva. Se je po več minut pogovarjala, jaz pa sem gledala v luft. Res neolikano.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#187 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2012 - 04:07 PM

Midva se niti za roke ne drživa, oz. zelo redko. Me pa on včasih prime za rit :-O ampak pač pazi, da ni nobenega okoli v bližini. Strastno poljubljanje nekje v parku me sicer ne moti, v zaključeni družbi pa mi je nedopustno. Nasploh sem raje za malo bolj diskretno izkazovanje ljubezni v javnosti, poljub na hitro ali pa kakšen objem, če že.
  • 0

#188 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 11 May 2012 - 04:38 PM

Glede dojenja v javnosti bi to motilo predvsem MENE, in zato tega ne bi počela, če res ne bi bilo nujno.

Ko vidim druge, priznam, da mi je rahlo nelagodno.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#189 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10527 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 May 2012 - 04:41 PM

Mene pa ne moti niti malo. Temu nisem nikoli posvecala nobene pozornosti. Imam dve prijateljici, ki dojita zunaj in to vedno naredita tako lepo, da se ne vidi nic. Sicer pa zarad mene, tudi ce bi se.
  • 0

#190 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 11 May 2012 - 04:43 PM

No, nekatere res to opravijo hitro in diskretno, da sploh veš ne. :)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#191 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82434 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 May 2012 - 05:05 PM

Jaz sem ga zadnjič v Slonu ful lopnila po riti, ko je bil ravno stran obrnjen in mislila sem, da ne bo noben opazil, ker je bilo precej prazno. Se je gospod kelnar v smokingu ful smejal. :ph34r:
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#192 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2012 - 05:21 PM

:lol: Ja taki trenutki so neprecenljivi.
  • 0

#193 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 11 May 2012 - 08:27 PM

Jaz pa niti pred starši ne bi dojila, ma pred nikomer, samo pred partnerjem.
Ni šanse da bom vse joške kazala. :D
  • 0
Viens, reste ici!

#194 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25836 posts
  • Gender:Female

Posted 12 May 2012 - 12:21 AM

Ha ha Piket jih je dubu. :lol:
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#195 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25836 posts
  • Gender:Female

Posted 20 June 2012 - 11:45 AM

Danes bila v otroski posvetovalnici, kjer je ena mama v cakalnici podojila otroka. Moji obcutki? Fausijo sem pasla, ko sem slisala, kako zadovoljno mali cmoka (pac jaz nisem kaj dosti dojila, ker nisem imela dovolj mleka).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#196 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 20 June 2012 - 11:47 AM

Dojenje v javnosti me ne moti, sem navajena od kolegic, da pač podojijo otroka če je lačen.
Sama mislim zadevo prakticirat enako.
Če si v javnosti pač diskretno rzaven uporabiš še kakšno pleničko, ni pa nujno.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#197

  • Guests

Posted 20 June 2012 - 12:15 PM

Ena moja kolegica je na začetku, ko je še dojila, to izpeljala res diskretno. Vzela je odejico ali večjo plenico in jo pogrnila čez čez tamalo, joško in nazaj na ramo, tako da se z nobene strani ni nič videlo, kaj počne. Sem jo celo fotkala enkrat, haha, in se res čisto nič ne vidi in je skrajno nemoteče.

Sem bila pa pri eni doma na obisku (no, s fantom sva šla) in se pogovarjamo (mala je že skoraj hodila) in ona kar naenkrat dvigne majico, vrže joško ven in začne dojit. Mislim, ok, vem, da smo bili pri njih doma, pa vendar. Fant je bil kar malo v zadregi, ni vedel, kam naj gleda, tudi meni - priznam - ni bilo prijetno. Saj verjetno, ko si mama, se ti vse v zvezi z joškami, polnimi mleka, zdi povsem običajno, ampak ... ja, meni pač ni bilo, pa čeprav sem vedno kot otrok gledala tete, kako so dojile in sem torej navajena, ampak ... eno so sorodniki, drugo pa ...
  • 0

#198 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5726 posts
  • Gender:Female

Posted 20 June 2012 - 12:20 PM

kot sem ze napisala, je dojenje naravno, ampak je lahko vse skupaj totalno neokusno. jaz sem dojila, ampak sem vedno planirala izhode, tako da sem večinoma dojila doma oz. v domačem okolju. vedno sem bila pepričana, da rabi moj otrok med hranjenjem mir in če sem bil doma sem dojila leže na postelji. ob pitju kave in posedanju v lokalih nisem nikoli dojila, na kakšnem obisku sem se odmaknila. če smo šli za daljši čas kam je dobil en obrok iz stekleničke. recimo, če sem šla v ljubljano, je dobil en obrok iz stekleničke, drugega pa ko sem šla v službo na obisk v moji pisarni.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users