Jump to content


Photo

Maternicni vlozek (IUD)


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#21 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 October 2018 - 08:45 AM

Super, hvala za porocilo. Meni tudi tisto kapljanje ni bilo vsec, se spomnim se od takrat, ko sem bila na tabletkah in je bilo takratnemu fantu samoumevno, da not konca. Ampak takrat je bila komunikacija tudi problem, danes bi najbz na to temo kaksno rekla, ce mi bi slo na zivce. 

 

V kaksnem smislu pa ovulacijo bolj obcutis zdaj? Mene zadnjih nekaj ciklov okrog ovulacije prav nesramno prsi bolijo, vcasih mi je se pizama odvec, pa bognedaj, da me hoce kdo objet. Med tem in povecano zgeckljivostjo (pa dolgimi lasmi in vsake toliko kaksno busko ali drugo poskodbo) mora fant precej pazit, kako se mi priblizat, da ne zajavkam :D


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#22 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 19 October 2018 - 10:59 AM

Haha. Jaz tako grem vedno lulat, tako da tak gre ven. Samo tisti moment, ko se spraviš eden iz drugega, da pravi čas zagrabiš robček. Mogoče bi morala bolj na Keglovih vajah delat. :D

 

Ponavadi sem ovulacijo čutila smao kot rahlo zbadanje ali pa sploh nič. Zdaj pa sem imela prav krče, sicer ne tako močne kot menstrualne, ampak sem parkrat se zvila ob nepričakovanem krču, ki je potem spustil. Drugače pa se je začelo kot neko nelagodje in napetost, sprva sem pomislila, da gre za vnetje mehurja, potem pa so se manjši krči začeli. Začuda me pa prsi zdaj niso nič bolele, kar je tudi pogosto. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#23 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 October 2018 - 11:16 AM

Haha, ne vem, ce bodo Keglove pri tem kaj pomagale, ampak skodit ne more ;)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#24 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 19 October 2018 - 11:42 AM

Ma packarija je, kakor koli obrneš. Dostikrat kljub robčkom zraven postelje.  

Meni tudi na WC ne gre vedno vse ven in mi še čez pol dneva kaj priteče.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#25 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 19 October 2018 - 12:04 PM

Iz tega vidika so mi kondomi ful praktični. Vse zbrano na enem mestu in enostavno vržeš v koš. :)


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#26 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 22 October 2018 - 10:01 AM

Jaz grem sicer tudi vedno na WC po tem, ampak skoraj vedno kaj ostane noter in potem ponavadi priteče ravno, ko si že ves frišno oblečen in po možnosti na zajtrku s starši :P Tako da če sva takoj po tem morala kam iti sem vedno dala za vsak slučaj še tamal vložek, da je ujel kar je kasneje priteklo.


  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#27 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 19 August 2019 - 09:09 AM

Kmalu bo eno leto odkar imam vložek, tako da lahko malo povzamem dobre in slabe stvari, če bo katero kdaj zanimalo. 

 

+Gre sicer za hormonsko kontracepcijo, nad čemer nisem navdušena, ampak je zelo praktično saj ne rabiš konstantno razmišljat o jemanju tabletke ali menjavanju    obročka. 

+ Zmanjšanje oz. obvladljivost krčev, kar mi je največji plus. Zadnjih nekaj mesecev pred vstavitvijo so bili občasno krči že težko obvladljivi, zdaj pa so se za polovico zmanjšali. 

+ Zmanjšanje menstruacije na bolj kot ne izcedek. Tako, da je to sploh super za tiste z zelo močno menstruacijo. Po drugi strani pa se mi je izcedek z vmesnim dnevom ali dvema prekinitve podaljšal včasih tudi do 9 dni. 

 

Opažam pa tudi 3 negativne stranske učinke; oz za enega sem prepričana da je posledica IUD, za dva pa ne morem zagotovo trdit.

 

- Poslabšanje kože lahko rečem, da je definitivno povezano z vložkom. Pred tem se mi je pred menstruacijo naredil eden ali dva mozolja, občasno so bili tudi kakšni izbruhi. Zdaj pa vsaki mesec cca 10 dni pred m. koža ponori, T cono imam kot kakšna najstnica, kljub temu da imam nego dosti bolj urejeno kot v preteklosti.  

- Pridobivanje teže. V zadnje pol leta sem se zredila za cca +6kg, pa se mi ne zdi, da bi nekaj posebej spremenila prehrano ali aktivnost. Ne morem pa to pripisat izključno vložku, saj je bilo kar nekaj sprememb v osebnem življenju, tako da ne vem ali je to stres, ali je res taka razlika v aktivnosti če si v bloku ali hiši. V glavnem, sem najtežja kot kdajkoli in to me ubija, depresira, sram me je. NIkoli nisem rabila ekstra pazit na prehrano ali se posluževati diet, tako da se trenutno počutim malo izgubljeno in se trudim kile zbit. 

- Spremembe razpoloženja. Včasih imam take mood swinge, da sem sama sebi nemogoča, ampak si ne morem pomagat. Dan pred m bi se lahko cmerila za pokazan krivi pst, včasih me totalno razkurijo malenkosti. Ne morem pa reči ali je to spet povezano z vložkom ali pač ostalih okoliščin in sprememb v životu. 

 

Drugače pa imam zdaj tudi občasno krče in rahlo krvavitev med ovulacijo, česar prej nikoli ni bilo. Ampak ti krči niso pretirani oz so lahko obvladljivi.  

 

Ko sem pred vstavitvijo gin. vprašala o stranskih učinkih, je rekla da gre za tako malo koncentracijo hormonov, da bi se težko poznalo, meni pa se zdi, da določeni učinki vseeno so.  


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#28 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 19 August 2019 - 10:37 AM

Katerega pa imaš? Jaz sem dala pred 2t Jaydess.


  • 0

#29 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 19 August 2019 - 10:50 AM

Jaydess tudi.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#30 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14915 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 19 August 2019 - 07:14 PM

Jaz razmisljam o tem, pa se ne morem odlocit za. Damn.
  • 0
 

#31 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 19 August 2019 - 08:53 PM

Zakaj pa ne, kaj ti je tezava?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#32 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14915 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 20 August 2019 - 08:18 AM

To da so ene napihnjene, ne prenasajo dobro, imajo tezave....v koncni fazi je pa se vedno hormonska kontracepcija :/ pocakam da dobim M, pol bom pa videla...Ancka, porocaj ti kako bo pri tebi. Kako to da si se za to odlocila?
  • 0
 

#33 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2019 - 10:00 AM

Enkrat sem za spremembo hotela biti "frej". Frej merjenja temperature, spremljanja ovulacije (varnih dni), uporabljanja Persone, jemanja tabletk, bla bla bla. Bakrenega mi je ginekologinja odsvetovala, zaradi že prej bolečih menstruacij (kar bakreni še potencira), potem sta mi pa na izbiro ostala Kyleena in Jaydess. Na koncu sem se odločila za Jaydess, ker ima najmanj hormona in ga raje pridem zamenjat na 3 let, kot pa več hormona + menjavo na 5 let.


  • 0

#34 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 20 August 2019 - 10:08 AM

Pri teh, ki se menjavajo na 5+ let je tudi možnost da se vložek zaraste in je treba operacija, da ga daš ven. Optimistično upam, da se v 3 letih nebo toliko zarastel. :D


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#35 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 20 August 2019 - 10:09 AM

A zanesljivost je pa zagotovljena za ta tri leta? Ne bledi in je pri recimo 2,5 ze bolj tako. Ne poznam, zato mogoce neumno vprasanje :)
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#36 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2019 - 10:10 AM

Ja


  • 0

#37 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 20 August 2019 - 10:15 AM

Naj bi bila nekaj več kot 3 leta, da nisi točno na datum vstavitve vezan, ampak imaš nekaj mesecev maneverskega prostora; v glavi imam, da sem zasledila da celo do 6m. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#38 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 20 August 2019 - 10:16 AM

Super, hvala. Si bom bolj podrobno pogledala.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#39 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2019 - 10:23 AM

Meni (osebno) se zdi super komot kt opcija po otrocih. Seveda imajo s hormoni povezane SU, ampak je zaradi lokalnega delovanja manjši vpliv na telo

kot pri klasični sistemski hormonski kt.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#40 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 August 2019 - 10:32 AM

AP, a to pomeni, da je libido nazaj? :woot: 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users